Su Toplamasına İyi Gelen Kremler

20.07.2017
Su Toplamasına İyi Gelen Kremler

Yeni aldığınız ayakkabıyı ilk defa giydiğinizde ve uzun süre ayakta kalıp, yürüdüğünüzde ne yazık ki topuğunuz ya da ayak parmaklarınız su toplayabilir. Çok acı verdiği için ilk yapılan ayakkabıyı çıkarır çıkarmaz su toplayan deriyi patlatmaktır. Ancak bu doğru bilinen yanlışlar arasındadır. Su toplamasını patlatmak, iyileşme sürecini geciktirirken, patlatılan bölgenin mikrop kapmasına neden olabilirsiniz.

Eğer ayağınızın su topladığını fark ettiyseniz; önce ılık su ile ayağınızı güzelce yıkayın. Sonra 5 litre sıcak suya 5 yemek kaşığı tuz atın. Su soğumadan ayaklarınızı tuzlu suyun içine batırın, ilk dakikalar da biraz ağrı olacaktır ama rahatladığınızı hissedeceksiniz. 30 dakika boyunca ayaklarınızı tuzlu suda dinlendirin. Sonrasında ayaklarınızı kurulayın. Yatarken ayaklarınızı yüksek tutmaya özen gösterin, ayakların altına yastıkla destek koyabilirsiniz.

Ayaklar su topladığında ilk akla gelenlerden biri de acıyı ve yanma hissini azaltan aloe veradır. Aloe verayı su toplayan yere sürerseniz, hızlıca kuruduğunu ve ertesi güne daha da rahatladığınızı görebilirsiniz.

Bepanthol Krem

Bepanthol Krem

Ciltteki enfeksiyonları öldürücü, gelişmelerini önleyici ve cilt onarıcı bir ilaçtır. Yatak yaraları, bacak ülseri, su toplamış bölgeler, bacak ülseri, kronik yaralar; deri iltihabı, deri çatlakları, yanıklar, kesik, sıyrık ve çizik gibi enfeksiyon riski taşıyan tüm yüzeysel yaralar; emziren annelerde meme başı çatlakları; cilt enfeksiyonları; doku harabiyeti ve ameliyat yaraları tedavisinde kullanılır. Bepanthol kremi kullanmadan önce tedavi edilecek bölgeyi su ile yıkayıp, kurulayınız. Yaranın her yerine gelecek şekilde sürünüz. Günde bir veya birden fazla kullanılabilir. Doktor kontrolünde kullanılması önerilir.

Fito Krem

Fito Krem

Her derecedeki yanık, kapanmayan yaralar, cilt rahatsızlıkları, soğuk nedeniyle oluşan çatlaklar, cilt dokusunun yenilenmesi işleminin değişik nedenlerle yavaşladığı durumlarda kullanılır. Fito krem, deri dokusu rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan kremdir. Günde en az 2 kez kullanılması gerekir. Tahriş olan bölgeye hafif masaj yaparak uygulanır.

Sudocrem

Sudocrem

Tahriş olmuş olan bölümlerde çok etkili bir yapıya sahip olan Sudocrem, bebek bakımında, pişiklerde, mantar tedavisinde de kullanılır. İnce bir tabak halinde sürülen krem, günde 2 ya da daha fazla kullanılabilir.

Hametan

Hametan Krem

Kanamayı durdurucu, iltihap giderici etkilere sahip olan Hametan krem, deriye ait yaralanmaları iyileştirir. Doku büzücü ve kalınlaştırıcı eki gösterir. Derideki iltihaba ait belirti ve bulguları giderir. 1. Ve 2. Derece yanıklarda, güneş yanıklarında, bebeklerin ve küçük çocukların pişiklerinde, emziren annelerde meme başı çatlaklarının bakımı ve korunmasında, kurumuş, çatlamış, su toplamış,, yarılmış derinin bakımı ve onarımında, korunmasında kullanılır. Günde 2 veya daha fazla ince bir tabaka şeklinde tedavi edilecek bölgeye sürülür. Doktor kontrolünde kullanılması önerilir.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.