Başak Burcu Kadını ve Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

02.02.2016
Başak Burcu Kadını ve Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

Sizin için çok özel bilgileri paylaşacağımız bu yazımıza tesadüflere ne kadar inanıp inanmadığınızı sorgulayarak başlamak istiyoruz. Şans şu sıralar etkisini fena halde gösteriyor! Umutsuz kala kalmış bu iki güzel kalbin ancak evrenin müdahalesi ile aynı ortamlarda denk gelmesi tam bekledikleri bir atak olmuş olur. Son zamanlarda ayrı ayrı yaşadıkları birtakım olumsuzluklar karşısında ciddi anlamda moralleri bozuk, bunu da ancak sıcacık bir aşk telafi edebilir. Havaların aşırı bıkkınlık veren haline karşılık kalplere ferahlık verecek şöyle tatlı tatlı esintiler hiç fena olmaz hani! Bu rüzgarlara kapılmaya muhtaç başak kadını ve oğlak erkeğinin birinin siz olduğunuzu varsayıyor, aşksız kalmamanızı diliyoruz.

Başak Kadını ile Oğlak Erkeği Aşk Uyumu

Birbirlerini tamamlayan özellikleri vardır

Aşk konusunda da birbirlerine benzerler, aşka mantık çerçevesinde bakmaları ilişkilerinin iyi gitmesine neden olur. Aşkın deli dolu yanından çok akıllı tarafında olan ikili bundan şikayetçi de olmaz. Kusursuz bir ilişki için başak kadını ve oğlak erkeğinden başka bir burç söylenemez.

İşkolik olmaları aşklarında sorun olmaz

Oğlak erkeği çalışmayı çok sever ve aşırı işkoliktir bu yüzden ilişkilerinde çok çalışmasından şikayet edilir. Fakat başak kadını da çalışmayı çok sever. Bu nedenle bu ilişkide bu konuda sorun yaşanmaz, kadın her zaman çalışkan partnerini destekler. İkisi de toprak elementinden olduğu için hayat tarzları ve yaşam anlayışları birbirleriyle uyuşur, birbirleri için harika birer sevgili olacaktırlar.

Fazla söze gerek yok “tencere kapak”

Başak kadını evrenin eleştiricisidir, hiçbir detay gözünden kaçmaz ve en çok kendini eleştirmeyi sever. Bu kadın partneri ile olan ilişkisinde işinin özel hayatından daha öne çıkmasına izin vermemedir. İkiniz de görev bilinci ile dolusunuz bu yüzden aşırı çalışmaktan eğlenceyi unutabilirsiniz. Para konusunda ve birçok konuda aynı görüştesiniz. İkiniz de toplumda saygın bir yerde olmak ve itibar görmek istersiniz. Başarılı, ilginç insanlarla görüşmek, onlarla aynı ortamda bulunmak egonuzu tatmin eder. Bu özellik oğlak erkeğinde daha baskındır, önemli insanlarla görüşerek onların çevresinde olmak ister. Bu çift kimseyi asla yarı yolda koymaz, ihaneti sevmez. Sorumsuz insanlar sizleri çıldırtır, zaten meşgulsünüzdür bir de sözünde durmayan insanlarla uğraşmak canınızı sıkar.

Birbirlerini çok iyi tanıdıkları için harika bir birliktelik ortaya çıkacaktır. Sonuç olarak baktığımızda oldukça uyumludurlar, birbirlerini bulduklarında asla kaybetmek istemeyeceklerdir. Bunun için çaba sarf edebilir ve etkilendikleri andan itibaren ellerinden ne geliyorsa yapacaklardır.

