Kahve Falında Gemi Görmek

Kahve Falında Gemi Görmek
19 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 4.779 kez okundu.

Kahve falında gemi görmek, keyifli, konforlu ve rahat bir yolculuğa çıkacağınıza işarettir. Bu konforlu yolculuk ve yolculuktan sonraki bir süre boyunca da sağlık bakımından sorunsuz bir dönem geçireceğinin habercisidir. Bütün sıkıntılardan, dertlerden, sorunlardan kurtulacağına ve fal sahibinin yeni, düzenli bir hayata yelken açacağına işarettir. Bu anlamda iş hayatınızda beklemediğiniz bir başarı elde ederek kariyeriniz yükselebilir. Okula devam ediyorsanız eğitim hayatınızda başarılı bir döneme girebilir ya da aşk hayatınızda huzurlu bir döneme girebilirsiniz.

Aşk

Eşiniz ile güzel bir seyahate çıkacağınız anlamına gelmektedir. Eşinizin size ne kadar düşkün olduğunu bu seyahat sayesinde bir kez daha anlayacaksınız. Monotonlaşan evlilik hayatınıza değişiklik katacak, evliliğinizin tekrar canlanmasına fırsat vereceksiniz.

Maddi nedenlerden dolayı evlenemediğiniz sevgiliniz ile nihayet evleneceğiniz anlamına gelmektedir. Büyük bir aşk ve tutku ile bağlı olduğunuz sevgiliniz, iş durumunu düzelterek sağlam bir gelir elde edecektir. Önünüzde evlenmeniz açısından hiçbir engel kalmayacağına delalet eder. Yakın zamanda hayallerinizdeki gibi bir düğün ile sizde evliler kervanına katılacak. Ömür boyu mutlu olacaksınız.

Sevgilinizin uzakta olduğuna ve yakın zamanda kavuşacağınıza işaret eder. Sevgiliniz asker ya da bir iş görevi nedeni ile sizden ayrı kalmak zorunda kalmış. Uzun zamandır hasretini, özlemini çektiğiniz sevgilinize yakın zaman da kavuşacağınız anlamına gelir. Bu kavuşmadan sonra bir daha birbirinizi yalnız bırakmayacak, hayatınıza buna göre düzen oturtacaksınız.

Yakınlarınızda sizi çok beğenen bir insanın varlığını işaret eder. İçine kapanık, çekingen bir insansınız bu nedenle bu kişiyi fark etmemeniz normaldir. Siz bu aralar algılarınızı açık tutun, hayatınızın aşkı ile karşılaşacaksınız. Bu nedenle çevrenize daha dikkatli bakmanız ve aşık olmaya hazır olduğunuzu göstermek sizin için daha iyi olacaktır. Karşınıza çıkan bu kişinin niyeti sizinle evlilik birliği kurmak olacaktır. Sizi çok mutlu edecek ve hayallerinizdeki gibi bir hayat sunacaktır.

Para

Maddi yönden çöküşte olduğunuzu fakat hızlı şekilde zirveye tırmanacağınız anlamına gelmektedir. Çöküş dönemini en dibine kadar yaşamışsınız. Artık yenilenme ve kendine gelme vaktiniz gelmiş. Verdiğiniz tüm borçların size ummadığınız anda döneceğine ve hayatınızın birden değişeceğine delalet eder. Bu değişim maddi açıdan köklü bir değişim olacaktır. Hem maddi anlamda herkese kucak açmamayı öğrenecek hem de paranızın kıymetini bileceksiniz.

Yenilikleri seven ve yeniliklere her zaman açık olan bir kişiliğe sahipsiniz. Evinizde değişimler yapmayı seviyor ve bununla ruhunuzu yeniliyorsunuz. Yakın zamanda ev değişimi için ihtiyacınız olan paraya kavuşacaksınız. Bu para ile evinizde mobilya değişimi yapacak, ruhunuzu yenileyeceksiniz.

Diğer evli arkadaşlarınız gibi sizde sevgiliniz ile gezip tozmak, her yerde özgürce yemek yeyip içmek istiyorsunuz. Fakat maddi sorunlarınız buna bir türlü imkan sağlayamıyor. Kötü kaderinizin düzeleceği günler yakında. Yeni bir iş fırsatı bulacak ve iyi gelir elde edeceksiniz. Bu iş yerinde beklemediğiniz mevki de çalışmaya başlayacak, sevgilinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak standarda ulaşacaksınız.

