Terazi Burcu Kadını ve Kova Burcu Erkeği Uyumu

07.02.2016
Terazi Burcu Kadını ve Kova Burcu Erkeği Uyumu

Terazi burcu kadını tam bir eğlence insanıdır. Eğlence denildiği zaman hemen onu ortada görebilirsiniz. Bir diğer özelliği ise güzelliktir. Güzellik denilince akan sular durur. Her şeyden vazgeçebilir. Görünümü onun için oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra arada sırada duygusallık da ister.

Öyle ki siz sevgili takipçilerimizin de es geçemeyeceği bir gerçek varsa, bu kadının kendine ait doğal mı doğal bir sempatisi var ki insanın içini ”cız” eder cinsten! Hem de bu bahsedeceğimiz adamın yufka mı yufka bir yüreği varken… Yani; yumuk yumuk olmaya hazır mısınız? Bu kadar yoğun aşka maruz kalmak herhalde sağlığı oldukça iyi etkileyecek olsa. Eh! Bırakalım aşkın diline düşsünler! Her gün abartmak bizim işimiz değil biliyorsunuz, istisnasız her gün sevdiği terazi burcu kadını merak edecek bir adam!

Aşırı duygularına sahip çıkması ile bilinir kendileri ve bu yukarıda da bahsettiğimiz sempatik suratlı kadına ne kadar iyi gelir dersiniz? Sempatik dediysek de bu kadın da öyle de bir yürek var ki kusura bakmasın kimse ama zil zurna! Madem yasaklar var onları çiğnemek gerek mantığı ile hareket eden bu kadın karşısında son derece saygınlığa ve kurallara önem veren bu adam oldukça zor durumda kalabilir! Sokakları birlikte turlarken birden duygularına hakim olamayarak sevdiği adama yüksek sesle şarkı söyler ve ardından da avaz avaz yanarak dans edebilir!

Etrafından sıkılacak olan bu adam ne kadar sevdiği kadına bir kere daha aşık olacak olsa da ona pek de ayak uyduracak gibi değildir. Gibi gibi… Örnekleri siz aklınızda çoğaltabilirsiniz. Ama bunu tatlı tatlı uyumsuzluk kısmına ekleseniz iyi olur. Bu kadar kusur kadı kızında da olur tabi ki de!

Bir eyvah diye iç çekeceğimiz konu varsa o da yüreği ve hayalleri aşırı büyük olan bu kadın gün gelir de sebepsiz yere bu duygusal adamı terk etmek isteyebilir! Ama size küçük bir tavsiye beyler: gideceklerinden değil sadece karakterlerinde olan doyumsuzluk yani; sonsuz olma arzularından kaynaklanır. O zamanlara denk gelirseniz o kadının gözlerine dikkatlice bakın. Orası size ne yapacağınızı çok iyi anlatacaktır ve sevdaların gelir geçer olmadığına inandıklarından da hiç şüphen olmasın kova burcu erkeği.

Terazi Kadını ile Kova Erkeği Aşk Uyumu

Terazi kadınları asla ateşle oynamazlar! Ateş zaten onların kalpleridir, gözleridir. Beyler! Kolay kolay tartışma sebebi sizin olmayacağınızı biliyoruz bu ilişkide, her ne tartışma yaşanırsa sebebi dolu dizgin yaşamak isteyen aşık olduğunuz bu kadından kaynaklı olabilir. Olacaktır! Ama bu kadının size yön vermesini ve hayatınıza yeni bir tat getirdiğini düşünmeniz ondan asla kopamayacak olmanız gerçeğinden kaynaklı. Yani; o güzel kalbiniz ile o güzel kadını öyle güzel sevmiş olacaksınız ki o ne yapsa kendiniz sizden koparamayacaktır ve bu kadının size karşı duygularını daha da alevlendirecek diyebiliriz. İki tarafın da ayrı ayrı çok ama çok şanslı olduğu ender rastlanan bir ilişki oluşacaktır.

