Terazi Burcu Kadını ve Terazi Burcu Erkeği Uyumu

25.02.2016
Terazi Burcu Kadını ve Terazi Burcu Erkeği Uyumu

Terazi burcu kadınının en belirgin özellikleri; kişisel bakımına oldukça özen göstermesi, sosyal olması, çevresindekilere çabuk güvenmesi ve kendine güvenmesidir. Estetiğe önem verir, özellikle canı sıkkın olduğunda süslenip püslenmeyi pek sever. Genel olarak da onu bakımsız görmek çok nadir bir durumdur.

Terazi burcu erkeğinin en belirgin özellikleri ise, tabiri caizse dediğim dedik, aldığı kararların ardında daima dimdik duran, hoşuna gitmeyen durumlar karşısında oldukça sert tepki veren ve kişisel bakımına özen gösteren bireyler olmalarıdır. Sosyal yaşamında diğer insanlarla olan ilişkileri oldukça kuvvetlidir, sağlam dostluklar kurabilirler ancak hatasını gördükleri kişileri gözünün yaşına bakmadan kolayca silip atabilirler ve geriye dönüp bakmayı sevmezler. Genelde karakterinden ödün vermezler. Aile ilişkilerine önem verirler.

Terazi burcunu diğer burçlardan ayıran birtakım özellikler vardır. Buna ilişki sırasındaki uyum da örnek olarak gösterilebilir. Mesela diğer aynı burçtan insanların ilişkileri hüsranla sonuçlanması kaçınılmaz olsa da bu fikir terazi burcu için şaşırtacak derecede ters düşmektedir. Bu burcun kadınının fiziksel özellikleri burç olarak öne çıksa da onları diğer burçlardan ayıran en büyük özellik içsel güzelliklerinin öne çıkmasıdır. Mesela hayırsever ve yaşamaktan zevk alan bir ruh haline sahiptir, dünyaya neşe saçar, hayatı en pozitif halinde yaşamaya çalışır ve onu olduğundan daha güzel hale getirmek için uğraşır.

Terazi Kadını ile Terazi Erkeği Aşk Uyumu

Terazi erkeği diğer erkeklerden fiziksel özellikleri ile ön plana çıkar. Genelde uzun boylu ve yakışıklı bir dış görünüme sahip olan bu burcun erkeği ilişkilerinde en iyi uyumu kendi burcunun kadını ile yaşar, içsel olarak yumuşak kalpli, aşkı romantizmi ve fedakarlığı en uç noktalarda yaşamayı sever. İyi kalpli ve etrafına neşe saçan enerjisini ilişkisinin daha verimli hale gelmesi için uğraşır. İkili arasındaki uyum ise; diğer burçları kıskandıracak seviyelere çıkabilir. Birbirlerinin gülümsemesi bile aralarındaki aşkı arttırır ve birbirlerine bağlılıklarını en üst seviyeye çıkarabilir. Hayatlarında birbirleri ve aralarındaki uyumdan başka hiçbir şey yokmuş gibi davranmaları ailelerini ya da çevresindeki arkadaşlarını kıskandıracak seviyeye kadar ulaşabilir.

Birbirlerini çok iyi tanırlar

Aynı burçtan olan insanların uyumu daha mı güzeldir? Aynı burçtan olanlar daha iyi anlaşırlar mı acaba? Yoksa zıt kutuplar birbirini daha çok mu çeker? Terazi burcu olan iki insanın arasındaki uyuma göz atalım bakalım. Bu sorulara yanıt bulmuş oluruz. Terazi burcu kendisi ile aynı burçtan olan arkadaşlarını, sevgilisini daha iyi bilir. Çünkü kendisi de aynı özellikleri taşıdığı için bir başka terazi burcunun önceden ne yapacağını, nasıl davranacağını çok iyi kestirir.

Yani bu demek oluyor ki aranızda hiç anlaşamadığınız bir durum olmaz. Çünkü sizinle aynı burçtan olan birisi ile ilişkinizde onun duygu ve düşüncelerini az çok anlayabilirsiniz. Onunla empati yapabilirsiniz. Terazi aklı başında bir burçtur. Eğer davranışlarınızla sizin gibi terazi burcu olan birini etkilerseniz bu ilişki uzun sürer. Aranızda büyük bir bağ oluşur.

