Kahve Falında Tavuk Görmek

Kahve Falında Tavuk Görmek
14 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 6.130 kez okundu.

Kahve falında tavuk görmek, alınacak en güzel haberlerin simgesidir. Fal sahibinin çok sevdiği bir aile ferdinin sağlık sorularından tamamen kurtularak turp gibi ayağa kalkacağını müjdeler. Bazı yorumculara göre ise aşk ve iş hayatında sıkıntıların son bularak her şeyin yoluna girmesi demektir. Hayatını düzene sokmaya başlayan fal sahibini vurgular ve mutlu günlerin başlangıcı olma özelliğini taşır.

Diğer bir anlamı ile yükselmektir. Uzun süredir beklenen terfinin alınması yada kurulu işin daha da büyütülmesi demektir. Bire bin katarak yoluna devam eden fal sahibi iş hayatında çok bereketli bir döneme gireceğinden zor günleri için yatırım yapması konusunda uyarılmalıdır. Hayatı dolu dolu yaşamaya başladığı ilk defa yaşamaktan bu kadar zevk aldığı bu süreçte etrafındakileri ihmal etmemesi konusunda da uyarılmalıdır. Her zaman olumlu gelişmeler ile tabir edilmez. Bazen de fal sahibini çok inciten bir dost ile yorumlanır. Kahve fincanının dibinde görülüyor ise sıkıntının maddi yönden de baş göstereceğine dalalettir. Fakat kahve tabağında ise arkadaşının ihanetini çok uzun bir süre sonra öğreneceği ve sadece manevi olarak üzüleceği anlamına gelmektedir. Etrafındaki simgeler ile birlikte yorumlanmaktadır. Eğer yüksek bir tepede yada dağın eteklerinde belirmiş ise çok ani bir karar alarak düşünmeden atılan adımlara dikkat çeker. Bu konuda uyarılması gereken fal sahibi sakin olmaya davet edilmeli ve ölçüp biçmeden hareket etmemesi gerektiği öğütlenmelidir. Kadın sembolü yanında görülürse çok uysal ve söz dinleyen hayırlı bir eş ile tabir edilir.

Kahve Falında Kalp ve Tavuk Görmek

Açıklamadan önce tek tek anlamlarını açıklayıp sonrada birlikte yorumuna geçelim. Öncelikle bir aşkın habercisidir. Kişinin yakın zamanda aşkı bulacağı anlamına gelmektedir. Bu aşk genellikle evlilikle sonuçlandırılacak bir birlikteliktir ve nikah masasına ulaşır.

Genel olarak iddialı aşklara yorumlanır ama yanında bulunacak sembollere göre bazen sadece bir birliktelik bir ortaklık bazen bir sır bazende ayrılıkla yorumlanabilmektedir. Tavuk ise üreten bir hayvandır bu da bereket ve kazanç olarak anlamlandırılmasına neden olur. Kişi kendisine kazanç sağlayacak ve sürekli artan bir gelir sunacak bir fırsat yada iş kapısı bulacak anlamına gelmektedir. İki sembolün birlikte yorumlanması sonucu bir anlam içerir. Bu anlam bir nevi iş ortaklığıdır. Karşı cinsten bir kimse ile alınacak ortak kararlar doğrultusunda birlikte girişilecek bir işi simgeler. Bu işin neticesinde her iki tarafta kazanç sağlayacak ve her geçen gün ileriye götüreceklerdir. Fakat bu bağlantı sadece iş bağlantısı olarak kalmayacak ve zaman içerisinde duygusal bir bağlılığa dönüşecektir. Hem ticari hemde duygusal anlamda bir birliktelik kuracak olan ikili evlenecek ve mutlu bir yuva kuracaktır. Fincandaki beliriş sıralarına göre de yorumlanabilmektedir. Şayet tavuk kalbe arkası dönük bir şekilde duruyorsa o zaman aşk sanılan bağ sadece bir iş ilişkisi içerisinde kalacak ve ilerlemeyecek demektir. Eğer tavuk üstte kalp altta ise önce işlerini ön planda tutan fal sahibi ile tabir edilmektedir ve aşk her zaman daha sonra gelir.

Kahve Falında Tavuk Budu Görmek

Yakınlarınızdan ihanet gördüğünüze işarettir. Falında görülen kişinin bazı kısmetlerinin ayağına geleceğine, ona yaklaşacağına ve fırsat vereceğine işarettir. İştahlı yapıya sahip olduğuna ve oburluk sınırına ulaştığına yorumlanır. Kazançlı bir döneme gireceğine, mutluluğa bazen de başı belaya gireceğine ama beladan kurtulacağına işarettir. Devlet makamında iyi bir yere geleceğine, sıkıntı çekmeden kazanabileceği ziynete, huzura ermeye işarettir. Yakınlarınızla zaman geçirmeniz gerektiğine işarettir. İş hayatınız da sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza ve nedenle çevreniz de iyi insanlar olacağı güzel bir döneme gireceğini gösterir. Maddi sıkıntılarınızdan ışık hızıyla kurtulacağınıza işarettir. Güven için de yaşamaya, şöhrete, mutluluğa, isteklerin yerine geleceğine delalettir. Nadir olarak sıkıntıya, sırların ortaya çıkmasına ve maddi kayba işarettir.

Tatlı dilli orta yaşlı kişiye, darlıktan feraha kavuşmaya, yaşama gelecek berekete, talihe yorulmaktadır. İyi bir geleceğe, kuvvete, mutlu havadislere işaret eder. Daha pozitif olan yorumlar ise meşakkatli yolların refaha çıkacağına, zahmetsiz kazandığı paraya ve umut ettiği geleceğe işaret eder. Can sıkıntısına bu sıkıntı sonucunda mutlu olmaya, huzura işarettir. Aile yaşamı içerisin de düzenli ve mutlu süreceğine yorumlanır. Gücü olan bir kimsenin düşmanlığını kazanacağına ve tedbir alması gerektiğine işaret olarak yorumlanır. Yeni bir eşya alacağına işarettir. Güzel bir evliliğe ya da samimi bir arkadaşlığın başlangıcına işaret eder. Kalp gözü açık kişiler tarafından bakılan falda ise mutlu bir aşkın başlayacağına yorumlanır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git