Balık Burcu Kadını ve Boğa Burcu Erkeği Uyumu

07.02.2016
Balık Burcu Kadını ve Boğa Burcu Erkeği Uyumu

İki burcun özelliklerine baktığımızda çok uyumlu ve sağlıklı bir ilişki yürütebilirler. Öncelikle balık kadınının özelliklerinden kısaca bahsedelim. Aşırı derecede duygusaldır. Hiç beklemediğiniz bir şeye durduk yere alınganlık yapıp kendi canını sıkabilir veya bir kavga sırasında ağlayarak karşı tarafın vicdan azabı çekmesine neden olabilir. Bu kadının bir diğer özelliği romantik adamlardan hoşlanıyor olmalarıdır. Bu nedenle küçük bir çikolatayla bile onun gönlünü alabilir ve onu mutlu edebilirsiniz.

Boğa burcu erkeğinin özelliklerinden de kısaca bahsedecek olursak, kolay kolay bir kadına aşık olmazlar. Onların gerçekten aşık oldukları çok nadir görülür. Bir kadının davranışları hal ve hareketleri onlar için çok önemlidir. Bir de aradıkları partnerleriyle kafalarının uyuşmasını isterler. Eğer bir kadınla kafası uyuşmuşsa ve onun gerçekten aradığı kadın olduğuna inanmışsa boğa erkeği mükemmel bir eş olabilir.

Balık Kadını ile Boğa Erkeği Aşk Uyumu

Aşkın gözünü açtığında bilirsiniz aşkın gözü kördür çünkü. Sonrası mı balık burcu kadını akıllı davranarak boğanın aklını mı sulandırır? yok yok boğa balığı ızgara yapar afiyetle mi yer? İşte ona kesin bir cevap vermek zor. Çünkü boğa iyi bir eş adayıdır, kolay kolay karar veremeyen yönünü aşma cesareti gösterin yeter ki ve ona kendinizin doğru insan olduğunu anlama fırsatı verin. Boğa erkeği sizi olduğunuz gibi sevip kabul edebilir, güçlü bir karakteri vardır. Onun arayışına dur dedikten sonra durulur ve evine sahip çıkar. Kıskançlıklarına göz yumup hareketlerinizi kısıtlama eğilimine katlanabilirseniz oda sizin bu durumunuzla yaşayabileceğini kestirirse bu iş olmuştur.

Tutkularını kaybetmezler

Bu ikili arasındaki beraberlik, yükselenlerin yoğun bir baskısı yoksa genelde başarılı olur. Tutkulu bir aşk hayatları olur. Birinin baskın diğerinin uyumlu olması genelde birbirini dengeler. Aile, arkadaşlık, iş, maddi sıkıntılar ve daha bir sürü sorun vardır fakat bunların hiçbiri ikilinin arasındaki bağı çözemez. Aksine bu iki burçtaki kişiler sorunları aştıkça birbirine bağlanır ve aralarındaki aşk kuvvetlenir.

Boğa romantiktir

Sevdiği kadını elde etmek için elinden geleni ardına koymaz, her şeyi yapar. Onun dikkatini çekmek ister. Sırf bu amaç uğruna da birçok romantik sürpriz yapabilir. Gecenin bir yarısı yazılan uzun aşk mesajı veya romantik bir akşam yemeği de hazırlatabilir. Zaten karakteristik özellikleri arasında romantik olmaları da vardır. İkisini yan yana düşününce, biri su grubu diğeri toprak, aslında zıtlıklar aşkın ve en iyi ilişkilerin en çok aranan özelliğidir. Her ikisi de duygusal, eğlenceli, birlikte hoş sohbet iyi bir ikili olurlar ama aşk ve ilişki biraz durup düşünmek ve zamana bırakmak gerekir.

