Kahve Falında Pençe Görmek

29.06.2020
Kahve Falında Pençe Görmek

Kahve falında pençe görmek, hayatın içindeki yaşanan olumlu veya olumsuz gücün sembolü olup, kişinin gördüğü yardım, destek, iyilik, kötülük, sıkıntılı anlardan korunma ve kurtulma anlamına gelir. Zorlu bir sürecin içinde olduğumuza, bu süreçte güçlü birinden göreceğiniz destek ve alacağınız yardıma, o kişinin koruması altına girmeye delalet eder. Ayrıca tam tersi bir durumda söz konusu olabilir. Bu açıdan temkinli olmaya ve akıllı hareket etmeniz gerektiği konusunda uyarıcı nitelik taşımaktadır.

Aile içinde sivrilmeye, ego ile hareket etmeye, haksız kazanca, yapılan orantısız güce, alınan yardım ve destek ile hayatına yeniden yön vermeye delalet eder. Altın gibi bir kalbe, hayatı güzellikleri ile yaşamaya, gerektiğinde zorlukları ile tek başına mücadele etme gücüne sahip olmaya, lider vasıfları taşımaya, sözü dinlendiği kadar çevresi tarafından sevilen saygı duyulan bunun yanı sıra çekinilen hatta korkulan biri olmaya yorumlanır.

Aşk Hayatı

Hayatınıza giren kişinin gizemli bir yapısı olduğuna, sizi çeken şeyin duygularınızdan ziyade bu gizemi çözme isteğinin ağır bastığına, iyi tanımadan bir karar vermenin yanlış olacağına yorumlanır.

İlişkiniz de bir tarafın güç ve hakimiyet kurma isteğinin daha ağır bastığı anlamına gelir.

Evliliğinizde sözünüzün geçmesi ve istediğinizin yapılması konusunda zorlayıcı bir baskı kurduğunuz ve bu duruma sorun çıkmasın diye katlanan partnerinizin, aslında mutsuz olduğuna ve kendini ruhen özgür hissetmediğine dikkat çeker. Onun kendini mutlu hissetmesi için daha naif davranmanız ve gücünüzden çok sevginizi hissettirmeniz, ilişkinizi ilerleyen zamana taşıyarak, daha sağlam bağlarla bağlanmanız şeklinde yorumlanır.

İstediğinizi elde etmek için zorlayıcı güç göstermeniz, karşınızdaki kişiyi tedirgin ederek duyguları ile çelişkiye düşmesine sebep olduğu anlamına gelir. Aslında ne kadar sıcak, samimi, içten ve sevgi dolu olduğunuzu anlaması için artık kalbinizi açmanızın vaktinin geldiğine delalet eder. Sizi korumacı ve sahiplenen yönünüzden dolayı seven bu kişi ona verdiğiniz değeri görmesi ile sizi başının tacı yapacağını ifade eder.

Aile ve Yaşam Alanı

Aile içinde korumacı ve çoğu zaman varlığını güç olarak gösteren ve en ufak şeylerde parlayan yapınızdan dolayı bazen gergin anların yaşanmasının kaçınılmaz olduğuna delalet eder. Her ne kadar amacınız iyide olsa tavrınızın kırıcı olması, kalp kırıklıklarına ve kısa süreli küslüklerin yaşanmasına neden olabileceğini ifade eder.

Yapacağınız bir yolculuk esnasında trafikte yaşanan ufak bir kaza nedeni ile gergin anlar yaşanmasına ve aile büyüğünüz ile karşı tarafın aşırı tepki vermeleri herkesin gerilmesine neden olacağına, kısa sürede devreye girenlerle durumun yatışarak yolculuğa devam edeceğinize fakat bu tatsızlığın bir müddet daha konuşulacağına yorumlanır.

Doğduğu andan itibaren ele avuca sığmayan, istediği olmadığında ağlayarak dikkatleri üzerine çeken bir bebeğin varlığına, çok sevilmesine rağmen, bu yönünden dolayı aile için çok yorucu olduğu anlamına gelir. Onu anlamak ve doğru iletişim kurmak için gerektiğinde destek almanın çocuğun gelişimi için önemli bir davranış olduğu şeklinde yorumlanır.