Ortak özellikleri uyum sağlamalarına neden olur

İkiniz de sözüne güvenilir, sorumluluk sahibi, sağlam, pratik ve sağduyulu insanlarsınız Oğlak erkeği Satürn tarafından yönetilir ve dışardan bakıldığı zaman ciddi bir görünüme sahip, duygudan yoksun gibi durabilir. Siz Merkür tarafından yönetildiğiniz için onun kabuğunun içini görebilir ve duygularını anlayabilirsiniz. Başak kadının keskin gözleri insanların gurur, utangaçlık ya da güvensizlik gibi özelliklerini aşarak gerçek duygularını okuma kabiliyetine sahiptir. Partneriniz sizin anlayış ve sevecenliğinizle çok mutlu olacaktır. Bu ilişki herkes tarafından imrenilen, zengin ve olgun bir ilişki olacaktır. Karşılıklı sevgiye ve ilgiye dayanan güzel anlar yaşayacaksınız, ikinizin de gelecek beklentileri birbirine yakındır.

Sorumluluk sahibi ve kendilerine güvenen yapıya sahiptirler

Başak kadınının aradığı bu sorumluluk duygusu partnerinde fazlasıyla vardır. Oğlak erkeliğinin de evinde ve hayatında istediği düzen eşi tarafından itinayla sağlanacaktır. Dışarıdan mantık birlikteliği gibi görünse de onların arasındaki bağ oldukça güçlü ve aşk doludur.

Dışarıdan gelebilecek tüm tehlikelere karşı birbirlerini korurlar ve asla birbirlerinin dedikodularını yapmazlar. Kavgaları bile mantık çerçevesindedir öyle haşin, vurdulu kırdılı kavgalar ikisine göre de değildir. Anlaşamadıklarına ve aşkın bittiğine emin olduklarında saygılarını bozmadan birbirlerinden vazgeçmeyi tercih ederler. Kaosun merkezinde kendileri olsa bile hiçbir kaosun düzenlerini bozmasına izin vermezler.

Kafalarında soru işareti ile yaşamazlar son derece nettir

Aceleci yapısı ve yaratılıştan gelen farklı bir havası olan başak kadını karşısında siz de sürekli başınız dik ve kendinizden emin durmak zorundasınız. Zira karşılarında adam gibi adam görmek isterler. Temiz olmanız onlar için yeterli. Sadece temiz mi, çok çok temiz demek istedik! Sonra saçınıza başınıza nasıl şekil vereceğinize, nasıl giyineceğinize asla ama asla karışmazlar.

Sadece bu kadar da değil tam da bir erkeğin aradığı “bir yandan da kendi hayatlarımıza devam edebilmeliyiz” mantığı bu kadınla beraberken tıkır tıkır işleyecek. Ve ”Sevgilim olursa acaba ne kadar boğulurum kıskançlıkları ile” diye kara kara düşündüğünüze bin pişman edecek sizi. O kadar rahat bırakacak ki artık bu kız neden hiç benle ilgilenmiyor diyerek tavır koyma temalı hikayelere konu olacaksınız. Bu kadınların kafası nettir de ondan. ”Kuşu serbest bırakacaksın geri dönerse senindir, dönmezse…” hesabı yani.

İş konusunda bu kadar mı benzerlik olur

Başak kadını oldukça işe düşkün olması ile bilinir fakat ne tesadüf ki oğlak erkeği de aynen öyledir. Bu erkekler iş hayatında kesinlikle her zaman en üstte olmak ister, hedefi her zaman en yüksektir. Bu bağlamda bakıldığında istatistikler bile bunu doğrulamaktadır, çalışma hayatında her zaman en üstte olduğunu ve çok nadiren tam tersine rastlandığı görülebilir. Bunun yanı sıra bu kadınlar için de iş hayatı her şeyden önemli olduğu için birbirlerini bu kadar iyi anlayan başka bir ikili çok zor bulunur.

Aşırı kaygı temkinli hareket etmesine neden olur

Oğlak erkeği zor seven, kolay bağlanmayan ve güvenme konusunda aşırı kaygılar yaşayan biridir. Ayrıca sevdiğinde karşı tarafa her anlamda destek olur, sevdiği insana zarar gelmesinden çok korkar ve üstüne titrer. Onları tehlikelere karşı korur.