Duygusal ve çok sadıktırlar

Her ikisinin de duygusal ve sadık bir aşık olacağını söylemek çok abes kaçmayacaktır! Duygu ve duygu yine duygu bize kalırsa onları işi. Bir de Tanrı’nın tabii. Tanrı’yı da unutmamak lazım! Sevgiyi onların kalplerine bağışlayan da O sonuçta. Öyle aşk okları falan bize işlemez bilirsiniz ve yine her iki tarafın kültürel ve entelektüel faaliyetlere düşkünlüğü toplumumuzun geleceği için de çok büyük önem teşkil ediyor olsa gerek.

Terazi burcu kadını ve erkeği elinin değdiği her şeyin güzelleşeceği ortada. İyi yüreklerinin yanında yüzlerinin de güzel olduğunu söylememiz gerek. Son derece bakımlı bir kadın ile bu erkek sadece içleri değil dışları da çok güzel! İnsanın baktıkça içini yaşadıkça hayatını güzelleştiren cinsten. Siz ve sizin gibiler hep yan yana gelebilin e mi?

Bunu da üstesinden gelmeniz için bir dipnot olarak ekliyoruz: ”Mükemmel bir kadın ilkte kendine edilen teklifi kabul etmezmiş, mükemmel bir erkek de bir kadına ikinci defa teklif etmezmiş!” Her iki tarafın da mükemmel olduğu gün gibi açıkken nasıl yan yana gelirler işte biz de bunu kara kara düşünüyoruz! Böyle bir kişi ile tanışır gibi olursanız olun lütfen acele edin aman gözünüzü sevsinler! Sadece aşk değil iş konusunda da büyük projelere de imza atacağınızdan biz eminiz. Siz yeter ki yan yana gelebilin!

Birbirlerini tamamlarlar

Aynı burçtan olduğunuz için düşünce yapınız benzerlik gösterir. Bu nedenle birbirinizi tamamlarsınız. Birinizin eksik gördüğü detayı diğeri çok iyi görebilir. Sizinle birlikte olmak her zaman keyif verici olacaktır. Sevginizi her zaman sevdiğiniz insana gösterdiğiniz için bu durum partnerinizin size olan aşkını her zaman taze tutacaktır.

Kendilerine vakit ayırmalılar

İki tarafın da yeniliğe açık olması ilişkiyi her zaman canlı tutacaktır. Saygı çerçevesini iyi korudukları zaman evlilikle sonuçlanacak bir ilişkiyi uzun yıllar devam ettirebilirler. Genel uyumu mükemmel ve renkli olan bu burç ilişkisinde temel sorun partnerlerin kendilerine vakit ayırmamaları olabilir. Bu nedenle arada sırada tek başınıza zaman geçirmenizde fayda vardır. Biraz eşinizi yalnız bırakıp kendinize vakit ayırın.

Benzerlikleri sorun yaratabilir

Teraziler bazı zamanlar aynı özellikleri taşıdıkları için anlaşamayabilir. Tartışmalar yaşayabilir. Aynı burçtan olan insanların ilişkilerinin uzun sürmediği bazı burçlar için geçerli olabilir. Fakat terazi burçları dengeli oldukları için aralarındaki uyum her zaman devam eder. Terazi burcu kadını, gülümseyen erkeklerden çok hoşlanır. Terazi erkeği ise gülmeyi ve güldürmeyi çok seven kişilerdir Onun gülümsemesi, partnerini daha ilişkinin başında etkilemeye fazlasıyla yetecektir.

Sorunlarını kolay çözerler

Eğer bazı zamanlar aranızda sorunlar olursa bu sorunları konuşun. Çünkü ikinizde duygularını konuşarak daha iyi çözen kişiliktesiniz. Aranızda sorun olduğunda konuşmazsanız bu sorun daha da büyür. Terazi burcu olarak eşitlik duygusu sizde ağır basar. Bu yönünüzle partnerinizle aynı şeyleri eşit haklarla yapmayı seversiniz. Baskıcı olmamanız mutluluğunuzu pekiştirir. Ancak yine de kıskanç olabilirsiniz. Ama yerine göre kıskanç olmanızda fayda vardır.

Birbirlerinin beklentilerini karşılamalılar

Aralarındaki aşk uyumuna bakılırsa; kadının inatçılığını törpülediği ve erkeğine güven verdiği takdirde anlaşabilirler. Terazi erkeği, konu sevdiği kişi olunca her şeyi bir kenara bırakıp sonuna kadar savaşabilir. Bazen maço davranışlar sergileyebilirler ancak partnerinin bu durum bazen hoşuna gidebilir, sonuçta kıskanılmak biraz da olsa her kadının hoşuna gider. Terazi burcu kadınının partnerinden en büyük beklentisi romantizmdir. Partneri romantizm ortamını sağlayabilirse, her ilişkide olabilecek ufak tefek sorunlar dışında gayet de uyumlu olabilirler.

