Sırt Tüyleri Nasıl Alınır?

Sırt Tüyleri Nasıl Alınır?
20 Eylül 2017 tarihinde eklendi, 30 kez okundu.

Sırt tüyleri nasıl alınır ? Vücut tüylerinin, çıkması oluşması vücudumuzun sağlıklı olduğunun bir göstergesi olarak bir vücut işlevidir aslında. Ama vücut da çıkan tüyler bazen dayanılmaz bir hal alarak, kişileri rahatsız edebiliyor. Bu tüyler bazı kişiler de ince ve az çıkabiliyor ya da ince ve çok çıkabiliyor veya bazı kişilerde de hiç çıkmayabiliyor.

Kişiler de tüyler genelde bacaklar da kollar da kimisinde göbeğin de veya yanakların da çenesinde üst dudak kısmında oluşan tüylerin yanında sırt kısmında da kişiden kişiye değişen bir biçimde seyrek ve ince bir biçim de çıkabiliyor ya da kalın ve çok bir biçimde çıkabiliyor. Tabi sırt kısmında sırt dekoltesi kullanan kişiler için sırt kısmında çıkan tüyler tam bir kâbusudur. Bunların yanında sırt tüyleri çok çıkan kişiler, ileri safhalar da eğer tüylerini almaz veya jiletlemezlerse bu tüyler de vaktinden sonra kıl dönmesiyle de karşılaşabilirler. Eğer bir uzmana başvururlarsa, kesinlikle bu tüyleri almaları gerektiği yönünde açıklamalar da bulunacaklardır. Bunların dışında vücut titizliğine önem verenler de bu tip sırt tüylerinden kurtulmak istemektedir.

 

Sırt tüylerinden kurtulmak için kişiler kendilerine en uygun en kolay ya da en acısız tüy alma yöntemini seçmeye çalışırlar. Sırt tüyleri sırasıyla anlatacak olursak. İlk akla gelen en acısız ve çabuk alma yöntemi jilet kullanma yöntemidir. Bu yöntemi banyodan sonra sırtınızı bol köpükleyerek, jileti de tüylerin çıkma yerinden tersine doğru alarak başlayabilirsiniz. Tabi yöntemin avantajı tüyleri kısa bir sürede kesmek ve kurtulmak. Dezavantajı ise jiletle aldığınız tüyleri kökünden almazsınız, sadece kısaltmış olursunuz. Bu yöntemle kısaltılan tüyler bir dahakine daha sert ve sık çıkma ihtimali yüksektir.

Bir diğer sırt tüyleri alma yöntemi ise ısıtılmış ağda bantlarıyla tüy alma yöntemidir. Gene bu yöntemi ağda bandını, tüylerin çıkışının tersine yapıştırarak çekebilirsiniz ağda bandını. Bu yöntemin avantajı tüylerin kökünden alınmasıdır. Alınan tüyler zaman geçtikçe az ve seyrek çıkma ihtimali yüksektir. Bir diğer tüy alma yöntemi ise epilasyon aletiyle tüy alma yöntemidir. Aldığınız herhangi bir markanın epilasyon aletine prize takıp gidebileceğiniz, her yerde kullanma gibi bir avantajınız vardır burada epilasyon aletin her ay her yıl düzenli olarak bir parça veya herhangi bir şey alma derdi yoktur.

Sırt tüyleri nasıl alınır ? En iyi, kolay, doğal, pratik, acısız, bitkisel evde tüy alma yöntemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git