Kahve Falında Helikopter Görmek

20.04.2015
Kahve Falında Helikopter Görmek

Kahve falında helikopter görmek, fal sahibinin işi dolayısı ile çok koşturduğunu ve bu yoğun tempo içerisinde agresifleşerek sinirli bir mizaca sahip olduğunu simgeler. Bu ağır tempoya daha fazla dayanamayacağını belirten bu sembol, biraz dinlenmeye ihtiyacı olduğunu vurgulamaktadır. Eğer fincanının dibinde belirmişse ilerleyen zamanlarda daha da yoğunlaşacak iş hayatına dikkat çeker. Kişinin iş stresi ve yoğunluğu içerisinde sağlığına dikkat etmediği takdirde çok ciddi problemler yaşayabilir.

Bazı fal yorumcularına göre tehlikeli bir kaza atlatmaktır. Bu kazadan en az hasarla kurtulmasının sebebi ise önceden verilen bir sadakadır. Aşağı doğru süzülmekte olan bir helikopter sembolü belirmişse karmaşa dolu aile ortamının yavaş yavaş durulmaya başlamasına ve olayların unutulmaya yüz tuttuğuna işarettir. Eğer ucu yukarı doğru uzanmışsa ortalığı karıştırmak için çaba gösteren birilerinin varlığını haber verir. Fakat yerde ise fal sahibinin ve ailesinin huzurunu bozmaya kimsenin gücü yetmeyecek demektir. Kulp kısmında belirmişse bazı fal yorumcuları tarafından sonsuz aşk ile yorumlanır. Özellikle bekar kişilere yapılan bu yorum onun hayatına girecek olan insanın asla kopmayacak bağlar ile bağlı olduğunu simgelemektedir. Diğer bir yorumcuya göre ise katılacağı yeni bir ortamda bazı özel insanların ilgisini çekmek ve fark edilmek olarak yorumlanabilmektedir. Bu ortam genellikle üniversite veya yeni bir iş ortamı olarak yorumlanır. Yanında şimşek sembolü belirmiş ise birlikte takıldığı arkadaşlara dikkat edilmesi gerektiğini simgeler.

Aşk Hayatı

İlk yaptığınız evlilik hayatında başarısız olmanız, bundan sonrada başarısızlıkla sonuçlanacağı anlamına gelmiyor. Uzun zamandır yalnız yaşıyor ve karşınıza çıkan kişilere şans tanımıyorsunuz. Uzaktan gelecek biri sabırlı ve anlayışlı tavırları ile bu fikrinizi değiştirip, ikinci baharınızda mutluluğun yolunu açacak.

Okulda tanıştığınız kişi ile hayatınızı da birleştirmeye karar vereceksiniz. Fakat iş hayatı ve kariyer hedefleriniz nedeni ile bu isteğinizi bir müddet askıya almanız gerekecek. Okul sonrası farklı şehirlerde olmak ve kıskançlık nedeni ilişkinizin sallantıya girdiğini fark eden aileleriniz, tanışmak ve yüzük takma kararı vererek size güzel bir sürpriz yapacaklar.

Yakın bir zamanda, dil öğrenmek amacı ile yurt dışına gitmek istiyorsunuz. Bunun için gerekli işlemleri tamamlayıp, ailenizin de onayını alarak yola çıkacaksınız. Kısa süreliğine geldiğiniz bu yerde, hayatınızın aşkı ile karşılaşmak, tüm planlarınızı değiştirecek. Sizin olduğu gibi evlenme ve orada kalma kararınız, ailenizde de şok etkisi yaratacak.

Sosyal hayatınızda bir çok kişiyi tanıyor ve herkesle bir şekilde iyi ilişkiler kurmanıza rağmen, hayatınızda aşk adına, uzun zamandır boşlukta olmanızı kimse anlamlandıramıyor.  Seçici ve kaliteye verdiğiniz önem, bu kararınızda etkili bir unsur. İstediğiniz ve beklediğiniz olmadığı sürece, bu durumdan fazla rahatsız değilsiniz.  Beklediğiniz kişi, çok yakında karşınıza çıkacak ve herkese neden beklediğinizi gösterme fırsatı bulacaksınız.

