Rüyada Zemzem Suyu Görmek

Rüyada Zemzem Suyu Görmek
22 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 1.656 kez okundu.

Rüyada zemzem suyu görmek rüya sahibine çok güzel haberleri müjdeler ve hayatında olumlu gelişmelerin yaşanacağını da haber verir. Eğer rüya sahibi yada onun çok yakınlarından birisi son zamanlarda yaşadığı üzücü olaylardan dolayı bir hastalığa yakalanmışsa bu hastalığın kısa sürede şifa bulabileceğine dalalettir. Fakat rüya sahibi başka bir uzun süredir Allah’tan istediğiniz bir duanın kabul olmasına, içmesine yardımcı oluyorsa bunun anlamı çok daha farklıdır. İçen kişi ile rüya sahibinin el ele verip bereketli bir işe imza atacaklarını işaret eder. Bu yeni iş ilk önce etraftakilerin kuşkulu bakışlarına neden olacaktır ama daha sonra verilen emeğin karşılığı alındıkça herkes tarafından ilgi ile karşılanacaktır.

Rüyada Zemzem Suyu Dağıtmak

Rüyaların en hayırlısı sayıldığı için daha hayırlı bir ömre de dikkat çeker. Rüya sahibinin şimdiye kadar yaşadığı tüm kötü olaylardan bir ders çıkarmayı ve yoluna daha emin adımlarla devam etmeyi öğrenecektir. Başka bir rüya yorumcusuna göre ise büyük bir muradın gerçekleşmesi anlamına gelir. Bu muradın gerçekleşmesi için tüm gücünü kullanan rüya sahibi nihayet sevindirici haberler alabilecek ve hayatına yön verebilecektir. Eğer rüya sahibi genç biri ise ilim ve irfanını yükseltmek için üstün çabalar sarf edecek demektir. Daha da önemlisi bu çabaların sonucunu en güzel şekilde alacak ve dilediği mesleğe sahip olarak rahat bir hayat sürecektir.

Rüyada Zemzem Suyu Doldurmak

Rüya sahibinin her türlü şerden korunacak ve asla üzüntüye düşmeyecek demektir. Mühim olan tek şey ise şer gibi görünen olayların içindeki hayrı görmek olacaktır. Eğer donatılmış bir sofrada ise o eve asla haram lokma girmeyecek ve daima huzur dolu olacak anlamına gelir. Bazı rüya yorumcularına göre ise çok iyi niyetli bir komşuya sahip olmak ile yorumlanır. Bu komşu ile kurulacak olan güçlü bağlar sayesinde yaşanan her türlü zorluğa bir çözüm bulanacak ve rüya sahibinin yaşantısı daha katlanılır bir hale gelecektir. Aynı zamanda bereketin sembolüdür ve borçların ödenmesi ve sıkıntıların bitmesi anlamına da gelmektedir.

Rüyada Zemzem Suyu Vermek

Maddi yönden rahatlamaya, bu kişinin sevdiklerinin içinde aranılan bir kimse olmaya, hayatta her istediği şeyi fazlaca almaya, hayatının başarılı geçmesini, hayatı ile ilgili dönüşü olmayan kararlar almasına, hayatımdaki iyi insanların farkına varacağını, hayalini kurduğu hayatı yaşayacağına, şansının ve kısmetinin açık olmasına, inanç ve vicdan sahibi bir kimse ile tanışmaya, Allah katında mertebesinin artmasına, sağlıklı ve bereketli bir ömre, anne ve babasının gözünde hayırlı evlat olduğuna işaret eder.