Aile ve Yaşam Alanı

Güzel bir döneme gireceğiniz anlamına gelmektedir. Ferahladığınız, dertlerin, üzüntülerin son bulacağı, huzura kavuşacağınız bir döneme gireceğinize işaret eder. Size sıkıntı veren her ne var ise bu sıkıntılar son bulacak ve hane içerisine huzur gelecektir.

Aileniz ile birlikte uzaktaki bir yakınınıza ziyarete gideceğiniz anlamına gelmektedir. Özlem duyduğunuz bu yakınınız sizi ayakta karşılayacaktır. Güzel zaman geçirecek, aile büyükleri ile bir araya geleceksiniz. Onlara duyduğunuz saygı, onlara olan sevginizi daha çok artırıyor. Hoş sohbetler edip, keyifli zaman geçirecek, iyi bir aile ziyareti geçireceksiniz.

Bir takım konularda derinden sarsılmış ve içinizde fırtınalar kopmuş. Fakat yenilmemişsiniz ve ayakta olduğunuzu her fırsatta birilerine göstermişsiniz. Önünüze çıkan her engelde daha çok güçlenmiş ve her şeyin üstesinden gelmeyi başarmışsınız. Sizleri korkutan şeylerin aslında ne kadar basit olduğunu anlayacak ve gözünüzde büyütmemeniz gerektiğinin farkına varacaksınız. Bu sayede iyi bir hayat sürmenize destek olacaksınız. Her şeyin kendi elinizde olduğunu ve bu hayatta sizden daha değerli hiç bir şey olmadığını anlayacak dim dik yolunuzda ilerleyeceksiniz.

Yakın zamanda mutlu olacağınız bir haber alarak, aileniz ile planladığınız bir tatile çıkacaksınız. Bu haber uzun süredir beklediğiniz bir haber olacak ve mutlu olmanıza sebep olacaktır. Ailenizdeki kişilerin sizlere karşı olan sevgisi hem içten hem de olması gerekenden de fazla. Bazen sizin onlara karşı olan soğuk tutumlarınızdan size karşı olan sevgilerini yansıtamamalarına da neden olabiliyor. Fakat aileniz ile geçireceğiniz bu tatil sizin hem onları daha iyi şekilde anlamanıza hem de ailenizin mutlu olmasına neden olacaktır. Aile birliğiniz o kadar sağlam ki, hiç bir sert rüzgarın yıkmaya  gücü yetmez.

İş ve Kariyer Hayatı 

Tüm işleri yönetenin, çekip çevirenin siz olduğu anlamına gelmektedir. Bu yolda asla sapmıyor, isteklerinizi gerçekleştirmek uğruna canla başla çalışıyorsunuz. Yeni arayışlar içerisine girmişsiniz. Köklü değişimler yapmak istiyorsunuz. Yeni bir yere taşınacak ve iş değişikliği yapacağınız şeklinde yorumlanır. Kendinize yeni bir hayat kurma isteğiniz sizin daha iyi bir yerde yaşamanıza ve daha iyi bir işte çalışmanıza olanak sağlayacak. İyi bir pozisyonda kariyer odaklı bir işe sahip olacak, bu nedenle kendinizle gurur duyacaksınız.

İş yerindeki mutluluğunuz anlamına gelmektedir. İş yerinde çok huzurlu bir döneme gireceğiniz ve tüm işlerin tıkır tıkır yolunda gideceğine işaret eder. Çalışmayı ve başarmayı seven yapınız sayesinde, size verilen tüm işleri eksiksiz ve tam yapıyorsunuz. Bu da iş yerinizde sizin daha huzurlu ve mutlu olmanızı sağlıyor.

Yeni iş hayatına atılmanın heyecanını yaşayacaksınız. Girdiğiniz yeni iş yerinde çalışma arkadaşlarınız ve yöneticiniz tarafından sevilmeye delalet eder. Sempatik yapınız ve çalışma azminiz kendinizi hemen sevdirmenize neden olmuş. Her işi başarılı bir şekilde yapıp herkesin elindeki işlere yardım ediyorsunuz. Çalışma hayatında istediğiniz kariyere ulaşacak, herkesin sevdiği bir kişi olacaksınız.

Sağlık Hayatı

Sağlık konusunda olumlu yönde değişimler olacağı anlamına gelmektedir. Sağlık ile ilgili sorunlarınız var ise bu sorunların son bulacağına işaret eder. Şifa dolu, son derece sağlıklı günlerin önünüzde olduğuna ve daha dinç hissedeceğiniz anlamına gelmektedir.

Psikolojik sorunlarınızı bir kenara bırakarak, değişeceğiniz anlamına gelmektedir. Sizi güçsüzleştiren bu sorunları kafanızdan atarak ruhsal sağlığınızın düzeleceği ve hayallerine kavuşacağınız döneme gireceğinize işaret eder. Yeni umutların ve yeni hayatın başlayacağı şeklinde yorumlanır.

