Balık Burcu Kadını ve Balık Burcu Erkeği Uyumu

07.02.2016
Balık Burcu Kadını ve Balık Burcu Erkeği Uyumu

Aşırı duygusal olarak da bilinen balık burçları kararlarında çoğunlukla sezgileriyle hareket ederler. Maddiyata önem vermezler. Dünya malı dünyada kalır mantığındadır. Genelde enerjili ve sıcakkanlı insanlardır. Genellikle konuşkan yapıları vardır. Bu da etrafında sevilen bir kişilik olduğundan kaynaklıdır genelde. Çok derin düşünen insanlardır. Maneviyata çok önem verirler. Çok güçlü hisleri vardır ve bu hisleri onları ya iyileştirir yada kötüleştirir.

Balık burcunun yönetici gezegeni Neptün’dür. Astrolojide en son bulunan burç ve tüm burçların karışımı olan bir burçtur. Çok karmaşıktır, genel özelliklerine baktığımızda en dikkat çeken özelliği değişken yapılarıdır. Bir şeylere karar vermede oldukça zorlanırlar. Hayatının çoğu döneminde karar verirken zorluk çekerler.

Son burç olduğu içinde çok sis barındıran bir burçtur. İç dünyaları karmaşıktır. Depresyona yatkınlıkları vardır. Çok çabuk değişen ruh halleri vardır. Bir an mutluyken birden karalar bağlayıp mutsuz olabilirler. Ortanda dikkat çekmek hoşlarına gider. Dediğim gibi hayatlarının her döneminde bir içsel savaşları vardır.  Temelinde iyilik barındırır, merhametli insanlardır. Dostlar arasında sevilen bir kişiliktir. Başkasının mutluluğu için çoğu zaman kendi mutluluğundan vazgeçer.

Hayatlarında başkalarına ” hayır” kavramını kullanmaktan çekinirler. Meslek hayatında daha çok sanatla uğraşırlar. İş hayatında ekip işinde oldukça iyidir. Ama bir işi sırf parası çok diye yapmaz. Kendi mutlulukları için o işi yapar. Bazen görünen yüzleriyle görünmeyen yüzleri farklılık gösterebilir. Dışarıda genelde sakin görünen balıklar içlerinde ne fırtınalar kopartırlar haberiniz olmaz.

Balık Kadını ile Balık Erkeği Aşk Uyumu

İkisi de hassastır

Tam olarak birbirine benzeyen bu ikilinin aşk ilişkileri hem olumlu hem de olumsuzluk içerisinde olabilir. Bütün problemlerini unuturlarsa yaşayacakları aşk gerçekten güzel olacaktır. Yaşanacak problemler daha çok hassas olmalarından ve ince düşünmelerinden kaynaklanır. Ancak bu çok da küçümsenecek bir durum değildir. Dengeyi sağladıkları zaman iyi ve güzel bir birliktelik yaşayabilirler. Bu ilişkide güven ve sadakat problemi olmadıkça ilişki iyi yönde ilerleyecektir.

Aşkta kesinlikle umut vaat eden iki balık burcunun ilişkisi iş hayatına girince zorlayıcı olacaktır. Balık ve balık ilişkisinde iki taraf da birbirine karşı muhteşem bir çekim ile yaklaşır. Balık kadını da erkeği de nedeni belli olmayan depresif anlar yaşamaya meyillidir. Bu birliktelikte ki önemli konular duygusallık, günlük yaşamın gereksinimlerinden uzaklaşma, gerçeklerden korkma ve şefkattir.

