Kahve Falında Kelebek Görmek

15.04.2015
Kahve Falında Kelebek Görmek

Kahve falında kelebek görmek, fal sahibinin yaşayacağı kısa süreli mutlulukların habercisidir. Bazı fal yorumcularına göre kısa sürecek bir aşkın simgesidir. Çok güçlü bağlar söz konusu olmayacağı için ortada gerilim ve göz yaşı olmayacak bir aşkı işaret etmektedir. Aslında bu bir yaz aşkını bile simgeleyebilir. Karşılıklı güzel anlara şahitlik etse de bitecek olan bu aşk mutlulukla hatırlanan hatıralar bırakacaktır. Birkaç küçük kelebek, evliler için ise eşi ile yaşayacağı romantik dakikaları simgelemektedir.

Etrafındaki simgelere göre de yorumlanmaktadır. Örneğin birlikte görülen bol yapraklı bir ağaç sembolü ailecek katılacağınız aktiviteleri ve yoğun günleri simgelemektedir. Eğer bir sürüngen ile birlikte görülüyorsa fal sahibinin çok hoşnut olmayacağı ortamlarda kalmaya mecbur olması anlamını taşır. Kişinin ruh hali ile de yorumlanmaktadır. Kendini son derece özgür ve öz güvenli hisseden fal sahibi bu olumlu ruh halini etrafındaki herkese yansıtacaktır. Eğer fal fincanında sadece tek bir kanadı çıkmış ise saf sahibi etrafındaki insanlardan çok fazla maddi ve manevi destek göreceği bir döneme girecek demektir. Yatırımları ve birikimleri konusunda dikkatli davranması gereken fal sahibi bu konuda uyarılmalıdır. Etrafında ufak kesik çizgiler veya üçgen sembolü belirmiş ise fal sahibini bekleyen güzel günlerin yakın olduğu anlamını taşımaktadır. Bu güzel günlerde sevgi dolu bir kalbin etkisi büyük olacaktır.

Aşk Hayatı

Kısa sürecek bile olsa gelecek olan bir mutluluğun habercisidir. Alacağınız iyi haber ya da karşılaşacağınız güzel olay karşısında çok fazlasıyla sevineceğiniz anlamına gelmektedir. Yakın zamanda gelecek kısmetin de habercisi olan kelebek, mutluluk sarhoşu olursanız zararlı çıkacağınız anlamını da taşımaktadır. Aynı zamanda aşk hayatınızda kalbinizi kıpır kıpır edecek birisi olacağına yorumlanmaktadır. Ayrıca mutlu bir evliliğin de habercisidir. Bu dönemde özellikle karşı cinsten olan birisi sizi etkilemeyi başaracaktır. Sizde ona karşı farklı hisler besleyeceksiniz fakat duygularınızdan yeterince emin olmadan adım atmanız büyük bir hayal kırıklığı yaşamanıza sebep olabilir.

Yaşayacağınız bu aşk kısa veya uzun süreli olabilir. Yaşayacağınız bu yeni aşkın ve mutluluğun sizi beklediğinin de işaret eder. Bu yüzden her zaman karar vermeden önce 2 defa düşünmelisiniz ve bu dönemde sevdiklerinizin yanınızda olmasına izin vermelisiniz. Eğer evliyseniz eşinizden gelecek güzel bir haber veya bir sürprizle çok mutlu olacağınız anlamına da gelen kelebek figürü, aranızdaki aşkı yeniden alevlendirecek, birbirinize olan güveninizi tazeleyecektir. Yaşadığınız sıkıntılardan kurtularak feraha ereceğinizi gösterir. Mutluluk ve aşk anlamına gelmektedir.

