Terazi Burcu Kadını ve Koç Burcu Erkeği Uyumu

25.02.2016
Terazi Burcu Kadını ve Koç Burcu Erkeği Uyumu

Terazi burcu kadını daha çok sabırsız fakat bir o kadar da anlayışlıdır. Bunun yanında romantik bir burç da denilebilir, ilişki konusunda daha çok karşı tarafa ipleri vermeyi sever. Beni sen yönet diyen burçlar arasında birinci sırada yer alır. Bunun haricinde ise oldukça konuşkan bir burçtur. Saatlerce konuşabilir fakat bu konuşma boş değil gayet hoşça izleyebileceğiniz bir konuşma olabilir. Ayrıca yalnızlığı sevmez. Her zaman bir flörtü vardır. İster sevsin ister sevmesin bir flörtü mutlaka vardır. Fakat severse de karşısındaki eşini tam bir yönetici olarak görebilir. İlişki yönetici olmasını isteyebilir. Bu durumdan çok memnun kalacaktır.

Koç burcu erkeği ise kişisel girişimler yapmayı oldukça seven bir burçtur. Bu burç erkeği oldukça cesaretli ve risk almayı seven bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra ölçüsüz davranışlarda da bulunabilir. Fakat düzeltme yanlısı da olabilir. Bunun için sadece yol gösterilsin ister, daha çok çılgın hareketler yapmayı ve ateşli kişiliği ile ortaya çıkmayı sever.

Gurur terazide en hoşlanmadığın özellik biliyoruz kuzum ama bir ilişkide erkeğe çok büyük görevler düşüyor işte ne yaparsın! Bir zamanlar ukala ve bilmiş tavırlarının seni nasıl etkilediğini hatırla! Bir yandan gülerken diğer yandan sana nasıl kök söktürüyor diye seviniyordun. O hala aynı kadın, değişen o değil sensin sen ve senin sabrın… Galiba zamana meydan okumak koç erkeği ve terazi kadınını da hayli yormuş. Yıllar geçtikçe güzelleşen şarap gibi bir ilişkiniz olacak demeyi çok isterim.

Fakat bu tamamen sizin elinizde. Bu büyüyü; bir zamanlar ihtirasla birbirinizi istemeniz ya da birbirinize deli olmanız nerede kaldı diye sürekli kendinize sorun iyisi mi! Eninde sonunda size asıl yakışanın tutarsızlıklarınızın ve de uyuşmazlıklarınızın içinde birbirinizi sevmek daha çok sevmek delice sevmek olduğunu anlayacaksınız. Hoş sizin bunu anlamaya tartışmaktan vaktimiz kalır mı der gibi bir halinizin olduğunu sezinlesem de size çok güveniyorum. Siz bir tanesiniz. Sevgi ile kalın.

Terazi Kadını ile Koç Erkeği Aşk Uyumu

Birbirlerini tamamlarlar

Aralarında altı ay fark olan burçlar birbirinin zıttı olurlar. Zarif olan terazi burcu ile koç burcu ya birbirini tamamlayarak bütün olur yada rakip, ortası asla olmayacaktır. İkisi birbirinden oldukça faklı ve birbirine zıt iki burç. Tabi ki bu iki zıt burç birbirini çekeceklerdir. Birçok konuda karşı karşıya kalsalar da oldukça keyifli, eğlenceli, hareketli bir birliktelikleri olacaktır. Şimdi terazi ve koç burçlarının uyumuna şöyle bir göz atalım. Bakalım bu aşkta neler yaşanacak?

Koç burcu erkeği çapkındır. Terazi burcu kadını ise aşk kadınıdır. Bundan dolayı iyi anlaşırlar ve birbirlerini severse çok severler. Bu burcun kadını özgürlük düşkünüdür ve onlar kısıtlanmayı sevmezler. Bundan dolayı onları sıkmamak gerekir. İkiside rahat ve keyifli yaşamayı sever. Terazi kadını maddiyata önem verir. Partneri de çalışmayı ve parasını biriktirmeyi sever. Bu açıdan para bakımından iyidir. Bu özellikle onların iyi anlaşmasını sağlar. Eğer terazi burcu kadını kendini koç burcu erkeğine gönlünü kaptırırsa elinde rahat bir şekilde tutar. Ancak koç aşık olduktan sonra partnerini sevmemeye başlarsa ortada karışıklık çıkar ve birbirlerini üzerler. Terazi kadını duyusal bir yapıya sahip olduğundan dolayı ayrılıkları kolay atlatamaz ve etkisinde kalır. İkilinin bu süreçleri geçirmesi çok zor olur.

