Kahve Falında Bardak Görmek

21.04.2015
Kahve Falında Bardak Görmek

Kahve falında bardak görmek, fal sahibinin bulunduğu konuma mevcut maddi manevi durumuna göre farklı şekillerde yorumlansa da genel itibariyle iyi hadiselerin habercisidir. Duruma göre dolu, boş ya da yarı dolu olması gerçekleşmesi istenilen ya da beklenen haberlerin durumunu belirtir. Eğer kişi fincanı maddi sıkıntılarının ileride nasıl gelişeceğini öğrenmek için çevirmişse; bardak dolu ise, kısa zaman içinde tüm sıkıntılarının sona erip refaha kavuşacağının habercisidir. Yarı dolu ise kişinin ileride kalacağı ikilemlerde doğru karar vermesi ışığında yine sonunda mutlu biteceğinin işaretidir. Ancak boş olması da yine kötüye işaret değil, sadece gereğinden fazlasını yaparak ve gelecek olan yardımları göz ardı etmeyerek bunun da üstesinden geleceğinin belirtisidir.

Aynı zamanda aşk hayatınızı da simgeler. Kişi için ilgi duyduğu birinden yakın zaman içinde haber alacağı ve mutlu bir birlikteliğin başlangıcının da habercisidir. Burada bardağın dolu ya da boş olması sadece uzaklığı ifade etmektedir. Dolu olması en yakın zamanda bu ilişkinin temellerinin atılacağının, boş ya da yarı dolu olması ise kişinin dostları tarafından ufak yardımlar ile ilk adımı atıp mutlu sona ereceğinin işaretidir. Bu işaret aynı zamanda yeni arkadaşlıkların getirdiği geniş bir çevre kurmaya da işarettir. Gelecekte mutlu bir birlikteliğin, kazançlı bir iş hayatının ve kişiye değer veren onu ve sevdiklerini önemseyen geniş bir çevreyi simgeler. Çok nadir de olsa olumsuz yönleri vardır fakat bu olumsuzluklar kişinin ve sevdiklerinin de yardımıyla kolayca hallolup bir sıkıntı yaratmadan eski mutlu yaşamına devam etmesine engel olmayacaktır.

Aşk Hayatı

Genellikle iki yüzlü kişilere işaret etmektedir. Etrafınızda laf taşıyan veya arkanızdan konuşan birileri olabilir. Özellikle aşk hayatınız konusunda oldukça dikkatli davranmanız gerektiğine yorumlanabilir. Eşiniz ya da sevgilinizin arkanızdan iş çevirmesi anlamında da yorumlanabilen bu sembol her zaman kötü bir anlam taşımamaktadır. Sizin için hazırlanmakta olan bir sürprizin habercisi de olabilir. Fakat yine de uyanık olmanızda fayda vardır. Etrafınızda olup biten şeyleri özellikle bu dönemde biraz daha fazla gözlemlemeye dikkat etmelisiniz. İlişkinizde özellikle bu dönemde ara ara iniş çıkışlarınız olsa da bu durumların kesinlikle ilişkinizi olumsuz etkilemesine izin vermemelisiniz.

Özellikle evli kişiler için daha dikkatli davranılması gereken bir dönemdir. Bir süredir farklı işler ile ilgilenmekten veya yoğun tempodan dolayı eşinizi ihmal etmiş olabilirsiniz. Sizden bir süredir ilgi bekliyor olabilir, işlerinizi az da olsa bir kenara bırakıp beraber daha çok vakit geçirmeye çalışmalısınız. Evli olmayan kimseler için ise bu sembol, çok yakın bir zaman içerisinde uzun zamandır hayalinde kurduğu gibi yeni biri ile tanışacağına ve ilişki yaşayacağına işarettir. Ayrıca bu kişi ile kısa süre içerisinde ciddi adımlar atılacağına da işaret eder. Huzurlu ve mutlu olacağınız bir hayat sizi beklemektedir.