Her şeyi yüzleri gibi çok güzel olan başak kadınları kafalarına bir şeylerin takılmasına çok üzülüyor beyler! Aşık olacağı adamda sizin gibi asil bir duruş da görmek istiyorlar. Yarı yolda bırakılmaktan korkan yürekleri ancak sizin gibi bir beyefendi ile buluşursa sükunete kavuşabilecektir çünkü biliyoruz ki sizin gibi adamların yüreği yufka gibidir. Bu da bahsi geçen kadınlar tarafından neden vazgeçilmez olduğunuzu açıklıyor. Kaldı ki siz de diğer kötü kalpli kadınlar tarafından çok acı çektiniz belki. Ama artık onlara ”elveda” diyebilirsiniz. Tıpkı sizin yüreğinize benzer bir yürek taşıyan bu kadınların varlığından haberdar oluyorsunuz. Onlar sizi asla kıramaz, ölürler yoksa.

Yalan söyleme konusunda ustalaşmış erkekler

Yalandan ölümden kaçar gibi kaçan bu başak kadınlarına arada sırada yalan söyleyeceğinizi biliyoruz beyler! Ama lütfen hiç değilse onun kalbine girdiğinizde o kötü alışkanlığınıza -beyaz yalanlar gibi- birazcık ara verin olur mu? Anlıyoruz, ”Alışmış, kudurmuştan beterdir” ama sizin gibi iradesi çok kuvvetli bir erkeğin elinden hiçbir şey kaçamaz. Siz yeter ki isteyin.

Her zaman bir adım önde olmayı asla elden bırakmayacak olan bu kadın yalnız size karşı yelkenleri suya indirmekte hiç geç kalmayacak. Ve evet, gözü sizden başkasını da göremeyecek kadar aşkınızdan kör olacak! Tabi sizi de kör edecek. Erkeklere kolay kolay güvenemeyen bu kadın oğlak erkeğini biraz zorlasa da eninde sonunda ”evet” diyecektir, sadece biraz sabır. Onu beklediğiniz zamanlarda sizin ne kadar sadık bir erkek olduğunuza karar veriyor demektir.

Sinirlendiklerinde kaşıkla alır kepçeyle verirler

Başak kadını zeki, sempatik, niyeti iyi olan ve detaycı bir yapıya sahiptir. Birini sevdiği zaman son derecede güvenilir olan partnerine sadık kalmayı çok iyi başaracaktır. İkisinin de sakin bir yapıları olduğu ve kolay kolay sinirlenmedikleri söylense bile sinirlendiklerinde tozu dumana katan kişilerdir.

Oğlak erkekleri kendini anlatma konusunda çok başarılıdır. Yalın bir dile sahip olan bu erkekler dışarıdan genellikle sivri dilli, hazır cevap olarak da tanıtırlar ve son derecede düşüncelilerdir. Her ayrıntıyı gözden geçirmeye önem verir. Gerçekten aşık olduğu zaman yapmayacağı şey yoktur denen burçlar arasında yer alır.

Sohbetleri ile keyifli zaman geçirirler

İkisi de toprak grubu burcudur dolayısıyla tabanda bir uyum zaten söz konusudur. Ortak özelliklerin fazlalığı ve gerçeklik duygusunun ikisinde de fazlaca olması bu uyumun en önemli özelliklerinden birisidir. Oğlak burcu erkeği tertibi seven huyuyla aynı değerlere çokça önem veren başak kadınını yormayacak ve gururunu okşayacaktır. Bu ikili hayatın gerçeklerinin her daim farkındadır, sohbetleri genel anlamda bu gerçeklik olgusu, siyaset ve yaşam konularında olacaktır. Kadın maddi konulardaki sorumluluğu güvenle taşır.

Esprili yönü ile ortama neşe katar

Bazen aşırı ciddi bazen ise aşırı şımarık tavırlarıyla bilinen başak kadını şakalardan hoşlanan yönünüze oldukça hitap edecek gibi duruyor beyler. Sizin hayatı aşırı ciddiye alan yönünüze hafiflik getirerek baş ağrılarınıza ilaç gibi gelecek cinsten bir uyumu yakalayabilirsiniz bu başınıza tatlı bela olabilecek kadın ile. Ve o dünya tatlısı kadının sizden tek istediği ”huzur” olacak.