Oldukça Benzerler

Bu beraberliğin aşk uyumu oldukça iyidir. Terazi kadını çoğunlukla kararsız tavırlar sergilese de sevecen, nazik, düşünceli, merhametli ve aşk dolu kişilerdir. Kova erkeleri ise fedakar, sevginin değerini bilen, inatçı, kendine ait kuralları olan, sıcakkanlı, anlaşılması kolay kişilerdir. Bu nedenle her ikisinin aşkı çok uyumludur. İkisinin yaşayacağı ilişki tam bir uyum sergiler. Karşılıklı anlayışla ilerleyip, duygu ve düşüncelerin pekişmesi ile ilerler. Hayata karşı duruşları benzerlik gösterdiğinden her anlamda uyuşurlar. Kavga veya tartışma konuları kovanın kıskançlığı ve partnerinin kararsızlıkları olmaktadır.

Birbirlerine Ayak Uydurmakta Güçlük Çekebilirler

Karakter yapıları itibariyle birbirlerine son derece benzeseler de bazı durumlarda fikir ayrılıkları yaşayabilirler. Kova erkeği sevdiği için çabalayan, çalışan, gelecek hayalleri kuran, tutumlu, merhametli, sevecen, gelecek planları kuran idealist bir adamdır. Terazi kadını ise kendi çıkarlarını düşünen, ben odaklı yaşayan, eğlenceye ve lükse düşkün, hoş sohbet, sevimli ve çılgın bir yapıya sahiptir.

Birbirlerine uyum sağlayabilmeleri için, terazinin sosyalliğinden, kıskançlıklardan ve hareketli yaşamından ödün vermesi gerekir. Bencil düşünce şekli kovanın hayatında yer almayan bir düşünce tarzıdır. Bu nedenle de partnerinin bu düşünce tarzından uzak olması gerekir.

Duygusallık İkinci Plandadır

İkisi de zeki yapıya sahip kişilerdir, duygusallık pek de önemli değildir. Kova burcu erkeğinin özgürlükçü yapısıyla baş edebilen terazi kadını onun için doğru bir seçimdir. Kova erkeği yakın ilişkilerden kaçar, partneri ise aileye ve yakınlığa önem verir. İkili oldukça birbirine zıt karakterlerdir, ama bu zıtlık yeri geldiğinde heyecanlı, tutkulu bir birliktelik olabilir.

Konuşmayı Severler

Uyumaları oldukça dengelidir. Çok iyi bir birliktelik olabilir. İki burç da konuşmayı çok sever ve saatlerce hiç sıkılmadan sohbet edebilirler. Bunun yanı sıra ise aşkları ve tutkuları da görülmeye değecek biçimdedir. Her ilişkide olabilecek ufak tefek sorunlar dışında gayet uyumlu bir çift olabilirler.

Gayet iyi zamanlar geçirebilirler. Fakat kova burcu erkeğinin bazı davranışları partnerine sıra dışı gelebilir. Birbirlerini tanıdıkça daha da çok severler, her zaman birbirleriyle paylaşacak bir şey bulurlar.

Öfkelerini Birbirlerinden Çıkartabilirler

Bu hayattan alacakları iyi şeyler, bu hayata verecekleri iyi şeylere oranla ne yazık ki daha fazla! Canları usanmış olabilir bu ikilinin ve acısını zaman zaman birbirlerinden çıkarmak isteyebilirler. Ah be kuzularım! Siz kova erkeği ve terazi kadınını öyle hale getirirler ki ayrı ayrı çekip gitmek durumunda kalırsınız, kimse de sizi düşünmez. Aşkınızın ateşi yaksa da gidersiniz. Yani; lütfen iyilik uğruna kendinizi harcamayın. İlişkinizin önüne iyilik dahi olsa koymamaya çalışın zira herkes sizin gibi iyi niyetli değil. Bunu çok iyi deneyimliyorsunuz siz aslında ya neyse… Sonsuz olacak bir ikilisiniz. Elinizi neye uzatacak olsanız orada sadece çiçekler açar herhalde.