Sosyal hayatınız biraz durgun ve kendinizi çoğu zaman eve atarak geçiriyorsunuz. Çevrenizde gerçekleşen etkinliklere bile zoraki katılım gösteriyorsunuz. Bu durum aileniz içinde tepki almanıza neden oluyor. Biraz çık, gez, dolaş, temiz hava al diye uyarılar almanıza rağmen, halinizden memnunsunuz. Bu durumu değiştirecek aşkın gücü, yakın zamanda kapınızı çalacak ve yeniden eski heyecanınızı yakalayacaksınız.

Para

Kendinize yeten, ihtiyaçlarınızı karşılayan biri olmanıza rağmen, daha fazlasını hedefliyor olmanız, önünüze çıkan fırsatları değerlendirmenize, onlar sayesinde iyi bir ek gelir elde etmenize neden oluyor.

Uzun yürüyüşler yapmayı seviyorsunuz. Bu sırada kafanızı dinleyip, hayal etmek hoşunuza gidiyor. En büyük hayalinizse her şeyi kapsayan müstakil bir yaşam alanınızın olması. Hedefinize ulaşmak için çok paraya ihtiyacınız olduğunun farkındasınız. Bunun için ufakta olsa yatırım yapıyor, hedefinize adım adım uygulamaya koymaya çalışıyorsunuz.

Çalıştığınız sektörde hedeflerinize ulaşmak için, yeni pazarlar bulmak ve iyi bir performans elde etmeniz gerekiyor. İletişim, görsellik, ikna etme kabiliyetiniz taktire şayan. Tam bu iş için biçilmiş kaftansınız. İş yeri yetkileri de bunun farkında ve çalışmalarınızı taktir ediyorlar. Bu ay belirtilen kotayı geçmeniz halinde, ikramiye ile motivasyonunuz ödüllendirilerek, elinize iki maaş geçmesi muhtemel.

Parasal açıdan bazı sorunlarınızı ailece aşıp, rahat bir nefes alacaksınız. Ailenizin tek korkusu yanlış ve yersiz harcamalar yaparak, yine maddi açıdan sorun yaşamanız. Kısa sürede kendinizi toparlayıp doğru yatırımlar ve doğru tercihler yaparak, yüzlerini kara çıkartacağınız şanslı bir dönemdesiniz.

İş ve Kariyer

Uzak bir yerde bulunan güçlü ve kariyer sahibi biri ile tanışarak, ikili ilişkinizi sıcak tutma ve onun desteğini almayı planlıyorsunuz. Ona hayallerinizden ve yapmak istediğiniz işten bahsettiğiniz de, sizi hem madden, hem de manen destekleyeceğini öğreneceksiniz.

İşyerinde uzun zamandır çalıştığınız bölüm bilgi ve tecrübe kadar, insan ilişkilerinde de iyi bir performans sergilemenizi gerektiriyor. Bu açıdan işinizi oldukça iyi yürütmemiz, herkes tarafından takdir ediliyor. Fakat sizi ruhen oldukça fazla yıprattığı da bir gerçek. Bu durum göz önüne alınarak, bir müddet sonra talebiniz değerlendirilerek, yanınıza bir çalışma arkadaşı verilmesi söz konusu olacak.

Yapmakta olduğunuz işin en güzel yanı, ekstra çalışma imkanı vererek, kazancınıza katkı sağlaması. Özellikle hafta sonları aldığınız görev, maddi açıdan size katkı sağlıyor olsa da, ailenizi işinizle ihmal etmeniz, bazı sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Burada işinizle, aileniz arasındaki dengeyi sağlamakta size düşüyor.

Sağlık

Ailenize yeni katılan bebek ile mutluluğunuz katlandı. Fakat diğer çocuğunuz bu duruma daha adapte olamadığı için biraz kıskançlık yapıyor. Onun papucunun dama atılmadığını, sizin için her zaman özel olduğunu, ona ifade etmekte size düşüyor. Bu süreci sağlıklı yollarla ve bilinçli bir şekilde atlatmak için, gerekirse bir pedagogdan yardım almalısınız.

Uzak yoldan gelerek ailenizle özlem gidermek istemenize rağmen, hava değişimi ve yol nedeni ile yaşadığınız rahatsızlığı kısa sürede atlatarak, ziyaretinizi dolu dolu yaşayıp, güzel anılarla geri döneceksiniz.

Ailenizde rahatsız olan bir yakınınızın, iyileşme gösterdiği ve tedaviye cevap verdiği haberine, herkes çok sevinecek. Kısa sürede de hastalığı atlatmış olarak aranıza dönecek.

