Kahve Falında Zürafa Görmek

Kahve Falında Zürafa Görmek
18 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 10.237 kez okundu.

Kahve falında zürafa görmek, bazı yorumculara göre fal sahibinin insanlara tepeden bakarak onları küçümseyen bir yapıda olduğunu gösterir. Böyle durumlarda etrafında ondan uzaklaşacak olan dostlarının olacağı konusunda uyarılmalıdır. Soğukkanlı bir düşman ile de tabir edilen zürafa sembolü, fal sahibinin etrafındaki iş arkadaşlarına dikkat etmesini gerektirir.

Kahve fincanının etrafındaki şekillere göre de yorumlanmaktadır. Eğer faldaki zürafa sembolü kalabalık bir ortamda belirgin halde ise fal sahibinin gireceği bir ortamda çok dikkat çekeceği ve takdire edileceği anlamına gelmektedir. Yalnız başına görülen zürafa ise iftiraya uğramasına rağmen sevdikleri tarafından asla yalnız başına bırakılmayan ve haksızlığa boyun eğmeyen fal sahibini temsil eder.

Genel anamda etrafındaki insanların karakterini bir bakışta anlayabilen fal sahibi ile yorumlanmaktadır. Bu yüzden herkese ilk tanıştığı andan itibaren hak ettiği gibi davranan fal sahibi bazı insanlar tarafından kibirli olarak algılanabilir. Kahve tabağında görülüyor ise ilerde hak etmediği bir pozisyonda çalıştırılmayı simgelemektedir. Hakkının yenmesine müsade etmeyen kudretli fal sahibi bu olayın üstesinden en yakın zamanda gelecektir. Eğer zürafa sembolü boyun kısmı vücudundan çok daha uzun  bir şekilde belirmiş ise fal sahibinin haddinden fazla inatçı olduğu anlamını taşır. Etrafında inatçılığı ile sivrilen fal sahibi istediği her şeyi bu inatçılık ile elde edebilen bir yapıya sahiptir.

Aşk

Falda zürafa figürü aşırı derecede romantik ve duygusal dönemden geçeceğinizin işaretidir. Genellikle aşk yaşamınızda yoğun bir hareketlilik olacağına işarettir. Sevgilinizle ya da eşinizle romantik organizasyonlar yapacak ve aranızdaki sevgi ve saygı bağını kuvvetlendireceksiniz. Zaman zaman yapacağınız bu tür aktiviteler sizin eşinizle ve ya sevgilinizle aranızdaki bağın güçlenmesine ve yoğunlaşmasına katkı sağlayacaktır. Eğer sevgiliniz yoksa yakın çevrenizde bulunan ve hiç beklemediğiniz birinden gelecek bir aşk itirafına da işarettir. Hoşlandığınız bir kişi ile her zamanda iletişime geçeceğinizin de işareti olabilir. Sadece bu dönemde fazla duygusal davranmamanız çok önemlidir bu durum sizi yalnızlığa itebilir.

İç dünyanızda romantik olduğunuzu işaretini veren bu figür, karşı taraftan gelecek olan romantik bir sürprizle de karşılaşacağınızın habercisi olabilir. Duygusal anlamda ve aşk hayatınızda yoğun bir dönemden geçeceğinizi gösteren bu figürün sizi, asla ve asla alacağınız kararlar konusunda etkilememesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü duygusal olarak çok mutlu olacağınız bir dönemde sizin yumuşak tarafınızdan yararlanmak isteyen birileri olabilir. Aynı zamanda etrafınızda değer verdiğiniz kişilerden alacağınız güzel hediyeler ve ya iltifatlar geçireceğiniz günleri güzelleştirecektir.

Bazı fal yorumcularına göre ise zarif ve duygusal bir eş ile yorumlanır. Fal sahibi bekar ve erkek ise çok zarif ve narin bir hanımı olacağına, kadın ise selvi boylu ve romantik bir eşi olacağına işaret eder. Evli olanlar için bebek haberi almak; bekar olanlar içinse yeni bir iş ya da aşk olarak yorumlanır. Aynı zamanda hayırlı bir kısmetle karşılaşmak; hiç beklenmedik anda ruh eşini bulmak ve mutlu bir yuva kurmaktır.