İlişkilerden Beklentileri Benzerdir

Kova burcu erkeği mantıklı yapısıyla partnerinin mantığına eşit benzerlikleridir. Her iki burç da zekidir ve karşılarındaki insanların da zeki olmasını isterler. Kova, cümlesini bitirmeden karşısındaki kadınının onu anlamasını bekler ve ister. Terazi kadınları sanatçı ruhu, matematiksel düşünce tarzı ile onu kolaylıkla anlar. Ancak partnerinin alıngan ve duygusal bir terazi burcu kadınına tahammülü yoktur. Bu sebeple başlarda ilişkilerinde sorunlar olsa da birbirlerini tanımaya başladıkları zaman harika bir ilişki olabilir.

Uyumları oldukça iyidir

Uyumları son derece iyidir. Bunun nedeni her iki tarafın birbirine olan benzerlikleridir. Terazi burçları, çabuk fikir değiştiren, kolay alınan, kindar olmayan, sevecen, sevimli, düşünceli, zarif, narin bir yapıya sahip, flört etmeyi seven, zayıf ruh haline sahip bireylerdir ve bu özellikler çok değişken olan özelliklerdir. Onu tanımak ve kova ile uyumunu görebilmek için önce kendisini tanımak gerekir.

Terazi kadınları hoş sohbet, insanlara bir şeyler öğretmeyi seven, sevimli, alımlı, bakımlı, maddiyata fazlası ile düşkün, güzelliğin dahi paraya bağlı olduğunu düşünen ve bencil bir yapıya sahiptirler. Kendi çıkarları onlar için ilk sırada yer alır. Çabalama kavramı onlar için yaratılmamıştır. Her şeyin hazır olarak önlerine gelmesini tercih ederler. Çabuk pes eden, yapamam diyerek işin içinden çıkan, ödevlerini dahi başkasına yaptırmaktan hoşlanan bir kadın tipidir. Bu bencil tavrı, çoğu arkadaşı tarafından şikayet edilse de, onlar bu halleri ile sevilirler.

İyi bir iş partneri olurlar

Terazi burcunun kadınları özellikle iş hayatında akıl verirken kendi çıkarlarını değil, yardım isteyen kişinin çıkarlarını gözetirler. Sevdikleri insanların daima iyiliğini isterler. Adalet duygusunu her alanda hissettiren adil bir yapıya sahiptirler.

Kova burcunun erkekleri ise hümanist, insana değer veren, yardımsever, merhametli, sevecen, konuşkan, lider, kariyerinde zirveyi hedefleyen, çalışkan, çalışmaktan büyük zevk alan, en ufak bir şeyi dahi paraya çevirebilen, ticari zekası yüksek, etik değerlere önem veren, geleneğine bağlı, ve disiplinli bireylerdir. İkilinin sahip oldukları özellikler birleştiğinde ortaya doğru ve verimli bir iş ilişkisi çıkmaktadır.

Birbirlerini anlamaları gerekmektedir

Birbirinizi en çok anladığınız anlar en çok sustuğunuz anlar olacak! Konuşarak herkes birbirini anlar -hoş bundan da ne kadar şüpheci olduğumuzu en iyi siz biliyorsunuz- peki ama ya susarak? Hiç konuşmadan iki insanın hele bir terazi kadını ile bir kova erkeğinin birbirini anlaması ne kadar imkan ve hatta ihtimal dahilinde dersiniz? İmkansız denilen şeyin sadece beyinlerde gerçekliği olmayan bir durum olduğunu bu ikilinin birlikteliğine bakarak bir kez daha anlamış oluruz. İyi ki varlar -şu an beraber olanlar, gelecekte beraber olacak olanlar- iyi ki yürekleri güzeller! Ama her güzelin kusuru olur ya işte bu ikili iyi niyetli oldukları için bazen dostlarından bazen de düşmanlarından ikisi de paylarını ayrı ayrı almış olabilir.

Doğru arkadaşlıklar kurmalılardır

İkili sahip oldukları özelliklerden dolayı dostlarını seçerken dikkat etmeye çalışırlar. Dost kazığının ne olduğunu çok iyi bilen, ağzı bu konuda sürekli yanan ve daha güçlü bir birey olarak ayağa kalkan sağlam bir kişiliğe sahiptirler. Bu sebeple arkadaşlık ilişkilerinde ne bekledikleri konusunda birbirlerini çok iyi anlarlar.

