Balık Burcu Kadını ve Başak Burcu Erkeği Uyumu

07.02.2016
Balık Burcu Kadını ve Başak Burcu Erkeği Uyumu

Balık burcu kadını tam anlamıyla moda evinden fırlamış gibidir. Antika kıyafetlere karşı büyük bir ilgileri vardır. Giyim konusunda çok iyi olduklarını söyleyebilirim. İnatçılık ve hırs onu tanımlayabilecek sıfatlardan birkaçıdır. Bir şeyi elde etmek istiyorsa ne yapar ne eder ona sahip olur. Oldukça duygusal ve romantiktir. Evine çok bağlıdır öyle ki en mutlu oldukları yer evleridir. Sezgileri güçlüdür ve buna inanırlar bundandır ki sezgileriyle hareket ederler. Rahat ve konforlarına çok düşkünlerdir. Sürekli dikkatler ilgiler üzerinde olsun isterler ve aşırı kıskançtırlar. Ayrıca sık sık hayal kurarlar ve peşinden gitmek için çabalarlar. Aşk onlar için çok önemlidir neredeyse hayatının anlamıdır diyebilirim. Birlikte olacağı kişiye benzersiz bir aşk yaşatacaktır.

Başak burcu erkeği oldukça zordur. Tek kelimeyle tanımlanacak olsalar inat derdik. Onu kararlarından döndürmek düşüncelerini değiştirmek çokta denenebilecek bir durum değildir çünkü nihayetsiz kalacaktır. Pratik zekaları sayesinde her şeye yapacak bir yorumu ve verecek bir cevabı vardır. İnatçı oldukları kadar temiz ve titizdirler de yaşadıkları ortamın derli toplu tertemiz olmasını isterler.

Yaptığı işler de her zaman düzen içerisindedir. Hırs da balık burcunun hayatlarında bir vazgeçilmezdir. Pes etmek pek de ona göre bir hareket değildir. Her zaman istediklerini elde eder ve sahip olmak istediklerine sahip olur. Özgürlüklerine de çok düşkündürler. Kısıtlanmaktan çok korkarlar. Çok duygusal oldukları da söylenemez, romantizmden hoşlanmazlar. Çoğu zaman arkadaşlarıyla vakit geçirmek onlar için daha eğlencelidir.

Balık Kadını ile Başak Erkeği Aşk Uyumu

Fedakarlık gerektirir

Balık kadını naif, duygularıyla yaşayan, aşka aşık, sevdiği için her fedakarlığı yapabilen, vefalı kadındır. Başak erkeği kendisine bu kadar değer veren bir kadını el üstünde tutacaktır. Onlar gerçekçi, kadın hayalperesttir. Bu noktada birbirlerini dengeleyecekler. Balık kadını başak erkeğine hayal kurmanın güzel olduğunu, başak erkeği de balık kadınına gerçekçi olması gereken zamanları öğretecektir.

Birbirlerini anladıkları sürece sorun yaşamazlar

İki burcun uyumunu yorumlayacak olursak, balık burcunun anlaşamadığı çok az sayıda insan vardır bundan dolayı partneriyle de sorun yaşayacağını söyleyemeyiz. Onların sezgileri ve başak burcunun ne istediğini biliyor oluşuna rağmen birlikteler ise eğer anlaşamamaları için pek neden kalmıyor. Birbirlerini iyi dinleyip anlamaya çalışırlarsa eğer mutlu bir evlilik için pürüz kalmıyor. Romantik balık kadını başak erkeğinin çekimine girdiğinde her şey çok daha güzel olabilir.

Başak burcu normalde mantığını kullanarak hareket etse de balık kadını ile yaşadığı ilişkide her şeyin ters dönme ihtimali olabilir. Bu kadının duygusal havasının etkisi altına giren başak erkeği ilişkide dengeyi sağlamayı başarabilmesi halinde hem kendisi mutlu olacak hem de partnerini mutlu etmeyi başaracaktır.

İlişkilerinde sadakat hakimdir

Balık kadını yönetilmeye açıktır. İlişkide ipleri partnerinin eline bırakmayı tercih eder. Başak erkeği yönetici olmayı sevdiğinden hiçbir sorun yaşamazlar, sadakatlidir. Balık da partnerinin sadakatli oluşuna hayran kalacaktır. Balık kadınının sahiplenilmeye ihtiyacı vardır. Bu erkeğin sahiplenici yapısıyla onu mutlu etmeyi başarır. Mutlu bir ilişki yaşayabilirler.

Birbirlerine benzerler

Balık kadını çok dürüst insanlardır. Her ne olursa olsun doğruyu söylerler. Başak erkeği partnerinin dürüstlüğünden çok mutlu olur. Başağın mantıklı, partnerinin duygusal yapısı vardır. Ancak zıt kutuplar birbirini çeker. Bu iki insan ortak yollarda birleşirse mükemmel bir uyum sağlamaları mümkün. İkisi de ileri görüşlü, açık fikirlidir.

