Boğa Burcu Kadını ve Kova Burcu Erkeği Uyumu

18.02.2016
Boğa Burcu Kadını ve Kova Burcu Erkeği Uyumu

Boğa burcu kadınının ayakları yere sağlam basar. Kova burcu erkeği ise romantik ve daha çok hayalci bir yapıya sahiptir. Dünyanın nasıl bir yer olması gerektiği hakkında düşünür ve dünyadaki adaletsizliklerden şikayet eder. Bu şartlarda kendini aklı havada ve hayalci bir erkek ile hayal edebiliyorsa, kova burcu erkeği ile ilişki yaşayabilir.

Boğa Kadını ile Kova Erkeği Aşk Uyumu

İki burcun aşk ve evlilik uyumları zor görünmemesine rağmen, dil ısırtacak kadar mükemmel uyumu yakalamaları da mümkün. Bu her iki burcun da detaylı olarak tanınması ile anlaşılabilir. Konu hakkında net yorumlarda bulunabilmek için iyi bir araştırma ile her iki burcun karakteristik özellikleri değerlendirilmesi gerekir.

Boğa kadını sabırlı, merhametli ve uyumludur

Sıkılgan bir yapıya sahip, hoş sohbet eden, uyumlu, farklı istekleri ve güçlü duyguları olan, agresif, alıngan, kararlı, sabırlı, tahammülü oldukça yüksek, ortam içinde dikkat çekmekten hoşlanmayan, çoğu kişi için sıkıcı bulunan merhametli bir karaktere sahiptirler.

Ayrıca huzuru seven, evine düşkün, yapıcı, sessiz, çekingen tavırları olan, tuttuğunu koparan, zeki, ticari kafası çalışan, çalışmayı seven, rahatına düşkün, rahat bir yaşam düşleyen bir yapıya sahip, temiz, lüksüne düşkün, konfor ve rahatlık için çalışan, güçlü bir duruşu olan, sadakati seven, yalana gelemeyen, kızınca bildiğinden şaşmayan, inatçılığın zirvesini zorlayan, uyumlu ve romantik biridir.

Yengeç erkeği özgüveni yüksek, insancıl ve sevecendir

Kova, boğaya kısmen benzemektedir. İstediklerini başarma konusunda inatçı, kızgınlığı saman alevi gibi olan, çabuk parlayıp birden sakinleşebilen, çoğu zaman anında pişmanlık duyan, sevecen, dost canlısı, kendini beğenen, öz güveni yüksek, yetenekli, birçok işin altından rahatlıkla kalkabilen, dürüst, muzipliklerden hoşlanan, sürprizleri seven, ilgiden hoşlanan fakat hoşlanmıyormuş gibi yapan, güler yüzlü ve kendine ait garip tavırları olan bireylerdir.

Yaşadıklarından dersler çıkararak kendini geliştirir

Sevecen, duygusal, zaman zaman ön yargıları olan, kaderci, zamanın onu olgunlaştığına inanıp yaşadıklarından ders çıkarabilen, gücü seven, kendine güvenen, kibirli, akılcı ve mantıklı kararlar veren, doğayı seven ve ailesine, değerlerine düşkün bir profile sahiptir. İçine sinmeyen hiçbir adımı atmayan, aklını kalbiyle birleştirip en doğru kararları verebilen, sezgileri kuvvetli özelliklere de sahip olabilmektedirler.

Duygularını kontrol edebilen güçlü karakterlerdir

Boğalar, güçlü arzuları olan, mantığı ile duygularını kontrol edebilen, kazanmayı seven, yetenekli, başarılı, ticari anlamda oldukça zeki ve pratik, geleneklerine düşkün, sevecen, merhametli ve özgür ruhlu bireylerdir. Kısıtlanmaktan hoşlanmaz, kıskanılmaktan, ilgi görmekten haz alsalar da bunun fazlasından kaçarlar. Kendileri ilgi göstermek ister ve sizin ilgi göstermenizi beklemenizi sever. Kısaca kıvranan erkek, onun daha çok hoşuna giden durumdur.