Romantik bir birliktelik olur

Bir ilişkide üstüne düşenin fazlası ile yaparlar. Partnerine cenneti yaşatır. Aşk hayatında oldukça romantiktir. Balık burcunun kadını ile erkeği güzel bir uyum yakalayabilir, daha sonra bazı problemlere sebebiyet verebilir. Başlarda karakter olarak birbirini tamamlar gibi durabilir. İkisi de maddiyata önem vermez, değişken ruh halleri vardır, duygularını içinde yaşarlar. Hayal kurmayı çok sevdikleri için gerçekle karşılaşınca ciddi anlamda hayal kırıklığına uğrarlar. Partnerinin ufacık bir sözünü sorun haline getirip içlerinde büyütürler. Buda zamanla iki tarafı da çok üzer ve yıpratır.

Balık burcunun romantizm ve duygusallıkla bağdaşmış bu iki cinsi, birbirleriyle ilişki yaşarken de bu doğrultuda bir bağlılık kurarlar. Tamamen romantizm temelinde kurulmuş bu ilişkide aşk, tutku ve kıskançlık hüküm sürecektir. Balık erkeği de en azından kadını kadar duygusal ve hassas olacağından, bu ilişkide ayaklar yere basmayacak ve mutluluk iki tarafın da gözünü kör edecektir. Eğer taraflar duygu yoğunluklarından sıyrılıp hayata dönebilirlerse yaşamak için yapmaları gereken çalışmak, iş bulmak, para kazanmak, hatta kariyer yapmak ve başarı elde etmek gibi kişisel görevlerini de yerine getirebilirler.

Duygusal olarak uyumlulardır

İkisi de su grubu olduğundan dolayı, duygusal açıdan da oldukça uyumludur. Hayal gücü geniş olan ve manevi açıdan bakıldığında dünyaya karşı farklı bir bakış açısı olan bir burçtur. Duygusal anlamda partnerler pek bir sorun yaşamaz. İki balık burcunun arasındaki en büyük problem maddi konulardandır. Manevi gücü güçlü olan ve duygusal anlamda çevresindeki insanlara önem veren bir burçtur. Bu yüzden para kazanmayı veya maddi konuları çok fazla önemsemez. Onun için ilk sırada çevresindeki insanları önemsemek ve ilgi göstermek gelir.

Birbirlerini en iyi anlayan ikilidir

Her iki taraf için de oldukça tatminkar bir ilişkidir. Kontrol mekanizması oldukça zayıf olan bu ilişkide maddi zorluklar ilişkinin yıpranmasını en temel sebebidir. Romantik, şefkatli, yoğun duygularla beslenen bir ilişki yaşanır. İki tarafta birbirinin dilinden iyi anladığı için birbirlerinin isteklerini cevaplamak da oldukça kusursuzlardır. Balık burçlarının hayattaki en büyük amaçları zengin olmak ve mutlu bir yaşam sürmektir. Kötü düşünmeye eğilimleri vardır bu yüzden gerçek değerlerini de mutluluklarının hiçbir zaman farkında değillerdir.

En büyük istekleri dünyayı dolaşmak ve birçok insanla tanışıp yeni yerler keşfetmektir. Ancak bu ikilinin kendi hayal dünyasından bir an önce kurtulup gerçek yaşama dönmeleri gerekir. Birbirlerinin dünyasını anlayan yine kendileridir. İlişkiyi uzun süreli tutmak istiyorlarsa yaşamı zorlaştırmak yerine kolaylaştırmayı tercih etmelidirler. İkili kıskanç ve paylaşmayı seven aynı zamanda yoğun ve derin bir evlilik yaşayabilecek bir çifttir.

Birbirleriyle uyum sağlarlar

Duygusal yapılarda, kendi kabuğunda yaşayan ve içine kapanık bireyler olarak birbirlerini aynı zamanda çok iyi anlarlar. Anlamanın da yanı sıra birbirlerine her konuda büyük bir uyum sağlarlar. Hayata dalıp birbirlerinden uzaklaşmaları, aradaki duygusallığın ve romantizmin zayıflaması her iki tarafı da ilişkiden soğutup mutsuzluğa ve melankoliye boğulmalarına sebep olacaktır.

