Balık Burcu Kadını ile Başak Burcu Erkeği Uyumu

Balık Burcu Kadını ile Başak Burcu Erkeği Uyumu
7 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 3.465 kez okundu.

Balık burcu kadını tam anlamıyla moda evinden fırlamış gelmiş gibidir.  Antika kıyafetlere karşı büyük bir ilgileri vardır. Giyim konusunda çok iyi olduklarını söyleyebilirim. İnatçılık ve hırs balık onu tanımlayabilecek sıfatlardan birkaçıdır.  Bir şeyi elde etmek istiyorsa ne yapar ne eder ona sahip olur. Oldukça duygusal ve romantiktir. Evine çok bağlıdır öyle ki en mutlu oldukları yer evleridir. Balık kadınının sezgileri güçlüdür ve buna inanırlar bundandır ki sezgileriyle hareket ederler. Rahat ve konforlarına çok düşkünlerdir. Sürekli dikkatler ilgiler üzerinde olsun isterler ve aşırı kıskançtırlar. Ayrıca sık sık hayal kurarlar ve peşinden gitmek için çabalarlar. Aşk onlar için çok önemlidir neredeyse hayatının anlamıdır diyebilirim. Birlikte olacağı kişiye benzersiz bir aşk yaşatacaktır.

Başak burcu erkeği oldukça zordur. Tek kelimeyle tanımlanacak olsalar inat derdik. Onu kararlarından döndürmek düşüncelerini değiştirmek çokta denenebilecek bir durum değildir çünkü nihayetsiz kalacaktır. Pratik zekaları sayesinde her şeye yapacak bir yorumu ve verecek bir cevabı vardır. İnatçı oldukları kadar temiz ve titizdirler de yaşadıkları ortamın derli toplu tertemiz olmasını isterler. Yaptığı işler de her zaman düzen içerisindedir. Hırs da balık burcunun hayatlarında bir vazgeçilmezdir. Pes etmek pek de ona göre bir hareket değildir. Her zaman istediklerini elde eder ve sahip olmak istediklerine sahip olur. Özgürlüklerine de çok düşkündürler. Kısıtlanmaktan çok korkarlar. Çok duygusal oldukları da söylenemez, romantizmden hoşlanmazlar. Çoğu zaman arkadaşlarıyla vakit geçirmek onlar için daha eğlencelidir.

İki burcun uyumunu yorumlayacak olursak. Balık burcunun anlaşamadığı çok az sayıda insan vardır bundan dolayı başak erkeğiyle de sorun yaşayacağını söyleyemeyiz.  Balık burcunun sezgileri ve başak burcunun ne istediğini biliyor oluşuna rağmen birlikteler ise eğer anlaşamamaları için pek neden kalmıyor. Birbirlerini iyi dinleyip anlamaya çalışırlarsa eğer mutlu bir evlilik için pürüz kalmıyor. Romantik balık kadını başak erkeğinin çekimine girdiğinde her şey çok daha güzel olabilir.

Balık kadını duygusal ve hassas yapısı ile insanların ruhuna hitap etmeyi iyi bilir. Ayrıca sezgileri de çok kuvvetlidir ki bu da başak erkeğini çabuk anlamasında yardımcı olacak bir faktördür. Balık kadını evine bağlı, başak burcu ise çalışkan yapılı bir insandır. Balık kadını ve başak erkeği ilişkilerinde uyumu yakaladıklarında başarılı sonuçlar da elde edeceklerdir. Birbirini anlayabilecek kapasitedeki bu iki burç baş başa olduklarında çok daha iyi vakit geçirebilecektir. Uyumu ve ahengi rahatlıkla yakalayabilen bu çiftin ilişkilerini evlilikle bağlamaması içinse bir sebep yoktur. Birbirlerini dinleyip anlayabildikleri sürece son derece mutlu ve güzel bir birliktelik yaşayacaklardır.

Cinsel uyumları söz konusu olduğunda ise libidoları zirve yapabilir. Romantik ve duygusal yapılı balık kadını, başak erkeğinin etkisi altına girerse çiftin arasında inanılmaz bir çekim görülebilir. Hatta bu ikili uzun süre evden çıkmamayı da tercih edebilir. Başak burcu normalde mantığını kullanarak hareket etse de balık kadını ile yaşadığı ilişkide her şeyin ters dönme ihtimali olabilir. Balık kadınının duygusal havasının etkisi altına giren başak erkeği ilişkide dengeyi sağlamayı başarabilmesi halinde hem kendisi mutlu olacak hem de partnerini mutlu etmeyi başaracaktır.