Biri hayallerinin peşinden gider, diğeri olabilecek hayaller kurar

Kova burcu erkeği her zaman bulutlar üzerinde gezer, hayal kurarak yaşarlar. Fakat boğa burcu kadını ayaklarının üzerine sağlam adımlarla basmak ister ve hayallerini gerçekliği olabilecek şekilde kurmaya çalışırlar. Bu yüzdendir ki bu iki burç arasında bu konuda anlaşmazlıklar yaşanır. İkisinin de hayata bakış açıları farklıdır. Birisi gerçeklik peşinden ilerlerken bir diğer hayaller kurarak ilerlemeyi sever. Anlaşmaları neredeyse mucizedir.

Tanışmaları arkadaş veya akraba ortamında olur

Sevgili olarak bu ikilinin aşk uyumları oldukça pozitif bir enerjide seyreder. Özü itibariyle birbirine benzeyen, arzu ve istekleri benzer olan, hayattan beklentileri birbirine benzeyen iki burç oldukları için, oldukça iyi anlaşırlar. Bu iki burcun bir araya gelme hikayesi, arkadaş ortamı veya akraba çevresidir. Birbirini iyi tanıyan, uzun süre dost olan ve dostluktan aşka dönüşen bir hikaye olur. İki sevgiliden önce, çok iyi birer dost olurlar. Sırdaş, dost ve aşık. Üçü bir arada.

Aşırı sahiplenilmek, kısıtlanmak yön vermek gibi sorunlardan şikayet ederler

İki tarafın yaşayacağı sorunlar genellikle kova burcunun aşırı sahiplenici tavrı, ben bilirim cümleleri kurması ve her konuda karşı tarafın adım atmasını beklemesi olur. Boğa burcu bu huylardan oldukça şikayetçidir. Aslında her iki burç da birbirine yön verici tavırlarından şikayetçidir. Ayrıca yengeç burcu partnerinin olayları abartmasından, onu kısıtlamasından ve her alanda onu yalnız bırakmamasından şikayetçi olur. Kendine güvenilmediğini hissetmek onun için hakaret demektir. İlişkilerinde sadece bu konularda tartışmalar yaşanır. Bunların dışında uyum sağlayan iki aşık olurlar.

Boğa kadını severse fedakar olabilir

Boğa kadını gerçekten sevmiş ise beraber vakit geçirmekten zevk alan, birbirine saygı duyan, karşılıklı uyumun olduğu bir aşk yaşanır. Her iki taraf da beklenen ilgiyi, ilişkinin gerektirdiği sorumlulukları yerine getireceği için tam bir uyum sergilerler. Yalnız tek tartışma noktaları, boğa kadınının lüks ve rahatlığı fazlasıyla dile getirmesi olacaktır. Kendi sınırları içinde geleneksel yaşamı seven partneri için bu can sıkıcı bir durum olur. Eğer buna dikkat edilirse sorunların pek rastlanmadığı güzel bir beraberlik meydana gelir. Tabi aşk uyumları da zirveye ulaşır.

Özgürlüğü ancak aşka feda eder

Bu iki burç da doğan insanların bakış açıları, yaşamın her alanında karşı karşıyadır. İkisinin arasında bir ilişki meydana gelmesi ve ilişkinin devam edebilmesi imkansız gibi görünebilir fakat aşk ortaya çıkarsa bu durum tamamen değişebilir.

Kova burcu erkeği kendisinden çok etrafındakilerin mutluluğunu düşünen kişilerdir. Özgürlüklerine fazlasıyla düşkünlerdir ve karşılarındakilere de özgürlüğünü yaşatmak için elinden geleni yaparlar. Aşık oldukları zaman sevdiğinden başka kimseyi gözü görmeyen bu burç erkekleri onların mutluluğu için her an onları düşünüp planlar kurarlar.

Bildiğini okuyan inatçı ve güzel boğa

Son derece güzel görüntüye sahip boğa burcu kadınları fazlasıyla iyimser bir yapıya sahiptirler. Oldukça iyimser olmasının yanı sıra kırılgan bir yapıya da sahip olması, onunla konuşurken dikkat edilmesi gerekildiğini göstergesidir. Aynı zamanda çok inatçı ve bildiklerini yapmayı seven kişilerdir.

