Aslan Burcu Kadını ve Kova Burcu Erkeği Uyumu

29.01.2016
Aslan Burcu Kadını ve Kova Burcu Erkeği Uyumu

Aslan burcu kadını; oldukça çekici, tutkulu ve akıllı kadınlardır. Mizah anlayışları çok iyi olup, ayrıca etrafındaki insanların da gülmesine yardımcı olurlar. Çok gururludurlar. Hiçbir şey onların gururlarının önüne geçmez. Gece hayatına düşkündür. Bu yüzden hep göz önünde olmak ister. Etrafındaki insanların kendisine odaklanmasını ister. Aşık oldukları erkeğe karşı çok sadıktırlar. Etrafındaki kişiyi mutlu etmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Kalplerini kazanmak oldukça zordur. Bu durumda kova burcu erkeği elinden gelen her şeyi aslan burcu kadını için yapmalıdır.

Kova burcu erkeğinin ise, bakışları oldukça çekici bir görüntüye sahiptir. Ruh haline göre kıyafet seçiminde bulunur. Sıradan bir görünüşe sahip, son derece kibar bir bey efendidir. Bu özelliği ile aslan burcu kadının kalbini çalabilir. Aşk hayatında son derece nazik ve partnerine karşı son derece saygılıdır. Onunla birlikte olmak isteyen kadın, ilk başta ona arkadaş gibi yaklaşmalı, sonra da onu elde etmek için çaba sarf etmelidir. Peki, bu iki burcun uyumu nasıldır bir bakalım. Kova burcu erkeği ile aslan burcu kadını, birbirleri ile fiziksel özellikleri bakımından inanılmaz derecede uyum içindedirler ve bu uyum sayesinde iyi bir birlikteliğe adım atabilirler.

Kova burcunun duygulu, ince ruhlu ve maneviyata düşkün bir yapısı vardır. Arkadaşlık onun için her zaman ön planda olabilir. Sezgileriyle hareket eden bir insandır. Hayatını planlı yaşama, onun düzen ve disiplin anlayışına ters düşer. Plan yapmayı sevmez. Bencil davranmaz ve kendini toplum için adamıştır. Zayıf ve baskı görenler için adeta kendisini adayacak ve onların menfaatlerini gözetecektir.

Aslan Kadını ile Kova Erkeği Aşk Uyumu

Önce ilişkiyi kafada ölçüp tartmaları gerekir

İlk tanıştıkları andan itibaren kısa süreli bir ilişki yaşayabilirler, ancak bu ilişkinin uzaması iki taraf için de bazen yıpratıcı olabilir. Kova burcunun kafasına koyduğunu yapması iki taraf için de oldukça büyük kavgaların yaşanmasına sebep olacaktır. Bu yüzden bu iki burcun ilişki yaşamadan önce iyice ölçüp, tartmalarında fayda var, ancak çoğu zaman iki burç arasında uyumlu bir ilişki olacaktır.

Aslan burcu genelde neşeli, girişken, ve romantiktir. Hayatın güzelliklerine, gösterişe ve lükse oldukça düşkündür. Kova burcu ise ilişkide duygusal ve değişken bir özelliğe sahiptir. Yani sürekli değişim halindedir. Bu yüzden iki burç arasındaki aşk uyumu dengeli olacaktır. Birçok yönden birbirlerine uyum göstereceklerdir. İki burcun da egoları çok yüksektir. Bu yüzden ya ilişkileri başlamadan biter yada uzun yıllar devam eder.

Kova erkeği cimrilik yapabilir

Aslan burcu kadınının dış görünüşüne verdiği önem ile tüm burç erkeklerini etkilediği bir gerçektir. Lüks yaşamayı, şık restoranlara gitmeyi, giyimine ve süsüne çok para harcamayı sever. İlk başlarda bu detaylardan etkilenen kova erkeği, daha sonradan bu masrafları gereksiz bulabilir, hatta cimrilik bile yapabilir. Bu da partnerini kendisinden uzaklaştırmaya yetecektir. Aslan kadını, fazlasıyla duygusal olan kova erkeğinde beklediği güçlü karakteri bulamayacaktır. Bu çiftin ilişkisi çok zorlu ve hayal kırıklıkları ile dolu olabilir.

Kutuplaşmalar sorun olmaz

Her ikisi de zeki, dışa dönük, enerjik, iyimser ve mutlu insanlardır. Beraberken gayet keyifli ve mutlu vakit geçirirler. Ayrıca her iki burç da çevreleri tarafından çok sevilir ve toplum içerisinde her zaman aranan insanlar olurlar. Aşk hayatında bu ikilinin kutuplaşma yaşaması gayet doğaldır, ancak iki taraf da kabul eder ve uzun süreli birliktelik yaşamak isterlerse, sabit burçlar olması nedeniyle birliktelik uzun yıllar devam edebilir.