Benzer özellikleri nedeniyle çareyi birbirlerinde bulurlar

Bu ilişki son derece inişlere ve çıkışlara kapı aralar gibi durmaktadır. Kadın tek taraflı isteklerinden asla vazgeçmeyerek erkeğini ziyadesiyle zorlayacağa benziyor! Ne denir bilirsiniz; ”Kara basma iz olur, güzellerde naz olur!” Erkek açısından bakacak olursak da tadından yenmez bir çekiciliğe sahip olan bpartnerinden asla vazgeçebilecek gibi de duramıyor. Anlayacağınız sevenlerin işi zor. Zaten kolayın taliplisi çok olur, önemli olan zoru sahiplenebilmek değil mi? Her ikisinin ortak paydasından biri ve belki en önemlisi asla pes etmiyor oluşları…

Her ne yaparlarsa yada yaşarlarsa yaşasınlar göğüs germeye dünden razılar razı olmasına da ufak tefek atışmalara ne demeli? Hırçın sevgili olmaya aday terazi burcu kadını ve koç burcu erkeği. Hayalleri var, arzuları, tutkuları… Kalpleri sıkışıyor ikisinin de istedikleri olmayınca. Öfke nöbetleri geçiriyorlar. En nihayetinde yaşadıkları başarısızlıklarda birbirlerine liman oluyorlar. Sabırsız olmaları, bire bin karşılık vermeleri, haksız olduklarını kabul edememeleri hep aynı. Karşısındakini dinleyememe de cabası… Uzun tartışmalarda uzun küslükler yaşamaları kuvvetle muhtemel. Her iki taraf da geri adım atmada oldukça zorlanacaktır. Gururları bu duruma itecektir onları. İçlerinden biri geri adım ya atar ya atmaz!

Canlı Bir İlişkileri Olur

Terazi kadını, heyecanlıdır. Koç erkeği ise daha sakin. Terazi kadınının heyecanı partnerini harekete geçirirken koç erkeğinin sakin tavrı ona huzur verecektir. Terazi kadını kolay edilir değildir ve partneri zor elde edeceği, peşinden koştuğu kişiden her zaman etkilenecektir.

Fedakarlık yapmaları gerekir

Bu iki burcun uyumu ise gayet başarılıdır. Yani ikili eğer isterse oldukça uyumlu olabilir. Çok fazla ortak yönleri bulunabilir. Bunun yanı sıra terazi burcu kadınının duygusallığı ile tüm sorunlar gayet çözülebilir. Koç erkeği genellikle bu ilişkide sorun çıkaran taraf olabilir. Bu durum da biraz sabır ve fedakarlıklar ile çözüme kavuşturulacaktır, bazı istekleri partnerini bazı zamanlarda sıksa da yavaş yavaş ona da alışacak ve bu durum partnerine de iyi gelecektir. Fazla romantik olmayan fakat daha çok çılgın olan koç burcu erkeği ile eğlenebilir hatta çılgınca aktiviteler bile yapabilirsiniz. Bu durum da oldukça mutlu olacak ve ilişkiye daha da bağlanacaktır. Bir tek anlaşamadığınız yada anlaşmanızın biraz zaman alacağı konu evlilik konusu olacaktır. Terazi kadını tam bir evlilik kadını olabilir fakat bu durum partneri için geçerli değildir.

Birbirlerinden Etkilenirler

Koç burcu erkeği boyun eğmeyi sevmez fakat partnerinin gösterdiği sevgi onu çok mutlu edecek ve birlikte olduğu kişiye uyum sağlayacaktır. Bu ilişki de saygı her zaman var olacaktır çünkü ikisi için de saygı olmazsa olmazlardandır. Terazi kadının açık fikirli oluşu partnerinin çok hoşuna gider. Aynı zamanda duygusallığı onu her zaman etkileyecek, ilişkide bağlılık sağlayacaktır. Koç erkeğinin akıllı ve zeki oluşu terazi kadınında hayranlık uyandırır ve koç sadıktır. Bu da kuşkucu, kıskanç olan partneri için çok önemlidir. Tam bir güven olacaktır, aralarında.

Zıtlıkları Onları Birbirlerine Çeker

Terazi burcu kadını heyecanlıdır. Koç burcu erkeği ise sakindir, kalorifer peteğinin yanında kahve yudumlamayı sever. İki zıt kutup olsalar da terazi kadını ilk gördüğü anda koç erkeğini kendine çekecektir. Aralarındaki çekim gücü ile uzun süren bir ilişki bu ikilinin kaderi olacaktır. Yapısında fazla ilgi barındırmayan terazi burcu kadını aslında onunla fazla ilgilenilmesini istemez. Hep birlikte olmak isteyeceğiniz bu kadına fazla ilgi iyi gelmeyebilir. Sosyal hayatta hızlı olan taraf o iken partneri ona uyum sağladığı zaman enerjik günler geçirebilirler.

