Koç Burcu Kadını ve Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

08.02.2016
Koç Burcu Kadını ve Oğlak Burcu Erkeği Uyumu

Koç burcu kadını zeki bir karaktere sahiptir ve herkes tarafından övülmek ister. Bununla birlikte, her şeyin en mükemmelinin olmasını isteyen inatçı yapısıyla dikkatleri çekmeyi başarır. Partneri ise en çok sakin ve sessiz halleriyle dikkat çeker. Oldukça sessiz olması ise onu bir o kadar gizemli kılmaktadır. Sevdiğine fazlasıyla korumacı yaklaşır, inatçı ve kıskanç yapısıyla onu tam olarak siperleriyle koruma görevine başlar. Aynı zamanda olabilecek en yüksek zirvede olmayı isterler ve kurdukları hedefin peşinden gitmek için ne yapması gerekiyorsa onu yapıp, hedefine ulaşır.

Peki bu iki inatçı burç arasında nasıl bir uyum vardır?

Koç Kadını ile Oğlak Erkeği Aşk Uyumu

Eğlenceli bir ilişki olur

Oğlak erkeği parasını iyi değerlendirebilen erkekler arasında yer almaktadır. Bu sebeptendir ki sizi ileride güven içinde yaşatabilir ve birçok ihtiyacınızı çok rahat bir şeklide karşılayabilir. Sakin yapısının altında eğlenceli bir çocuk yatar ve eğlenmeyi seven partneri çok güzel anlara şahit olacaktır.

Sabırsız olması sorun yaratabilir

Koç kadını sürekli olarak bir şeyleri merak eden bir yapıdadır ve sabretmeyi pek sevmezler; fakat eşleri aşırı sabırlıdır ve tam aksine merak etse bile her şeyi hemen kurcalamakla uğraşmazlar, hayatını her zaman belirli bir plan çerçevesinde yürür. O anlık yaşamaz her şeyini, daha önceden planlamıştır, fakat tez canlı olan sevgilisi bu sıkı yönetime gelemez ve sıkılmaya başlar. Farklı düşüncelere sahip olan bu iki burcun anlaşması biraz zordur.

Oğlak burcu sürekli eşine karşı beklenti içine girer ancak sevgilisini bir kalıba sığdırmak zordur. Özellikle bu kuralları yıkmak ister. Koç burcunun bir diğer özelliği çok aceleci olmasıdır. Eşi ise işi aceleye getirmeyi sevmez, bu yüzden birlikte yapacakları işlerde zorluk çekerler. Her şeyi oldu bittiye getirir, sevgilisi ise iyice düşünmek ister. Oğlağın bu düzen ve planı onu bir süre sonra sıkar; çünkü plan yapmak asla ona göre değildir. Öte yandan bu iki burç arasında ki bir diğer fark ise oğlak burcunun daha tutumlu olmasıdır.

İçine kapanık, durgun, inatçı oğlak burcu ile koç burcunun hareketli ve aktif hayatı birbiriyle uyuşmaz. Hele ki bu oğlak; kuşkucu, kuruntulu ve kinciyse asla evlilik olmaz, olsa bile bu evlilik uzun sürmez. Sabırlı, yetinmeyi bildiği için partneri ile anlaşması biraz zor olabilir. Sevgilisinin hareketli ve enerjik yapısı, kıskançlık karşısında kapana girmiş gibi olacaktır. Bu şekilde anlaşmazlıkların yaşandığı bir evlilik yapmış olursunuz. Yine de birbirinizi anlayışla karşılayıp sevginize sahip çıkarsanız bu evlilik mutlu bir şekilde sürebilir.

Ailesine düşkündür

Oğlak erkeği ilişkisinde tutkulu, sınırsız ve sevecendir. Sevdiğinin yanında olduğu sürece partneri her zaman güvence altındadır; çünkü kazancının kıymetini bilen, tutumlu ve dikkatli bir yapıdadır; ancak ailesine fazla düşkündür ve bu yüzden bazen partnerini zorlayacak ve üzerinizde yük oluşturacaktır. Bu noktada sabırlı olmalı ve uzlaşmaya gitmelidir. Oğlak bağımsız olmasına rağmen, bazen mesleki meselelerde eşinin fikirlerine başvurur ve bunları dikkate alır.