Para

Kelebek figürü kişinin kısa süreli bile olsa büyük bir mutluluk yaşayacağını gösterir. Maddi olarak da rahatlayacağına işaret eder. Bu durum özellikle maddi olarak sıkıntılı bir dönemden sonra yaşanabilir. Fal sahibinin bu geçirilmiş olan sıkıntılı dönemde sabretmiş olması güzel günlerin gelmesinde rol oynamıştır. Bolluk ve bereket içinde yaşanacak bir döneme işaret eder. Maddi olarak rahat geçirilecek olan bu dönemde, yaşanmış tüm sıkıntılar unutulacaktır.

Kariyerinizde alacağınız bir terfi maddi olarak hayatınızı değiştirecektir. Yaşayacağınız bu anlar sizin mutluluğunuzu, sevilmenizi ve güvende hissetmenizi sağlayacaktır. Haneden birisinin çıkacağına ve kendi ayakları üzerinde durmak için iş hayatına atılacağına işarettir. Hem maddi hem manevi olarak rahat yaşanacak olan bu dönemde siz ve sevdikleriniz dert ve tasalarınızın tedavisini kendi iç dünyanızda bulacak ve kendi kendinizi tedavi edeceksiniz.

Aile ve Yaşam Alanı

Son zamanlarda yaşadığınız karamsar ve mutsuz durumların, içinde bulunduğunuz içine kapanık ruh halinin sona ereceğini ve alacağınız güzel bir haber ile birlikte yaşam enerjinizin yeniden yerine geleceğini gösterir. Bu zamanlarda ailenizin ve sevdiklerinizin sizi önemsemesi ve değer vermesi de hoşunuza gidecektir. Yaşamış olduğunuz negatif enerji üzerinizden kalkacaktır. Ayrıca pozitif enerjinizin yerine geldiği çevrenizdeki herkes tarafından fark edilecektir.

Yurt dışında yaşayan bir akrabanız veya yakınınızın ziyaretinize gelebileceğinin göstergesi olan bu figür, sizi kısa süre için bile olsa sizi çok mutlu edecektir. Ailenizden birilerini görmek, sizin yanınızda olduklarını bilmek size iyi gelecektir. Sizi aile fertleri ile yeniden bol sohbetli ve neşeli günler sizi beklemektedir. Özellikle bu zamanlarda daha önceden bazı akrabalarınızla yaşamış olduğunuz bazı dargınlıklar ve gönül kırıklıkları son bulması için iyi bir fırsattır. Ayrıca geçmişten kalbinizin kırgın olduğu birisi ise sizin tekrar gönlünüzü almaya çalışacaktır. Bu dönemde hayatınız daha da renklenecektir. Artık kendinizi ön plana çıkaracak ve daha sosyal olacak ayrıca sosyal hayatınızda tekrardan aktif hale gelmek sizi yeniden hayata bağlayacaktır. Her zaman özgür bir ruha ve özgürlük ihtiyacına da yorumlanır.

İş ve Kariyer

Fal sahibinin kendi ayakları üzerinde durma isteği ile haneden ayrılması olarak yorumlanmaktadır. Ailesiyle yaşayan bireyler açısından, bireyin artık kendi imkanlarıyla ayrı bir eve çıkma durumu olarak, eğer kişi evli veya zaten ailesinden uzakta olan bireyler için is, iş yerinden alacakları bir terfi veya daha iyi bir iş imkanı ile yurt içi veya yurt dışından herhangi bir yerde yaşama ihtimali olarak yorumlanır.