Birbirlerinin eksiklerini kapatırlar

Farklı kutupları bir araya getirmekte yetenekli olan terazi burcu çok iyi bir ara bulucudur. Aceleci olan koç erkeğinin aksine problemleri tarafsız bir gözle inceler, ufak parçalar halinde analiz eder ve sonunda da çözüm getirir. Terazi kadını diğer tarafların reddedemediği uzun vadeli anlaşmalara onları razı eder. İyi bir iş bağlayıcıdır. Koç burcu erkeği ile birleştiklerinde onun aceleciliği ve kararlılığı ile iyi ve başarılı bir iş ortaya çıkacaktır.

Sadıktırlar

Her birinizin biricik ve özel olduğunu, birlikteliğinizin yanında kendi hayatlarınızı da yaşamaya fırsatlar vererek daha iyi görebilirsiniz. Bunu yaparken de tabi ki ”güven” içerisinde hissetmelisiniz. Sadakat ve bağlılığınızdan hiçbir şey eksiltmeden… Farklılıklarınızın sizi siz yapan en güzel detaylar olduğunu ancak ikiniz fark edebilirsiniz. Beraberken omuz omuza olduğunuz o özel anlarda ne kadar da yıkılmaz ve güçlü duruyorsunuz. Duygusal anlamda herhangi bir probleminiz yok aslında sadece fiziksel olarak yıldızların itici enerjisi altında kalabiliyorsunuz o kadar. Bu da her akıllı ve zeki -sizin gibi- çok güzel iki terazi kadını ve koç erkeği insanının üstesinden kolaylıkla gelebileceği pürüzler. Hem zahmetsiz rahmet olmaz, bu böyle.

İletişimleri kuvvetlidir

Terazi son derece politiktir, ağzından kırıcı hiçbir söz çıkmaz ancak ufak bir mesele yüzünden bir anda öz güven problemi yaşayabilir. Terazi kadını iletişimci hava elementidir. Bu nedenle sürekli olarak söyleyecek sözleri fikirleri vardır. Hava burcu olan terazi, partnerinin ateşini alevlendirerek daha canlı yanmasını sağlar. Aydınlık ve canlı bir beraberlik olacaktır. Cazibesi ve hoşluğu ile isteklerini yaptırmaya çalışır ve uzlaşma önerir. Koç erkeği ise şiddet yaratarak karşısındakini sindirmeye çalışır. Bu yöntemi yüzünden de başı belaya girebilir. Koç burcu erkeği de partnerinin yöntemini denemelidir.

Sinirlendiklerinde yalnız kalmalıdırlar

Ufak tartışma ışıklarının yanmaya başladıklarını fark ettikleri ilk anda bir kenara oturup derin derin nefesler alarak sakinleşmeye çalışmak yapacakları en iyi şey olur. Konuşmaları o kızgınlıkla devam edecek olursa kalplerin kırılması an meselesi. Evet, susmak çözüm değil belki ama emin olun bu beraberliğe ilaç gibi gelecek! Tabi haftalarca susmaktan bahsetmiyorum. Anlık gerginliklerinden kurtuluncaya kadarki sessizlik bu benim dediğim. Koç burcu erkeği ve terazi burcu kadını için artık yalnız olmadıkları bilincini oluşturarak yol almak iyi gelebilir. Şimdiye kadar kafanıza buyruk yaşamış olmanız ömrünüzün sonuna kadar öyle devam edeceğiniz anlamına gelmez! Paylaşmayı öğrenmelisiniz unutmayın! Sevginin diğer adının da vazgeçmek olduğunu görebilmelisiniz.

Kendi hayatından vazgeçmek değil ama bu. Kalp kırmaktan vazgeçmek! Öfkenizin geçici olduğunu tekrarlayın sürekli. Ve şunu fısıldayın: ”Her şey güzel olacak.” Hayatta en değerli varlıklarımızın yine en çok en değerli varlıkları tarafından yaralar aldığını hatırınızda tutun! Size uzak olan asla sizi incitemez. Bu nedenle en çok yanınızda olanın iyi muamelede bulunmanızı en çok hak eden olduğunu bilin. Ölümün tek gerçek olduğunu ve herkesin ölecek yaşta olduğunun farkında olarak yol alın. Bu gözle gördüğünüz vakit sevdiğiniz her ne yaparsa yapsın sizin tarafınızdan sevilmeyi hak ediyor olacak.

