Siyah Noktalar İçin İyi Gelen Kremler

20.08.2017
Siyah Noktalar İçin İyi Gelen Kremler

Siyah noktalar kadınların ve erkeklerin ciltlerinin yağlı bölgelerinde zamanla oluşan bir akne çeşididir. Ergenlik döneminden itibaren oluşmaya başlayan siyah noktalar, cilt bakımına özen gösterilmediği takdirde sık görülen bir cilt problemidir. Yüzde en fazla görülen yerlerden biri de burundur. Sadece yüzde değil çene, alın, yanağın bazı kısımları hatta vücudun belirli bölgelerinde (sırt, göğüs, ense ve kollar gibi) bile çıkabilirler.

Siyah noktaların oluşma sebebi aslında vücutta biriken yağ folikülleridir. Bu foliküller zaman içerisinde ciltte açılan boşluklarda toplanırlar. Eğer bu boşluklarda biriken foliküllerin üzerinde cilt kapalı kalırsa beyaz nokta, cilt açıklığı ile havaya maruz kalırsa siyah nokta oluşur. Akne ve sivilce gibi şişip iltihaplanmadıkları için acı ve ya ağrı vermezler. Birçok tedavi yöntemi vardır, bu yöntemlerin en başında ise dermo kozmetik kremler gelmektedir.

Siyah noktalardan kurtulmak için kullanabileceğiniz kremlere bu konumuzda yer verdik. Bir cildiyeye görünmeden veya doktorunuza danışmadan kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Kullanacağınız siyah nokta kremini önce bileğiniz iç tarafında deneyin. Cildinizde herhangi bir hassasiyet meydana geldiğinde doktorunuza bunları hemen belirtin ve işleme devam etmeyin.

Siyah noktalara iyi gelen kremlerle ilgili hazırladığımız listeye gelin hep birlikte göz atalım.

Murad Blackhead And Pore Clearing Krem Ve Serum

Genellikle performansları herkes tarafından beğenilen Murad ürünleri, siyah noktaları derinlemesine temizleyen bu ürünüyle hem siyah noktalardan daha kısa sürede kurtulmamızı sağlarken hem de gözenekleri sıkıştırır. Ciltteki kiri cildinizden uzaklaştırarak, cildinize detoks yapar aynı zamanda cildinizde yağ fazlasını ciltten uzaklaştırır. Tekrar siyah nokta oluşumunu %58 oranında azalttığı da uzmanları tarafından test edilerek onaylanmıştır. Nar özlü olan bu krem cildi yumuşatmaya yardımcı olur, yağsız formülü ve içerdiği güçlü antioksidanlar ile cildi çevresel zararlara karşı korur. 15 güneş koruma faktörüyle cildinizi güneşin zararlı ışınlardan da korur. Karma cilt tipleri için uygundur.

Kullanım Şekli

Her sabah ve akşam tonik ile temizlendikten sonra, cilde uygulanabilir. Daha etkili bakım için serumu ile birlikte kullanılması tavsiye edilmektedir. Günlük kullanım için uygundur.

Yan etkileri

Kozmetik ürünler genellikle birçok dermatolojik testlerden geçirilerek piyasaya verilmektedir. Fakat olası bir alerjik reaksiyona karşı ürünler kullanılmadan önce cildinizin ufak bir kısmına sürülüp en az 5 dakika beklenmelidir. Kozmetik ürünler mutlaka cilt tipine uygun alınmalıdır. Olası yan etkileri, ciltte daha fazla sivilcelenme, alerjik reaksiyon olabilir. Eğer cilt alerjik bir reaksiyon verirse hemen temizlenmeli bol su ile durulanmalıdır. Beklenmeyen başka bir yan etki görülmesi durumunda mutlaka bir dermatoloğa başvurulmalıdır.

La Roche Posay Effacalar Duo Gözenek Ve Siyah Nokta Kremi

Akneye eğilim gösteren ciltlerde cilt kusurlarına karşı savaşır. cildin kusurlu görünümünü düzeltmeye yardımcı olan bu krem, siyah noktaların yeniden oluşmasını engeller. Ciltteki fazla yağı alır. Ciltte yağlı his bırakmayan bu jel yapıdaki krem, anında nemlendirme sağlar ve ilk 12 saatten itibaren etkilidir. Yağlı ve hassas cilt tipleri için kullanıma uygundur. Cildin kusurlu görünümünü tekrarına karşıttır. Düzenli kullanımında gözle görülür fayda sağlar. Procerad içerikli formülü, ciltteki leke görünümüne karşı savaşırken, mannose içerikli formülü, cilt görünümünün yenilemesine yardımcı olur. APF içerikli formülü, cildin dengesini sağlamaya yardımcı olurken, Piroctone olamine içerikli formülü, cilt kusurlarının azalmasına yardımcı olur. Zınc PCA içeriği ile de fazla yağları ciltten uzaklaştırır.