Her konuda fikir alışverişi yapabilir ve anlaşma sağlayabilirler. Balık kadını esnektir, baskı yapmayı sevmez. Başak erkeği de bu durumdan memnun olur. Birbirlerinin eksiklerini kapatabilirler. Başak, düzen insanıdır, partner ise düzenli olmayı, karmaşadan sıyrılmayı ondan öğrenebilir. İkisinin de sezgileri kuvvetlidir. Bu sayede birbirlerini daha kolay anlayacaklardır. Balık kadını ne istediğini her zaman bilir, partneri ise ihtiyaç duyduğu ilgiyi, şefkati bu adamda bulacak.

Birbirleriyle konuşmaları gerekir

Astrolojide farklılıkları olsa da benzerlikleri oldukça fazla olan burçlardır. Balık burcu mensupları duygusal, hassas ve uyumlu insanlardır. Başak burcu ise kendine uyum sağlayan, esnek insanlarla çok iyi iletişim kurabilir. Genel itibari ile oldukça olumlu bir ilişki olacak. Elbette burçların kadın ve erkeği farklı özellikler taşıdıkları için ayrı olarak ele almak gerekir.

Aralarında her ne kadar benzer özellikler olsa da genel hatları ile bu iki burç birbirinin zıttı bir burçtur. Bu yüzden mutlu olmaları ve ilişkilerini devam ettirebilmeleri ne kadar sorumluluk sahibi olduklarına bağlıdır. İki tarafında aynı sorumlulukları kabul etmesi sadece bir tarafa bütün sorumluluğu vermemesi gerekir ki uyum içinde yaşayabilsinler. Aralarındaki en büyük ama en kötü özellik sürekli arayış içinde olmalarıdır. Eğer birlikte hareket etmezler ise kötü sonuçlar doğuracak olaylara karışırlar. Bu iki burcun uyum içinde olabilmesi için her ikisinin de attığı adımlardan haberdar olmaları gerekir. Bu onlar için en doğru yöntemdir. Yoksa çok iyi sonuçlar doğurmayabilir.

Evlilikte iyi bir iletişim kurabilirler

Balık kadını duygusal ve hassas yapısı ile insanların ruhuna hitap etmeyi iyi bilir. Ayrıca sezgileri de çok kuvvetlidir ki bu da başak erkeğini çabuk anlamasında yardımcı olacak bir faktördür. Balık kadını evine bağlı, partneri ise çalışkan yapılı bir insandır. İlişkilerinde uyumu yakaladıklarında başarılı sonuçlar da elde edeceklerdir. Birbirini anlayabilecek kapasitedeki bu iki burç baş başa olduklarında çok daha iyi vakit geçirebilecektir. Uyumu ve ahengi rahatlıkla yakalayabilen bu çiftin ilişkilerini evlilikle bağlamaması içinse bir sebep yoktur. Birbirlerini dinleyip anlayabildikleri sürece son derece mutlu ve güzel bir birliktelik yaşayacaklardır.

Güven ikisi için de önemlidir

Bu ilişkide en önemli özelliklerden biri güvendir. Birbirine aşırı derecede zıt olan bu burçlar güven ortamını en başında sağlam kurmazlar ise birliktelikleri kısa sürebilir. Partnerleri ve kendileri için birbirlerinin uyum içinde olacağı bir güven ortamının olması gerekir. Arkadaşlık ilişkisinde çok iyi olamayan bu ikili daha çok aşk ilişkilerinde daha uyumlu olduklarını gösterirler. Her iki burcun da aşk özelliklerinin ağır basması ilişkileri için bir artı özellik taşımaktadır.

Güven ortamını kurarlarsa uyumu yakalamak için ilk adımı atmış olurlar. Bundan sonra beraber hareket etmeleri onlara artı özellik katacak ve birlikteliklerinin sağlam olmasına yardımcı olacaktır. Balık kadının güvenilirliği partnerinin hoşuna gidecektir, aradığı güven duygusunu ona sonuna kadar yaşatabilir.

Balık Kadını ile Başak Erkeği Evlilik Uyumu

Burçların evlilikler üzerinde etkisi olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Zira bazı burçlar hiç anlaşamaz bazıları tam bir uyum içinde olurlar, uyumlarına bakıldığında, balık bir su grubuna başak toprak burcuna mensuptur. Bu iki farklı gruba mensup burç, evlilik kararı alırsa nasıl bir evlilikleri olur? Genel itibariyle bakılırsa, toprağın suya her zaman ihtiyacı vardır. Birbirlerinin tamamlamamaları için bir neden yok diyebilirim. Öncelikle iki başlık halinde uyumlara bakmakta fayda görüyorum.