Zıt yönleri aralarında çekim sağlar

Terazi burcu kadını ile koç burcu erkeği uyumu şu şekilde başlayabiliriz. Koç burcu erkeği heyecanlı, neşeli ve maceraperesttir. Bir kadınla ilgilendiği zaman bütün olumlu yönlerini gösterir. Koç burcu erkeğinin göstermiş olduğu bu özellikler partnerinin hoşuna gider. Karakter olarak birbirinden farklı olan koç ve terazi burçları, bir aşk ilişkisi yaşadıklarında zıt kutupların birbirini çektiklerinin en iyi kanıtlarından olabilirler.

Bu ikilinin iyi anlaşamayacağını düşünenler olabilir. Ancak baş başa kaldıklarında sanılanın aksine heyecanlı zamanlar geçiren terazi ve koç burcu ikilisi, birlikte bomba gibi eğlenceli, hareketli, keyifli, romantik ve duygusal zaman geçirirler. Macera, tutku ve sevgi konusunda oldukça iyi bir ikili olan koç ve terazi burcu ikilisi, birbirlerinden farklıdır ama birbirlerini de her zaman çekerler. Bu ilişkide yöneten, baskın olan taraf koç burcudur çünkü o liderlik burcudur. İkili ilişkilerde lider olmayı seven bu burcun erkeklerinin zorlu terazi kadınları karşısında kafası karışabilir. Kibar Venüs tarafından yönetilen terazi burcu kasını çok iyimser ve mücadeleci bir yapıya sahiptir. Kolay pes etmeyi sevmez, bu nedenle koç burcu erkeği ile ilişkisinde de mücadele etmekten geri durmayacaktır.

Ortak yönleri fazladır

Her iki burç da sosyalleşmeyi severler. İkisinin de sosyal hayatı sevmeleri onların birlikte keyifli zamanlar geçireceklerini gösterir. İkisi de arkadaş ortamlarında olmayı severler. Birlikte arkadaşlarıyla aktiviteler yapacaklar ve hayatları renklenecektir. Koç erkeği liderdir ve partneri de bu duruma karşı gelmeyecektir. İki burç da özgürlük düşkünüdürler. İkisi de özgürlüklerini sevdikleri için birbirlerini kısıtlamazlar. Terazi kadını sevdiği insanlar için her şeyi yaparlar bu durum partnerinin sevgisini arttırır.

Terazi Kadını ile Koç Erkeği Evlilik Uyumu

Evliliklerini Önemserler

Koç genel olarak bireyseldir, terazi ise ortaklıklar ve evlilik burcudur. Terazi kadını aşka, evliliğe, aile kurmaya ve çocuğa bakmaya oldukça yatkın bir burçtur. Bütün bunları koç burcunun anlayışla karşılaması gerekir. Aslında lider konumundaki koç burcu için de evlilik kurumuna saygı vardır. Bu iki burç, birlikteliklerinden emin olduklarında evliliğe doğru bir adım atabilirler. Her iki burç insanı da eğlenmeyi bilir. Bu nedenle birbirleri ile olan aşk ilişkileri başarıyla evliliğe doğru gidecektir. Eğer terazi partnerini anlamaya çalışırsa bu ilişki herkesten geçer not alacaktır.

Birbirlerinin İsteklerine Önem Vermeliler

Sürprizleri sevmeyen koç erkeği liderliğini ön plana çıkaracaktır. Terazi burcu evli iken daha mutludur ve eşini terk etmesi çok zordur. Ancak terazi görüntüye çok önem verir. 20 senedir bile evli olsanız evin içinde pasaklı bir şekilde dolaşmamalısınız. Koç erkeği kendine bakar, çeki düzen verir ve spor yapmayı ihmal etmezse eşi onu çekici bulacaktır ve onunla gurur duyacaktır. Sürükleyici bir aşk ilişkisi yaşayan bu iki burcun ilişkileri evlilikle sonuçlanacaktır.

Birbirlerine Saygı Duyarlar

Terazi de koç kadar kararlı ve azimlidir, ama ondan daha kurnazdır. Tahmin edilenin tersine o da hükmetmeyi çok sever. Terazi olan eşiniz, siz farkına bile varmadan tatlılıkla sizi öyle bir kandırır ki mutlulukla onun dediklerini yapmaya başlarsınız. Ondan çok fazla şey öğrenebilirsiniz. Koç erkeği soyludur ve kolay elde edilemeyecektir ve onu en çok etkileyen özellik de budur. Oldukça zor bir başlangıç olsa bile ilişkileri son derece akıcı olacaktır. İki burcu birbirine bağlayan evliliğe saygı kuralı, çifti mutlu sona getirir. Karşılıklı saygı bu ikilinin ilişkisinde çok önemlidir. Koç yapısı gereği boyun eğmeyi sevmez, ancak partnerinin sevgi dolu bakışlarının altında da inadını çok fazla sürdüremeyecektir.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.