Kullanım Şekli

Temizlenmiş ve tonik ile silinmiş cilde sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa uygulanabilir. Daha etkili olması açısından yine La Roche Posay’ın akneye yatkın ciltlere uygun toniği ile birlikte kullanılmalıdır. Karma ve hassas ciltler için uygundur.

Yan Etkileri

Hipoalerjeniktir, komedojenik değildir. Dermatolojik kontroller altında test edilmiştir. Gençler ve yetişkinler için kullanıma uygundur. Fazla sivilcelenme ve ya ciltte kuruluk yapması koşulunda dermatoloğa başvurulması gerekmektedir.

Yves Rocher Pure Sebum Vegetal

Yves Rocher uzmanları tarafından geliştirilen ve tamamen yenilenen pure sebum vegetal serisi, tamamen bitkisel içeriklidir. Bu bitkisel içerik kanada ormanlarının derinlerinde bulunan %100 bitkisel boreal çay tozundan üretilir. Bu çay tozu sebum üretimi engelleyip, ciltte parlamayı önler. Ciltteki akne ve siyah noktaların hızla yok olmasını sağlarken, cildin hücresel yenilenme süresini uyarır. Keklik üzümü yaprağından elde edilen bitkisel salisilik asit sayesinde cilt kirlerden arınırken, kusurlarda gözle görülür şekilde azalma sağlanır. Keklik üzümü yaprağı sadece Yves Rocher ürünlerinde kullanılır ve anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Bu seri sayesine tıkalı gözenekler açılır, cilt arınır ve cildin yenileme süresi hızlanırken cilt nefes alır.

Kullanım Şekli

Günde 2 defa sabah ve akşam cilt temizlendikten sonra göz çevresi hariç kullanıma uygunudur. Durulama gerektirmez. Ürünün serisindeki sebo pure vegetal temizleme jeli ve toniği ile kullanıldığı zaman arındırıp matlaşma sağlar, cilt bakım kremi ile de sivilce, siyah noktalar ve rahatsız edici izlerden kurtulabilirsiniz. Aynı seride yer alan yeni kömür maskesi de bu ürünlerle birlikte haftada 2 defa kullanıldığında gözenekleri derinlemesine arındırır. Cildi, taze, sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturur. Açıldıktan sonra 6 ay içerisinde mutlaka tüketilmelidir.

Yan Etkileri

Yves Rocher %91 bitkisel içerikli ürünleri olduğundan dolayı yan etki ve ya alerjik bir reaksiyon göstermesi ihtimali azdır. Ürünler komedojenik değildir. Ayrıca ürünleri dermatolojik testlerden geçmektedir. Mineral yağı içermemektedir. Eğer cilt alerjik bir reaksiyon verirse hemen temizlenmeli bol su ile durulanmalıdır. Beklenmeyen başka bir yan etki görülmesi durumunda mutlaka bir dermatoloğa başvurulmalıdır.

Acnecinamide Intensive Skin Sensitive Cilt Bakım Kremi

Acnecinamide Intensive Skin Sensitive Cilt Bakım Kremi yağlı, karma ve akneye eğilimli cilt tipleri için kullanıma uygun bir kremdir. cilt tonunuzun eşitlenmesine yardımcı olur. Fazla yoğun olmayan yapısıyla ciltten emilimi çok rahattır. ciltten yağın fazlasını uzaklaştırır ve cildin nemlenmesine yardımcı olur. siyah noktaların gözle görülür biçimde azalmasına yardımcı olur. Özellikle T bölgesindeki yağlanmalar için çok etkili bir kremdir. Ciltteki parlamayı önler, matlaştırır ve ciltte detoks etkisi yaratır. Yağlı olmayan bir yapıya sahip olan bu krem, ciltteki kızarıklıkların ve hassasiyetin giderilmesine yardımcı olur. Ciltteki lekelenmeleri de azaltan bu krem, içindeki etken maddeler sayesinde ciltte kolajen ve seramid biyosentezini arttırır. Yağ bezlerinin aktivitesini azaltmaya yardımcı olur. Bu durum sivilcelerin oluşumunu engeller.