Aileye önem verirler

Balık kadını evliliğinde, evine bağlı, evcimen bir kadın olacaktır. Başak erkeği de aile hayatına son derece önem veren biridir. Bu durumdan hoşnut kalır ve ne akıllıca bir seçim yaptığını düşünür. Balık kadını duygularıyla yaşar. Sevgisi başak erkeğine iyi gelirken başak erkeğinin mantıklı yapısı partnerinin hoşuna gider. Balık kadını partnerine tam bir sadakatle bağlıdır. Balığın hayal dünyası evlilik hayatına her an yenilik katar.

Duygusal bağ asla bitmez

Evlilikte oldukça uyumlu bir çift olurlar. Balık kadınının duygusal yapısı her kadını etkilediği gibi başak erkeğini etkiler. Dolayısıyla evlilikleri boyunca duygusal eksiklik hissetmez. İki burcun mensubu da ileri görüşlüdür. Her konuda fikir alışverişi yapabilir ve tüm sorunların üstesinden gelmeleri kolaydır. Bu ikili evliliğin her alanında başak, yere sağlam basan haline hayran kalacak ve hep saygı duyacaktır. Balığın ise romantikliği partnerini evliliğe daha da bağlar, eşinin bu sürpriz ve jestlerinden mutluluk duyar. Aralarındaki zıtlık evlilikleri süresince onları birbirlerine çekecek ve her zaman uyumu yakalayacaklardır.

Birbirlerini tanımaları gerekir

Balık ve başak burçlarının evlilik uyumunun daha net ifade edilebilmesi için tarafların iyi tanınması gerekir. Eğer evlenen taraflar balık kadını ile başak erkeği ise, yer yer tartışmaların yaşandığı, başağın otoriter ve hakim olduğu, balığın ise cilveli, yetenekli ve maharetli bir ev hanımı olduğu bir evlilik olur. Balık kadını evine düşkün, evinde vakit geçirmekten hoşlanan, aşırı sahiplenici tavırları olan, aşırı hassas ve duygusal yapısı olan bir karaktere sahiptir.

Evlilikte yaşanabilecek sorunlar

Partnerinden sadakat görmek, bunu tam anlamıyla hissetmek isterler. Fakat kuşkucu tavırları nedeniyle oldukça sorun yaşarlar. Özgürlüğüne, geleneklerine, inancına, giyimine, ailesine ve değerlerine aşırı düşkün olan başak erkeği, asla sorgulanmayı, kendinden şüphe duyulmasını ve kendini sürekli açıklamayı sevmez. Bu düşüncelere kapılması, sizden uzaklaşmasına ve zamanla ilişkinin kopmasına işaret olacaktır. Bu yüzden yaşanan tartışmalar genellikle bu nedenden dolayı yaşanmaktadır. Bunlara dikkat edildiği takdirde gayet uyumlu bir çift olabilirler.

Bu evlilik biraz daha güç bir uyuma sahiptir. Hayranlık duyduğu kadından hoşlanan, umduğunu bulamadığında çabuk sıkılan, şair ruhlu, masumane bir görüntüye sahip, zafiyetleri olan, iyi bir dinleyici olup konuşmaktan hoşlanmayan bir karaktere sahip olan balık erkeği, cezbedici bir güzelliği olan, seksi, zeki, titiz, bakımlı, hoş sohbet, zeki, duygusal, aile değerlerine bağlı, inatçı, kontrol mekanizması gelişen, organize düşünceler kuran başak kadını ile çok zor bir araya gelirler. Eğer arkadaş ortamı var ise, uzun yıllar tanışılıyor veya aile dostlarından ise belki mümkün olabilir.

Fakat meşhur aşk hikayelerindeki gibi bir tanışma asla gerçekleşmez. Çünkü bu evlilik başağın mantığına uymuş ise mümkün olabilir. Başak, otoriter, kendisini koruyabilen, sevecen, sevgisini gösteren, ağır başlı, işine hakim, güçlü ve mizacı sert olan erkeklerden hoşlanır. Çok zor da olsa, bu evlilik gerçekleşmiş ise, başağın mantığına uymuş demektir ve bu evlilik onun kontrolünde ilerleyen, balığın sürekli değişim içinde olduğu, programlı, çocuklarına düşkün, mantık çerçevesinde gelecek planları olan, eğlenceli ve muzipliği bol olan bir evlilik olur.

Bir bütün olurlar

Sadece mantığıyla yaşayan başak erkeği evlilik hayatı boyunca hep yenilik ve değişim yaşar. Bu da onu mutlu eder. Balık kadınının yumuşak huyları, sevecen tavırları partnerinin sakin kalmasını sağlar. Evliliklerinde bir bütünlük duygusunu yakalamaları kuvvetle muhtemeldir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.