Kahve Falında Tavuk Görmek

Kahve Falında Tavuk Görmek
14 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 6.397 kez okundu.

Kahve falında tavuk görmek, alınacak en güzel haberlerin simgesidir. Fal sahibinin çok sevdiği bir aile ferdinin sağlık sorularından tamamen kurtularak turp gibi ayağa kalkacağını müjdeler. Bazı yorumculara göre ise aşk ve iş hayatında sıkıntıların son bularak her şeyin yoluna girmesi demektir. Hayatını düzene sokmaya başlayan fal sahibini vurgular ve mutlu günlerin başlangıcı olma özelliğini taşır.

Diğer bir anlamı ile yükselmektir. Uzun süredir beklenen terfinin alınması yada kurulu işin daha da büyütülmesi demektir. Bire bin katarak yoluna devam eden fal sahibi iş hayatında çok bereketli bir döneme gireceğinden zor günleri için yatırım yapması konusunda uyarılmalıdır. Hayatı dolu dolu yaşamaya başladığı ilk defa yaşamaktan bu kadar zevk aldığı bu süreçte etrafındakileri ihmal etmemesi konusunda da uyarılmalıdır.

Her zaman olumlu gelişmeler ile tabir edilmez. Bazen de fal sahibini çok inciten bir dost ile yorumlanır. Kahve fincanının dibinde görülüyor ise sıkıntının maddi yönden de baş göstereceğine dalalettir. Fakat kahve tabağında ise arkadaşının ihanetini çok uzun bir süre sonra öğreneceği ve sadece manevi olarak üzüleceği anlamına gelmektedir. Etrafındaki simgeler ile birlikte yorumlanmaktadır. Eğer yüksek bir tepede yada dağın eteklerinde belirmiş ise çok ani bir karar alarak düşünmeden atılan adımlara dikkat çeker. Bu konuda uyarılması gereken fal sahibi sakin olmaya davet edilmeli ve ölçüp biçmeden hareket etmemesi gerektiği öğütlenmelidir. Kadın sembolü yanında görülürse çok uysal ve söz dinleyen hayırlı bir eş ile tabir edilir.

Aşk

Falda görülen tavuk güzel, mutlu ve sevinçli haberler alacağınıza bir işarettir. Özellikle aşk hayatınızda her şeyin mutlu ve güzel bir şekilde ilerleyeceğinin ve evlilik yolunun gözüktüğünün habercisidir. Özel hayatınızda daha merhametli ve şefkatli bir hayata gireceğinizin işaretidir. Sosyal ilişkiler anlamında daha hareketli bir döneme giriş yapacağınızı işaret eder. İlişki hayatınızda duygularınızın değişebileceğinin sinyalini de veren tavuk, aşk hayatınızda meydana gelebilecek değişimlerin de habercisidir. Mutlu ve güzel günler sizi beklemektedir. Hayırlı bir eş sahibi olacağınızın habercisidir.

Eşiniz veya erkek arkadaşınızla çıkacağınız bir seyahat ve ya katılacağınız küçük organizasyonlar, ilişkinizi güçlendirecektir. Bir ilişki içerisinde değilseniz bu figür çok yakın zamanda hayatınıza girecek yeni birisinin habercisidir. Bu kişi sizin hayatınızda olan ve hiç beklemediğiniz birisi olabilir. Ara ara yapacağınız küçük tartışmalar ve gereksiz kavgaların canınızı sıkmasına ve sizi duygusal olarak etkilemesine kesinlikle izin vermemelisiniz. Gereksiz tartışmaları bir kenara bırakıp hayatı eşinizle dolu dolu yaşamaya bakmalısınız. Yaşadığınız sıkıntılar iç mutluluğa ulaşacaksınız. Sadece hayatınızın akışın ayak uydurmaya bakın.

Para

Uzak bir akrabadan kalacak bir mirasın ve ya bir miras sonucu gayrimenkul alacağınızın işareti olabilir. Maddi anlamda bolluğa yorumlanan bir semboldür. Dikkatsizce yapacağınız yanlış bir adım yüzünden yaşayabileceğiniz ekonomik problemler iş ve maddi yaşantınızda çalkantılara sebep olabilir fakat bu durumda kesinlikle korku ve panik yaşamamaya dikkat etmelisiniz. Asla ve asla pes etmeyip çalışma azminizden ve cesaretinizden ödün vermemelisiniz. Bu kısacık bir dönemde yaşayacağınız maddi sıkıntı, manevi olarak üzülmenize sebep olmamalıdır.