Çok fazla bunaltmamak gerek

Bu iki burç liderlik gibi bazı ortak özelliklere sahip oldukları için hem anlaşır hem de anlaşamazlar. Eğer bir taraf daha uyumlu olursa ilişki devam eder. Koç burcu insanı biraz geçişken bir ruh haline sahiptir o yüzden eşinin üzerinde durduğu konular onu sıkar ve kaçmak ister. Onu çok bunaltmamak gerekir; çünkü yeni heyecanlara açık olan koç burcunun elinizden kaçması an meselesidir.

Beyin ve kalp çelişebilir

Bu iki burç arasındaki bir diğer sorun ise hayata bakış açısıdır. Oğlak burcu daha mantıklı düşünür ve ileriye dönük planlar yapar, partneri ise anı yaşamayı daha çok sever. Aynı zamanda daha hayalperest olan koç burcu mantıklı sevgilisiyle sürekli çatışır. Ya kendi hayallerini erteleyecek yada eşinin hoşuna gitmese bile mantığını kısa bir süreliğine bir tarafa bırakacak ancak bu durum çok uzun sürmeyecektir. İkisi de güçlü ve baskın karakterler olduğu için bir süre sonra bu durum onları mutsuz eder.

Oğlak burcu hayalperest değildir. Her zaman gerçekçi bir karaktere sahiptir. Partneri ise hayal kuran biridir. Bu yüzden partnerine başlarda ısınmış olsa da zaman geçtikçe kurduğu hayallerden sıkılabilir. O ayaklarını yere basmak için çabalar. Sevdiğinden sadakat bekler. Ancak eşi havai biri olduğu için bir anda kaçamak aşklar yaşayabilir. Onunla evlenmek isteyen partneri mutlaka oğlak erkeğine uyum sağlamalıdır. Yoksa aşkları kısa sürebilir; fakat çift birbirlerini gerçekten çok severse, üstünden gelemeyecekleri sorun yoktur. Aşkları her şeye yeter.

Oğlağın işini zorlaştıracak ve zaman zaman aşk hayatında sorunlara neden olacak olan partneri fazlasıyla lider ruhlu kişiliğe sahiptir. İkisi de aynı şekilde aşk hayatını ve gündelik hayatını yönlendirmek isteyen bir burç olduğundan dolayı partneri ile karşı karşıya kalabilir. Koç hayal kurmayı seven bir tipken sevgilisi gerçek dünyada yaşamayı ister. Yani aşk hayatında evlilik hayalleri kurmak oğlağı sıkacak ve nikah masasında oturmak ona daha mantıklı gelecektir. Aşk hayatında her şeyin tadını çıkarmak isteyen oğlak yavaş davranırken partneri ise acelecilikten yanadır. Bu durum ilişkilerine zarar verebilir. Uzun süreli ilişki yaşamalarına engel olabilir; fakat bir ikili birbirlerini gerçekten çok severse üstünden gelemeyecekleri sorun yoktur. Aşkları her şeye yeter.

Sıkıntıları çabuk atlatırlar

Oğlak burcu her zaman sevgilisinden daha tutucudur. Koç burcu ise partnerinden daha dürtüseldir. Her ikisi de kuvvetli ve baskıcı bir karaktere sahiptir. Bu durum ilişkideki problemlerin temelini oluşturur. İhtiyatlı ve tutumlu olmak isteyen oğlak burcu ile canının her istediğini yapmak isteyen eşi arasında maddi kaynaklar yüzünden de sıkıntılar yaşanabilir. Aslında bir orta yol bulunduğu zaman oğlağın ilişkideki sadakati sayesinde ilişki yıllarca sürebilir. İkili arasındaki etkileşim zorludur. Özellikle ilişkinin ilk zamanlarında ciddi problemlerin yaşanması söz konusu olabilir; ancak koç burcunun atak olması ve kolayca insan ilişkilerine girebilmesi, statü merakı olan partnerini olumlu etkileyebilir. Dolayısıyla bu ilişkinin devamında bu durum önemli bir etkendir.