En saf haliyle ve şeffaf şekilde karşınıza çıkar

Öyle bir kadından bahsediyoruz ki makyajın gücüne bile pek güvenmiyor. Ne elde ettiyse şu zamana kadar hep kendinde zaten var, sahtelikten tiksiniyor yani. Karşılarında da güçlü bir duruş ve kararlı bir erkek istiyor. Başak kadını karar vermemeniz için önünüze hiçbir engel koymaz, kendini en saf haliyle erkeğine tanıtır. Durum böyle olunca kararsızlığın dehlizlerinde zaman kaybetmek sinirlerini bozar.

Eğlenmek onlar için her zaman arka planda kalır

Başak kadını iş hayatına o kadar düşkündür ki eğlence onun için arka planda kalır. Bu durum da aynı hisleri oğlak erkeği de paylaşabilir. Eğlence ikiniz için de ikinci hatta üçüncü planda olabilir. Zaten birlikte olduğunuz zamanlarda eğlenmeyi pek de aramazsınız. İtibar görmek, saygı duyulması ya da iş hayatında daha iyi bir yere gelmek sizin için hayatın anlamı haline gelebilir. İkisi de sorumluluklarının farkında olan ve asla kimseyi yarı yolda bırakmayan kimselerdir.

Yalana ve aldatılmaya tahammül edemeyen bu kişiler birbirlerini bulduğunda asla kopmak istemez., birbirlerini anladıkları için hemen hemen her konuda anlaşırlar. Anlaşamadıkları konularda ise konuşarak olayları çözüme kavuşturabilirler.

Sevdikleri kişi ile arkadaş olamazlar

Arkadaşlık ilişkilerinde olduğu gibi sevgili olmak için de ideal burçlardandır. İyi anlaşırlar, plan yapmak ve düzenli olmak bakımından benzerlikler taşırlar. Oğlak erkeğinin sosyal olarak başak kadını kadar çok önde olmaması uyumları için önemlidir. Anlaşmamaları için önlerinde hiçbir engel yoktur, uyumlu ve düzenli bir profil çizdikleri için gayet uyumlu bir ilişki ortaya çıkar. İkisi de toprak elementi olduğu için güzel bir birliktelik olacaktır ve ikisi de mutlu olacaktır.

Öyle sevdikleri adam ile hem arkadaş hem dost olmayı beceremez bu doğuştan güzeller. Sen onun aşık olduğu adamsın, gerisi teferruattan ibarettir. Siz de çoğu zaman bu delice seven kadın ne derse yapmaya çoktan razı olacaksınız zaten.

Başak Kadını ile Oğlak Erkeği Evlilik Uyumu

Bir yastıkta kocarlar

İyi anlaştıkları için güzel bir beraberliğe imza atar. Başak kadını gelenekçi yanı ile benzeşen partnerleriyle evliliklerinde çok uyumlu bir çift olur. Kıskanç olması ile de bilinen kadın bu konuda en az zulmettiği oğlak erkeğini seçer, nedeni ise erkeğin sadakat özelliğinin yüksek olmasıdır. Her zaman disiplin ve kuralcılıktan yana olan kadın evliliğe de oldukça önem verir. Onlar, evlilik için yaratılmış nadir burçlar arasındadır. Onun için her şey düzenli ve kuralına uygun olmalıdır. Rahat ve huzurlu bir evlilik yaşamak için eşini seçerek en iyi seçimi yapmış olacaktır zaten. Evlilik için sevgi ve saygı çok önemlidir, her zaman sevgisini ve saygısını eksik etmeyen çiftler arasındadırlar. Evlilikleri çok güzel olacaktır çünkü her zaman birbirlerini anlayan ve birbirlerine destek olan kişiler oldukları için bir ömür boyu bu evliliği sürdürebilirler.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.