Fedakarlık gerektirir

Bu iki burcun birbiriyle uyumundan devam edecek olursak eğer boğa erkeği gerçekten aşık olmuşsa onu mutlu etmek için her şeyi yapar. Birçok fedakarlıkta bulunur. O duygusal partnerinin üzülmemesi için gerekirse yakar yıkar. Romantiklikten hoşlanan balık kadını da böyle bir erkekle karşılaşınca elinde olmadan ondan hoşlanacaktır. Mükemmel bir ilişki sürdüreceklerdir.

Ancak bu ikilinin olumsuz özelliklerinden biri kıskançlık duygusu olmayan erkeğin, kıskanılırsa sevildiğini düşünen balık kadınını yıpratacak olmasıdır. Bu burç kadını kıskanılmaktan hoşlanır ve bunu gerçek sevginin bir parçası olarak görür. Boğa burcu erkeğinin bu konudaki umursamaz tavırları onu fazlasıyla zorlayacak ve ilişki de sürekli kavgaların çıkmasına neden olacaktır. Bu konuyu fazla abartmamaları iki taraf için de daha doğru olacaktır.

Balık Kadını ile Boğa Erkeği Evlilik Uyumu

Balık kadını ile boğa erkeği evliliği çok sağlıklı ve mutlu bir evlilik olacaktır. Birbirlerine karşı anlayışlı, saygılı ve sevgi dolu bir evlilik süreci geçirirler. Bu süreç içerisinde aralarında kavga veya tartışma neredeyse hiç olmaz. Bu çift birbirine karşı sadıktır. Mutlu ve huzurlu bir aile ortamı kuracaklardır. Birbirlerini dinleyerek çözüm yolu üretmeleri halinde hiç bir problem uzun süreli olmayacaktır. Sıradanlıktan uzak, eğlenceli bir evlilik hayatı geçirirler. İnsanların evlilik hakkındaki tüm tabularını yıkmayı başararak, örnek çift olurlar.

Aralarındaki bağ o kadar kuvvetli olacaktır ki hiç bir sıkıntının bu bağı çözme gücü olmayacaktır. Önlerindeki engelleri beraber aştıkları sürece birbirlerine daha da sıkı bağlanırlar. Bu evlilikte doğacak çocuklar oldukça şanslıdır. Hiçbir huzursuzluk yaşamayacaklar, çok ilgili bir anne ve babaları olacaktır. Etraftaki kişiler tarafından kıskanılan bir evlilik yaşarlar. Bu ikili beraber oldukları süre için asla pişman olmayacaklardır. Aralarındaki uyumu yakaladıkları andan itibaren hayatın daha yaşanılır olduğunu anlayacaklar ve birbirlerinin kıymetini sonsuza dek bileceklerdir.

Fedakarlıklar ile dolu bir evlilik süreci yaşarlar

Birbirlerine sırılsıklam aşık olmuşlar ise birbirleri için yapamayacakları hiçbir şey yoktur. Özellikle boğa erkeği, partnerini mutlu etmek için elinden ne geliyorsa yapar. Partnerinin üzülmemesi için gerekirse yakar yıkar ortalığı. Gerekirse kendinden ödün vermeyi dahi göze alır. Yapacağı fedakarlıkların bir seviyesi yoktur. Partneri de tabi ki aynı şekilde karşılık verecektir. Dolayısıyla mükemmel bir evlilikleri olacak, kusursuz uyum içerisinde mutlu olacaklardır.

Kıskanç değildirler

Aslında bu özellik çoğu evlilikte bir avantaj gibi görünse de balık kadını için değildir. Çünkü o partneri tarafından kıskanılmak ister. Bunu bir sevgi belirtisi olarak kabul eder. Partnerinden bunu göremediği zaman kendini ve evliliğini sorgulamaya başlayabilir. Kendi içinde yaşadığı bir duygu olarak kalır, partnerine yansıtamaz. Bu nedenle iç huzursuzluğa neden olur.