Kelebek, hayatın hızlı akan bir sürecinde olduğunuz anlamına gelir. Özellikle bu dönemde hayatınızı işinizi ve kariyerinizi kovalamanız, kendinizi daha ön planda tutarak dolu dolu geçirmeniz gerektiğini gösterir. Yakın süreçte kendiniz için adımlar atacaksınız. Ayrıca kesinlikle iyi ve bereketli bir döneme işarettir. Uzun süredir içinde bulunduğunuz sıkıntıları, kendi iç dünyanıza yönelerek çözüme kavuşturacaksınız. Ayrıca bu dönemde kendi kendinizi ruhsal olarak tedavi edeceksiniz. Son derece özgür ve özgüvenli hissedeceğiniz bir döneme girdiğinizin göstergesidir. İşiniz ve kariyeriniz açısından zirvede olacağınız bu dönemde işiniz dolayısıyla yapacağınız seyahatler oldukça fazla olacaktır. Maddi olarak da rahat olacağınız bu dönemde yatırımlarınız ve birikimleriniz konusunda dikkatli davranmanız gerekmektedir. Geçireceğiniz bu güzel günlerde aileniz ve sevdiklerinizle paylaşacağınız güzel anlar sizi daha da mutlu edecek ve hayata tutunmanızı sağlayacaktır.

Sağlık

Aile içerisinde sağlık sorunları yaşayan bir kişi olduğunun göstergesidir. Fakat bu sıkıntı kısa sürecektir, genellikle durumlar kelebeğin ömrünün kısa olmasıyla bağdaştırılır. Sıkıntılarınızın su gibi akıp gideceği anlamına gelir. Güzel günlerin yakınınızda olduğu gösterir. Geleceğinizin parlak olacağının bir işaretidir, aynı zamanda zaman içerisinde saygı göreceğinizin ve itibar sahibi olacağınızın da göstergesidir.

Ailenize, sofranıza ve evinize bereket gelecek ayrıca sadece ufak tefek, gelip geçici sağlık sorunları yaşayacaksınız. Etrafınızdaki kişilerle sıkıntılarınızı tam da bu dönemde çözmenin zamanıdır. Gerçek huzura ve mutluluğa erişeceksiniz. Mutlu bir beraberliğin de habercisi olabilir. Fakat tüm bunları yaşarken etrafınızda size zarar vermek isteyen insanlar olduğunu da unutmamanız gerekmektedir. Bu yüzden her zaman attığınız her adımda dikkatli olmalı, karar verirken en az 2 kez düşünmelisiniz.


 

Kahve Falında Kelebek Kozası Görmek

Güzel bir geleceğin sizi beklediğini ve hayatınızda olmasını istediğiniz ne varsa gönlünüzden geçtiği gibi olacağını gösterir. Parlak ve güzel bir geleceğin göstergesi olabileceği gibi hayatınıza çıkacak yeni biri ile muhteşem bir aşka yelken açacağınızın da göstergesi olabilir. Sıkıntılardan sonra elde ettiği maddi kazanca, mutlu olmaya, hem bu dünyada hem de ahirette sıkıntıların giderilmesine, güvenli ve emniyetli yaşamaya, zorluk çekmeden elde edilen kazancı, imrenilen güce ve kuvvete ulaşmaya, aşk ilişkisinin iyi gitmesine, kötülüğü dokunacak bir yabancıya, huzursuz olduğu bir durumun ortadan kalkmasına, iş hayatında başarısızlığa, maddi anlamda zarara uğramaya, fenalığını göstermeyen bir akrabaya, Allah katında yardımlarının karşılığını bulacağına, özlem duyduğu bir insana kavuşmaya, dünya hayatında maddi konulara önem vermemeye, cefa çekerek hak ettiği başarıyı elde etmeye, dostlarını ihmal etmeyi, devlet katında makamının yükselmesine, altın veya yatırım yapmaya, servet kazanmaya delalet eder.

