Kahve Falında İki Yol Görmek

26.07.2015
Kahve Falında İki Yol Görmek

Kahve falında iki yol görmek, fal sahibinin umutsuzluğa kapılmadan kalbinin sesini dinleyerek hareket etmesi halinde oldukça mutlu olacağı bir adım atacağı anlamına gelir. Kişinin emeklerinin karşılığını yakın zamanda görmeye başlayacağına ve başarısından dolayı yeni iş teklifi alacağına işaret eder.

Aşk Yorumu

Yaşanacak masal gibi bir aşkın kavuşamamak üstüne çekilen bazı sıkıntıların varlığına ve bunun için verilen mücadelede kişinin yıpranmasına ve aşkı için hayatını değiştirerek bazı değerleri geride bırakması anlamına gelir. Aileler ile yaşanan sorunların aşklarını yaşamaya engel olmayacağını göstermenin bir yoludur. Kararlı olmak ve ne olursa olsun dokunulan kalbi yarı yolda bırakmamak gerektiğinden verilen kararın hayr olduğuna, zamanla herkesin bazı şeyleri kabullenerek yapılan hatayı anlayacakları anlamına gelir.

Evli çiftlerde ise dünyaya gelen yaramaz, hareketli ve son derece hiperaktif bir çocuğun varlığını ifade eder. Ne kadar yaramaz da olsa ailenin neşe kaynağı olacağına ve zamanla iyi yerlere gelerek ailenin gurur kaynağı olması anlamına gelir. Sorunlu bir ilişkinin bitmiş ve geçmişi geçmişte bırakmak için geçirilen dinlenme, yenilenme, hayata onsuz adapte olma sürecini geçirdikten sonra aceleci davranmayıp, daldan dala atlanmaması gerektiğine, sabırlı davranıldığında karşısına ifade edilen harfin içinde yer aldığı biri ile gerçek aşkı ve sevgiyi yaşayacağı ruh eşi ile karşılaşacağına delalet eder.

Büyük bir kısmetin yolda olduğunu, bu kişinin herkes tarafından sevilen, değer verilen, sağlam karakterli, maddi ve manevi açıdan zengin biri olacağına ve kısa sürede anne ve babanın da rızası alınarak gelenek ve göreneklere uygun bir evlilik yapılacağına yorumlanır.

Para Yorumu

Kahve falı yorumcularına göre bol ve bereketli bir sürecin içine girileceği ve bu süreçte atılacak adımların hayati önem taşıdığını dikkatli olunması ve doğru yatırımlar yapılması konusunda uyarıcı niteliktedir. Akıllı davranılması gerektiği, iyi araştırılarak karar verilmesi durumunda geleceğin ferah içinde geçecek olduğuna işaret eder.

Ne kadar gelecek bolluk ve bereket anlamına gelse de dikkatli olmaya, tedbirli davranmaya, parayı carcur ederek sıkıntıya düşmemeye, birikimin azı çoğu olmadan kenarı konulması gerektiğine, hayır ve yardımlarda bulunmanın musibetleri def etmekte etkili olduğuna dikkat çeker.

Yoksulluktan bolluğa ve düzenli bir aile hayatına kavuşmaktır. Para ile para satın almak olan krediler ve kartlarla gününü döndürmeye çalışan ve faiz yükü altında ezilen birinin, ailesi tarafından desteklenerek feraha çıkmasına ve bundan sonra daha dikkatli adımlar atarak parasını en iyi şekilde değerlendirerek, yokluk yüzü görmeyeceği anlamına gelir.

Ticaretle uğraşan ve zor günlerden geçerken ufak tefek tedbirlerle ayakta kalmaya uğraşan, çalışanının hakkını gözeten, alın terine önem veren, zamanında ödeme yapan, helalinden kazanan bu kişinin, Allah dostu birinden aldığı dua ile bu zor günlerin üstesinden geleceği ve kısa süre içinde bol kazançlı bir sipariş alarak feraha erişileceği anlamına gelir.

Aile ve Yaşam Yorumu

Kalabalık bir aile düzeninde yaşayan kişilerin, kendi evlerini alarak çekirdek ailesi ile ayrılacak olması, alışılan ortamdan dolayı aile büyüklerini bir nebze üzecek olsa da herkesin kendi evini bilmesi düzenini kurması açısından sevindirecek. Hatta yeni evin onuruna büyük bir yemek düzenlenerek kalabalık yemek yeme düzeni kısa sürede yenilenmiş olacağına işaret eder. Aile bağlarının güçlü olmasına, gelenek göreneklerin unutulmaması ve devam ettirilmesi şeklinde yorumlanır.

Manevi açıdan huzurlu bir dönemin yaşanacağına, huzurun insanın iç dünyası ile ilgili bir durum olduğunun farkına varılarak, bilerek veya bilmeden sebep olduğu hataların, aile içinde yaşanan sıkıntılı anlardan ve üzüntülerden dolayı helallik almak anlamına gelir. Aileden uzakta olan birinin kesin dönüş yaparak ailesinin yanına gelerek hasret giderileceği ve bundan sonra onlardan ayrılmayıp kalan hayatını memleketinde geçireceği ne yorumlanır. Bu durum aile içinde neşe ve mutlulukla karşılanarak bu süreçte ellerinden geleni yaparak her konuda destek olacaklarına işaret eder.