Kullanım Şekli

Acnecinamide Intensive Skin Sensitive jel kremi kullanmadan önce cilt mutlaka makyajdan arındırılmalı, bir temizleyici ile temizlenmeli ve tonik ile temizlenmelidir. Yağlı ve sivilceli ciltlerin kullanılması için üretilmiş olan bu krem özellikle yoğun olarak yağlanma ve parlama olan bölgelere sabah ve akşam olarak uygulanabilir. Göz ile tasından kaçınmalıdır ve temas ettiği takdirde bol su ile durulanmalıdır.

Yan Etkileri

Uygun cilt tipine göre kullanılmadığı takdirde aşırı sivilcelenme yapabilir. Fazla kuruluk, yapabilir. Dermatolojik olarak test edilmiştir. Eğer cilt alerjik bir reaksiyon verirse hemen temizlenmeli bol su ile durulanmalıdır. Beklenmeyen başka bir yan etki görülmesi durumunda mutlaka bir dermatoloğa başvurulmalıdır.

Clinique Blachead Solutions

Bütün cilt ipleri için uygun olan bu krem, tıkalı gözenekleri ve cilt yüzeyindeki fazla kir, yağ ve ölü hücrelerden kaynaklanan siyah noktalardan cildin arınmasını hedefleyen etkili bakım kremidir. Su ile karıştırılan bu formül önce ısınma hissi aratır ve aplikatör ile kullanıldığında cildi siyah noktalardan arındıran bir silgi görevi görür gibi çalışır. cildin yapısını iyileştirir, pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Paraben, ftalat ve koku içermez. Isı teknolojili siyah nokta temizleyen ve aplikatörü sayesinde cildi yağ, kir ve ölü hücrelerden temizler.

Kullanım Şekli

Temizlenmiş ve kuru cildinize sadece haftada 3 kez uygulamanız gereken bu kremi, siyah noktalarınızın bulunduğu bölgelere ince bir tabaka halinde sürünüz. Sürdüğünüz alanlarda ısı sağlamak için 20-30 saniye boyunca aplikatör ile masaj yapıp durulanmalıdır. Göz çevresi ile temasından mutlaka kaçınılmalıdır.

Yan Etkileri

Paraben, ftalat ve kokusuz formülü ile dermatolojik testlerden geçmiştir. Herhangi bir alerjik tepkime vermesi durumunda o bölge bol su ile yıkanmalıdır.

Bioderma Sebium Mat Control Nemlendirici

Bioderma Sebium Mat Control Nemlendirici krem cildinizin mat ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Ultra yumuşak dokuya sahip olan bu krem, ciltteki parlamayı kontrol altına alır, gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olurken cildi fazla yağdan arındırır. Cilt kusurlarının oluşumunu kontrol altına alırken, aşırı yağlanmayı önler, gözeneklerin tıkanması ve genişlemesini önlemeye yardımcı olur. Sebum fazlasını dengeler ve cildi nemlendirir. Karma, yağlı, akneye uygun ciltler ve genişlemiş gözenekler için kullanıma uygundur. Parlamayı kontrol altına almaya yardımcı olur.

Kullanım Şekli

Sabah ve akşam olarak günde 2 defa temizlenmiş ve tonik ile temizlenmiş cilde uygulanabilir. 15-45 yaş aralığı için kullanıma uygundur. Özellikle yağlanmanın fazla olduğu bölgelere ( T bölgesi, Çene gibi) kullanılabilir.

Yan Etkileri

Dermatolojik testlerden geçirilerek piyasaya sürülen Bioderma ürünleri, paraben içermemektedir. Olası yan etkileri arasında, ciltte kızarıklık, alerjik reaksiyon, sivilcelenme meydana gelmesidir. Eğer cilt alerjik bir reaksiyon verirse hemen temizlenmeli bol su ile durulanmalıdır. Beklenmeyen başka bir yan etki görülmesi durumunda mutlaka bir dermatoloğa başvurulmalıdır.

Sebamed Face Care Jel Krem

Sebamed markasının jel kıvamındaki bu kremi, ciltteki fazla yağı alır ve parlamayı önleyerek, sivilce ve siyah noktaların oluşumunu engeller. Ciltte yağlılık hissi bırakmayan bu krem tam jel kıvamındadır. Karma ve yağlı cilt yapıları için kullanıma uygundur.