Mutluluk öncelikleridir

Terazi kadını genel olarak neşelidir. Hayata bakışı her zaman pozitif olan iki burcun ilişkisi aile ve yakın arkadaşları kıskandırabilir. Her zaman olumlu olsalar da daha fazla eğlenceye ve mutluluğa kucak açmak isterler. Terazi erkeği partnerini her zaman daha fazlası ile tanıştırmak için ısrarlı bir çaba gösterir. Yani partneriniz terazi erkeği ise sürprizler hiçbir zaman ilişkinizden eksik olmayacaktır. Karşılıklı olarak bütün duygularınızın tercümanı olabilirsiniz. Öyle bir aşk yaşarsınız ki bazen kelimelere gerek kalmaz. Yüreğiniz her şeyi anlatır.

Uyumları benzersizdir

Nasıl olacak bu böyle bir türlü çözemez olduk! Nasıl bunu başarıyor bu ikili hala aklımız almıyor! Hani zıt kutuplar birbiri ile en çok anlaşırlar idi? İşte alın size bunu yalanlayacak olan bir birliktelik daha! Aşk, romantizm ve güçlü bir iletişim dili… Bu beraberlikte daha neler neler yaşanmaz ki Allah’ım! Herkese böyle terazi burcu erkeği ve terazi burcu kadını gibi ilişkiler nasip olur mu bilemedik ki… O kadar kararsız kaldık ki böyle yan yana gelebilmiş kaç şanslı çift var diye yüz kişiye üşenmeden sorduk da yüz popüler cevap aldık! İşte cevaplardan bazılarını aşağıda sizlere sunuyoruz:

  • ”Hani yedi numara mı öyle bir dizi vardı da orada hiç aşka inanmayan bir kadın ile tam tersi sevdaya inanan bir adam arasında sıfır ile ilgili bir cümle geçiyordu, bilirsiniz işte sıfır ancak başka bir sayının yanına geldikçe değer kazanır. Benim için de aşka inanmam onun gibi -aslında benim gibi demem lazımdı- birini tanımam ile başladı. Söyleyeceklerim bu kadar, teşekkürler.”
  • ”Bu duyguyu tarif etmem imkansız. Bir o kadar benim gibi yani, terazi burcu kadını gibi olmasına rağmen bir o kadar da benden tamamıyla farklı… Bunun bir rüya olmasını ve bu rüyadan hiç uyanmamam için Tanrı’ya her zaman yalvarıyorum. Ancak bu kadar beni tamamlayabilen bir ilişki bu.”
  • ”İlk başlarda benzerliklerimizden korkuyorduk ikimiz de her ne kadar bunu bir diğerimize söyleyemesek de bu korkuyu yaşamışız. Derken zamanla keşfettiğimiz şeyler bir insanın aynanın karşısına geçtiğinde ilk önce ve sık sık dikkatsizce zaman geçirdiği için aynada gördüğünü çoğu zaman kendisi sanması daha sonra dikkat ettiğinde ise orada gördüğünün aslında kendi olmadığı idi. İşte bunu görebildiğimiz andan itibaren artık korkmuyoruz, evet!”
  • ”Bilemiyorum belki gerçekten kendimizi kandırıyoruz belki onunla yaşadıklarımız asla gerçek değildir ama bunu sadece ikimiz biliyoruz, o kadar özel ki bir üçüncü kişinin nasıl bir hal içinde olduğumuzu asla tahmin edemez! Yan yana iken hiç tartışmıyor değiliz ama nasıl bir şey ise; en kötü yanlarımız bile buhar olup bize aşk olarak geri dönüyor! Kavgalarımızın bile sevgiye dönüşmesi bir insanın kendine karşı kin tutamamasını da açıklıyor. Bazen kendimi mi, onu mu seviyorum karıştırıyorum!”

Gizlilikten nefret ederler

Çiftlerin arasındaki en büyük problem belki de bir ilişkinin olmazsa olmazıdır. Bu ise birbirleri arasında sır kalmamasıdır. Terazi burcu hayatta dengeyi sağlamayı kendine prensip olarak gördüğünden ilişkisinde gizli saklı bir şey kalmamasına önem gösterir. Kısıtlayıcı tavırlar, aşırı kıskançlık ve kendine zaman ayırmalarına fırsat verildiğinde en uyumlu çift olarak terazi burcu kadını ve erkeğini gösterebiliriz. Günlük yaşamında kıskanç bir yapıya sahip değil ancak karşı cinsle olan ilişkilerinde oldukça kıskanç davranırlar. Birlikte olduğu kişinin hayatını kendisine göre şekillendirmesini isterler.