Saçma sapan sebeplerden dolayı tartışma yaratabilir. Boğa erkeği evlilikleri sürecinde partnerini özgür bırakır ve asla kısıtlamaz. Çünkü ona karşı sonsuz bir güven hisseder. Kıskançlık krizlerine girmemesinin asıl sebebi de budur. Fakat bu davranışları partneri umursamazlık gibi algıladığı için evliliklerinde sorunlar yaşanabilir.

Birbirlerini değiştirmeye çalışmazlar

Bu çift her ne olursa olsun birbirini değiştirme çabası içerisine girmez. Birbirlerini ilk tanıdıkları halleri ile sonsuza dek kabul edebilirler. Dolayısıyla aralarında koşulsuz bir sevgi ve çok güçlü bir bağ vardır. Genellikle karakteristik özellikleri de birbirlerine yakın olduğundan dolayı değiştirmeye de ihtiyaç duymazlar. Duygusal, eğlenceli ve hoş sohbetli bir ikili olurlar. Çıkarsız ve amaçsız sevmenin ne demek olduğunu onların evliliğinde görmek mümkündür.

Evlilik sürecinde güçler Boğa erkeğinin elinde olur

Boğa erkeği liderlik özellikleri ile ön planda olan, otoriter, sert mizaçlı ama aslında pamuk gibi kalbe sahip bir kişidir. Evliliklerinde hep son sözü söylemek ister. Partneri bir karar alırken ona danışırsa son derece mutlu olur. Kısacası partnerini kanatlarının altına alıp, onu daima koruyup kollamak ister. Balık kadını bu durumdan pek fazla rahatsızlık duymaz. Aksine partnerinin sahiplenme duygusundan çok etkilenir. Kendini ona teslim etmek ister. Fakat zaman zaman aralarında fikir çatışmaları yaşanabilir. Böyle durumlarda da birbirlerine anlayışlı davranmaları yeterli olacaktır.

Aralarındaki bağ ve iletişim çok kuvvetlidir

Bir evlilikte olmazsa olmaz özelliklerden biri iyi bir iletişimdir. Bu çiftin ikili iletişimleri o kadar kuvvetlidir ki konuşarak çözemeyecekleri hiçbir sorunları yoktur. Aralarındaki problemleri tartışma ortamı yaratmadan sakin bir şekilde halletmeye çalışırlar. Yani evliliklerine karşı en büyük iyiliği yaparlar aslında. Boğa erkeği mizacı gereği bazen ani çıkışlarda bulunabilir. Fakat kısa sürede partnerinin hoşgörülü davranışları ile kızgın ve sinirli halinden eser kalmaz. Partneri onu sakinleştirmeyi çok iyi başarır. Bu nedenle aralarında çok farklı ve güçlü bir bağ vardır.

Balık kadınının yumuşak yapısı evliliklerinde bir kurtarıcıdır

Balık kadını duygusal ve yumuşak mizaçlı bir kişiliğe sahiptir. Partnerinin hangi konulara sinirleneceğini çok iyi bilir. Çünkü partnerinin her davranışını güzel bir şekilde analiz eder. Onu çok iyi tanır. Evliliklerine en büyük katkıyı da dolayısıyla Balık kadını sağlar. Eşine karşı sonsuz bir anlayış içerisindedir. Boğa erkeği partnerinde bu özellikleri fark ettiği anda zaten hemen sinirleri yatışmaya başlar. Partnerinin duygusallığı onu da etkiler. Zamanla duygusal bir ruh hali içerisine girerek, tüm sinirlerini de aldırmış olur. Bu evlilik ikisi için de muhteşem bir uyum içerisinde devam eder.

Boğa erkeğinin bencilliği evliliklerinde sorun yaratabilir

Boğa erkeği, ben merkezci bir yapıya sahiptir. Kendi doğrularından başka doğru yoktur onun için. Oldukça inatçı ve huysuz bir kişilik yapısı vardır. Partneri onun tüm kaprislerini anlayış ile karşılamaya çalışsa da ilerleyen zamanlarda bu durumdan sıkılır. Onunla zıtlaşma yoluna gidebilir. Bu durumda evlilikleri ciddi anlamda sıkıntıya girer. Bu nedenle boğa erkeği kendine çeki düzen vermeli ve partnerinin anlayışlılığı karşısında onu üzmemelidir.