Para

Genellikle olumlu yorumlanmaktadır. Bir güç sembolü olan zürafa, kişilerin hayatlarında yaşamış oldukları veya yaşayacakları sıkıntıları kısa süre içerisinde çözebilecek potansiyele sahip olduklarının işaretidir. Bu sıkıntılar maddi sıkıntılar da olabilir, bu doğrultuda sadece yaşadığınız bu sorunlarını aşmanız için sabırlı olmanız yeterli olacaktır. Ayrıca sevdiklerinizin yanınızda olması, manevi açıdan size güç ve destek olacaktır.

Dik başlılık anlamına gelmektedir. Zürafalar fizik olarak olarak uzun boyunlu olduklarından ve etraflarına yüksekten baktıkları için fal sahibinin biraz dik başlı ve dediğim dedik biri olduğuna işaret edebilir. Maddi anlamda zarif insanlarla iletişim kuracağınızı gösteren bu sembol aynı zamanda zarafetin de sembolüdür. Maddi durumunuzun daha da iyi olacağına işret ede bu figür ayni zamanda atacağız her adımda çok dikkat etmeniz gerektiğinin de habercisidir. Etrafınızda sizin başarısız olmanızı çok isteyecek insanlar olabilir.

Aile ve Yaşam Alanı

Fal sahibi kişinin etrafında zarif insanların olduğunu simgeler. Aynı zamanda duygusal ve kırılgan bir yapısı olduğuna işaret eden zürafa figürü, böyle bir yapısı olan fal sahibinin bu sebeple bazı dostları ve aile bireyleri tarafından kendisine verilmek istenen bazı haberlerin saklanmaya, ört pas edilmeye çalışıldığı söylenebilir. Bu zamanda ailenizle onlarla iletişim kurmakta bile zorluk çekebilirsiniz. Ailevi olarak ve ya dostlarınızı ilgili duygusal bir boşluk dönemi yaşayabilirsiniz.

Fakat yine de bu dönemin kısa bir sürede atlatılacağına, aynı zamanda da duygusal yaralarınızı saracak dostlarınızın ve ya ailenizin, size iyi dileklerini göndermesi anlamına da gelmektedir. Özellikle bu dönemde moralinizi oldukça yüksek tutmaya çalışmalı, sosyal aktivitelerden asla kaçmamalısınız. Arkadaşlarınızla ve ailenizi vakit geçirip etrafınıza duygusal anlamda sıkı sıkı sarılmalısınız. Dostlarınızdan ve ya ailenizden uzaklaşmak, onların mesafe koyması sizleri bunalıma sürükleyebilir, bu durum özellikle eşinizin fazlasıyla canını sıkabilir.

İş ve Kariyer Hayatı 

İş hayatında çıkılacak başarı merdivenlerini temsil etmektedir. Kişi kısa süre içerisinde terfi alabilir veya daha iyi bir işe geçiş yapabileceği anlamına da yorumlanmaktadır. İş ve kariyer durumunuzun iyi olmasının izi rahatlatmasına izin vermekten kesinlikle kaçınmanız gereken bir dönemdir. Maddi anlamda yaşayabileceğiniz en ufak bir sıkıntı duygusal olarak etkilenmenize ve otomatik olarak iş hayatınızın da etkilenmesine sebep olabilir. Sizin ayağınızı kaydırmak isteyen kişilerin önünü açmış onlara koz vermiş olursunuz.

Bu yüzden işiniz ve kariyerinizle ilgili olarak vereceğiniz her kararda çok dikkatli olmalı kesinlikle birkaç kez düşünmeli ve gözden geçirmelisiniz. Yine bu dönemde canınızı sıkacak olan her türlü duygusal olaydan ve hareketlerden da uzak durmalısınız. Aynı zamanda çevrenizde olan biten her şeyi çok iyi gözlemlediğinize, sizin iyi bir gözlemci olduğunuzun da işaretidir. Bu özelliğiniz etrafınızda gelişen bazı olayları daha çabuk fark etmeniz ve hemen bu konuda önlem almanız açısından çok işinize yarayacaktır.