Para

Düşman, zorba, orantısız güç gibi anlamlara gelmesine rağmen, koruma, sahiplenme, zorluklarla mücadele etme gücü olarak da ifade edilmektedir.

Maddi olarak zamanda alınamayan veya verilen bir borcun zamanında tahsil edilmemesinden kaynaklı yaşanan sorunun araya sözü geçen hatta biraz korkulan birinin girmesi ile çözüme kavuşarak rahat bir nefes alınacağına delalet eder.

Çevresine güçlü duruşu ve babacan tavırları ile nam salmış birinin size destek vererek, çevre edinmenize ve maddi olarak kazanç sağlamanıza yardımcı olacağı anlamına gelir.

Gelecek bir mirasa ve bu para ile hayatınızın akışının değişmesine delalet eder. Mal ve mülke kavuşmaya, paranın getirdiği şımarıklığa, haset edilmeye, yardımlaşmanın unutulmasına, daha acımasız bir tavır takınmaya veya bu şekilde değişen birinin varlığına işaret eder.

Güç ile zalim olmanın arasındaki ince çizginin farkında olmaya, merhameti unutmadan, aciz ve muhtarın yanında olmaya, koruyup kollamaya, elinden geldiğince yardım etmeye, parasının ihtiyacından fazlasını dağıtmaya yorumlanır.

Güç ve maddi olarak elde edilecek imtiyazı isteyen birinin elindeki ile yetinmediği ve daha fazlasını istediği anlamına gelir.

İş ve Kariyer

İş yerinde her seferinde dişlerini gösteren ve baskı kuran bir amirin, tavırlarından dolayı yaşanan sıkıntının iş performansını etkilemesi ve şevk kırıcı olduğu yapılan bir toplantıda dile getirileceği, verilen ihtar ve uyarılar ile çalışma ortamının en kısa sürede yeniden düzenleneceği anlamındadır.

Hayatta güzelliklerin olduğu kadar çirkinliklerin de olduğuna, korkuların ve endişelerinle yüzleşmediğin sürece karşına çıkacağına olan inancın sembolüdür.

İş hayatında kıskanç, haris biri tarafından devamlı açığınızı yakalama eğiliminde olduğuna ve ondan gelecek hamleye karşı hazırlıklı olmanıza dikkat çeker. İş hayatının acımasızlığına ve rekabetin çirkinleşebileceğine bu nedenle hep seviyeli davranmanın gerekliliğine delalet eder.

İş hayatında elde ettiğiniz kariyer ile yeni bir anlaşmaya imza atarak, farklı girişimlerde bulunacağınıza, hatta rekabet halinde bulunduğunuz kişiler ile uzlaşarak ortak girişimlerde bile bulunmanız söz konusu olacağına yorumlanır. Burada gözü pek ve cesur olmanızdan çok aklınızı kullanmanız ve enine boyuna iyi bir analiz yaparak hareket etmeniz önünüzü daha çok açacağı anlamına gelir.

Sağlık

Güçlü ve hayat dolu yaşamanız, hastalıklara bile adeta kafa tutmanıza, benden güçlü olamazlar demenize ve hastalıkla mücadele ederek kısa sürede sağlığınıza kavuşmanız anlamına gelir. Hastalandığınızı kimseye söylemeden onunla verdiğiniz savaşta galip gelmeniz, yaşam biçiminizi de etkileyecek ve dengeli beslenmenin yanı sıra hayatın güzelliklerinden de istifade etme isteğinizi arttıracaktır. Her an seyahate hazır bit ruh hali ile fırsat buldukça yeni yerler keşfetmeye başlayacağınıza yorumlanır.

Hayatı bu kadar ciddiye almanın sağlık açısından zarar olduğuna kanaat etmeniz, bundan sonra anı yaşayarak, beklentiyle hareket etmenizi engellediğine delalet eder.