Aslan burcu hemen hemen her burca hükmedebilir; ancak söz konusu bir kova olduğunda işler sanıldığı kadar kolay olmaz; çünkü özgürlüğüne düşkün ve bekar olmaktan oldukça mutludur. Onun kendine gösterdiği bakım, lükse olan merakı ve tutkuları kovanın başını döndürebilir ve onu kısa süre içerisinde kendine aşık eder. Güzel giyinmeyi, güzel kokmayı ve güzel konuşmayı çok iyi bilirler, kendilerine fazlasıyla özen gösterir.

Tek problem ilişkinin uzun sürüp sürmeyeceğidir

Aslan, kovanın tüm maddi problemlerini çözecek ve onu şımartacaktır. Aslan burcu onun liderlik anlayışından dolayı, onunla sadece hayatı paylaşmanızı değil, aynı zamanda onun tüm fikirlerine de uymanız isteyecektir. Onu evlilik için kolayca kandırabilirsiniz; ama zıt davranmak akıl karı değildir. Gururunun sürekli okşanması ve devamlı onunla uğraşmanız, sinirinizi fazlasıyla bozabilir. Kendinize zaman ayırarak onu ve huylarını anlamaya çalışmak zorundasınız. O her zaman aşkı ve hayatında tek insan olmanızı ister.

Hayata bakış açıları farklıdır

Her ikisi de duygularını uçlarda yaşayan insanlardır, kısıtlanmaya gelemezler. Bundan dolayı, bağımsızlıklarını beraber yaşayabilirler. Paylaşacakları çok şey olur. Eğer birbirlerine uyum sağlamaya çalışırlarsa ortaya güzel ve sağlam bir birliktelik çıkabilir. Bunun için iki burcun da ortak bir karar ile çabalaması gerekir. Birbirlerini tanıdıkça artacak olan sorunların farkında olarak, ilerisi için doğru bir karar vermeleri gerekir.

Kova burcunun duygusal bir yapısı olması sevgilisini iter. Eğer ki zamanla ilişki yaşamaya karar verirlerse, bu ilişki onların aşkını yaşamasından çok; yorucu ve kötü bir anı olarak kalacaktır. Bu iki burç birbirlerine karşı konulmaz bir çekimle aşık olsalar da, her insan gibi karakterlerindeki farklılıklar kısa zaman sonra gün yüzüne çıkar. Aslanın ilişkideki en kötü yanı; çok bencil olması, sürekli kendini düşünüp, kendi çıkarlarını öne almasıdır. Aynı zamanda çok gururludur. Kova burcu ise toplumsal çıkarları ön planda tutar. Bu yüzden ikili anlaşamaz.

Aslan Kadını ile Kova Erkeği Evlilik Uyumu

Bir kova, ancak emin olduğu bir kişi ile evliliği düşünür, çünkü özgür yapısı nedeniyle evliliğe pek yatkın bir burç insanı değildir. Aslan burcu da evine bağlı ve evlenme fikrine sıcak bakan bir burçtur. Bu yüzden ikisinin evlenmesi ona gayet mantıklı gelecektir. Bu birliktelik ya başlayacaktır yada bitecektir; çünkü iki burç insanı da fazla gururludur ve egoları çok gelişmiştir.

Bir sorun oluştuğunda ikisi de geri adım atmak yada barışmak için ilk adımı atmak istemez. Uzun vadede evliliğe gidebilecek uyumlu bir ilişki yakalama imkanları yüksektir. Aslan burcu az çocuk ister, ayrıca onları da iyi ve güzel yetiştirmek amacıdır. Evlilikte kovanın tek sorun yaşayacağı konu; eşinin dik başlı ve lider olmak istemesidir.

Birbirlerini tamamlarlar

Aslan hayatını devam ettirmek için sizi seçtiyse kesinlikle çok şanslısınız demektir. Kovanın sevgi konusundaki ısrarı ve sabırlı olması partnerini oldukça etkiler. Aslan evcimen olduğundan eşinin evine düşkün olduğunu gördüğünde yapamayacağı hiçbir şey kalmaz. Kova erkeği, partnerinin kendine gösterdiği özene, lüks tutkusuna hayran kalır. Güzel giyinmek, hoş sohbet olmak ve güzel kokmak onun önem verdiği detaylardır. Kova erkeği de bu detayları oldukça çekici bulacaktır.

Evlilikleri zor ilerleyebilir

Ateş elementine dahil olan aslan burcu ile, hava elementine dahil olan kova burcunun ilişkisi göründüğü kadar kolay olmayacaktır. Hatta fazlasıyla zor olan bu ilişkide lider ruhlu aslan kadını, sevgilisine kolayca hükmedemez. İki burç da baskın karakterlidir.

Aslan burcu, duygularını yaşama konusunda da oldukça uçarıdır. Her iki burç da özgürlüğüne düşkündür ve kısıtlanmayı asla sevmezler. Kova burcu ilişkilerde çok fazla baskı altında olmayı ve özgürlüğünün kısıtlanmasını sevmezler. Partneri tarafından kısıtlandığı zaman oradan uzaklaşır. Bu yüzden, bu iki bağımsız karakterin anlaşması biraz zor olsa da, sorunların karşılıklı konuşarak hallettikleri zaman ilişkin zaman içerisinde rayına oturacaktır. Bazen de ikisi birbirine asla uyum sağlayamaz.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.