Dışarıya soğuk görünse de yakınlarına karşı çok eğlencelidir

Oğlak burcu kendini gizleyen, duygularını kendine saklamayı seven bir burçtur. Bu yüzden başlangıçta onu görenler soğuk ve kibirli olduğunu düşünebilir; ama onun bu tavrı, insanları etkiler. Başkaları için oldukça çekicidir. Onun gizemli dünyası partnerini etkiler ve çekici gelir. Soğuk tavırlarının nedeni diğer insanlara güvensizliğinden gelir. Eğer sevgilisi güvenini kazanırsa, kalbinin bütün kapılarını açar. Eğlenceli ve sıra dışı olabilirler; fakat bu eğlenceli ve sıra dışı olan yanını sadece onu çok iyi tanıyan yakın dostları ve sevgilisi bilir. Onun kalbi sevgi doludur; ama bu sevgiyi hak edecek kişiyi bulmak ister. Sevgilisine erişebilirse bu ilişki tadından yenmez bir ilişkiye dönüşür.

Sevgisini sonuna kadar gösterir, yarı yolda bırakmaz

Oğlak burcu için en önemli unsur güven ve sadakattir. Bunu eşinde bulmuşsa onu hiçbir zaman bırakmaz. Sevgisini ve şefkatini sonuna kadar gösterir. Koç burcu inatçı olan partneriyle zaman zaman uzlaşmakta zorluk çeker; ama aşık bir oğlak, bir anda burçlar dünyasının en sadık ve en uysal burcuna dönüşebilir, tabi damarına basmadığınız sürece, süt dökmüş kedi gibidir. Bu ikili umut ışığı yakan çiftlerdendir. Çok mutlu anlar yaşamaları için önlerinde hiçbir engel yoktur; çünkü benzer karakterlere sahipler ve her ikisi de aşık olduklarında deli gibi severler ve tutku dolu aşık olurlar.

Hırslıdır ve öncelikliği işidir

Oğlak erkeği hedeflerinin peşinden koşmayı ve kariyeri için ne var ne yoksa her şeyi ortaya koyabilecek yapıda kişilerdir. Bu yüzdendir ki bu burç erkekleri için hayatlarındaki ilk sıralama, işleri olacaktır. Siz ikinci sırada yer alacaksınızdır. Maalesef bu sebepten dolayı kendinizi ilgisiz hissedeceksiniz ve bu sizin yalnız kalmanıza sebep olacaktır. Oysa ki oğlak erkeği sizin bunu anlayışla karşılamanızı bekler ve ona fikirler vermenizi ister. Kafasının dikine her ne kadar giden erkekler olsa bile sizin sözlerinize değer verip, durumu ona göre ayarlamaya çalışır. Siz bu durumu anlayışla karşıladığınız sürece ilişkiniz gayet güzel ilerleyecektir.

İkisi de dünyasındaki en hırslı ve çalışkan burçlardır. Çift olarak çalışmayı çok sever, bu yüzden bu iki burç bir araya gelince zaman problemi ortaya çıkar. İşine kendini çok kaptıran ikili, birbirine zaman ayıramaz böylece paylaşımları azalır. Hem beraber olma zamanları az olur hem de bir aradayken bile iş üzerine konuşurlar o yüzden eğer işe kapılırlarsa birliktelik yürümez.

Her ikisi de iş hayatında başarılı, yükselmek için çok çalışan, hırslı burçlardır. Bu ikili eğer ilişkiyi bir kenara bırakıp işine öncelik verirse, bu ilişki için tehlike alarmları çalabilir; ama aralarındaki çekim sayesinde gereken zamanı birbirlerine yaratabilirler. İkilisinin iyi bir çift olmaması için ortada hiç olumsuz sebep yoktur. Çok iyi anlaşırlar. Oğlak erkeği her zaman zirveye oynayan ve yüksekler için canını verebilecek bir karaktere sahiptir.

Akıllı, hırslı ve canlı bir yapıdadır. Başarıya dayalı meydan okumalara bayılır ve çoğunlukla da bu meydan okumalar boşa çıkmaz. Öncelikleri arasında ilk sırada işi olması, partneri için biraz sinir bozucu olacaktır; çünkü ona olan ilgisi her zaman yetersiz kalacaktır. Tartışmaya yatkındır ve koç kadını bunun biraz abartılı olduğunu düşünür.

Ona göre bu durum oğlak erkeğinin kavga arayışına bağlı olarak gelişir. Tartışma sevgisi zaman zaman koçunda sınırlarını zorlayacaktır; ancak bu duruma tahammül etmekte zorlanmaktansa kendi hayatına ve ilgi alanlarına yönelmeli ve ona angaje olmalıdır.