Sosyal yaşamları farklıdır

Bu ikili sosyal yaşamlarında farklı şeylerden keyif alır. Boğa erkeği arkadaş çevresi ile beraber vakit geçirmeyi çok sever. Haftada bir kaç kez mutlaka gece hayatı vardır. Gezmeyi, eğlenmeyi ve hayatı dolu dolu geçirmeyi ister. Balık kadını ise daha sakin yapılı bir kişiliğe sahiptir. Ev hayatı onun için daha idealdir. Dışarı çıktığında ise sessiz sakin ortamları tercih eder. Birkaç arkadaşı dışında çok fazla çevresi yoktur. Gece hayatından ise hiç hoşlanmaz. Bu nedenle sosyal hayatlarında genel olarak ayrı ayrı takılan bir çift olurlar. Fakat ayrı olmaları onlar için hiç bir sorun teşkil etmez. Büyük bir saygı çerçevesinde ilişkilerini devam ettirmeyi başarırlar.

Maddi sıkıntılar onlar için sorun değildir

Boğa erkeği yapısı gereği partnerine oranla maddiyata daha düşkündür. Konforlu ve düzenli bir hayatı olmasını ister. Evini en güzel mobilyalar ve kaliteli aksesuarlar ile döşemek, konforlu ve lüks bir evde oturmak ister. Bunun için de gece gündüz demeden çalışır ve çabalar. Balık kadını ise orta halli yaşamayı tercih eder. Onun için şatafatlı eşyalar, lüks mobilyalar önemli değildir. Evlilikten beklentisi sadece huzurdur. Partnerinin maddi sıkıntılarını asla sorun etmez. Ona her zaman destek olmaya çalışır. İş hayatında da hırslı ve mütevazidir. Bu konuda da mükemmel bir denge ve uyum yakalamayı başarırlar.

Boğa erkeği çocuk sahibi olmak için çok istekli olacaktır

Boğa erkeği evliliklerinin en başından beri çocuk sahibi olmak ister. Partneri ise bu kadar erken çocuk sahibi olmaya kendini hazır hissetmez. Fakat bu durum aralarında bir problem yaratmaz. Çünkü onlar eşine anlayış gösterir. Çocuk sahibi olacakları zaman ise çok heyecanlı bir bekleyiş içerisine girer. Partneri ona hamilelik sürecinde her istediğini yaptırabilir. Çünkü otoriter halinden ve sert mizacından eser kalmaz. Boğa erkeği çok iyi bir baba olmak için eşiyle beraber tüm eğitimlere ve seminerlere katılır. Daha iyi hayat şartları sunabilmek için çok çalışır. Sonuç olarak da mükemmel bir ebeveyn olurlar.

Sorumluluk sahibidirler

Evlilik süreçlerinde birbirleri ile adeta ahenk içinde hareket ederler. Aralarında o kadar güzel bir denge vardır ki… Her iki burç sorumluluklarının farkındadır. Bu konuda birbirlerini uyarma ihtiyacı duymayacaklar ver hiçbir sıkıntı yaşamayacaklardır. Gerektiğinde birbirlerinin eksikleri ve hatalarını düzeltirler. Bu durumu birbirlerinin yüzüne vurmazlar. Özellikle balık kadını bu ilişkide pasif bir kişilikte gibi görünse de öyle değildir. Eşinin tüm hatalarının üzerini örtmeye ve her zaman yapıcı olmaya çalışır. Böylece eşinin gönlünü her zaman fethetmeyi de başarır.