Para

Bu figür bu dönemde maddi durumunuzun oldukça iyi olacağına işaret etmektedir. İşlerinizin yoluna gireceği bu dönemde, maddi konuda hiçbir sıkıntı yaşamayacak, tüm sorunlarınızın üstesinden kolaylıkla geleceksiniz. Hayatınızın belirli dönemlerinde hayatınıza girmiş olan insanlar, hiç beklemediğiniz zamanlarda iş hayatınıza katkı sağlayacaktır. Bu dönemde özellikle iş hayatınız açısından size birçok farklı kapı açılabilir. Bazı konularda tercih yapmak zorunda kalabilirsiniz. Fakat bu tercih yaparken, sizi neyin mutlu edeceğini düşünerek yapmaya özen göstermelisiniz. Sadece elde edeceğiniz maddi imkanları değil, kendinizi düşünerek doğru karar vermelisiniz. Bu nedenle acele ve yanlış kararlar vermekten kaçınmalısınız.

Maddi bakıdan iyi olduğunuz bu dönemde ailenizden birisinin sizin desteğinize ihtiyacı olabilir. Desteğinizi esirgemeyeceğiniz bu kişi, kısa bir zamanda içerisinde bulunduğu durumdan sizin sayenizde kurtulacaktır. Aynı zamanda size karşı dürüst olmayan kişileri de simgelemektedir. Özellikle size maddi kayıp getirebilecek kimselerin size karşı dürüstlüğünden de emin olmanız gerekmektedir. Bu yüzden beraber çalışacağınız kişilere karşı oldukça dikkatli davranmalısınız. Bu dönemde yine en büyük desteği size eşiniz ve aileniz verecektir. Dikkatli davrandığınız sürece bolluk ve bereket içerisinde mutlu ve huzurlu bir hayat sizi beklemektedir.

Aile ve Yaşam Alanı

Fiziksel açıdan değerlendirildiğinde aslında hem balık hem de insan formunun tek vücutta birleşmiş halidir, bu görünüşü nedeniyle de hayatınızda veya yeni karşınıza çıkacak olan çift karaktere sahip bir kişiyi simgeler. Bu insan yakın çevrenizde olan veya yeni hayatınıza girebilecek olan birisi olabileceği gibi sizi de simgeleyebilmektedir. Bu kişi kesinlikle siz değilseniz, özellikle sosyal çevrenize karşı çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Size yakın olan arkadaşlarınızın davranışlarına bu sıralar daha çok dikkat etmeli, çevrenizde herkese hemen güvenmemelisiniz. Bu dönemde biraz şüpheci yaklaşımlar sergilemeye çalışmalı fakat bunu etrafınızdakilere hissettirmeden yapmaya da özen göstermelisiniz. Aksi halde geri dönüşü olmayan durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Sosyal hayatınız açısından oldukça yoğun geçireceğiniz bir dönem sizi beklemektedir. Özellikle bu sıralar bazı arkadaşlarınız vesilesi ile yeni insanlarla tanışıp arkadaşlık kuracak, hatta bazıları sayesinde hayatınızda yeni kapılar açılacaktır. Sosyal hayatınızda size karşı dürüst olmayan, sizi çekemeyen kişiler olabilir. Zaman içerisinde kendilerini belli edecek olan bu kişiler ile laf dalaşına girmeyip kendinizi işinize ve hayatınıza vermelisiniz. Zaman içerisinde bu kişiler hayatınızdan istediklerine ulaşamadan çıkıp gideceklerdir. Özellikle bu zamanlarda kendinize ve ailenize zaman ayırmalı ve sinir, stresten uzak durmaya çalışmalısınız. Vermeniz gereken ciddi kararlarda ailenizin fikrini almakta sizi bir nebze rahatlatacak, üzerinizdeki yükten kurtaracaktır. Onların fikirlerine de ihtiyacınız olacak zaman geldiğinde, onları da dinlemeyi asla unutmamalısınız. Bu dönemde en büyük destekçiniz yine aileniz olacaktır.