Çok çalışıyor ve yoruluyorsunuz. Bu da sağlığınızı olduğu kadar psikolojinizi de olumsuz etkiliyor. Bir müddet dinlenmek size iyi gelecek. Fakat bu sıralar bunu gerçekleştirmeniz, izin hakkınızdan dolayı mümkün görünmüyor. Kendinizi fazla yıpratmadan ve hafta sonlarını kaliteli geçirerek bu süreci atlatmanız için, en doğru tercih olacaktır.

Aile ve Yaşam Alanı

Ev ziyaretlerinin çok olduğu, yakın akraba ilişkileri olan bir ailesiniz. Bu durum, bazen uykusuz kalmanıza neden olsa da, fazla şikayetçi değilsiniz. Güzel zaman geçirmek, sohbet etmek, aile bağlarının kuvvetli olması sizi mutlu ediyor.

Kalbiniz çoğu zaman aileniz için atıyor, en çok yeğenlerinize özlem duyuyorsunuz. Onlarla bir arada olmak, eğlenmek, oyunlar oynamaktan büyük keyif alıyorsunuz. En çok istediğiniz eskiden ailelerin bir avluda toplandığı gibi birlikte büyük bir aile olmak. İmkanlarınız dahilinde bu hayalinizi gerçekleştirmeniz şimdilik mümkün görünmüyor. Fakat gelecek günler büyük bir mucizeye tanıklık edecek ve o imkansız gibi görünen hayaliniz gerçekleşecek.

Tabiatla iç içe yaşamayı seviyorsunuz, kendinize bir hobi bahçesi bile yapma girişimlerine başladınız. İşten arta kalan zamanınızı ise bu bahçenin düzenlenmesi ile geçiriyorsunuz. Yaptığınız bahçe aileniz tarafından da desteklenmekte. Hatta bazı zamanlar tüm aile size eşlik ederek, hobi bahçesinde mangal yapıp, eğlenerek güzel vakit geçirmekte.

İş ve ev arasında mekik dokuyorsunuz. Bu monoton hayat sizi artık sıkmaya ve yaşam enerjinizi düşürmeye başlamış. Hayatınıza biraz renk katmak ve evde en azından kafanızı dağıtmak için, yolda bulup getirdiğiniz yavru kedi, sadece sizin değil tüm ev halkının da eğlence kaynağı olacak.

İkamet ettiğiniz yere yakın sosyal aktiviteler ve dinlenme alanlarının varlığı, yaşam alanınızın kalitesini arttırmakta. Çoğu zaman maaile dışarıda vakit geçirmeniz, teknolojiden çocukları uzak tutarak, oyunla gelişimlerine destek vererek, kaliteli zaman geçirmeniz, oldukça etkili bir iletiş yolu sağlıyor.


 

Yazı İçindekiler

Kahve Falında Helikopter Böceği Görmek

Çok büyük şaşkınlıklar yakalayarak mutlu olacağınız bir döneme gireceğinizi gösterir. Sakin hayatınızı değiştirecek ve monotonluktan çıkaracak biri ile tanışacaksınız. Sevdiğiniz kişiler sizi mutlu etmek için bu dönemde küçük sürprizler yapabilir. Mutlu olduğunuz zaman mutlu olan be her zaman sizin iyiliğinizi içtenlikle isteyen kişileri hayatınızdan uzaklaştırmamalısınız. Sizi üzmek isteyen kişileri etkisiz hake getirebilirsiniz. Küçük bir evcil hayvan edinme gibi bir düşünceniz var ise bu düşüncenizi hayata geçirmenin şimdi tam zamanı. Süslü sözler ve duygusal mesajlar size göre değil. Bu nedenle daha ilginç yollarla sevdikleriniz size sevgisini gösterecek.

Küçük ve güzel sürprizler ile karşılaşacağınızı gösterir. Maddi açıdan durgun olduğunuz dönemde küçük bir sıkıntı yaşayabilirsiniz. Fakat kısa süre içinde tüm işleriniz yoluna girecek ve bol kazanç elde edeceksiniz. İş hayatınızda yeni girişimlere başvurarak risk alabilir ve işinizi daha da büyütebilirsiniz. Sessiz ve sakin yapınız sayesinde etrafı bolca gözlemleme fırsatı buluyorsunuz. Bu sayede dostunuzu düşmanınızı birbirinden kolaylıkla ayırabilirsiniz.

>>> İLGİLİ: Kahve Falında Böcek

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.