Terazi Burcu Kadını ile Koç Burcu Erkeği Uyumu

Terazi Burcu Kadını ile Koç Burcu Erkeği Uyumu
25 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 5.005 kez okundu.

Terazi burcu kadını daha çok sabırsız fakat bir o kadar da anlayışlı burçtur. Bunun yanında romantik bir burç da denilebilir, ilişki konusunda daha çok karşı tarafa ipleri vermeyi sever. Beni sen yönet diyen burçlar arasında birinci sırada yer alır. Bunun haricinde ise oldukça konuşkan bir burçtur. Saatlerce konuşabilir fakat bu konuşma boş değil gayet hoşça izleyebileceğiniz bir konuşma olabilir. Ayrıca yalnızlığı sevmez. Her zaman bir flörtü vardır. İster sevsin ister sevmesin bir flörtü mutlaka vardır. Fakat severse de karşısındaki eşini tam bir yönetici olarak görebilir. İlişki yönetici olmasını isteyebilir. Bu durumdan çok memnun kalacaktır.

Koç burcu erkeği ise kişisel girişimler yapmayı oldukça seven bir burçtur. Bu burç erkeği oldukça cesaretli ve risk almayı seven bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra ölçüsüz davranışlarda da bulunabilir. Fakat düzeltme yanlısı da olabilir. Bunun için sadece yol gösterilsin ister, daha çok çılgın hareketler yapmayı ve ateşli kişiliği ile ortaya çıkmayı sever.

Bu iki burcun uyumu ise gayet başarılıdır. Yani ikili eğer isterse oldukça uyumlu olabilir. Çok fazla ortak yönleri bulunabilir. Bunun yanı sıra terazi burcu kadınının duygusallığı ile tüm sorunlar gayet çözülebilir. Koç erkeği genellikle bu ilişkide sorun çıkaran taraf olabilir. Bu durum da biraz sabır ve fedakarlıklar ile çözüme kavuşturulacaktır, bazı istekleri terazi burcu kadınını bazı zamanlarda sıksa da yavaş yavaş ona da alışacak ve bu durum terazi burcu kadınına da iyi gelecektir. Fazla romantik olmayan fakat daha çok çılgın olan koç burcu erkeği ile eğlenebilir hatta çılgınca aktiviteler bile yapabilirsiniz. Bu durum da koç burcu erkeği oldukça mutlu olacak ve ilişkiye daha da bağlanacaktır. Bir tek anlaşamadığınız ya da anlaşmanızın biraz zaman alacağı konu evlilik konusu olacaktır. Terazi kadını tam bir evlilik kadını olabilir fakat bu durum koç burcu erkeği için geçerli değildir.

Terazi burcu kadını ile koç burcu erkeği uyumu şu şekilde başlayabiliriz. Koç burcu erkeği heyecanlı, neşeli ve maceraperesttir. Bir kadınla ilgilendiği zaman bütün olumlu yönlerini gösterir. Koç burcu erkeğinin göstermiş olduğu bu özellikler terazi burcu kadınının hoşuna gider.

Koç burcu erkeği çapkındır. Terazi burcu kadını ise aşk kadınıdır. Bundan dolayı iyi anlaşırlar ve birbirlerini severse çok severler. Terazi burcu kadını özgürlük düşkünüdür ve onlar kısıtlanmayı sevmezler. Bundan dolayı terazi burcu kadınını sıkmamak gerekir. Rahat ve keyifli yaşamayı seven koç burcu erkeği aynı şekilde rahat ve keyifli yaşamayı seven terazi burcu kadınla ilişkileri iyidir. Terazi burcu kadını maddiyata önem verir. Koç burcu erkeği de çalışmayı ve parasını biriktirmeyi sever. Bu açıdan para bakımından iyidir. Bu özellikle onların iyi anlaşmasını sağlar. Eğer terazi burcu kadını kendini koç burcu erkeğine gönlünü kaptırırsa elinde rahat bir şekilde tutar. Koç aşık olduktan sonra terazi sevmemeye başlarsa ortada karışıklık çıkar ve birbirlerini üzerler. Terazi burcu kadını duyusal bir yapıya sahip olduğundan dolayı ayrılıkları kolay atlatamaz ve etkisinde kalır. Terazi burcu kadını ile koç erkeğinin bu süreçleri geçirmesi çok zor olur.