Sosyal çevresini ihmal etmiş birinin yeniden eski günleri yaşatmak adına tüm dostlarını toplayarak güzel bir gün geçirmesine ve bundan sonra belirlenen belli günlerde ne olursa olsun bir araya gelinip, yaşamın stresinden uzaklaşmak adına, belli etkinlikleri organize etmek ve bunu bir yaşam biçimi haline getirme kararının alınması anlamına gelir. Sıkı dostluklar kurulmasına, dostluğa yaraşır davranış ve hareketlerde bulunmaya işaret eder.

İş ve Kariyer Yorumu

Yeni başlangıçların yaşanmasına yorumlanır. İşinden ayrılan veya ayrılmak zorunda kalanlar ile yeni iş hayatına atılacak olan kişilerin iyi bir başlangıç yapacakları, iş başvurularının değerlendirileceği haberinin ardından beklenen müjdeli haberin olumlu sonuçlanacağına ve işinde kısa sürede varlık göstererek kariyerinde ilerleme yaşanacağını tabir olunur.

İnsanın hayatına bir kez çıkar dedirten bir iş için teklif alacağına ve bu iş ile hayatının tamamen değişerek hem işinde hemde evinde mutlu bir yaşama kavuşmaya işaret eder. Eğitim hayatını askıya almak zorunda kalan ve maddi nedenlerle ailesinin yanına dönerek bu süreci çalışarak geçiren birinin tam burs alarak gelecek dönem okul hayatına kaldığı yerden devam etmesine ve kazandığı bu şansı iyi değerlendirerek başarılı bir eğitim hayatının ardından burs aldığı yerde iş hayatına devam edeceği anlamına gelir.

Yolunda gitmeyen ve devamlı olarak yaşanan bazı sorunların nedeni aç gözlü, ayağınızı kaydırmak için uğraşan birinden kaynaklandığını anlamanız için uyarı mahiyetindedir. Bu nedenle iş yerinde seviyenizi korumanız, belli çerçeve içinde hareket etmeniz, rekabet içinde olduğunuz kişilerle özellikle arkadaşlığınızı gözden geçirmeniz, sorunlarınızın kaynağının kesilmesine ve daha huzurlu bir çalışma içinde olmanıza neden olacağı gibi yükselmenizi de kolaylaştıracaktır. Ayrıca bu şekilde hareket eden kişilerin yüzlerine yükselişiniz bir tokat gibi ineceğinin göstergesidir.

Sağlık Yorumu

Stres ve kaygıdan dolayı yaşanan bazı olumsuzlukların iş hayatında olduğu gibi aile içinde de gergin anların tedbir alınması halinde kısa süreli olarak yaşanması anlamına gelir. Sinirlerin gergin olması yaşanan koşuşturmaca, birbirine zaman ayırmama, ruhsal açıdan sorunlar yaşanmasındaki en önemli nedenlerdir. Bu nedenlerin ortadan kalkması ile ruhsal sağlığında genel sağlığa daha çok zarar vermeden engellenmiş olacaktır.

Bazen sorunlardan uzaklaşmak, tabiatla iç içe olmak, spor yapmak, dans etmek, sevilen bir hobi çalışması stres atmak için etkili uygulamalardır. Özellikle bunları eşiniz, çocuklarınız, sevgiliniz ile yapmak keyifli anılar biriktirmek de etkili olacaktır. Merhametli ve yardımsever, maneviyatı yüksek, sabırlı, paylaşımcı birine işaret eder. Bu kişinin sağladığı fayda ve imkanlarla birçok insanın şifa bulacağına, hayır duası alarak çevresinde itibar görmesine, gariban dostu olarak anılmasına işaret eder.

Hasta olan kişinin şifa bulacağı, hastası olan kişinin belirsiz bekleyişin hayırla sonuçlanacağı, kötü alışkanlıklara sahip kişilerin ise bu alışkanlıklarından kurtularak kendilerine daha dikkat etmeleri gerektiği anlamına gelir. Bazı sağlık sorunları insana daha sağlıklı olması için kendine dikkat etmesi gerektiğine işaret eden belirtilerdir. Hayatın ve bedenin bir emanet olduğunu ve emanete iyi bakılması gerektiğine delalet eder. Sağlığının kıymetini bilen ve elinden gitmeden değerini bilen birine yorumlanır.


Kahve Falında İki Yolun Birleşmesi

Fal sahibinin yakın zamanda tatsız bazı olaylarla karşılaşarak kalbinin kırılmasına rağmen hedefinden vazgeçmemesi halinde istediğini elde edeceği anlamına gelir. Kişinin her şeye kafasını takmaması ve bazen de umursamaz davranması gerektiğine işaret eder.


Kahve Falında Yol Ayrımı Görmek

Fal sahibinin karamsarlıktan kurtularak elindeki imkanları çok iyi bir şekilde kullanacağı ve hayal ettiği başarıları kısa sürede yakalayacağı anlamına gelir. Kişinin akrabası veya çok yakın dostu ile yaşadığı ufak bir sorunu çözerek tatlıya bağlayacağına işaret eder.


Kahve Falında İkiye Ayrılan Yol Görmek

Fal sahibinin duygularının kendisini yönetmesine izin vermemesi ve olaylara mantıklı düşünerek yaklaşması gerektiğine işaret eder. Kişinin yaşayacağı bazı aksilikler ile planlarının değişeceğine ve bunun kendisine büyük hayır getireceğine işaret eder.


Daha Fazlasını Keşfet:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.