Sağlıklı bir iletişim kurarlar

Asla unutulmaması gereken bir şey varsa defalarca altını çizdiğimiz ve hep de çizeceğimiz gibi olmazsa olmaz bir ilişki için leb demeden leblebinin anlaşılmasına gerek yoktur aslında. Leblebi denilince leblebi anlaşılsın yeter de artar bile! İşte bu terazi kadını ve erkeği ikilisi magazin haberlerindeki yalan-yanlış atmosferlerden çok çok uzakta gerçek bir iletişime kucak açıyorlar ve güçlerini hiç abartmıyoruz size de basit gelebilir belki ama birbirlerini gerçekten anlamaktan geçiyor! Üstelik bunu birbirlerini değiştirmek için kullanmıyorlar! Varsa yoksa karşısındakinin en sevdiği ve tarafından en anlaşılması gereken kişi olduğunun farkındalar.

Aynı şeylerden hoşlanırlar

Sahiplenme duygusu oldukça fazla olan terazi erkeği partnerini bir an olsun yanından ayırmak istemez. Bu yüzden sosyal hayatları dolu dolu geçer ve evde de keyifle zaman geçirirler. Her iki taraf da akşam dışarı çıkma taraftarı değildir. Daha çok ev kuşu diye tabir edilen terazi çifti evdeki romantizmin dışarıya oranla aralarındaki uyumu daha çok arttıracağını düşünürler.

Her iki taraf da sosyal insanlar oldukları için bu çift o tür problemler yaşamayacaktır. Her ikisi de dışarıda arkadaşları ile vakit geçirmekten de evde baş başa oturmaktan da hoşlanır. Bu durum ilişkilerini hep canlı tutacak birbirlerinden sıkılmayacaklardır. Eğlenmeyi sevdikleri için çok mutlu anlar yaşayacaklardır.

Terazi Kadını ile Terazi Erkeği Evlilik Uyumu

Terazi burçları evlilik insanıdır. İkisi yan yana gelmişse ve çok iyi anlaşıyorlarsa mutlu bir evlilik hayatı yaşarlar. Ancak her şey toz pembe olacak diye bir kural yok.

Birbirlerini anlar ve desteklerler

İki terazi bir evde olursa o evde her şey yolundadır. Birbirlerini çok iyi anlar ve her zaman birbirlerini desteklerler. Neşe dolu, eğlenceli hayat enerjileri ile her zaman mutlu olmayı ve mutlu etmeyi bilirler. Dengeli bir yaşam tarzı benimsedikleri için hayatlarında her zaman bir düzen vardır. Bu nedenle iyi anlaşırlar. İyi birer eş, arkadaş, sırdaş olurlar. Bazı zamanlar ufak tefek anlaşmazlıklar yaşasalar bile birbirlerinin dilinden iyi anladıkları için her sorunu çözmek için çabalarlar. İki terazi evlenmişse veya evlenecekse bu evlilik mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir şekilde ilerleyecektir.

Ailelerine bağlılar

Terazi burcu kadını ailesine bağlıdır. İyi bir iş kadını olduğu kadar aynı zamanda iyi bir ev kadınıdır. Anne olmak da ona yakışır. Terazi burcu erkeği de evlenmeyi bu kadınla rahatlıkla düşünebilir. İkisi evde birlikte olmaktan da çok hoşlanırlar. Çünkü sadece televizyon başında oturup uyuklayarak da birlikte keyifli bir akşam yaşayabilirler.

Orta yol bulurlar

Bu ilişki sorunsuz, kusursuz bir ilişki demek de doğru olmaz. Benzer karakterlere sahip oldukları için zaman zaman ciddi ve şiddetli kavgalar da yaşamaları kuvvetle muhtemel. Ama iki taraf da mantıklı düşünen insanlar oldukları için orta yolu her zaman bulabilirler.

Zevkleri ortaktır

Terazi burcuna sahip çiftlerin evliliğinde ise eşya dizimi, evin uyumu ve yaşam standartları birlikte sıkıntı çekmeden karşılanabilecek şekildedir. Örnek verecek olursak aralarındaki uyumun fazla olması aynı zevklere sahip olmalarına ve aynı hayatı istedikleri standartlara çıkarmalarına kolaylık gösterir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.