Bu ilişki son derece inişlere ve çıkışlara kapı aralar gibi durmaktadır. Kadın tek taraflı isteklerinden asla vazgeçmeyerek erkeğini ziyadesiyle zorlayacağa benziyor! Ne denir bilirsiniz; ”Kara basma iz olur, güzellerde naz olur!” Erkek açısından bakacak olursak da tadından yenmez bir çekiciliğe sahip olan bu kadından asla vazgeçebilecek gibi de duramıyor. Anlayacağınız zor sevenlerin işi. Zaten kolayın taliplisi çok olur, önemli olan zoru sahiplenebilmek değil mi? Her ikisinin ortak paydasından biri ve belki en önemlisi asla pes etmiyor oluşları… Her ne yaparlarsa ya da yaşarlarsa yaşasınlar göğüs germeye dünden razılar razı olmasına ya ufak tefek atışmalara ne demeli? Hırçın sevgili olmaya aday terazi burcu kadını ve koç burcu erkeği. Hayalleri var, arzuları, tutkuları… Kalpleri sıkışıyor ikisinin de istedikleri olmayınca. Öfke nöbetleri geçiriyorlar. En nihayetinde yaşadıkları başarısızlıklarda birbirlerine liman oluyorlar. Sabırsız olmaları, bire bin karşılık vermeleri, haksız olduklarını kabul edememeleri hep aynı. Karşısındakini dinleyememe de cabası… Uzun tartışmalarda uzun küslükler yaşamaları kuvvetle muhtemel. Her iki taraf da geri adım atmada oldukça zorlanacaktır. Gururları bu duruma itecektir onları. İçlerinden biri geri adım ya atar ya atmaz!

Peki Ne Yapmalı?

Ufak tartışma ışıklarının yanmaya başladıklarını fark ettikleri ilk anda bir kenara oturup derin derin nefesler alarak sakinleşmeye çalışmak yapacakları en iyi şey olur. Konuşmaları o kızgınlıkla devam edecek olursa kalplerin kırılması an meselesi. Evet, susmak çözüm değil belki ama emin olun bu beraberliğe ilaç gibi gelecek! Tabi haftalarca susmaktan bahsetmiyorum. Anlık gerginliklerinden kurtuluncaya kadarki sessizlik bu benim dediğim. Koç burcu erkeği ve terazi burcu kadını için artık yalnız olmadıkları bilincini oluşturarak yol almak iyi gelebilir. Şimdiye kadar kafanıza buyruk yaşamış olmanız ömrünüzün sonuna kadar öyle devam edeceğiniz anlamına gelmez! Paylaşmayı öğrenmelisiniz unutmayın! Sevginin diğer adının da vazgeçmek olduğunu görebilmelisiniz. Kendi hayatından vazgeçmek değil ama bu. Kalp kırmaktan vazgeçmek! Öfkenizin geçici olduğunu tekrarlayın sürekli. Ve şunu fısıldayın: ”Her şey güzel olacak.” Hayatta en değerli varlıklarımızın yine en çok en değerli varlıkları tarafından yaralar aldığını hatırınızda tutun! Size uzak olan asla sizi incitemez. Bu nedenle en çok yanınızda olanın iyi muamelede bulunmanızı en çok hak eden olduğunu bilin. Ölümün tek gerçek olduğunu ve herkesin ölecek yaşta olduğunun farkında olarak yol alın. Bu gözle gördüğünüz vakit sevdiğiniz her ne yaparsa yapsın sizin tarafınızdan sevilmeyi hak ediyor olacak.

Ortak Kararlar Almakta Güçlük mü Çekiyorsunuz?