Uzun zamandır çalıştığınız iş yerinden ayrılarak tecrübelerinizi yepyeni bir işte kullanacağınızı gösterir. Saflığı ve masumiyeti de simgeler. İşinizi hiçbir hata ve yalan karıştırmadan yapacağınızı gösterir. Başarılı ve kaliteli bir hayat yaşamaktır. Yeni başlangıçlar yapmak ve bu başlangıçlardan memnun kalmaktır.

Sağlık Hayatı

Saflığı ve masumiyeti simgeler ve iyi haber almak olarak da değerlendirilebilir. Başarılı ve kaliteli bir hayat yaşadığınızı simgeleyen bu sembol, sağlık açısından uzun zamandır problem yaşamadığınızı göstermektedir. Fakat bu duygusal dönemde yaşanabilecek psikolojik ve duygusal sıkıntılar sağlığınızı da direkt olarak etkileyebilir. Ruh ve beden sağlığını her zaman birinci planda tutmalı, kendinizi ruhsal ve fiziksel olarak daha az yormanız gereken bir döneme girmelisiniz. Bu dönemde daha pozitif ve daha sağlıklı bir hayata doğru emin adımlarla ilerlemek tamamen sizin elinizdedir.

Düzenli kontrollerinize mutlaka gitmeli, kesinlikle aksatmamalısınız. Doktorunuzun sağlıklı yaşamla ilgili vereceği tavsiyelere uyup, gerekirse yavaş yavaş yaşam şeklinizi, beslenme alışkanlıklarını sağlığınız için değiştirmeye başlamalısınız. Özellikle duygusal boşluk yaşayacağınız bu dönemde sağlığınız için de size iyi gelebilecek bir sosyal aktivite ile (dans, yürüyüş, müzik enstrümanı çalmak gibi) bu boşluğu doldurabilirsiniz. Edineceğiniz bu aktivite hem sosyal çevrenizi genişletmiş hem de bu dönemi daha çabuk atlatmanıza yardımcı olmuş olur.

Kahve Falında İki Başlı Zürafa Görmek

İyi haber almak olarak da değerlendirilir. Bir yakınınızdan evlilik ya da bebek sahibi olmak gibi güzel bir haber alabilirsiniz. Ayrıca işe dair yeni bir ortaklık ya da büyük bir sermaye gibi bol kazanç sağlayacak bir haber de gelebilir. Daha pozitif bir hayata doğru emin adımlarla ilerlediğinizi gösteren güzel bir işarettir. Sevgilinizden evliliğe doğru adımlar atma yolunda bir ışık görebilirsiniz. Ayrıca evlenmek isteyip maddi imkan bulamayanlar için hayırlı kapıların açılması anlamındadır. Hayalini çok kurduğunuz servete, güce sahip olacağınızı nitelendirmekte. Fal sahibinin maddi kazancı artacak hem araba hem de arzu ettiğini eve sahip olacaktır. Fal yorumcuları bu sembolü her zaman güzel anlamlarla ifade eder. Arzu ettiğiniz her şey yakın bir zamanda gerçek olacak. Kısa bir zaman içinde size gelecek olan değerli bir hediyeyi de işaret eder. İş ve okul hayatında önünüz hep açık olacak, yapacağınız projelerle herkesin kalbini fethedeceksiniz. Fal sahibinin fincanında gözüken bu sembol çevrenizdeki kötü huyları olan kişilerle arkadaşlığınızı kesmeniz gerektiği ile ilgili sizi uyarmakta. Bu sembol hayatınız da tertemiz bir sayfa açacağınızın da göstergesidir. Özel hayatınızda atacağınız adımlar hem sizi hem de sevdiğinizi çok mutlu edecektir. Eğer fincanda birkaç tane birden çıkmışsa bu arzu ettiğiniz her şeyin hemen gerçekleşeceği anlamına gelir. Kısa bir süre içinde müjdeli bir haber alacaksınız.