Balık Burcu ile Başak Burcu Uyumu

Balık burcu ve başak burcu arasında her ne kadar benzer özellikler olsa da genel hatları ile bu iki burç birbirinin zıttı bir burçtur. Bu yüzden mutlu olmaları ve ilişkilerini devam ettirebilmeleri ne kadar sorumluluk sahibi olduklarına bağlıdır. İki tarafında aynı sorumlulukları kabul etmesi sadece bir tarafa bütün sorumluluğu vermemesi gerekir ki uyum içinde yaşayabilsinler. Balık burcu ve başak burcu arasında en büyük ama en kötü özellik sürekli arayış içinde olmalarıdır. Eğer birlikte hareket etmezler ise kötü sonuçlar doğuracak olaylara karışırlar. Bu iki burcun uyum içinde olabilmesi için her ikisinin de attığı adımlardan haberdar olmaları gerekir. Bu onlar için en doğru yöntemdir. Yoksa çok iyi sonuçlar doğurmayabilir.

Bu ilişkide en önemli özelliklerden biri güvendir. Birbirine aşırı derecede zıt olan bu burçlar güven ortamını en başında sağlam kurmazlar ise birliktelikleri kısa sürebilir. Partnerleri ve kendileri için birbirlerinin uyum içinde olacağı bir güven ortamının olması gerekir. Arkadaşlık ilişkisinde çok iyi olamayan balık burcu ve başak burcu daha çok aşk ilişkilerinde daha uyumlu olduklarını gösterirler. Her iki burcun da aşk özelliklerinin ağır basması ilişkileri için bir artı özellik taşımaktadır. Güven ortamını kuran balık burcu ve başak burcu uyumu yakalamak için ilk adımı atmış olurlar. Bundan sonra beraber hareket etmeleri onlara artı özellik katacak ve birlikteliklerinin sağlam olmasına yardımcı olacaktır.

Balık ve Başak Aşk Uyumu

Astroloji de balık ve başak burçlarının farklılıkları olsa da benzerlikleri oldukça fazla olan burçlardır. Balık burcu mensupları duygusal, hassas ve uyumlu insanlardır. Başak burcu ise kendine uyum sağlayan, esnek insanlarla çok iyi iletişim kurabilir. Genel itibari ile oldukça olumlu bir ilişki olacak. Elbette burçların kadın ve erkeği farklı özellikler taşıdıkları için ayrı olarak ele almak gerekir.

Balık kadını naif, duygularıyla yaşayan, aşka aşık, sevdiği için her fedakarlığı yapabilen, vefalı kadındır. Başak erkeği kendisine bu kadar değer veren bir kadını el üstünde tutacaktır. Balık kadını yönetilmeye açıktır. İlişkide ipleri erkeğinin eline bırakmayı tercih eder. Başak erkeği yönetici olmayı sevdiğinden hiçbir sorun yaşamazlar. Başak erkeği sadakatlidir. Balık kadının güvenilirliği başak erkeğinin hoşuna gidecek. Balık kadını da başak erkeğinin sadakatli oluşuna hayran kalacaktır. Başak erkeği gerçekçi balık kadını hayalperesttir. Bu noktada birbirlerini dengeleyecekler. Balık kadını başak erkeğine hayal kurmanın güzel olduğunu, başak erkeği de balık kadınına gerçekçi olması gereken zamanları öğretecektir. Balık kadınının sahiplenilmeye ihtiyacı vardır. Başak erkeği sahiplenici yapısıyla balık kadınını mutlu etmeyi başarır. Mutlu bir ilişki yaşayabilirler.

Balık erkeği başak kadınını duygusal olarak doyuracak ve romantizmi doruklarda yaşayabilirler. Balık erkekleri çok dürüst erkeklerdir. Her ne olursa olsun doğruyu söylerler. Başak kadını bu erkeğin dürüstlüğünden çok mutlu olur. Başak kadınının mantıklı balık erkeğinin duygusal yapısı zıttır. Ancak zıt kutuplar birbirini çeker. Bu iki insan ortak yollarda birleşirse mükemmel bir uyum sağlamaları mümkün. İkisi de ileri görüşlü, açık fikirlidir. Her konuda fikir alışverişi yapabilir ve anlaşma sağlayabilirler. Balık erkeği esnektir, baskı yapmayı sevmez. Başak kadını da bu durumdan memnun olur. Balık erkeği ile başak kadını birbirlerinin eksiklerini kapayabilirler. Başak kadını düzen insanıdır. Balık erkeği düzenli olmayı, karmaşadan sıyrılmayı ondan öğrenebilir. İkisinin de sezgileri kuvvetlidir. Bu sayede birbirlerini daha kolay anlayacaklardır. Balık erkeği kadının ne istediğini her zaman bilir. Başak kadını ihtiyaç duyduğu ilgiyi,şefkati bu adamda bulacak.

Balık ve Başak Evlilik Uyumu

Burçların evlilikler üzerinde etkisi olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Zira bazı burçlar hiç anlaşamaz bazıları tam bir uyum içinde olurlar. Balık ve başak burcu uyumuna bakıldığında, balık bir su grubuna başak toprak burcuna mensuptur. Bu iki farklı gruba mensup burç evlilik kararı alırsa nasıl bir evlilikleri olur ? Genel itibariyle bakılırsa, toprağın suya her zaman ihtiyacı vardır. Birbirlerinin tamamlamamaları için bir neden yok diyebilirim. Öncelikle iki başlık halinde uyumlara bakmakta fayda görüyorum. Birlikte bir göz atalım.