Her birinizin biricik ve özel olduğunu, birlikteliğinizin yanında kendi hayatlarınızı da yaşamaya fırsatlar vererek daha iyi görebilirsiniz. Bunu yaparken de tabi ki ”güven” içerisinde hissetmelisiniz. Sadakat ve bağlılığınızdan hiç bir şey eksiltmeden… Farklılıklarınızın sizi siz yapan en güzel detaylar olduğunu ancak ikiniz fark edebilirsiniz. Beraberken omuz omuza olduğunuz o özel anlarda ne kadar da yıkılmaz ve güçlü duruyorsunuz. Duygusal anlamda herhangi bir probleminiz yok aslında sadece fiziksel olarak yıldızların itici enerjisi altında kalabiliyorsunuz o kadar. Bu da her akıllı ve zeki -sizin gibi- çok güzel iki terazi kadını ve koç erkeği insanının üstesinden kolaylıkla gelebileceği pürüzler. Hem zahmetsiz rahmet olmaz, bu böyle.

Aşk sizi bulabilir de, mesafe koyabilir de!

Gurur bu kadında en hoşlanmadığın özellik biliyoruz kuzum ama bir ilişkide erkeğe çok büyük görevler düşüyor işte ne yaparsın! Bir zamanlar ukala ve bilmiş tavırlarının seni nasıl baştan çıkardığını hatırla! Bir yandan gülerken diğer yandan sana nasıl kök söktürüyor diye seviniyordun. O hala aynı kadın, değişen o değil sensin sen ve senin sabrın… Galiba zamana meydan okumak koç erkeği ve terazi kadınını da hayli yormuş. Yıllar geçtikçe güzelleşen şarap gibi bir ilişkiniz olacak demeyi çok isterim. Fakat bu tamamen sizin elinizde. Bu büyüyü; bir zamanlar ihtirasla birbirinizi istemeniz ya da birbirinize deli olmanız nerede kaldı diye sürekli kendinize sorun iyisi mi! Eninde sonunda size asıl yakışanın tutarsızlıklarınızın ve de uyuşmazlıklarınızın içinde birbirinizi sevmek daha çok sevmek delice sevmek olduğunu anlayacaksınız. Hoş sizin bunu anlamaya tartışmaktan vaktimiz kalır mı der gibi bir halinizin olduğunu sezinlesem de size çok güveniyorum. Siz birtanesiniz. Sevgi ile kalın.

Terazi Burcu ile Koç Burcu Uyumu

Aralarında altı ay fark olan burçlar birbirinin zıttı olurlar. Zarif olan terazi burcu ile koç burcu ya birbirini tamamlayarak bütün olur ya da rakip, ortası asla olmayacaktır. Terazi burcu ve koç burcu birbirinden oldukça faklı ve birbirine zıt iki burç. Tabi ki bu iki zıt burç birbirini çekeceklerdir. Bir çok konuda karşı karşıya kalsalar da oldukça keyifli, eğlenceli, hareketli bir birliktelikleri olacaktır. Şimdi terazi ve koç burçlarının uyumuna şöyle bir göz atalım. Bakalım bu aşkta neler yaşanacak?

Terazi kadını, heyecanlıdır. Koç erkeği ise daha sakin. Terazi kadınının heyecanı koç erkeğini harekete geçirirken koç erkeğinin sakin tavrı terazi kadınına huzur verecektir. Terazi kadını da koç erkeği de sosyalleşmeyi severler. İkisinin de sosyal hayatı sevmeleri onların birlikte keyifli zamanlar geçireceklerini gösterir. İkisi de arkadaş ortamlarında olmayı severler. Birlikte arkadaşlarıyla aktiviteler yapacaklar ve hayatları renklenecektir. Koç erkeği liderdir terazi kadını bu duruma karşı gelmeyecektir. Terazi kadını da koç erkeği de özgürlük düşkünüdürler. İkisi de özgürlüklerini sevdikleri için birbirlerini kısıtlamazlar. Terazi kadını sevdiği insanlar için her şeyi yaparlar bu durum koç erkeğinin sevgisini arttırır. Tutkular konusunda ortak noktada buluşmamaları imkansız. İkisi de oldukça tutkuludur. İlişkilerinde tutku hiç bitmez. Cinsellik, iki burç için de önemli. Bu ilişki de cinsel hayat konusunda bir sıkıntı yaşamazlar.