Yaşayacağınız strese bağlı olarak, ağız içinde çıkan yaralar yemek yemenizi ve ağız tadınızın bozulmasına neden olmuş. Kısa sürede evde yaptığınız doğal gargaralarla bu sorundan kurtulacağınıza yorulur.

Hayatın güzelliğini ve kıymetini kaybedince anlamaya, hastalığın bunu anlamada iyi bir sınav olduğuna, önceliklerinizin ve değer yargılarınızın olumlu olarak değişmesi, kendinizi daha iyi tanımanız ve hayatınıza daha mental açıdan bakmanız gerektiği anlamına gelir.

Aile içinde kısa süreli bir rahatsızlık söz konusu olabileceği için biraz telaş yapacağınıza, bu süreçte ortalığı ayağa kaldırmanın yersiz strese sebep olacağına, sakin kalarak doktorun söylediği ilaçları düzenli kullanarak kısa bir dinlemenin yeterli olacağı şeklinde yorumlanır.


 

Kartal Pençesi Görmek

Güç ve iktidar sahibi olmak anlamına gelir. Hırsları ile hareket eden, egosu yüksek, dediğim dedik ve bir o kadarda çevresi tarafından değer gören birine işaret eder. Alınan bir yardıma, görünmez bir gücün varlığına, tuttuğunu koparan azme sahip olmaya delalet eder.

İş hayatında yakalanan fırsatları değerlendirmeniz, kariyerinizi elinizde tutmak için verilen mücadele ve bu sırada yaşanan stresin çokluğunu ifade eder. Gücü kazanmak kadar korumanın da gerektiğine dikkat çeker.

Aile içinde ihtiyaç anında fikir danışılan, yardım istenen, sözü dinlenen, itibar sahibi biri olduğunuza delalet eder.

Varlığı ile çevrenizde takdir edilen, sevilen biri tarafından destek alarak, yaşamınıza yeni bir yön vermeniz anlamına gelir. Bu yeni başlangıcın hayatınıza birçok açıdan da faydası olacağını köklü bir değişimi ifade eder.

>>> İLGİLİ: Kahve Falında Kartal


 

Aslan Pençesi Görmek

Doğuştan lider vasfı taşıyan, egosu yüksek, ben buradayım dercesine hareket eden birine, kızdığında, istediği olmadığında, haksızlığa uğradığında, korumak veya korunmak zorunda kaldığında, tepki vermekten çekinmeyen hatta ne kadar tehlikeli biri olabileceğine dikkat çeker.

Güçlü bir karakter olunduğuna, kitleleri peşinden sürükleyecek yetenek ve kudretin bulunduğuna, iş hayatında ve özel hayatında tuttuğunu kopartan biri olduğuna, tehlike gördüğünde ise gücünü ve zekasını zalimce kullanmaktan çekinmeyen birine dönüşmeye işaret eder.

Sevdiğini koruyup kollayan, sahiplenen, eğlenceli, son derece duygusal biri olunmasına rağmen, istedikleri ve beklentileri olmadığında tepki veren, trip atan, hatta küsen ve bu yapılanı asla unutmayan yapınız, partneriniz ile aranızın açılmasına neden olabilir. Ona kendinizi daha net tanıtmanız ve iç dünyanızın da farkına varmasını sağlamanız karşılıklı daha iyi bir iletiş kurmanızın önünü açacağına ve bu sorunların bir daha kolay kolay yaşanmayacağına delalet eder.

Maddi olarak rahat bir hayat yaşamaya, çalışkan ve akıllı davranarak tuttuğunu koparan yapınız ve sosyal ilişkilerinizin güçlü olması, iş hayatında da istediğiniz kariyere kavuşmanızın yolunu açarak gelecek kaygısı çekmeden lüks içinde bir yaşam sürdürmenize yorumlanır.

>>> İLGİLİ: Kahve Falında Aslan


 

Ayı Pençesi Görmek

Soğuk, mesafeli bir duruşa sahip olmaya, kendini korumak ve dış etkilerden korunmak için güçlü olmak gerektiğine inanmaya delalet eder.