Duygusal olarak moralinizi her zaman yüksek tutmaya çalışmalısınız. Atacağınız adımları ölçüp biçtikten sonra atmalı, karar verirken mutlaka en az 2 defa düşünmelisiniz. Bolluk ve bereketin artmasına yorulan bu sembol, maddi durumunuzun sizin için birinci planda olduğunu ve aşk hayatınızın ikinci planda kalacağına işarettir. Yeni bazı fırsatlar ayağınıza kadar gelebilir. Bu dönemde yakınlarınıza vakit ayırmalısınız, yaşayacağınız mavi boşlukta onların varlığı size güç ve destek verecektir.

Aile ve Yaşam Alanı

Yaşanan sıkıntılar sonucu huzura ve aile içi mutluluğa işaret eder bu yüzden yakınlarınıza özellikle bu zamanda bol bol vakit ayırmalısınız. Engebeli yollardan sonra refaha ulaşacağınızın göstergesi olan bu sembol, kişilerin hayal ettiği yaşama ve aile hayatına kavuşacağınıza işaret eder. Hayatınızın düzene girmeye başladığını işaret eder ve mutlu günlerin başlangıcı olma özelliğini gösterir. ani bir karar alarak düşünmeden atılan adımlara da yorulan bu sembol, fal sahibinin sakin olması ve kesinlikle ölçüp biçmeden hareket etmemesi gerektiğine işaret eder.

Aile yaşamı içerisin de düzenli ve mutlu olduğunuz, güzel bir evlilik ya da samimi bir arkadaşlığın başlangıcı olarak değerlendirilir. Ailenize vakit ayırıp, sevdiklerinizle zaman geçirmelisiniz. Onların varlığı size her zaman güç ve destek verecektir. Bu figür, yakın çevrenize dostlarına ve aile fertlerine de iyi haberler getireceğine işarettir. Aileniz ve dostlarınız çok yakın zaman içerisinde derin bir huzur havası alacaktır. Bu dönemde yaşayacağınız sorunları ancak ailenizin yardımıyla ve varlığıyla çözüm bulacaksınız.

İş ve Kariyer Hayatı 

İş hayatınızda oldukça başarılı olacağınıza bir işarettir. Uzun zamandır üzerinde çalışıp emek harcadığınız bir projeniz ile çok başarılı olacak ve önünüze daha iyi imkanları olan fırsatlar çıkacaktır. İş hayatınızda yeni başlangıçlar yaparak, bu işte hızlı bir şeklide yükselişe geçeceksiniz. Hayatınızda her şeyin mutlu ve güzel bir şekilde ilerleyeceğinin, güzel ve mutlu haberler alacağınızın da bir işaretidir. İş hayatınızda yapabileceğiniz ani değişikliklerin sizi korkutmasına izin vermemelisiniz.

Tavuk, üreten bir hayvan olduğundan, gören kişinin işi sayesinde iyi gelirler elde edeceği anlamını taşımaktadır. Bu dönemde ortaklı yapacağınız bir iş sizin açınızdan kazançlı olup, her gün daha da büyüyecektir. Bu dönemde kendinizi mümkün olduğunca zinde tutmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde zihinsel ve ya duygusal olarak yaşayacağınız bir boşluk sizi ve işinizi kötü yönde etkiler.

Sağlık Hayatı

Kendinizde herhangi bir hastalığınız veya rahatsızlığınız varsa bunun şifa bulacağının, en kısa sürede sağlığınıza kavuşacağınızın habercisidir. Aynı zamanda ailenizden herhangi bir kişinin ve ya uzak bir akrabanızın bir hastalığa yakalanacağına ve bu hastalığa karşı çözüm arayacağınıza da işareti olabilir. Kısa sürecek bir hastalık olsa da sizi bir süreliğine üzüntü ve karamsarlığa itecektir. Bu dönemde moralinizi ve yaşama sevincinizi oldukça yüksek tutmalısınız. Yaşamaktan zevk almalı, bu süreçte etrafınızdakileri asla ihmal etmemelisiniz.

İyi bir geleceğe, kuvvete, mutlu ve alacağınız iyi haberlerin işaretidir. Bu dönemde sağlığınıza çok dikkat etmelisiniz, kontrollerinizi asla aksatmamalısınız. Alacağınız bu iyi haber sizi çok mutlu edecektir. Maddi sıkıntı çekebileceğiniz bu dönemde yaşayabileceğiniz manevi ve duygusal boşluk, sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Bu yüzden aldığınız besinlere çok dikkat etmeli ve takviye edici gıdalar da kullanmalısınız. Aksi taktirde kısa bir süre için bile olsa geçirebileceğiniz bu zor dönemde sağlık problemleri yaşamanız hem sizin hem aileniz açısından duygusal olarak daha da kötü olmanıza sebep olabilir.