Bu yorum sembolün konumuna, şekline ve boyutuna göre de anlamlar ifade edilebilir. Eğer fincanınızın tam orta kısmında bu sembol çıkmışsa kısa bir süre içinde tüm dualarınız kabul olacak ve mutluluktan havalara uçacaksınız. Eğer bu figür fincanın kenar kısmında belirmişse hane halkının tüm sıkıntıları sonlanacak demektir. Kısa bir zaman içinde beklemediğiniz bir kişiden evlilik teklifi alacaksınız.

Kahve Falında Zürafa Kafası Görmek

Duygusallığa işaret eder. Çok yakın zamanda duygusal bir ilişki yaşayacağınız anlamına gelir. Bu fala göre yakın zamanda hayatınıza biri girecek ve bu kişi ile mutlu bir beraberlik yaşayacaksınız demektir. Zürafanın boyunun uzun olması bu ilişkinin uzun soluklu hatta belki evliliğe dayanan bir ilişki yaşanacağını gösterir. Aynı zamanda da zarafetin sembolüdür. Yani karşısına çıkacak insan zarif birisi olacaktır. Bu zarif insan sizin hayatınıza da zarafet ve incelikler katacaktır. Başka yorumculara göre de falda zürafa görülmesi durumunda fal sahibinin biraz dik başlı yapıda da olduğunu gösterir. Çünkü zürafa etrafına yüksekten bakan bir hayvan olarak bilinir.

Aynı zamanda sizin etrafınızda olanlara dikkat etmediğinizi de gösterir. Olaylara kuşbakışı bakabildiğiniz için her şeyi görmeniz aslında daha kolay olacaktır. Bu şekilde arkanızdan çevrilen işleri de görebilir ve bu kişileri hayatınızdan uzaklaştırabilirsiniz. Bu insanlara karşı çok dikkatli olmalısınız. Aksi halde bu ilişkilerden kötü sonuçlar alacak ve çevresi tarafından da kötü karşılanacaksınız. Bu durum aynı zamanda yalnız kalmanıza ve duygusal boşluğa düşmenize de sebep olacaktır. Bu dik başlı olma durumu sizi zaman zaman zora sokabilir ve çevrenizdekilerle tartışmalı bir durumun içinde bırakabilir. Bu yüzden fal sahibi olarak çevrenizdeki insanlara karşı daha dikkatli davranmanız gerekir.

Senin için gelecek olan en hayırlı zaman dilimlerini de işaret etmektedir. Sen o kadar başarılı ve azimli olan bir insansın ki bu durumundan dolayı da her ne yapar isen yap bu hayatın en güzel olan tarafları da kısa süre içerisinde de sana gelecek. İnsanlar arasında senin herkesten farklı ve oldukça iyi olan niyetlerinin de yer almasından dolayı o kadar başarılı olan ve her an kazanmayı da hak etmiş biri olarak gündeme geleceksin ki sen de e iyi anları geçirebileceksin. Gözlerin ile gördüklerin ile de oldukça üzülecek olduğun zaman dilimlerine sahip olacaksın fakat yine de bu güçlü olan tavrın ile de kısa süre içerisinde ayağa kalkarak kaldığın yerden devam edeceksin.

Sana gelecek olan yeni bir iş teklifini de işaret eder. Eğer sen elinde olan iş mi yoksa o mu diye karamsar kalmak yerine net bir şekilde bu işi tercih eder isen de işte o zaman göreceksin ki istediğin her mutluluk da sana ait olabilecek. Herkes gibi sen de her an en iyi şeyleri yaşamayı hak ediyor olmandan dolayı öyle güzel olan anlara da sahip olacaksın ki işte sen de bu andan itibaren her an mutlu olan bireyler arasında da yer alabileceksin.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git