Rüyada Zemzem Suyuyla Abdest Almak

Hayırlara vesile olan, iyilik, güzellik ile yorulur. Rüya sahibinin zorluklardan ve borçlardan kurtulmasına, dertlerinin ve sıkıntılarının geçmesine, hastalığını yenmesine, tüm hayatının başarılı geçmesine, sıradan insanlardan farklı bir zekaya sahip olmasını, şansının ve talihinin açık olmasını, ömrünün uzun ve bereketli olmasına rivayet edilir. Aynı zamanda rüyayı gören kişinin uzun süredir hayatında yaşadığı maddi zorluklarının bitmesine işaret eder. Rüya sahibinin hayat sevincinin yerine gelmesine, ticari anlamda işlerin yoluna girmesine, maddi gelirinin artmasına, rüya sahibinin tehlikelerden kazalardan ve belalardan uzak durmasına, Allah ile yakınlaşmasına, hem bu dünyada hem de ahiret hayatında sıkıntı çekmeyeceğine, kendisine öz eleştiri yapmasına, dini açıdan eksikleri var ise bunları tamamlamaya, yaptığı yanlışları düzeltmek için elinden gelen gayreti göstermeye, kişinin manevi huzura ermesine ve yüzünün eskisi gibi gülümsemesine delalet eder. Rüya sahibinin Allah’a karşı günahlarından arınmaya ve hatalarını telafi etmek için her fırsatı kovaladığını işaret eder. Rüyayı gören kişinin çevresindeki kötü insanların ona hiçbir zaman kötülük yapamayacağını, onların amaçlarına ulaşamamasına, hayatını hem maddi hem de manevi olarak garanti altına almaya yorumlanır.

Rüyada Zemzem Suyu Hediye Almak

Rüya sahibinin geçmişte yaptığı hatalarının farkında olmasına, dünya hayatındaki işler sebebiyle ahiret hayatı için hayırları ihmal etmeye, uzun süredir çektiği sıkıntıların ve hayatın ağırlığının üzerinden bitmesine, rüya sahibinin hem malının hem de parasının artmasına, kısmetinin ve şansının açık olmasına, zorluklara karşı mücadele eden bir yapısı olduğunu, herkesin imrendiği güce ve kuvveti kavuşmasına, iman dolu bir hayatı olmasına ve imanlı ölmesine, dostlarını ihmal etmeye, yaptığı yanlışlardan ders almaya, borcu var ise bir insana ihtiyaç duymasına, maddi sıkıntılardan kurtulmasına, fani işler ile çok meşgul olmaya işaret eder.

Rüyada Zemzem Suyu ve Hurma Yemek

Hayırlı günlerin başlangıç kapısını araladığınızın işaretidir. Günahlarınızdan arınmak istediğinizi ancak bunun için çaba harcamanız gerektiğini gösterir. Düşüncelerini maneviyata yönelterek ruhunu temize çıkarmak istiyor demektir. Bunun için yapması gereken bol bol dua okumaktır.

Kişi güzel ve kendisini etkileyen olaylara şahit olmuş demektir. Bu rüyayla birlikte o kişinin etkilendiği olaya kayıtsız kalmaması gerekir. Rüyada hurma yediğini gören kişi hayatı boyunca arzuladığı yaşam tarzına kavuşacak demektir. Hurma yediğini gören kişinin sağlığında bir takım problemler varsa, kısa zamanda bu hastalığı atlatıp eski sağlığına kavuşacağının habercisidir.

Rüyada Ölüden Zemzem Suyu Almak

Kişinin hayatında yeni başlangıçlar yaşayacağının habercisidir. Maddi anlamda çeşitli sorunların giderileceğine, manevi anlamda bir rahatlama dönemine girileceğine işarettir. Bununla birlikte  kişinin maneviyatını ihmal etmemesi gerektiği anlamını taşır. Kişinin hayatının bundan sonraki döneminde bolluk ve bereket hakim olacağını söylemek mümkündür. Bu kişi, elindekileri ihtiyaç sahipleriyle paylaşmaktan hiçbir zaman kaçınmamalıdır.

Rüyada Zemzem Suyu Dağıttığını Görmek

En ufak bir konuda da olsa yardım edeceği kişiden büyük fayda görecektir. Kişi kafasındaki olumsuz düşüncelerden uzaklaşmaya çalışmalıdır. Bunu başarabilirse, hayatında çok güzel başlangıçlar yaşayacaktır, eğer başaramazsa olumsuz düşünceler katlanarak artacak ve tüm hayatına etki edecektir. Bir evlilik için başlangıç yapmakta tereddüt etmemelidir. Önündeki dönemde maddi anlamda bolluk ve bereket dolu günler geçirecektir. Aile büyüklerinden hasta olan bir kişinin sağlığına kavuştuğu haberini alarak sevinecektir. Hayırlı işlere vesile olabilmek için kişinin eline fırsatlar geçeceğine işaret eder.