Kahve Falında Kalp ve Tavuk Görmek

Açıklamadan önce tek tek anlamlarını açıklayıp sonrada birlikte yorumuna geçelim. Öncelikle bir aşkın habercisidir. Kişinin yakın zamanda aşkı bulacağı anlamına gelmektedir. Bu aşk genellikle evlilikle sonuçlandırılacak bir birlikteliktir ve nikah masasına ulaşır.

Genel olarak iddialı aşklara yorumlanır ama yanında bulunacak sembollere göre bazen sadece bir birliktelik bir ortaklık bazen bir sır bazende ayrılıkla yorumlanabilmektedir. Tavuk ise üreten bir hayvandır bu da bereket ve kazanç olarak anlamlandırılmasına neden olur. Kişi kendisine kazanç sağlayacak ve sürekli artan bir gelir sunacak bir fırsat yada iş kapısı bulacak anlamına gelmektedir. İki sembolün birlikte yorumlanması sonucu bir anlam içerir. Bu anlam bir nevi iş ortaklığıdır. Karşı cinsten bir kimse ile alınacak ortak kararlar doğrultusunda birlikte girişilecek bir işi simgeler. Bu işin neticesinde her iki tarafta kazanç sağlayacak ve her geçen gün ileriye götüreceklerdir. Fakat bu bağlantı sadece iş bağlantısı olarak kalmayacak ve zaman içerisinde duygusal bir bağlılığa dönüşecektir. Hem ticari hemde duygusal anlamda bir birliktelik kuracak olan ikili evlenecek ve mutlu bir yuva kuracaktır. Fincandaki beliriş sıralarına göre de yorumlanabilmektedir. Şayet tavuk kalbe arkası dönük bir şekilde duruyorsa o zaman aşk sanılan bağ sadece bir iş ilişkisi içerisinde kalacak ve ilerlemeyecek demektir. Eğer tavuk üstte kalp altta ise önce işlerini ön planda tutan fal sahibi ile tabir edilmektedir ve aşk her zaman daha sonra gelir.

Kahve Falında Tavuk Budu Görmek

Yakınlarınızdan ihanet gördüğünüze işarettir. Falında görülen kişinin bazı kısmetlerinin ayağına geleceğine, ona yaklaşacağına ve fırsat vereceğine işarettir. İştahlı yapıya sahip olduğuna ve oburluk sınırına ulaştığına yorumlanır. Kazançlı bir döneme gireceğine, mutluluğa bazen de başı belaya gireceğine ama beladan kurtulacağına işarettir. Devlet makamında iyi bir yere geleceğine, sıkıntı çekmeden kazanabileceği ziynete, huzura ermeye işarettir. Yakınlarınızla zaman geçirmeniz gerektiğine işarettir. İş hayatınız da sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza ve nedenle çevreniz de iyi insanlar olacağı güzel bir döneme gireceğini gösterir. Maddi sıkıntılarınızdan ışık hızıyla kurtulacağınıza işarettir. Güven için de yaşamaya, şöhrete, mutluluğa, isteklerin yerine geleceğine delalettir. Nadir olarak sıkıntıya, sırların ortaya çıkmasına ve maddi kayba işarettir.

Tatlı dilli orta yaşlı kişiye, darlıktan feraha kavuşmaya, yaşama gelecek berekete, talihe yorulmaktadır. İyi bir geleceğe, kuvvete, mutlu havadislere işaret eder. Daha pozitif olan yorumlar ise meşakkatli yolların refaha çıkacağına, zahmetsiz kazandığı paraya ve umut ettiği geleceğe işaret eder. Can sıkıntısına bu sıkıntı sonucunda mutlu olmaya, huzura işarettir. Aile yaşamı içerisin de düzenli ve mutlu süreceğine yorumlanır. Gücü olan bir kimsenin düşmanlığını kazanacağına ve tedbir alması gerektiğine işaret olarak yorumlanır. Yeni bir eşya alacağına işarettir. Güzel bir evliliğe ya da samimi bir arkadaşlığın başlangıcına işaret eder. Kalp gözü açık kişiler tarafından bakılan falda ise mutlu bir aşkın başlayacağına yorumlanır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git