Biraz dengesiz hareket göstererek çevresi tarafından korkulan ve mesafeli durulan biri olmanız, sizin için fazla sorun teşkil etmediği hatta bu mesafenin korunması için görüntünüzün altında yatan o sevgi dolu kalbi göstermediğinize yorumlanır.

İş hayatınızda ve aileniz içinde akıllı davranmanız, mesafeli olmanız, çalışkan ve dikkatli yapınız ayaklarınızın yere sağlam basmasına ve gelecek kaygısı yaşamadan rahat bir hayat sürmenize imkan sağlayacağına delalet eder.

Sevdiğiniz ve hayatınızı birleştirmek istediğiniz kişinin size karşı mesafeli durmasının görüntünüzden kaynaklı olduğunu anlamanıza, ona kalbinizin güzelliğini göstermeniz ile büyük bir aşkın başlamasının kaçınılmaz olduğuna yorumlanır.

>>> İLGİLİ: Kahve Falında Ayı


 

Kuş Pençesi Görmek

Ufacıcık pır pır eden bir kalbin kırıldığında acı ile nasıl devleşebileceğini, kimseyi küçümsememek gerektiğini, ön yargıların hayal kırıklığı yaşanmasına neden olduğunu, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı anlamına gelir.

Önyargı ile yaklaşıp şımarık ve deli dolu tavırları ile kendinize yakıştırmadığınız kişiye aşık olacağınıza ve onun çevresinde dolanarak kendinizi kabul ettirmeye çalışacağınıza delalettir.

Bir zamanlar sırf görüntünüzden dolayı size gülüp geçen biri ile yapılacak münazarada şaşkınlık yaşanmasına ve bilginiz karşısında şapka çıkartmak ve özür dilemek zorunda kalınacağı şeklinde yorumlanır.

Hayatta yapılan en büyük yanlışın önyargı olduğu üstüne dikkat çekmek için uyarıcı niteliktedir.

>>> İLGİLİ: Kahve Falında Kuş


 

Kurt Pençesi Görmek

Zeki ve akıllı geçinen kişilerin sinsice yaklaşarak, gerektiğinde aklını değil gücünü kullanmak zorunda kaldıklarına dikkat çeken bir semboldür.

Asil bir duruşa sahip dikkatli ve her şeyden haberdar birinin, zorda kaldığında veya köşeye sıkıştığında bildiklerini kullanmaktan çekinmeyeceği anlamına gelir.

İtaat eden, söz dinleyen, verilen komutlara ve emirlere riayet eden, saygılı olduğu kadar korumacı yönü gelişmiş, yardımseverliği ile bilinen, kendini veya sevdiklerini tehlikede hissettiğinde ise saldırmaktan çekinmeyen, boyun eğmeyen, ayakları yere sağlam basan birinden gelecek tehdit, tehlike, ikaz olabileceği gibi destek, yardım, menfaat sağlamaya da delalet eder.

>>> İLGİLİ: Kahve Falında Kurt


 

Kedi Pençesi Görmek

Sevgi arsızı, şımarık, naif, dokunmak ve hissetmenin sevgi için gerekli olduğuna fakat herkesin görüntüsünün ardında bir korunma mekanizması ve bilinmeyen o yüzünü ancak köşeye sıkıştığında gösterdiğine işaret eder.

Hayatın her zaman göründüğünün aksine farklı bir yüzü olduğunu bilerek hareket etmenin, tehlikelere karşı önlem almada etkili olduğu şeklinde yorumlanır. Kaderci olmadan önce tedbir almak gerektiğine dikkat çeker.

Etkilerin tepkileri doğurduğuna, hiçbir şeyin karşılıksız olmadığına, hayatın dengesine, korunmak için önce önlem almaya, sevgi ile nefretin aynı şiddete sahip duygular olduğuna delalet eder.

>>> İLGİLİ: Kahve Falında Kedi

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.