Bakış açıları farklıdır

Oğlak burcu her şeyin olduğu gibi paranın da planını yapar; ancak partneri biraz daha savurgandır. Eğer koç burcu bir şey almak isterse onu engelleyecek hiçbir şey yoktur bu konuda mantık sınırlarını zorlar ve duygularıyla hareket eder. Ta ki istediğine ulaşana kadar. Bu iki burcun iş hayatına bakışları da farklıdır. Oğlak burcu emir altında çalışır ve amacı toplum tarafından saygı görmektir; ancak koç burcu emir almayı sevmez. Toplumun değer yargılarından çok kendi düşüncesine göre hareket eder o yüzden de iş hayatı çok düzenli değildir.

Ketumdur; özür dilemeyi kabul etmez

Oğlak burcunun iş hayatındaki istikrarı eşinde yoktur. Sürekli yenilik isteyen koç burcu iş konusunda da aynı tavrı gösterir. Ta ki bu partnerinin canına tak diyene kadar ancak ona istemediği hiçbir şeyi yaptıramazsınız. Ani öfkelenir ve aşırı tepkiler verir, bu konuda çok sakin olamayan sevgilisi de karşılık verince tartışma büyür. Tartışma sonunda koç burcu pişman olur; ancak ondan asla bir özür beklemeyin. Haksız olsa bile özür dilemeyi sevmez. Bu iki burç zor anlaşır; ama imkansız değildir.

İkisi de çalışkan ve inatçıdır

Oğlak burcu erkeğinin en belirgin özelliği fazla inatçı oluşları ve aynı zamanda da çok; ama çok fazla çalışkan oluşlarıdır. İşte bu özellik sevgilisine hiç yabancı gelmiyor; çünkü onlar da tıpkı bu erkekler gibi fazla çalışkan bir özelliğe sahip olmaktadırlar. Aynı zamanda bu kadınlar lider olma hayali içerisindedirler ve her zaman bununla mücadele ederler. Oğlak burcu erkeği ise her zaman iş hayatında en üst zirvede olduklarından dolayı iş hayatları onların her zaman ilk basamaklarında yer almaktadır ve yükselmek için yapamayacakları hiçbir şey yoktur. İşte iki tane aynı özelliğe sahip ve aynı hedefe benimseyen bu iki insanın bu konu üzerinde anlaşmaları tabii ki de çok ama fazladır.

Oğlak burcu aşık olduğu zaman tüm sınırları kaldırır ve en uysal en sadık burç olur. O yüzden partnerine aşık olunca onun inadıyla da savaşır ve ilişkiyi devam ettirir. Lider bir burç olan koç, tıpkı kendi gibi söz geçirmek isteyen yani liderliği bırakmak istemeyen sevgilisiyle bu konuda sıkıntı yaşar. Sürekli birbirlerine karşı güç mücadelesine girerler, başlarda alttan alan oğlak burcu da eğer tırnaklarını çıkarırsa büyük sorunlar sizi bekler.

Koç Kadını ile Oğlak Erkeği Evlilik Uyumu

Yenilikçi ve geleneksel tartışması yaşanır

Çift arasındaki bir diğer sorun ise hareketliliktir. Koç burcu çok hareketlidir partneri ise sakinlikten yanadır. Yerinde duramaz ve ona ayak uydurmak çok zordur; ya oğlak biraz hareketlenecek yada kendisi biraz sakinleşecektir. Genelde taviz veren oğlak burcu olur; çünkü eşinin inadı hep daha baskındır. Onu bekleyen bir diğer sıkıntı ise kendisinin gelenekçi olmasına karşın partnerinin sınırların dışına çıkmasıdır. Oğlak geçmişten gelen bu geleneklere bağlı kalır, öyle ki sorgulamaz bile ancak eşi sürekli bir sorgulama içindedir ve kendi düşüncesine uymayan geleneklere bağlı olmayı reddeder. Eğer bu iki burç arasında bir evlilik olursa en çok zorlanacakları sorun da bu olur.