Kullanım Şekli

sabah ve akşam yatmadan önce temizlenmiş cildinize özellikle yağlı olan bölgelere uygulanabilir.

Yan Etkileri

Dermatolojik olarak test edilen sebamed ürünlerinde herhangi bir kaşıntı, kızarıklık fazla sivilcelenme gibi durumlarla karşılaşıldığında mutlaka bir dermatoloğa başvurulmalıdır.

Svr Sebiaclear Hydra

SVR Sebiaclear Hydra Krem, yüzdeki fazla sebumu emer, ve cildin daha pürüzsüz ve mat görünmesini sağlar. Ayrıca yapısından dolayı yüzde meydana gelebilecek sivilcelenmeleri ve siyah noktaları azalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda cilt kusurlarının görünümünü azaltır.

Kullanım Şekli

temizlenmiş cilde sabah ve akşam olarak günde 2 kez uygulanabilir. Yağlı ciltler için kullanıma uygundur.

Yan Etkileri

Dermatolojik testlerden geçirilerek piyasaya sürülen bu ürünler paraben içermemektedir. Ciltte herhangi bir kızarıklık, kaşıntı ve aşırı sivilcelenme olması durumunda mutlaka dermatoloğa başvurulmalıdır.

The Ordinary Gözenek Ve Siyah Noktalar İçin Niacinamide İçerikli Krem

Ciltteki lekeleri, genişlemiş gözenekleri ve eşit olmayan cilt tonlarını eşitlemeye ve düzeltmeye yardımıcı obir serumdur. Ciltteki gözenekleri azaltır. Sebum üretimini dengeler. Cildi temizler, kirlerden arındırır. İçeriğindeki Niacinamide maddesi, cildin bağışıklığını güçlendirmektedir. Ciltte neim tutulmasını sağlar.

Kullanım Şekli

temizlenmiş cilde sabah ve akşam olarak günde 2 kez uygulanabilir. Karma, yağlı ve hassas ciltler için kullanıma uygundur.

Yan Etkileri

Paraben, ftalat ve kokusuz formülü ile dermatolojik testlerden geçmiştir. Herhangi bir alerjik tepkime vermesi durumunda o bölge bol su ile yıkanmalıdır. Ciltte herhangi bir kızarıklık, kaşıntı ve aşırı sivilcelenme olması durumunda mutlaka dermatoloğa başvurulmalıdır.

Uriage Siyah Noktaya Eğilimli Karma Ve Yağlı Ciltlere Özel Bakım Kremi

Hafif dokusu ile tıkalı gözenekleri açarak, siyah noktaların temizlenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda akne oluşumunu ve parlamayı önlemeye yardımcı olurken, Uriage Termal Su ile cildi nemlendirip yatışmasına, gözeneklerin sıkılaşmasına ve cildin pürüzsüz bir görünüm almasına destek olur. Ultra yumuşak dokuya sahip olan bu krem, ciltteki parlamayı kontrol altına alır, gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olurken cildi fazla yağdan arındırır.

Kullanım Şekli

temizlenmiş cilde sabah ve akşam olarak günde 2 kez uygulanabilir. Karma, yağlı ve hassas ciltler için kullanıma uygundur.

Yan Etkileri

Dermatolojik testlerden geçirilerek piyasaya sürülen bu ürünler paraben içermemektedir. Ciltte herhangi bir kızarıklık, kaşıntı ve aşırı sivilcelenme olması durumunda mutlaka dermatoloğa başvurulmalıdır.

Ducray Keracnyl İlerlemiş Siyah Noktalar İçin Krem

Ducray Keracnyl akne ve sivilceye karşı bakım sağlar ve cildin yağ dengesini sağlar. Siyah noktaları önleme ve sebumu dengeler. Cilt lekelerini önleyici ve yatıştırıcı bu ürün güçlendirilmiş yatıştırıcı özelliği ile siyah noktaların ilerlemesini önler.

Kullanım Şekli

Cildi bakıma hazırlamak için cildinizi iyice temizleyip, kurulayınız, temizlenmiş cilde Ducray Keracnyl PP Kremi nazikçe cildinize uygulayınız.
Göz ve dudak çevresine uygulamayınız.