Kahve Falında Gemi Çapası Görmek

Sana uzak yollara ait olan yolların olduğunu ve her ne kadar gitmek istemiyor olsanız bile gitmek zorunda kalacak olduğunuz yolları da işaret etmektedir. Sen bu yollara her ne kadar çıkmak istemiyor olsan ve elinden geldiği kadar kaçmak için çabalıyor olsan bile hem pek bir faydası olmayacak hem de gider isen kendin için olan en hayırlı zaman dilimlerini de daha rahat bir şekilde geçirebileceksin. O kadar mutlu olabileceğin zaman dilimleri eğer bu yola çıkar iseniz gelecek olmasından dolayı ister cenaze için olsun ister ise de iş olsun hiç fark etmeden gider iseniz dönüşünde oldukça mutlu bir şekilde ve iyi haberler ile de dönebileceksiniz. Eğitim ve iş alanınız ile ilgili alacak olduğunuz bir teklif ile adeta hayatınız değişecek olduğu için de sen de mantıklı olan şeyleri yapmayı daha çok tercih etmelisin.

Hayatına adeta öyle biri gelecek ki sen her ne kadar ilk o kişi ile konuşmak dahi istemesen bile senin hayatına öyle etkili bir şekilde yerleşecek ki sen bile ne ara oldu anlayamayacaksın. Hayatının aşkı ve en değerli yanı olmak için oldukça çaba sarf eden bu kişi ile olmayı dener isen sen de göreceksin ki adeta seni dünyanın en mutlu olan insanı olman için de tüm çabaları sarf edecek.

Kahve Falında Dümen Görmek

Bir projenin başında olduğunuzu, bir organizasyonu başarıyla yönettiğinizi gösterir. Dümen sembolü gücü, kudreti, asaleti temsil eder. İlim konusunda çok başarılı olduğunuzu, doğru yolda ilerlediğinizi ve güvenilir bir kişi olduğunuzu gösterir. Bu dönemde iş hayatınızda büyük başarılar elde edebilir ve yeni teklifler alabilirsiniz. Kariyerinizin hızla yükseleceğinin habercisidir. Bu yükseliş dolayısıyla maddi kazancınız da ciddi anlamda artacaktır. Maddi anlamda elde ettiğiniz kazanç sonunda kendi işinizi kurmayı bile düşünebilirsiniz.

Aşk hayatınıza olumsuz etki eder. Sevgiliniz ya da eşinizin sizi aldatabileceğini ve bu nedenle sıkıntılı günler geçirebileceğinizi gösterir. Bazı sembollerle birleşince maddi anlamda kayıplar yaşayabileceğinizin işareti olarak yorumlanır. Bu dönemde hayatınız daha sade devam edecektir. Bu sıkıntılar içinde biriyle tanışabilirsiniz. Bu kişi ile bütün sıkıntılarınızı unutabilir ve ona aşık olabilirsiniz. İstek ve hayallerinizin gerçekleşeceğinin, güzel günler geçireceğinizin habercisidir. Üzüntü, dert, tasa, keder ve fakirlik sembolü de olabilir. Yakında çok sevdiğiniz biri ile ilgili kötü bir haber alabilirsiniz. Bu bir hastalık haberi olabileceği gibi kaza haberi de olabilir. Bu durum sizin için gerçekten üzücü olabilir ve kafanızı dağıtmak için kendinizi daha çok iş hayatınıza verebilirsiniz. Bu şekilde kendinizi iş hayatınıza vermeniz daha başarılı olmanızı sağlayacak ve devamında kariyerinize de olumlu şekilde yansıyacaktır.

Kahve Falında Liman Görmek

Hayatınızda bazı sıkıntılar olduğunu ve bu sıkıntıların, engellerin kısa zaman içinde aşılacağını gösterir. Sizi huzursuz eden, rahatsız eden ne varsa yakın bir zamanda geride kalacaktır.