İş ve Kariyer

İş ve kariyer hayatınız bakımından zirve yaşayacağınız dönemdesiniz. Fakat bu figür, etrafınızda sizi aldatmak isteyen, ikiyüzlü ve samimi olmayan kişilerin varlığına işarettir. Bu durum iş ve kariyeriniz için de geçerlidir. Özellikle bu dönemde işiniz ile ilgili alacağınız kararları birkaç defa iyice düşünmelisiniz ve fevri hareketlerden kaçınmalısınız. Ayrıca ne kadar yorucu olursa olsun kendi işinizi her zaman kendiniz yapmaya özellikle dikkat etmeli, başkalarına güvenip bırakmamalısınız, etrafınızda yerinizde gözü olan birileri olabilir. Böyle birisi olmasa bile arkanızdan oynanabilen oyunlar olabileceğini bilmeli ve karşınıza çıkabilecek bu gibi durumlara karşı tedbir almalısınız. Size zarar vermek isteyen bu kişiler zaten sizin bu davranışlarınızın sayesinde kısa süre içerisinde etrafınızdan uzaklaşacaklar ve size zarar veremeyeceklerinin farkına varacaklardır.

Bu dönemde karşınıza işiniz ve kariyeriniz ile ilgili yeni imkanlar çıkabilir, kendinize bu yönde farklı kapılar açabilirsiniz. Uzun zamandır istediğiniz ve hayalini kurduğunuz çoğu şeye sahip olacağınız bu dönemde, iş yükünüzü biraz hafifletip, ailenize ve eşinize de vakit ayırmalısınız. Özellikle işiniz ve kariyeriniz ile ilgili vereceğiniz kararlarda onlara da danışmalı onların da fikirlerini almalısınız. Zaman zaman karşılaşabileceğiniz zor durumların içerisinden güçlü karakteriniz sayesinde başarıyla çıkacaksınız. Son zamanlarda yaşadığınız içsel sıkıntılarınızı da kısa süre içerisinde atlatacak kafanızdaki tüm endişe ve şüphelerden kurtulacaksınız. Sizi eşiniz, aileniz ve gerçek dostlarınız ile mutlu ve huzurlu bir hayat beklemektedir.

Sağlık

Sağlık hayatınız açısından, evli olan çiftler için yakın zamanda gelecek bir bebek haberi olarak yorumlanabilir. Kız çocuğu olarak yorumlanan bu figür, tamamen sizi yansıtacağına ayrıca istediğiniz güzellikte ve sağlıkta olacağına da işarettir. Aynı zamanda yakın zamanda karşı karşıya kalacağınız bir hastalık olacağına da işarettir. Kısa sürecek olan bu hastalık, az da olsa sizi ve işlerinizi yavaşlatabilir. Bu sırada biraz kendinize dönecek ve sağlığınız ile ilgilenmek zorunda kalacaksınız. Aynı zamanda yaşanacak olan bu kısa süreli hastalık bazı şeylerin farkına varmanıza neden olacak ve ömrünüzün geri kalanını daha sağlıklı geçirmenizi sağlayacak, ayrıca vücudunuz için gerekli direnci de sağlamaya yardımcı olacaktır.

Diğer bir yandan çocuğu olan bireyler için ise çocuğunuzun küçük yaşta geçirdiği fakat iyileştiği bir hastalığın tekrarlanmasından kokuyor olmanıza işaret etmektedir. Fakat bu konuda artık herhangi bir endişeniz olmamalı, içinizi ferah tutmalısınız, çünkü bu duruma karşı yeterli vücut direnci sağlanmıştır. Bir yandan da kendi sağlığınıza özen göstermeniz gerekmektedir. Son zamanlarda içinde bulunduğunuz yoğun tempodan dolayı öğünlerinizi aksattığınız için bağışıklığınız düşebilir. Kendinize dikkat etmeli, düzenli ve dengeli beslenmeye özen göstermelisiniz. Ayrıca boş vakitlerinizi tek başınıza veya aileniz ile birlikte bir sportif aktivite bularak değerlendirmeye çalışmalısınız. Kendinizi her daim güçlü ve enerjik hissetmek için vücudunuzun tembelliğe alışmasına izin vermemelisiniz.