İlişkide ikisi de baskın olmak ister

İş hayatında aynı özellikleri taşıdıklarından dolayı çok rahat bir şekilde anlaşabilen bu ikili aşk hayatında biraz zorluk çekebilmektedirler. Baskın ve lider ruhlu iki karaktere sahip olduklarından dolayı aşk hayatını iş ilişkisine benzeterek duyguları bir kenara bırakıp adeta bir yarış içinde birbirleri ile kapışıp durabilme ihtimaline sahiptirler. Oğlak erkekleri dışarıdan bakıldığı zaman oldukça rahat gibi duran ve özellikle soğuk hareketler sergileyen bir kişi olduğundan dolayı partnerinin üzerinde muhakkak merak yaratan bir hal almaktadırlar. Merak ettirmesi doğal olarak kadının ilgisini çekmese ve hatta ondan etkilenmesine zemin hazırlamaktadır. Bu çekicilik bir süre sonra aşka dönüşmektedir; fakat oğlak erkekleri kolay kolay seven bir yapıya sahip olmadıkları için bu esnada kadınlar oldukça fazla iş düşmektedir.

Her şey tamamen bu ikili arasında oluşabilecek tavır ve davranışları göre şekil alacaktır. Bu ikili birbirlerini bazı konularda çok iyi tamamladıkları gibi bundan dolayı birbirlerini fazlasıyla çekebilecekken bu birbirini tamamlamayı hırsa dönüştürüp birbirlerini tamamen itebilirler. Bu sebepten dolayı bu ilişki ya çok güzel bir şekilde tutku dolu ilerler uzun ömürlü olur yada daha en başında birbirlerine hırs yapıp, kırarak yolların ayrılmasına sebep olur. Eğer ki ilişkide her iki tarafta birbirlerini gerçekten ister ve anlamaya çalışır ise ve ciddi bir şekilde bu ilişkiye bir adım atarsa bu ilişkiyi sonuna kadar aynı ciddiyetle gidebilir.

Kısaca bu ikili arasındaki ilişkiye bir puan verecek olursak 100 üzerinden bakıldığı zaman bu ikilinin ilişkisi 70 puan aldığını görmekteyiz. Bu puanı artırmak ve azaltmak tamamen ikisinin elinde olan bir durumdur. Bu ilişkiye tavsiyemiz birbirlerini anlayıp, sonra kadar birbirlerine sadık kalmalıdır. Birbirlerini anladıkları sürece bu ikisi arasına kimse giremez ve bu ilişkiyi sonuna kadar tek nefes olarak yürümeye devam eder. Çok seviyorsanız bazı fedakarlıklarda bulunmaktan, sevginiz ve aşkınız için yolun daha en başında önlem almanızı önerilir. Yoksa pişman olacağınız şeyleri daha en başında yapmış olursunuz.

Sözden çok davranışa önem verir

Verilen sözler bu erkekler için pek önemli değildir, karşı tarafın ona göstermiş olduğu davranışlar onun için daha fazla büyük önem kazanmaktadır. Bu sebepten dolayı bu kadın ona istediği kadar sözcüklerle bazı şeyleri dile getirmeye çalışsın davranışlarıyla bunu belli etmediği sürece bu erkeği kolay kolay elde etmeye başaramaz. Güvenini kazandığı sürece sizi her daim bulutlarda gezdirebilmek için elinden ne geliyorsa hepsini yapabileceğinden şüpheniz olmasın. İşte bu erkek size güvendiği, bazı duyguları hissettiği sürece ve siz de aynı şekilde ona her zaman sadık kaldığınız sürece ikiniz arasında tutku dolu bir ilişki meydana gelmiş olacaktır.

İnatlaşma yüzünden çok tartışırlar

Oğlak burcu biraz kibirli bir burçtur, kendini dışarıya kapatır. İlk başlarda bu özellik sevgilisine çekici gelir. Eğer koç burcu inatçılık özelliğini kullanıp, eşinin peşinden giderse onun bu özelliğini kırabilir. Partnerine güvenen oğlak burcu bir süre sonra kendini açar ve sırlarını paylaşmaya başlar. Eğer sevgilisi onun bu kibrine karşı hiçbir şey yapmadan onun gelmesini beklerse ilişki başlamadan biter, bu konuda alttan alması gerekir. Öte yandan koç burcu en inatçı olandır; bu konuda alttan alması gereken ise partneri olmalıdır. Eğer inat konusunda eşinin üstüne giderse kendisi kaybeder. İnat konusunda onunla başa çıkmak neredeyse imkansızdır.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.