Uzaktan bir misafir geleceğinin de habercisidir. Ayrıca ilerleyen zamanlarda sizi çok mutlu edecek haberler alacağınızın da işaretidir. Birbirinden farklı bir çok anlam içerir. Buna bereket ve bolluğa, korku ve şiddete, huzurlu ve sakin bir yaşama işarettir. Bu anlamlar fincandaki diğer sembollerin anlamına göre belirlenir. Uzun zamandır haber alamadığınız, sevdiğiniz birinden yakın zamanda iyi haberler alacaksınız demektir. Ağırlıklı olarak iş hayatına etki eder. Düşüncelerinizi daha çok iş hayatınızla ilgili kararlar vermek konusunda kullanmalısınız ve düşüncelerinizin iş hayatınızda sizi yönlendirmesine izin vermelisiniz. Böyle davrandığınız halde yakın zamanda iş hayatınızda beklediğiniz başarıyı yakalamak üzeresiniz demektir. Aşk hayatına etkileri ise bu aralar kıskanç bir arkadaşınızın bazı düşüncesiz laflarıyla partnerinizle aranıza girecek olmasıdır. Bu duruma çok dikkat etmeniz gerekir. Duygu yüklü zamanlar yaşayacağınıza işarettir liman sembolü. Ayrıca karar verirken iyi düşünmeniz gereken bir dönemin işaretidir. Bu yorumlardan hangisinin size ait olduğu fincandaki diğer sembollere göre belirlenir. Sadece liman sembolünün anlamından yola çıkarak yorum yapmak yanlış sonuçlara neden olacaktır.

Kahve Falında İskele Görmek

Deniz yolculuğuna çıkacak olmak demektir. Bu yolculuk uzun ya da kısa olabilir. Ancak yorumcular bunu genelde kısa bir yolculuk olarak nitelendirir. Denizin insanlarda uyandırdığı birtakım hisler, duygular vardır. Bunlar huzur olabilir, mutluluk ya da ferahlık hissi olabilir. Bu anlam kahve fincanına da yansır. Huzur dolu, dengeli ve düzenli bir döneme girmek üzere olduğunuzun habercisidir. İş hayatınızda, eğitim hayatınızda ya da sosyal hayatınızda dengeli bir dönem sizi beklemektedir. Maddi ve manevi açıdan sıkıntı yaşayan biriyseniz bu sıkıntılar sizi çok bunaltmış olabilir. Bu sıkıntılardan da kurtulacağınızın bir işaretidir. Aşk hayatına da etkileri vardır. Ancak aşk hayatındaki etkileri genelde olumsuzdur. Hayatınızdaki denge ve düzen aşk hayatınıza yansımaz. İlişkiniz tahmin edemediğiniz noktalara gelebilir. Bu durum için dikkatli ve tedbirli olmanızda fayda vardır. Küçük sürprizler yapmanız gerekebilir. Ayrıca aşk hayatınızda elinize bir fırsat geçebilir ve dikkatli olursanız bu fırsatı doğru bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Yüksek enerjiye sahip olduğunuz ve bu enerjiyi özellikle iş hayatınıza yansıtmanız gerektiğini söyler.

Kahve Falında Çapa Görmek

Çok yakın bir zamanda fal sahibine ağır işleri konusunda yardım edebilecek bir yardımcının gelişini haber verir. Eğer fincanının dip kısmında büyük bir şekilde belirmişse ideallerine ve hayatındaki güzelliklere sıkı sıkı bağlanmış fal sahibini işaret eder. Tuttuğunu koparan bir kişilikte olması sebebi ile fal sahibinin hayatında aşamayacağı bir engel yoktur. Bazı fal yorumcularına göre ise fincanın dibinde ise o fala bakılmayacak demektir. Çünkü çapa sembolü fal sahibinin hayatında inanılmaz güzel olayların yaşanacağını müjdeler ve birtakım fal yorumcuları bunların dillendirilerek falın büyüsünün bozulmaması taraftarıdır.

Diğer bir yorumda tehlikeli olduğu zannedildiği için bir türlü cesaret edilemeyen bazı işlerin aslında çok basit ve çokta karlı olduğunun anlaşılmasıdır. Bunun fark edilmesi ile birlikte dünya görüşü ve beklentileri değişen fal sahibi çok daha cesur ve kararlı bir insan olma yolunda büyük adımlar atmış sayılacaktır. Fal tabağında yarısı belirmiş çapa sembolü bir uyarı niteliği taşır. Düşünmeden söylenecek bir sözün yada davranışın habercisidir ve sonuçlarına katlanılması gereken üzücü bir durum haline dönüşebilir. Fal sahibini medeni haline göre de yorumlanabilmektedir. Bekar bir fal sahibi için çok zor elde edilecek fakat kollarında huzur bulunacak bir sevgili ile yorumlanırken, evli fal sahibi için fırtınalı bir evliliğin zamanla durularak çok büyük bağlılıklar getireceğini müjdeler. Evli fal sahibi bu fırtınalardan yara alsa bile vazgeçmemelidir çünkü sonu çok aydınlık ve huzurlu bir geleceğe çıkacaktır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git