 

Kahve Falında Su Bardağı Görmek

Fal sahibi kişini hayatında çok boş ve anlamsız şeylerle uğraşan biri olduğu kapasitesi çok yüksek olmasına karşın kendi kendini harcamış ve her geçen gün kendisini köreltmektedir. Bu şekilde devam ettiği taktirde pek çok başarıya imza atabilecekken vasıfsız bir kimse olarak hayatını ziyan edecektir.

Eğer bir kısmı dahi dolu ise gözyaşı anlamına gelmektedir. Bu da fal sahibinin kimseye anlatamadığı bir konudan ötürü sürekli ağladığı mutsuz olduğu bu derdini içine atarak kendisini kahrettiği anlamına gelmektedir. Boşluk ne kadar az ise dayanabileceği süre de o kadar az demektir ve bu süre dolduğunda artık bu acı ve üzüntü o kişiye hastalık olacak ve gitgide çökmesine neden olacaktır. Bu derdi her ne ise içine atmaktan vazgeçmeli birilerine anlatıp çözüm aramalıdır. Henüz eğitimine devam etmekte olan bir kimse için tahsil hayatında başarı anlamına gelmektedir. Kişi çocuğunun ya da ailesinden herhangi birinin tahsili, geleceği için kapatmışsa bu durumda niyet edilen kişinin eğitim hayatının başarılarla dolu olacağı ve beklenenden çok daha fazlasını yapacağı ile yorumlanır. Hiç kimsenin şans vermemesine ve herkesin umudunu kesmesine rağmen büyük bir başarı yakalayacak ve bu başarı ile herkesi gururlandıracaktır. Bazı yorumculara göre eğer ters bir vaziyette çıkmış ise bu yakın zamanda girişilmeyi düşünülen bir işte başarısızlığa uğranacağı ile yorumlanır.


 

Kahve Falında Çay Bardağı Görmek

En zor anlarda kaldığın zaman bile tam bitti diyecek kadar kötü olmak yerine daha çok kendin için önceden yapmış olduğun ikinci plan ile de kendini kurtarmayı başarabiliyorsun. Sen adeta bu hayata sadece başarılara sahip olmak için gelmiş bir insan olmandan dolayı her an temkinli ve garantici bir şekilde hareket ediyor olman bu hayatta her ne kadar büyük olan başarılar var ise hepsinin de sana gelmesine etkili oluyor. İşte o kadar güzel ve akıllı olan bir bayan olmana rağmen sen böyle bir etkili hareket edeceksin ki hayatına yeni alacak olduğun biri ile de yeni bir yola girecek ve işte o an hayatının güzel anlarına da bu dönüm noktasından sonra sahip olabileceksin. Sen yeter ki böyle bir anda o kişinin peşini bırakmak yerine ona daha da çok sımsıkı bir şekilde sarılmayı tercih et ki işte hayatın en güzel olan mutlulukları da sana gelebilsin.


 

Kahve Falında Bira Bardağı Görmek

İşlerinizin bozulduğunu düşündüğünüz bir anda sizi mutlu edecek yeniden umutlarınızın yeşermesini sağlayacak bir haber alabilirsiniz. Suçlu olmayan bir kişi kendisine atılan bir iftiradan dolayı zor zamanlar geçirmiş ve suçsuzluğunu ispatlamak için çok çalışmış olabilir. Masa başı bir işte kısa süre içinde çalışmaya başlayabilir ve sağlam adımlarla geleceğinizi inşa etmek için harekete geçebilirsiniz. Mutlu olduğunuz günlerin sayısı azalmaya başladıysa etrafınızdaki sizi üzen kişi ve olayları hayatınızdan uzaklaştırmalısınız.