Kova erkeği ise biraz garip bir kişiliği de olsa oldukça arkadaş canlısı bir yapıdadır. Bunun yanında ise araştırmayı ve okumayı oldukça seven bir kişiliğe sahiptir, çok nadir durumlarda bencil davranışlar sergiler. Çünkü kesinlikle bencillik yapmaz ve arkadaşlarına oldukça değer verir. Spor yapmak yada takım çalışması tamamen onun işidir. Bunları yaparken yanında birileri bulunsun ister. Yalnızlık yerine takım çalışması yapmayı tercih eder ve öyle ustalıkla yapar ki kendisini hayranlıkla izleyenlere karşı da oldukça sevecen yaklaşır. Herkese arkadaşça davranması biraz kafa karıştırıcı özelliği olsa da aşık olduğunda bu özelliği biraz da olsa değişir.

Terazi Kadını ile Kova Erkeği Evlilik Uyumu

Evliliğe Bakış Açıları Farklıdır

Terazi kadını tam bir anne olarak yaratılmıştır. Aile kurmak, evlenmek yada çocuk yapmak gibi hayalleri vardır. Kova burcu erkeği ile bu konuda anlaşamazlar, bekar burçları arasında olduğu için çok fazla evlenme tarafında değildir. Fakat bu sorun da çözülemeyecek bir sorun değildir. İkili arasındaki iletişim çok güçlü olduğundan bu durumu konuşarak halledebilir ve anlaşabilirler. İlk başlarda evlenme taraftarı olmayan kova, partnerinin ikna kabiliyeti ile evliliğe sıcak bakmaya başlar.

Çatışmalar Yaşarlar

İlk etapta evliliklerinde tartışmaların yaşandığı, sürekli kavgaların olduğu, kova erkeğinin sinirlenip kapı çarpmaları ile biten bir ilişkiye sahip olurlar. Çünkü geleneklerine bağlı, modern, muhafazakar düşünceli, çevresi sınırlı, gezmeyi seven, eğlenmeyi de belli şartlar altında tercih eden ağır bir karaktere sahiptir. Terazi kadını ise, ele avuca sığmayan, deli dolu, yeni arkadaşlar edinmeyi seven, nüfuzlu kişiler ile takılan, her şeyin en iyisini isteyen, güzel olan ne varsa sahip olmak isteyip bunu kıskanabilen, açık sözlü, cilveli, kadınsı hatlara sahip, özgürlüğüne düşkün ve sorumsuz kişilerdir. İkili özellikle bu farklı karakterleri ile ilgili sık sık tartışmalar yaşayabilirler.

Aşk En Büyük Problem Çözücüleridir

Bu iki burcun bireyleri aşık olur ve bağlılık hissederlerse eşine ve ortamına ayak uydurur. Uyum sağlandığında ev içinde harika birer partner ve ebeveyn olurlar. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunan, beraber aktiviteler yapmaktan hoşlanan iyi bir ebeveyn çift olurlar. Yaşadıkları sıkıntıları konuşarak hallederler. Genellikle ev sorunları, çocuklarla ilgili durumlar, ufak kıskançlıklar, terazinin sakinliği gibi konular üzerinde ufak tartışmalar yaşayabilirler.

Terazi ve Kova Güven Uyumu

Terazi burcunun kadınları muhafazakar ve düşünceli yaşarlar. Kova burcunun erkekleri ise ortam içinde uyumlu, ağırbaşlı, sevecen, dostane tavırları ile dikkatleri üzerine çeken, iyi bir dinleyici ve konu anlatıcı olurlar. Bu ikili dost ve partner seçimi yaparken karşılıklı güven ve dürüstlük isterler. Aralarında güven ve dürüstlük bağını sağlamayı başarırlarsa, birbirlerinin her sıkıntısına hiç düşünmeden koşarlar. Öyle ki saatlerce dertleşerek birbirlerini dinleyebilirler.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.