Genellikle hayatınızda yaşanacak güzel gelişmelerin habercisidir. Hayatınızda yolunda gitmeyen ne varsa kısa bir süre içinde yoluna girecek ve maddi olarak refaha çıkacaksınız demektir. Genellikle kararsızlık yaşadığınız bir olayı artık kafanızda netleştireceğinizi ve aldığınız kararı uygulamaya geçeceğinizi gösterir. Maddi gelirinizi artıracağınıza ya da büyük bir mülk edineceğinize de delalet edebilir. Aklınızda net olmayan düşüncelerinizin netlik kazanacağını ve kararsızlıklarınızın son bulacağını gösterir. Başvurduğu işlerden cevap alarak maddi geliri yüksek ve kariyer olanağı bulunan bir işte çalışmaya başlayabilir ya da zaten çalışıyorsa işinde daha üst mevkilere gelerek yükselebilir. Yıldırım aşkı ile birine sırılsıklam aşık olarak evlilik yolunda hızlı ve emin adımlarla yürümek demektir. Bu dönemde çok sevdiğiniz bir kişinin mutluluk haberini alarak sevinebilir ya da ailenizden birinin bebek sahibi olacağı haberini alarak şaşırabilirsiniz.

Hayırlı ve geleneksel bir evliliğe işaret eder. Yıllarca ruh eşiniz arayıp, birçok kötü niyetli insan tarafından da suiistimal edilmiş olabilirsiniz. Ancak hiç beklemediğiniz bir şekilde, ailenizin sizin için uygun gördüğü biriyle evlenecek çok mutlu günler geçireceksiniz. Ayrıca anne ve babasına bağlı, uyumlu evlatlar yetiştirmek olarak da yorumlanır. Saflığın ve temizliğin simgesidir. İyi niyetin, halis duyguların ve sıkıntılardan ferahlığa çıkmanın sembolü olan olumlu ve güzel bir figürdür.

Borçlardan kurtulmaktır. Yıllardır yaptığınız birikimle borçlarını kapatacak; kısa süre sonra da biriktirdiğinizden daha fazlasını kazanacaksınız. Geleneklerine bağlı insanları da temsil eder. Hayatınıza bu şekilde geleneklerine bağlı biri girebilir ya da ailenizden biri sizin de böyle olabilmeniz için çaba gösteriyor olabilir. Bu durumda ona saygı göstermeli ve geleneklerinize daha sıkı sarılmalısınız. Detayları görebilen, hayata herkesten farklı bakabilen insanlara yorulur. Farklı kültürler tanımak, o kültürlerin geleneklerini özümsemek ve hayata daha farklı, daha eğlenceli ve daha geniş bir açıdan bakabilmektir.

>>> İLGİLİ: Kahve Falında Böcek


 

Kahve Falında Kelebek Kanadı Görmek

Daha çok zorluklardan ya da kötülüklerden sonra gelen iyilikleri ve mutlulukları da işaret eder. Sen bir süre boyunca o kadar kötü olan zaman dilimlerine sahip olmuşsun ki bu durum senin sadece acı çekmene ve nefes almana engel olmak için hayatında yer almış. Sen de böyle anlarda sadece sabır etmeyi ve gelecek olan güzel günler için hem çaba sarf edip hem de elinden gelen şeyleri en güzel şekilde yapmayı tercih ediyor olman da sana bu kadar güzel şeyin birden gelmesine büyük etki etmiştir. Sen bazen her ne kadar elinde olmadan insanları kırıyor olsan bile kalbin aslında genel olarak o kadar güzel ve saf bir durumda ki seni gerçekten de sevmeyi tercih eden insanlar arasında sevilen en büyük özelliğin de denilebilir.

Bir yandan da sana gelecek olan kısa süreli mutlulukları da işaret etmektedir. Her ne kadar kısa süre senin hayatın üzerinde etki edecek olsa bile gider iken seni öyle mutlu etmiş gidecek ki sen o kelebek etkisini resmen bir ömür boyu da üzerinde taşıyabileceksin. İnsanlar bazen sana kızıyor olsa bile sen bu duruma fazla takılmak yerine daha çok onların çıkarlarına yanıt vermediğin için bunu yapıyor olduklarını da düşünür isen işte sen de kendin için olan en güzel anları rahatlık ile yaşayabilirsin.