Geniş bir kalbimiz olduğunun göstergesidir. Kafanızın karışık olduğu dönemlerde kendinizden çok Başkalarını düşünmeniz size zarar verebilir. Merhametli ve yumuşak yüreğiniz pek çok kişi tarafından takdir topluyor. Mutsuz olduğunuz zamanlarda yaşam sevincinizi geri getiren ve yüzünüzün yeniden gülmesini sağlayan kişileri üzmemeye gayret etmelisiniz. İş hayatınızda kariyer basamaklarını sağlam ve hızlı adımlarla çıkmayı başaracaksınız. Kafanızı karıştıran bazı konularda karar almadan önce tekrar düşünmenizde fayda var. Yeni tanışacağınızın bir kişi hayatınızın aşkı olabilir.

Hayat senin için sıkıcı hale gelmiş durumda. Artık yorulmuşun. Hayatında yeni birisi var fakat güvenemiyorsun. Geçmişte yaşadıklarından dolayı. Kendine vakit ayırmalısın. Ailenden en sevdiğin birisi rahatsızlanacak. Bu süreçte onun yanında olan kişi sen olacaksın. İyileşmesi zaman alacak. Maddi bolluğa kavuşacaksın, her şey  düzelecek. Hayatında köklü değişimler gerçekleşecek. Düşünmeden adımlar atıyorsun. Bu durum canını sıkacak senin. Senden büyük birisi ise tartışmaya gireceksin. Bu tartışmayı bitirecek kişi sensin. Maddi anlamda bazı sıkıntılar çekeceksin. Birikim yaptığın para elinden çabuk gidecek.  Hayatına yeni birisi girecek. Evlilik yolu görünüyor. Hadi hayırlısı.


 

Kahve Falında Rakı Bardağı Görmek

Çok istediğiniz bir dileğinizin gerçekleşeceğini gösterir. Eski sevgilinizi bu dönemde çok özlüyor ve gereğinden çok hatırlıyor olabilirsiniz. Modern bir hayat yaşasanız da bazen geri kafalı olduğunuzu hissediyorsunuz. Hayatınızda yapmış olduğunuz yanlış tercihler, hayatınızın geri kalanını olumsuz yönde etkilemiş ya da etkileyecek olabilir. Sakin kafa ile düşündüğünüzde sevdiklerinize karşı yaptığınız sert çıkışlarınızın yersiz olduğunu fark edeceksiniz.

Geçmişte yapmak isteyip de bir türlü hayata geçiremediğiniz planlarınızı hayata geçirmek için kollarınızı sıvayacağınızı gösterir. Mutsuz olduğunuzda yanınızda olmasını istediğiniz kişileri yanınızda görememek sizi büyük bir üzüntüye sürüklüyor. Canınızın sıkkın olduğu bir dönemde sizi neşelendirecek ve size iyi gelecek yeni biri ile tanışacaksınız. Bu kişi hayatınızın odak noktası haline kısa bir süre içinde dönüşecek. Bu kişi ile mutlu bir birliktelik hatta çok güzel bir yuva kurabilirsiniz. Maddi ve manevi sıkıntı içine düştüğünüz zaman size uzanacak yardım eli kısa sürede toparlanmanızı sağlayacak.

Kaderden mi kör talihten mi desek bir takım konularda bir türlü dikiş tutturamamışsın. Aslında birazda iyi niyetinden olduğunu söylesek yanılmış olmayız. Hep başkalarını düşünmekten kendini unutmuş durumdasın. Fakat sana güzel haberlerim var. Yakın bir arkadaşından gelecek olan telefon, kendini bulmana ve rahatlamana yardımcı olacak. Belki bir festival ya da kampa katılabilir, keyifli günler geçirebilirsin.