Yan Etkileri

Paraben, ftalat ve kokusuz formülü ile dermatolojik testlerden geçmiştir. Herhangi bir alerjik tepkime vermesi durumunda o bölge bol su ile yıkanmalıdır.

Dermo Skin Gece Kremi

Sivilceye yatkın yağlı ciltler için yapılmış bir kremdir. olan. Cildin yağ dengesini sağlar. Gözenekleri en aza indirger. Lekeye neden olan bakterileri azaltmak için sebum üretimini düzenler, cildinizi temiz sakin ve toplanmış tutar. Ciltteki parlamayı önler, matlaştırır ve ciltte detoks etkisi yaratır. Yağlı olmayan bir yapıya sahip olan bu krem, ciltteki kızarıklıkların ve hassasiyetin giderilmesine yardımcı olur.

Kullanım Şekli

temizlenmiş cilde sabah ve akşam olarak günde 2 kez uygulanabilir. Karma ve yağlı ciltler için kullanıma uygundur.

Yan Etkileri

ürünler genellikle birçok dermatolojik testlerden geçirilerek piyasaya verilmektedir. Fakat olası bir alerjik reaksiyonda mutlaka dermatoloğa başvurulmalıdır.

Derma E Very Clear Acne Spot

Genellikle karma ve yağlı ciltlerde görülen sivilce problemleri, ergenlik döneminde ortaya çıkmaktadır. Tırnak ile müdahale durumlarında da yüzde izler kalır. Derma E Sivilce Kurutucu, sivilcelereri anında kurutur. Ciltte iz kalmasını önler. Aynı zamanda siyah noktaları da yok etmekte fazlasıyla etkilidir. Sivilce ve siyah nokta oluşumunu engeller. Cilt problemlerin azaltılmasına yardımcı olur. Böylelikle ciltte büyük gözeneklerin oluşmasını da engeller.

Kullanım Şekli

Az miktarda ürün sabah-akşam, sivilce ve leke bulunan bölgelere uygulanır, ihtiyaç duyulduğunda uygulama tekrarlanabilir.

Yan Etkileri

Ciltte herhangi bir kızarıklık, kaşıntı ve aşırı sivilcelenme olması durumunda mutlaka dermatoloğa başvurulmalıdır. Gözle temas etmemelidir.

Softto Plus Çay Ağacı Özlü Akne Ve Siyah Nokta Önleyici

Gözenekleri en aza indirir ve lekeye neden olan bakterileri azaltmak için sebum üretimini düzenlemektedir aynı zmanda cildinizi temiz sakin ve toplanmış tutar. Daha büyük gözeneklerin oluşmasını da engeller. Sivilce ve siyah nokta oluşumunu engelleyer ve ciltte var olan problemlerin azaltılmasına yardımcı olur.

Kullanım Şekli

temizlenmiş cilde sabah ve akşam olarak günde 2 kez uygulanabilir. Karma, yağlı ve hassas ciltler için kullanıma uygundur.

Yan Etkileri

Gözle temas ettiği takdirde bol su ile yıkanmalıdır. Ciltte herhangi bir kızarıklık, kaşıntı ve aşırı sivilcelenme olması durumunda mutlaka dermatoloğa başvurulmalıdır.

Moos Likid Siyah Nokta Karşıtı Çay Ağacı Ve Çörek Otu

Siyah noktalara karşı bakıma yardımcı olur. Siyah noktalara ve siyah nokta eğilimli ciltlere karşı bakıma yardımcı olur. Cildin yağ dengesini düzenlemeye yardımcı olur.

Cildin pürüzsüz ve parlak bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur.

Kullanım Şekli

sabah ve akşam yatmadan önce temizlenmiş cildinize özellikle yağlı olan bölgelere uygulanabilir.

Yan Etkileri

Ürünler genellikle birçok dermatolojik testlerden geçirilerek piyasaya verilmektedir. Fakat olası bir alerjik reaksiyonda mutlaka dermatoloğa başvurulmalıdır.

Loreal Paris Pure Zone Siyah Noktalara Karşı Gözenek Arındırıcı Jel

Loreal Paris Pure Zone siyah noktalara karşı gözenek arındırıcı jel cildinizdeki tıkanmış gözeneklerle, siyah nokta ve sivilcelerle savaşır. Bu jel içerdiği mikropartiküllerle cildi tahriş etmeden peeling yapar. Loreal Paris Pure Zone siyah noktalara karşı gözenek arındırıcı jeli 15 TL civarında bir ücretle piyasada temin etmek veya bulmak mümkün.