Rüyada Zemzem Suyu İkram Etmek

İkram ettiğin kişiyi tanıyorsan o kişinin dertlerine derman olabileceğin anlamına gelir. O kişinin üzüntülerinden ve sıkıntılarından kurtulacağına işaret eder. Kişiyi tanımıyorsan veya yüzünü görmediysen, tanımadığın bir kişiye faydan dokunacağını ve bu sayede o kişinin maddi anlamda ferahlayıp manevi anlamda rahatlayacağı anlamına gelir. Bidonlarla ikram ettiğini görmek, hayatında yepyeni bir döneme adım atarak maddi anlamda zenginleyeceğini işaret eder. Ancak bu dönemde yardıma muhtaç kişiler unutulmamalıdır. Başkalarına içirdiğini görmek bir mal mülk sahibi olunacağına işarettir. Kişi eğer evlenmek istiyorsa karşısına hayırlı eş adayı çıkacak anlamına gelir.

Rüyada Zemzem Suyu İstemek

Rüya sahibinin hatalarından kıl payı dönmesine, çözümlere kavuşmasına, kısmetinin ve şansının açık olmasına, şansının yaver gitmesine, sorunları ve problemleri ardında bırakıp geleceğe güzel bakmasına, herkes tarafından imrenilen güce ve kuvvete ulaşmasına, hayatındaki tüm engelleri aşmasına, iman sahibi bir insan olmasına işaret eder. Rüya sahibinin çevresinde fesat ve kötü niyetli insanların olmasına, hem maddi hem de manevi anlamda sıkıntılarının bitmesine, Allah katında iman dolu bir kul olmaya, hak yolundan ayrılmamaya, hem bu dünyada hem de ahiret hayatında hiç bir sıkıntı çekmemeye, faydalı ilme sahip olmasına, çevresindeki insanların gözünde iyi insan olmasına, günahlarından arınmaya, hatalarının ve günahlarının farkında varmasına ve af dilemesine, Allah’ın her şeyi gönlüne göre vermesine,dert ve hastalıklardan uzak durmasına, dualarının kabul olmasına, günahlarının affedilmesi için her zaman Allah’a dua etmesi gerektiğine rivayet edilir.

Rüyada Bulanık Zemzem Suyu İçmek

İbadet dolu bir hayata, günahlardan arınmaya, hastalıklardan şifa bulmaya, murat ettiği şeylere sahip olmaya, tehlikeli hastalıklardan arınmaya, üzüntünün ve sıkıntının yok olmasına, kötü anlamda ise iş hayatı anlamında ortaklıkların bozulmasına, yolların ayrılmasına, kişinin zorluklar çekerek elde ettiği mevkiyi kaybetmesine, hayatımda her şeyi zor elde edeceğine, işlerinin bozulmasına, birkaç insanla husumet yaşamasına, toplum tarafından dışlanmasına yorulur. Rüya sahibinin hayatındaki problemlerden arınmasına, aynı zamanda sorunların çözüme kavuşmasını, sıkıntılardan arınıp hak ettiği hayata kavuşacağına, hayatında hiç bir zaman Allah yolundan ayrılmayacağını, hem maddi hem de manevi anlamda sıkıntı çekmeyeceğine, hayalini kurduğu hayata sahip olmasına, hak ettiği parayı kazanmasına, işsiz ise tez vakitte hayırlı bir iş bulmasına işaret eder.

Rüyada Zemzem Suyu ve Hurma Görmek

Rüya tabircilerine göre hangi manalara gelmekte olduğuna değineceğiz. Dinimizce önemli bir yere sahip olmasından dolayı rüyada da olsa görmek çok hayırlı olaylara kapı aralamaktadır. Sizin bu suyu görmeniz şerefli, cömert ve iyi yürekli bir insan olduğunuza ya da aynı özelliklere sahip bir kişiyle hoş sohbet edeceğinize işaret etmektedir. İslam yorumcuları da kişinin geçmişte işlemiş olduğu günahlarından arınacağına ve tövbelerinin Allah katında kabul edileceğine yönelik bir açıklama getirmişlerdir. Bununla beraber manevi yönden huzursuz olan kişilerin huzuru ve mutluluğa bulacakları söylenir. Sıkıntılarının, dertlerinin ve üzüntülerinin bir çırpıda akıp yok olacağına delalettir.