 

Kahve Falında Viski Bardağı Görmek

Geçmiş yaşantınızda hayalini kurduğunuz bazı şeyleri hayata geçirmeye başlayacağınızı gösterir. Pişmanlık duyduğunuz bir konu hakkında durumu düzeltmek için girişimlerde bulunabilirsiniz. Gereksiz kıskançlıklarınız ile sevdiğiniz kişiyi bunaltmamalı ve onun da kendi bir özel yaşantısı olduğunu unutmamalısınız. Maddi ve manevi açıdan yaşadığınız zorlukları geride bırakarak refaha ereceksiniz. Çok seçici davranmanız çevrenizdekilerin kırılmasına neden olabiliyor. Çevrenizden sizi kızdıracak bir dedikodu duyabilirsiniz. Bu söylentilere kulak asmamalı ve hayatınıza bakmalısınız.

Hayatınızda radikal kararlar alacağınız hayatınızın geri kalanını büyük ölçüde etkileyebilir. Sakin ve huzurlu bir döneme gireceksiniz. Kırdığınız kişilerden özür dilemeniz gerektiğini düşünseniz de gurur yaptığınız için böyle bir girişimde bulunmuyorsunuz. Gereksiz düşüncelerle zihninizi fazla oyalıyorsunuz. Kafanızı rahatlatmanız ve güzel bir tatil yapmanız size iyi gelecek. Ani çıkan bir seyahat planı sakinleşmenizi ve rahatlamanızı sağlayacak. Çevrenizde başarılarınızı ve sizi kıskanan bazı kişiler var ve siz bu kişileri kendiniz ile dost biliyor ve onlara güveniyorsunuz.

Yeterin sabredersen istediğin dileklerden birisi gerçekleşecek. Sana zarar verecek bir olay ile karşılaşacaksın. Bu olaydan kolay çıkacaksın. Etrafındakilerin tavsiyelerini dinleyerek alacağın kararlar daha hayırlı olacak. Son bahar sonuna doğru seni gelinlikli görüyorum. Yapacağın evliliğin ömür boyu süreceğini görüyorum. Seni kötülüklerden koruyan birisini görmekteyim.


 

Kahve Falında Likör Bardağı Görmek

Fazla kaygılanmanın işaretidir. İncir çekirdeğini doldurmayacak sebeplerle sürekli ortalığı velveleye veren ve yaygara çıkartan bir kişilik ile yorumlanır. Bu kimse en ufak sorunları bile büyüttüğünden kendisini dünyanın en talihsiz insanı olarak görür ve sürekli olarak birilerinin kendisine acımasını ne kadar şanssız olduğunu söylemesini ister. Böyle bir kimseye sen abartıyorsun aslında o kadar önemli bir sorun değil dendiğinde sizi yalancılıkla ve dost olmamakla kendisini anlamıyor umursamıyor olmakla suçlar. Bu nedenle bir kimseye söylenecek her söz dikkatle seçilmeli ve uygun bir dille anlatılmalıdır.

Arkanızdan kuyunuzu kazan biri ile de yorumlanır. Fakat bu kimse öyle sinsi öyle iyi bir oyuncudur ki herkese kendini sevdirmiş ve sürekli kendisinin masum ve haklı olduğuna inandırmıştır. Ne yaparsanız yapın bir türlü kimseyi bu kişinin art niyetli olduğuna inandıramadığınız için bir süredir yalnız kalmayı insanlara bir şeyleri anlatmaktan vazgeçmeyi seçmişsiniz. Fakat bu da ne yazık ki sizin için bir kurtuluş olmamıştır. Sizin bu konuda ki haklılığınızı fakat çaresizliğinizi temsil etmektedir. Sizin de okuduğunuz gibi olumlu olumsuz birçok anlama gelebilmektedir. Bunların dışında şayet ters dönmüş bir likör bardağı var ise kendinizi bir yandan gururlandıracak bir yandan da üzecek bir ayrılığa hazırlamanız gerektiği anlamına gelir. Bu bir asker uğurlaması, çocuk sahibi iseniz iyi bir okul kazanıp gitmesi, bir yakınınızın mutlu bir yuva kurup başka bir memlekete gidecek olması gibi ayrılıklar olabilir.

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.