Kahve İçmek Adeti Geciktir Mi?

25.02.2017
Kahve İçmek Adeti Geciktir Mi?

Kahve düşkünü olan bir çok bayanın merak ettiği en önemli sorulardan birisi de kahvenin adet dönemini geciktirmesi durumudur. Aslında kişilere göre değişiklik göstermektedir bu durum. Ancak genel olarak bakacak olur isek evet kahve içmek adet döneminde gecikmelere sebep olabilmektedir. Bu durum özellikle genç bayanlarda meydana gelmektedir. Sadece adet döneminde gecikmelerle de kalmaya bilir elbette ki kahve içmek. Yine özellikle genç bayanlarda adet dönemlerinde başka yan etkileri de vardır kahve içmenin.

Fazla kahve tüketen genç bayanların adet dönemleri fazla sancılı geçebilir. Özellikle bel ve karın alt bölgesinde ciddi sancılar olabilmektedir. Ayrıca fala kahve tüketen bayanların adet dönemlerinde kanama az gelebilmektedir. Bununla da kalmayacağı gibi dikkat ederler ise fark edebilecekleri gibi adet kanamalarında kanın olduğundan çok daha koyu geldiğini göreceklerdir.

Yine bünyeye göre değişebileceğinden ötürü fazla kahve düşkünü olan bazı bayanlarda bu durum gözlenmeye bilir. Ancak fazla kahve düşkünü iseniz ve az önce belirtmiş olduğum şikayetleri sizlerde taşıyor iseniz dikkat etmenizde yarar vardır derim. Zaten normal insanların uzmanlar tarafından da önerildiği üzere günde iki fincandan fazla kahve tüketmesi zararlıdır.

Her şeyin fazlasının zararlı olduğu gibi kahvenin de fazlası zarardır ve elbetteki belli başlı şikayetlere de sebep olabilmektedir. Eğer belirtmiş olduğum sorunları sizlerde yaşıyor iseniz kahveye bir müddet ara vermenizde oldukça fazla yarar vardır. Ayrıca kahve tükettiğiniz zamanlarda yine aşırıya kaçmamaya ve mümkün oldukça az tüketmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde bu şikayetlerden kurtulmak tabi ki de kurtulmak mümkün değildir. Bu şikayetlerden kurtulana kadar bir süre kahve tüketmediğiniz takdirde sonrasında günde iki fincanı geçmeyecek kadar tüketmenizde sakınca yoktur. Bu şekilde tekrar aynı şikayetler gözlenmez.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.