Koç kadını kolay edilir değildir. Terazi erkeği zor elde edeceği, peşinden koştuğu terazi kadınından her zaman etkilenecektir. Koç kadını boyun eğmeyi sevmez fakat terazi erkeğinin gösterdiği sevgi koç kadının çok mutlu edecek ve terazi erkeğine uyum sağlayacaktır. Bu ilişki de saygı her zaman var olacaktır çünkü ikisi için de saygı olmazsa olmazlardandır. Terazi erkeğinin açık fikirli oluşu koç kadının çok hoşuna gider. Terazi erkeğinin duygusallığı koç kadınını her zaman etkileyecek ilişki de bağlılık sağlayacaktır. Koç kadının akıllı ve zeki oluşu terazi erkeğinde hayranlık uyandırır. Terazi erkeği sadıktır. Bu da kuşkucu, kıskanç olan koç kadını için çok önemlidir. Tam bir güven olacaktır, aralarında. Cinsel hayatları oldukça arzulu olacaktır. Koç kadının hep taze kalan arzuları terazi burcu erkeğinin duygularıyla bütünleşecek ve ortaya harika bir uyum çıkaracaktır.

Terazi ve Koç Aşk Uyumu

Karakter olarak birbirinden farklı olan koç ve terazi burçları, bir aşk ilişkisi yaşadıklarında zıt kutupların birbirini çektiklerinin en iyi kanıtlarından olabilirler. Bu ikilinin iyi anlaşamayacağını düşünenler olabilir. Ancak baş başa kaldıklarında sanılanın aksine heyecanlı zamanlar geçiren terazi ve koç burcu ikilisi, birlikte bomba gibi eğlenceli, hareketli, keyifli, romantik ve duygusal zaman geçirirler. Macera, tutku ve sevgi konusunda oldukça iyi bir ikili olan koç ve terazi burcu ikilisi, birbirlerinden farklıdır ama birbirlerini de her zaman çekerler. Bu ilişkide yöneten, baskın olan taraf koç burcudur. Çünkü koç burcu liderlik burcudur. İkili ilişkilerde lider olmayı seven koç burcunun, zorlu terazi burcu karşısında kafası karışabilir. Kibar Venüs tarafından yönetilen terazi burcu çok iyimser ve mücadeleci bir yapıya sahiptir. Kolay pes etmeyi sevmez, bu nedenle koç burcu ile ilişkisinde de mücadele etmekten geri durmayacaktır.

Terazi son derece politiktir, ağzından kırıcı hiçbir söz çıkmaz. Ancak terazi burcu ufak bir mesele yüzünden bir anda özgüven problemi yaşayabilir. Zayıf ve sevgi dolu terazi ile koçun arasında bir uyum olması koç burcunun ve rakiplerinin için bir dezavantaj olabilir. Koç burcu ilişkilerini zamana bırakmak yerine daha çok terazi ile zaman kazanarak yapmalıdır. Ayrıca dış görünüşe çok fazla önem veren teraziyle buluşmadan önce mutlaka güzel ve titizce giymelisiniz. Terazi iletişimci hava elementidir. Bu nedenle sürekli olarak söyleyecek sözleri fikirleri vardır. Hava burcu olan terazi, koç burcunun ateşini alevlendirerek daha canlı yanmasını sağlar. Aydınlık ve canlı bir beraberlik olacaktır. Terazi cazibesi ve hoşluğu ile isteklerini yaptırmaya çalışır ve uzlaşma önerir. Koç ise şiddet yaratarak karşısındakini sindirmeye çalışır. Bu yöntemi yüzünden koçun başı belaya girebilir. Koç burcu da terazi burcunun yöntemini denemelidir.