Neutrogena Visibly Clear Sivilce & Siyah Nokta Karşıtı Jel

Neutrogena Visibly Clear sivilce & siyah nokta karşıtı jel cildinizde bulunan siyah noktalarla savaşmak için hazırlanmış bir üründür. Cildinizdeki gözenekleri derinlemesine temizler, siyah noktaları yok eder ve ayrıca cildinizde yeniden siyah nokta oluşumunu engeller. 18 TL civarında bir ücretle piyasada temin etmek veya bulmak mümkün.

Acnecinamide Peeling Scrub

Acnecinamide peeling scrub cildinizdeki gözenekleri derinlemesine temizleyen bu ürün siyah noktaları ciltten uzaklaştırır ve cildi derinlemesine temizleyerek bakımını yapar. Özellikle karma ya da yağlı cilde sahip olan kişilerin memnun kaldığı bir scrub. 35 TL civarında bir ücretle piyasada temin etmek veya bulmak mümkün.

Burt’s Bees Derin Gözenek Temizleyici Peeling

Burt’s Bees derin gözenek temizleyici peeling, cildinizdeki gözeneklerde birikmiş olan kiri şeftali ve söğüt özü kabuğu içeren eşsiz formülüyle uzaklaştıran bir üründür ve ayrıca arı sütü içeriğiyle de cildinizi beslerken aynı zamanda pürüzsüzleştiren bir üründür. Bu peelingin içeriği %100 doğal olmakla beraber özellikle doğal içerikli ürünlere ilgisi olan kullanıcıların dikkatini çeken bir üründür. 62 TL civarında bir ücretle piyasada temin etmek veya bulmak mümkün.

M.Asam Pore Minimizer

M.Asam Pore Minimizer adlı ürün cildinizdeki genişlemiş gözenekleri küçültmeye yardımcı olması ile beraber siyah noktalarla mücadele eden bir üründür. 63 TL bir ücretle piyasada temin etmek veya bulmak mümkün.

Cyrene Advanced Micro Exfoliating Scrub

Cyrene Advanced Micro Exfoliating scrub, mikro partiküller içeren bu ürün peeling etkisiyle cildinizde gözeneklerde bulunan kiri ve ölü deriyi uzaklaştırır. Cilt de tahrişe yol açmadan temizleyen bu ürün kullanan kişilerin beğenisini kazanmıştır. 75 TL civarında bir ücretle piyasada temin etmek veya bulmak mümkün.

Shiseido Pureness Deep Cleansing Foam

Bilindiği üzere cilt de bulunan siyah noktalara cildinizdeki gözeneklerde biriken kirler sebebiyet vermektedir. Shiseido Pureness Deep Cleansing Foam adlı bu ürün cildinizdeki gözenekleri derinlemesine temizlerken aynı zamanda siyah nokta oluşumunu da önlemektedir. 90 TL civarında bir ücretle piyasada temin etmek veya bulmak mümkün.

Clinique Exfoliating Scrub Arındırıcı Peeling

Clinique Exfoliating scrub arındırıcı peeling, özellikle peeling için kullanılan bir rün olmakla beraber cildi ölü deriden arındıran bir üründür. Dolayısıyla bu ürün siyah noktalardan kurtulmanız konusunda da sizlere yardımcı olacak ürünlerden biridir. Bu ürünü kullananlar özellikle yağlı cilde sahip olanlar için fayda sağlayacak bir ürün olduğunu söylemektedirler. Bu ürünü kullanırken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri ise sivilceleriniz üzerinde kesinlikle uygulamamanız gerektiğidir. 99 TL civarında bir ücretle piyasada temin etmek veya bulmak mümkün.

Clean & Clear Siyah Nokta Temizleyici Günlük Peeling için Krem Jel

Clean & Clear’ın siyah nokta temizleyici günlük peeling için krem jeli gözeneklerinizde birikmiş olan mevcut kirleri gidererek cildinizdeki siyah nokta oluşumunu engelleyen bir peelingtir. Bu krem jelin içerdiği partiküller yumuşak ve küçük bir yapıda olduğu için cilde peeling yapılarak uygulandığında cildi tahriş etmemektedir. 13 TL civarında bir ücretle piyasada temin etmek veya bulmak mümkün.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.