Aralarında kuvvetli bir iletişim vardır

Birbirlerine yardımcı olmaları balıklar arasındaki uyumu ve bağı daha da güçlendirmektedir. Her ikisi de su grubuna mensuptur, uzun süreli bir birliktelik olabilir. Yani diyeceğimiz o ki bu ilişki ya iyidir yada kötüdür. Asla bu ikisinin ortası yoktur. Bu ikili birbirlerini daima cesaretlendirir ve normal bir ilişkide ki gibi birinin daha baskın karakter de olması gerekir, balık burcunun ilişkilerinde kavgaların genel sebebi yanlış anlaşılmaktır. Bu ilişkide her ikisine de çok büyük işler düşmektedir. Balık burcunun sezgileri oldukça kuvvetlidir. Yani iki balık  birbirlerini sezgileriyle konuşmadan dahi olsa anlaşırlar. Bu yüzden sadece gözlerle bile anlaşmaları aşklarını daha da kuvvetlendirecektir.

Balık burcu güçleri çok iyi olan bir burçtur. Hayalcidir ve derin duygulara sahiptir. Aslında bu Neptün gezegeninin etkisi altında olmasından kaynaklanan bir olaydır. Sürekli endişeli bir yapıları vardır ve bunun sonucunda sürekli olarak karamsarlık peşindedir. Lüks ve rahat yaşamayı severler. Lüks için para harcamaktan asla çekinmezler. Giyim konusunda her zaman en iyisini giymeyi ve lüks takılmayı severler. Partneri ile ilgili konularda her zaman kötümser davranabilir. Her şeyin iyiye bakması gerekirken ilişkide bir anda problemler çıkabilir.

Balık Kadını ile Balık Erkeği Evlilik Uyumu

Uyumlu bir evlilik sürdürürler

Evlilik yaşamında iki burç da yaratıcıdır, hayal güçleri zengin ve dünyaya yaklaşımı manevi açıdan gelişmiştir. Sevgi ve içgüdüleriyle başkalarının duygularını anlar ve onları özen gösterirler. Bu yüzden dostlarıyla hayat boyu bir aradadır. İlişkilerinde zorluk maddi yönden kaynaklanmaktadır. İkisi de para kazanmanın önemsiz olduğunu bilir. Ancak ikisi de pratik ve gerçekçi değildir. Her zaman gerçeklerle yüzleşmekten kaçınırlar. Düzen ve kurallar onlara göre değildir. Programsız ve serbest bir akışa sahip hayatları vardır. Bu yüzden balık gibi yaratıcı insanlar asla sabit bir işte çalışamazlar. Hayatın hızı iki balık burcunu da zayıflatabilir. Evde huzur ve uyum ararlar. İki balık da karşındakinin hislerini sezgileriyle anlayabilir.

Sorumluluklarının bilincinde olmaları gerekir

İki balık burcunun evlenmesi ve çocuk yapması gibi durumlar sonrasında hayatlarını biraz düzenlemeleri gerekmektedir. Eğer ki maddi açıdan gerekli sorumlulukları yerine getirip ve hayatlarını düzenleyen balık çiftleri olursa ilişkileri de o derece mükemmel olur. Balık burcunun yöneticisi olan gezegenler Neptün’dür. Bu nedenle iki burcun da aynı olması sebebiyle ilişkide en azından birisini düzene ve maddiyata önem veren bir yapısı olması ilişkiye daha güzel bir hava katacaktır.

Balıklar çevresindeki insanlara hayır yapmaktan ve yalnız kalmaktan çok hoşlanırlar bu yüzden iki burcunda balık burcu olması, birbirlerine daha anlayışlı olmaları ve yalnız kalmak istediklerinde birbirlerini anlamaları gerekir. Bu ilişkide iki burç da kendi iç dünyasını çekilme şansı bulabilir. Çeşitli hayır kurumlarına az da olsa bağış yaparak kendilerine yardım ederler.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.