İki burç da dediğim dediktir

Bu iki burç anlaşmakta biraz zorluk yaşayabilirler. Doğal olarak bilindiği gibi boğa burcu kadınları fazla inatçı bir yapıya sahiptirler. Kova burcu erkeği her ne kadar her şeye uyum sağlayan bir karakterde olsa bile onunda inatçı halleri oldukça fazladır. Bu iki inadın beraber olması ise büyük kavgalara yol açabilir. İkisi de dediğim dedik yapıya sahip olmaları nedeniyle illa kendi dedikleri olsun isteyeceklerdir ve ortak nokta bulmakta fazlasıyla zorlanacaklardır. Bu durum ise ne yazık ki ilişkiyi çıkmaz sokağa sokmayı başaracaktır.

Kısıtlanma durumunda anlaşmaları oldukça zordur

Her şeyin tam anlamıyla en iyisi olmasını isteyen boğa kadını yönetmeyi oldukça severler ve ilişkisinde söz hakkı onda olsun ister. Fakat özgürlükçü olan kova burcunun en nefret ettiği şey yönetilmektir ve bu yüzden kısıtlandırılmamalıdır. Bu ikilinin anlaşması ortak nokta bulmadıkları müddetçe mümkün değildir.

Bir kalk gidelim derken, diğeri bal yeme otur der

Kova burcu erkeği özgürlüğüne fazla düşkün yapısıyla gezip tozmayı ve peşinden yeni yerler keşfetmeyi severler. Boğa burcu kadını ise oldukça evcimendir ve sürekli evinde olsun isterler. Değişiklerden pek hoşlanmayan özelliğiyle partneri ile kolay kolay anlaşamayacaktır. Birisi dışarıda olmak isteyecek bir diğeri ise evde olmak isteyecek ve kavgalar peşlerini bırakmayacaktır.

Hayatın her alanını birlikte paylaşmayı becerirler

Beraber yemek yapmak, pikniğe çıkmak, temizlik yapmak, sinemaya giden, aynı dili konuşabilen, dakikalarca sohbet edebilen, birbirine hayran ve saygının zirvede olduğu bir ilişkileri hatta evlilikleri olur.

Boğa Kadını ile Kova Erkeği Evlilik Uyumu

Sorumluluklarının bilincinde hareket ederler

Bu burçların evliliği tam bir uyum içinde olur. Her iki taraf da sorumluluk sahibi ve evcimen karakterlere sahiptir. İyi birer ebeveyn olurlar ve çocukların gelecekleri için çalışırlar. Boğa burcu çocukları ile arkadaş gibi büyür. İlgili ve gelecek planları olan bir eş olur. Sadece tembellik ve üşengeç olma huyu taraflar arasında bazen tartışmalara yol açsa da bu uzun sürmez. Sevgi bağı kuvvetli olduğundan tartışmalar yerini kısa sürede sakinliğe bırakır.

Kıskançlıklarına gem vurup belli etmezse geri dönecektir

Kova erkeğine zaman zaman tek bir kişi ile yaşamak zor gelebilir. Bu davranışını kimse için değiştirmeyecektir. Buna göre kendinizi ayarlayıp kıskançlığınızı saklayabilirsiniz. Bu durum partneri için ne kadar zor olsa da anlayış göstermeye çalışıp, küçük problemleri büyütülmediği zaman partneri her zaman geri dönecektir. Evlilikleri ne kadar iyi gitse de arada kaçmak ve nefes almaya ihtiyaç duyan özgürlüğüne düşkün eşe, boğa kadını göz yumarak mutluluğunu koruyabilecektir.

Saygıyı ve sevgiyi hiç kaybetmezler

Hayatın her anını birlikte paylaşmayı becerebilen ve sevginin gücünü herkese kanıtlayan bir çift olurlar. Boğa kadını sesini yükseltmeyi dahi, eşine saygısızlık olarak görür. Otoriter ve disiplinli bir ev kadını olurken, kova erkeği uyumlu, sevecen bir baba, esprili ve anlayışlı bir eş olur.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.