Rüyada Camide Zemzem Suyu İçmek

Olumlu alametlere işarettir. Bunlardan biri, kişinin dine faydalı işlerle uğraştığı ve bu işlerin sonunda bereketli rızkları kazandığını yönündedir. İlerleyen zamanlarda elde ettiği başarılar, onu büyük bir insan yapacak ve kişiyi çok fazla kazanç getiren işlerin patronu olmaya aday gösterilecektir. Bununla birlikte ilim öğrenmeye ve öğretmeye olan merakı gün geçtikçe artarak devam edecektir. Emek vererek, fedakarlık göstererek ve dişiyle tırnağıyla çabalayarak yaptığı işten mükafat kazacağını yorumu yapılabilir. Tüm yorumların her kelimesi birebir olacak diye bir kaide yoktur. Burada yazılan güzel ve iyi yorumların kat ve kat şahanesi sizin hayatınızda yer bulsun.

Rüyada Zemzem ve Hurma İkram Etmek

Genel itibariyle yorumlandığında hayırlara vesile eder. Olumlu ve iyiye delalettir. Öncelikle rüyada ikram etmenin anlamına bakılmalıdır. Aile, iş ya da özel hayatında yapmış olduğu iyilikleri ve insanlara vermiş olduğu destekleri gösterir. Rüya sahibinin yaptığı bu iyilik ve desteklerin karşılığını alacağını, çok büyük yardımlar alarak bütün sorunlarının üstesinden geleceğine tabir olunur. Eğer rüya sahibinin, mücadele ettiği bir sorunu, bir derdi, sıkıntısı var ise bunlardan kurtulur. Ödeyemediği bir borç mevcut ise göreceği maddi bir destekle bu borcunu öder. Aynı zamanda  kişi, cömert, eli açık, vicdanlı, gönlü bol biridir ve paylaştığı kadar bolluk, bereket, rızık çokluğu yaşayacağını gösterir.

Rüyada Zemzem Suyu Çıkarmak

Umre ziyareti yapılacağına yorulur. Rüyayı gören kişinin devlet ile ilgili bir işinin hayırla sonuçlanacağına işaret eder. Ayrıca, helal kazanç anlamı da taşır. Rüyayı gören kişinin kazanacağı, elde edeceği paraların ve elde edeceği malların helalinden olacağını gösterir. Birini bir dertten kurtarmak olarak yorumlanır. Eğer rüya sahibi kime zemzem ikram ettiğini hatırlıyor ise o kişiye hayrı dokunur. Eğer kişiyi hatırlamıyorsa yardım için kapısını çalacak birinin varlığına ve rüya sahibinin bu kişiye elinden gelen yardımı yapacağına işaret eder. Rüya bir bütün olarak yorumlanacak olursa, rüya sahibinin yaşayacağı bolluk, bereket, kazancında yaşayacağı artış, mali sıkıntıların bitiş, iş hayatında olumlu gelişmeler şeklinde yorumlanmaktadır. Her anlamı ile rüyayı gören kişinin ve yakın çevresinin yaşayacağı güzel gelişmeleri, mutlu günleri müjdeleyen bir rüyadır. Rüyadaki diğer detaylar hatırlanıyorsa onlarında yorumlarına bakılmalıdır.

Rüyada Zemzem Suyunu Yüzüne Sürmek

En hayırlı rüyalardandır. Rüya sahibi çaresiz kaldığı konularda çare bulacak, sıkıntı içinde olduğu durumlardan kurtulacak, bütün dertlerinden, kederlerinden arınacak, bir hastalığı var ise şifa bulacak demektir. Uzun zamandır hayalini kurduğu şeylere kavuşacağı anlamına gelir. Sürmek, iyiye, güzelliğe delalet eder. Dini açıdan bakıldığında, rüya sahibinin inancının güçlü oluşuna, ibadetlerine olan bağlılığına, İslami kurallara uygun yaşayışına işaret eder. Dua ettiği her konuda yüzü gülecek demektir. Azimle çalışacak ve karşılığını görecektir. Rüya sahibinin, dürüstlüğü, çalışkanlığı sayesinde işinde yükseleceği, itibarının artacağı, işinde sevilen, sayılan biri olacağı anlamına gelir.