>>> İLGİLİ: Kahve Falında Kanat


 

Kahve Falında Kelebek ve Kalp Görmek

Yoğun çalışma temponuza bir ara verip yıllardır çok istediğiniz bir tatile çıkacağınızı işaret eder. Fal sahibine bu tatili sevgilisi ya da eşi organize edecek ve çok hoş bir sürpriz yapacak demektir. Gideceğiniz yeri duyduğunuzda neredeyse sevinçten havalara uçacaksınız. Tatiliniz de bu mükemmel organizasyon sayesinde mükemmel geçecek, hayatınızda hiç unutamayacağınız eşsiz bir tatil olacak. Tatili ayarlayan kişi ile bağlarınız hiç kopmayacak şekilde kuvvetlenecek ve eğer sevgili iseniz, bu tatil dönüşünde tam olarak birbiriniz için yaratılmış olduğunuzu görüp evliliğe ilk adımları atmaya başlayacaksınız. Evli iseniz evlenerek ne kadar doğru bir karar aldığınızı tekrar tekrar hissedeceksiniz karşılıklı olarak.

Hayatınızda sizi birçok sürprizin beklediğini gösterir. Dolu dolu bir hayat yaşıyorsunuz ve yakında karşınıza çıkacak fırsatlar hayatınızı daha da aktif hale getirecek. Hiç beklemediğiniz insanlardan sizi çok mutlu edecek haberler alabileceğinize yorulur. Uzun zamandır devam eden ilişkinizin bir sonucu olarak ani bir evlilik teklifi alabilirsiniz. Bu teklifi kabul etmek geri kalan hayatınızda mutluluğu yakalayabilmeniz anlamında büyük önem kazanacaktır.

Düzen ve derli toplu oluşu simgeler. Uzun zamandır üzerinde çalıştığınız bir konuda yaptığınız dağınık araştırmaları bir araya getirerek bir sonuca ulaşacağınız anlamına gelir. Dağınık bir biçimde farklı yerlerden para kazanıyorsanız her yerden aynı anda düzenli bir şekilde elinize yüklü miktarda olacak şekilde para geçecek ve bu para sayesinde hayatınızın yönü değişecek. Eğitiminiz devam ediyorsa bugüne kadar dersleriniz için yaptığınız çalışmaları, edindiğiniz dokümanları ve notları bir araya getirerek sunacağınıza dalalet olur.

>>> İLGİLİ: Kahve Falında Kalp


 

Kahve Falında Kozadan Çıkan Kelebek Görmek

Uzun süredir beklediğiniz bereketli bir sürece gireceğiniz anlamını taşımaktadır. Birkaç yıldır kafanızı kurcalayan maddi sorunlardan kurtulacağınıza dalalet olur. Huzur dolu ve maddi anlamda daha bereketli günlerin kapıda olduğuna işarettir. Sıkıntılı günlere sabır gösterilmesi ve zor günlerin aydınlık bir geleceğe çıkacağı anlamına gelir.

Her zaman temiz ve ferah ortamlarda bulunacağınızı gösterir. Dirlik ve düzen hayatınızın her alanında hakim olacak. Dağınık insanları toparlayıp düzene alıştırmak konusunda her zaman aranan kişi olacaksınız. Büyük ve köklü firmalarda, plaza gibi ilgi çekici ve havalı görünen ortamlarda çalışmaya işaret eder. Üstün yetenekleri özellikle iş hayatınızda başarıyla kullanacağınız anlamına gelir.

Haneye katılan yeni üyenin, ortama düzen getireceğine dair işarettir. Bu sayede anlaşmazlıklar çözülebilir, borçlar zamanla azalır ve siz de bu bereket içinde sonunda huzurunuzu bulabilirsiniz. Bu kişiyle birlikte hane içerisinde hem maddi hem de manevi anlamda bir yükseliş sürecine gireceğinize işaret eder.

>>> İLGİLİ: Kahve Falında Tırtıl

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.