Terazi de koç kadar kararlı ve azimlidir, ama koç burcundan daha kurnazdır. Tahmin edilenin tersine terazi burcu da hükmetmeyi çok sever. Terazi olan sevgiliniz, siz farkına bile varmadan tatlılıkla sizi öyle bir kandırır ki mutlulukla onun dediklerini yapmaya başlarsınız. Teraziden çok fazla şey öğrenebilirsiniz. Koç kadını soyludur ve kolay elde edilemeyecektir. Terazi erkeğini en çok etkileyen özellik de budur. Oldukça zor bir başlangıç olsa bile ilişkileri son derece akıcı olacaktır. İki burcu birbirine bağlayan evliliğe saygı kuralı, çifti mutlu sona getirir. Karşılıklı saygı bu ikilinin ilişkisinde çok önemlidir. Koç yapısı gereği boyun eğmeyi sevmez, ancak terazi erkeğinin sevgi dolu bakışlarının altında da inadını çok fazla sürdüremeyecektir.

Terazi burcu kadını heyecanlıdır. Koç burcu erkeği ise sakindir, kalorifer peteğinin yanında kahve yudumlamayı sever. İki zıt kutup olsalar da terazi kadını ilk gördüğü anda koç erkeğini kendine çekecektir. Aralarındaki çekim gücü ile uzun süren bir ilişki bu ikilinin kaderi olacaktır. Yapısında fazla ilgi barındırmayan terazi burcu kadını aslında onunla fazla ilgilenilmesini istemez. Hep birlikte olmak isteyeceğiniz teraziye fazla ilgi iyi gelmeyebilir. Sosyal hayatta hızlı olan taraf terazi kadınıyken koç erkeği uyum sağladığı zaman enerjik günler geçirebilirler.

Terazi ve Koç Evlilik Uyumu

Koç genel olarak bireyseldir, terazi ise ortaklıklar ve evlilik burcudur. Terazi aşka, evliliğe, aile kurmaya ve çocuğa bakmaya oldukça yatkın bir burçtur. Bütün bunları koç burcunun anlayışla karşılaması gerekir. Aslında lider konumundaki koç burcu için de evlilik kurumuna saygı vardır. Bu iki burç, birlikteliklerinden emin olduklarında evliliğe doğru bir adım atabilirler. Her iki burç insanı da eğlenmeyi bilir. Bu nedenle birbirleri ile olan aşk ilişkileri başarıyla evliliğe doğru gidecektir. Eğer terazi koç burcunu anlamaya çalışırsa bu ilişki herkesten geçer not alacaktır.

Sürprizleri sevmeyen koç erkeği liderliğini ön plana çıkaracaktır. Terazi burcu evli iken daha mutludur ve eşini terk etmesi çok zordur. Ancak terazi görüntüye çok önem verir. 20 senedir bile evli olsanız evin içinde pasaklı bir şekilde dolaşmamalısınız. Koç burcu kendine bakar, çeki düzen verir ve spor yapmayı ihmal etmezse terazi onu çekici bulacaktır ve onunla gurur duyacaktır. Sürükleyici bir aşk ilişkisi yaşayan bu iki burcun ilişkileri evlilikle sonuçlanacaktır.

Terazi ve Koç İş Uyumu

Farklı kutupları bir araya getirmekte yetenekli olan terazi burcu çok iyi bir ara bulucudur. Aceleci olan koç burcunun aksi olarak problemleri tarafsız bir gözle inceler, ufak parçalar halinde analiz eder ve sonunda da çözüm getirir. Terazi burcu iyi bir arabulucudur ve diğer tarafların ret edemediği uzun vadeli anlaşmalara onları razı eder. İyi bir iş bağlayıcıdır. Koç burcu ile birleştiklerinde koçun aceleciliği ve kararlılığı ile iyi ve başarılı bir iş ortaya çıkacaktır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git