Balık kadınının duygu geçişlerini partneri anlayamayabilir

Balık kadını son derece yoğun duygular içerisinde sürdürür hayatını. Bunun yanı sıra duygu geçişleri de oldukça fazladır. Ağlarken bir anda gülebilir, sinirliyken bir anda sakinleşip neşelenebilir. Bu duygu geçişlerine partneri anlam vermekte zorlanacaktır. Özellikle de evliliklerinin ilk aylarında eşinin ruhundan anlamayacak, aralarında problemler yaşanacaktır. Sonrasında birbirlerini daha yakından tanımaya başladıkça boğa erkeği eşinin tüm duygu geçişlerini fark ederek, onu üzmemeye özen gösterecektir.

Özel günlere önem verirler

Evlilikleri aşırı romantik bir ortam içerisinde olmasa da özel günleri asla unutmazlar. Balık kadını partnerine göre daha romantik bir burçtur. Özel günler haricinde de sürpriz yapmayı ve partnerini şaşırtmayı çok sever. Fakat boğa erkeğinin aklına romantiklik sadece özel günlerde gelir. Eşinin doğum gününü, evlilik yıl dönümlerini, tanışma günlerini hafızasına kazımıştır adeta. Bazen partneri romantik olmadığı için şikayetçi olsa da o romantiklik için tüm sınırlarını zorlamıştır zaten. Bu anlamda da uyumlu diyebileceğimiz bu çift, aşk dolu evliliklerinde mükemmeli yakalarlar.

Boğa erkeğinin takıntıları evliliklerini bazen çıkmaza sürükler

Boğa erkeği takıntılı bir yapıya sahiptir. Partnerinin ağzından çıkan her kelimeyi kendi içinde tartar ve sürekli düşünür. Aradan bir süre geçtikten sonra ise kafasına takılan şeylerin sebebini araştırmaya başlar. Bu duruma partneri anlam veremez. Kötü bir şey söylemese de partnerinin algılama biçiminden dolayı kendini tekrar ifade etmek zorunda kalır. Bu durum onun için ilerleyen zamanlarda bir ızdıraba dönüşebilir. Bu konuda balık kadınının her kelimeyi ve her hareketi düşünerek yapması gerekmektedir. Aksi taktirde yanlış anlaşılmaların önüne geçemez ve ilişkileri sıkıntıya girer.

Evlilikleri sevgi ve saygı çerçevesi üzerine kuruludur

Evliliklerinin en başından beri sevgi ve saygı çok önemlidir onlar için. Bu nedenle her davranışlarına özen gösterirler. Birbirlerinin fikirlerine her zaman saygı gösterirler. Boğa erkeği bu anlamda biraz dar görüşlü olsa da zamanla partnerine uyum sağlamayı başaracaktır. Birbirlerine karşı saygılı davranışları herkes tarafından rahatlıkla fark edilebilir. Sonsuz sevgi bağı vardır aralarında. Hayat mücadelelerini el ele vererek beraberce verirler. Birbirlerinin ailelerine karşı da eşit davranırlar. Asla saygılarından ödün verecek bir davranışta bulunmazlar. Uzun ömürlü bir evlilik süreci geçirirler.

Pozitif enerjileri evliliklerine olumlu yansır

Her ikisi de çözüm odaklı ve yapıcı kişiliktedir. Etraftaki insanlar bir sıkıntıları olduğunda dertleşmek için genelde bu ikiliyi tercih ederler. Onların söyledikleri her kelimeyi değerli bulurlar. Bu çift hayata karşı pozitif yaklaştıkça tüm güzellikler de onların peşini bırakmayacaktır. Sürekli kendilerini bu anlamda geliştirmeye de çalışırlar. Kişisel gelişim kitaplarını çok severler. Hayatın sırrını çözdükleri andan itibaren hiç bir güç onları yıkamaz. Her ikisi de güçlü bir kişiliğe sahiptir. Bu nedenle çiftimiz için en uyumlu ikili demek yanlış olmaz.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.