Balık kadını evliliğinde, evine bağlı, evcimen bir kadın olacaktır. Başak erkeği de aile hayatına son derece önem veren biridir. Bu durumdan hoşnut kalır ve ne akıllıca bir seçim yaptığını düşünür. Balık kadını duygularıyla yaşar başak erkeği mantığı ile evliliklerinde bu yönleri ile birbirlerinin beslerler. Balık kadınının sevgisi başak erkeğine iyi gelirken başak erkeğinin mantıklı yapısı balık kadınının hoşuna gider. Balık kadını erkeğine tam bir sadakatle bağlıdır. Başak erkeğinin aradığı güven duygusunu ona sonuna kadar yaşatabilir. Balığın hayal dünyası evlilik hayatına her an yenilik katar. Sadece mantığıyla yaşayan başak erkeği evlilik hayatı boyunca hep yenilik ve değişim yaşar. Bu da başak erkeğini mutlu eder. Balık kadının yumuşak huyları, sevecen tavırları başak erkeğinin sakin kalmasını sağlar. Evliliklerinde bir bütünlük duygusunu yakalamaları kuvvetle muhtemeldir.

Evlilikte oldukça uyumlu bir çift olurlar. Balık erkeğinin duygusal yapısı her kadını etkilediği gibi başak kadınını da etkiler. Dolayısıyla evlilikleri boyunca başak kadını duygusal eksiklik hissetmez. İki burcun mensubu da ileri görüşlüdür. Her konuda fikir alışverişi yapabilir ve tüm sorunların üstesinden gelmeleri kolaydır. Balık erkeği başak kadınının evliliğin her alanında başak kadının yere sağlam basan haline hayran kalacak ve hep saygı duyacaktır. Balık erkeğinin romantikliği başak kadınını evliliğe daha da bağlar. Başak kadını eşinin bu sürpriz ve jestlerinden mutluluk duyar. Aralarındaki zıtlık evlilikleri süresince onları birbirlerine çekecek ve her zaman uyumu yakalayacaklardır.

Balık ve başak burçlarının evlilik uyumunun daha net ifade edilebilmesi için tarafların iyi tanınması gerekir. Eğer evlenen taraflar balık kadını ile başak erkeği ise, yer yer tartışmaların yaşandığı, başağın otoriter ve hakim olduğu, balığın ise cilveli, yetenekli ve maharetli bir ev hanımı olduğu bir evlilik olur. Balık kadını evine düşkün, evinde vakit geçirmekten hoşlanan, aşırı sahiplenici tavırları olan, aşırı hassas ve duygusal yapısı olan bir karaktere sahiptir. Partnerinden sadakat görmek, bunu tam anlamıyla hissetmek isterler. Fakat kuşkucu tavırları nedeniyle oldukça sorun yaşarlar. Özgürlüğüne, geleneklerine, inancına, giyimine, ailesine ve değerlerine aşırı düşkün olan başak erkeği, asla sorgulanmayı, kendinden şüphe duyulmasını ve kendini sürekli açıklamayı sevmez. Bu düşüncelere kapılması, sizden uzaklaşmasına ve zamanla ilişkinin kopmasına işaret olacaktır. Bu yüzden yaşanan tartışmalar genellikle bu nedenden dolayı yaşanmaktadır. Bunlara dikkat edildiği takdirde gayet uyumlu bir çift olabilirler.

Şayet evlenen taraflar balık erkeği ile başak kadını olur ise, bu evlilik biraz daha güç bir uyuma sahiptir. Hayranlık duyduğu kadından hoşlanan, umduğunu bulamadığında çabuk sıkılan, şair ruhlu, masumane bir görüntüye sahip, sekse düşkün, zafiyetleri olan, iyi bir dinleyici olup konuşmaktan hoşlanmayan bir karaktere sahip olan balık erkeği, cezbedici bir güzelliği olan, seksi, zeki, titiz, bakımlı, hoş sohbet, zeki, duygusal, aile değerlerine bağlı, inatçı, kontrol mekanizması gelişen, organize düşünceler kuran başak kadını ile çok zor bir araya gelirler. Eğer arkadaş ortamı var ise, uzun yıllar tanışılıyor veya aile dostlarından ise belki mümkün olabilir. Fakat meşhur aşk hikayelerindeki gibi bir tanışma asla gerçekleşmez. Çünkü bu evlilik başağın mantığına uymuş ise mümkün olabilir. Başak kadını, otoriter, kendisini koruyabilen, sevecen, sevgisini gösteren, ağır başlı, işine hakim, güçlü ve mizacı sert olan erkeklerden hoşlanır. Çok zor da olsa, bu evlilik gerçekleşmiş ise, başağın mantığına uymuş demektir. Ve bu evlilik başağın kontrolünde ilerleyen, balığın sürekli değişim içinde olduğu, programlı, çocuklarına düşkün, mantık çerçevesinde gelecek planları olan, eğlenceli ve muzipliği bol olan bir evlilik olur.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git