Rüyada Zemzem Suyu İçip Dua Etmek

Rüya sahibi, kararsız kaldığı, aklını kurcalayan bir konuda çok doğru adımlar atarak bir yol seçecek ve seçtiği yolda doğru kararlar alacak. Bu kararlar sayesinde çok mutlu olacaktır. Bunun yanı sıra, kişi yaptığı yanlışlardan dönecek, hatalardan ders çıkarıp aynı hataları yapmaktan vazgeçecek, kötü duygu ve düşüncelerden arınacak, doğrulukla hayatına devam edeceğini gösterir. Bu rüyayı gören kişi, bekar bir kimse ise güvenilir bir eşle sevgi dolu, mutlu bir evlilik yapacak, muradına erecektir. Evli bir kimse ise, evinde ailesi ve çocuklarıyla çok mutlu bir hayat sürecek, ağzının tadı hep yerinde olacak demektir. Hasta bir kimse bu rüyayı görürse, kısa zamanda şifa bulacak, çektiği rahatsızlıktan kurtulacak sağlığına kavuşacak anlamına gelmektedir. İş hayatında yaşanan bir sıkıntı varsa artık bu sıkıntının biteceği iş hayatında daha iyi yerlere gelineceğine işaret eder. Bir muradı, dileği olan bu rüyayı görse, muradı, dileği her ne ise, kişi dileğine kavuşur.Genel anlamı ile mutluluk, şifa, başarı, kazanç anlamına gelir. Kişinin hayatında olabilecek hayırlı, güzel gelişmelere delalet eder.

Rüyada Zemzem Suyu İçmek

Rüyayı gören kişinin çok kutsal bir işe girişeceğini işaret etmektedir. Ufak tefek adımlarla başlanılan bu iş, rüya sahibinin etrafındaki herkese uğur getirecek ve hayırlı bir işe sebep olan rüya sahibi de huzur bulacaktır. Bazı rüya yorumcularına göre kuyusundan içilen zemzem suyu bu işin biraz meşakkatli olacağına dalalettir fakat imkansız değildir. Azmin ve hırsın elinden hiçbir şey kurtulmayacağı için rüya sahibine biraz fazla iş düşecektir ama sonucunu da en mükemmel şekilde alacaktır. Küçük bir bardaktan içilen ise imanı biraz zayıf olan rüya sahibinin zamanla bunu aşacağına ve güzel işler başaracağına işaret eder.

Rüyada Zemzem Suyu Getirmek

Kişi hayatının her döneminde düştüğü sıkıntılardan kolaylıkla kurulacak demektir. Bu kutsal suyun gücü sayesinde kendine olan inancı pekişecek ve hem hayatını hemde etrafındaki insanların hayatını güzelleştiren kararlar alabilecektir. Gebe bir bayanın rüyasında içmesi evladının güzel huylu olması ve imanının da bütün olması ile yorumlanır. Fakat içen kişi hasta bir insan ise şifaların en güzeli ile müjdelenecektir. Bu şifa tabii ki Yaratan’dan gelir ve ayrıca rüya sahibine eskisinden de sağlıklı bir hayat verir. Eğilerek tek eli yardımıyla yudum yudum içtiğini gören kişi, hiç umudu olmadı halde ağır bir yükün altından ustalıkla kalkmayı başaracak demektir. Fakat iki eliyle birden kana kana içiyorsa, tere yağında kıl çeker gibi kolay bir şekilde bütün zorlukların üstesinden gelecek ve hayalini kurduğu yaşantının merkezine oturacak demektir. Rüya gören kişi kendi elleri ile başka birisine içiriyor ise, etrafında onun yardımına muhtaç birileri var demektir ve rüya sahibinin bunu iyi gözlemlemesi gerekir.

Rüyada Şişede Zemzem Suyu Görmek

Bu rüyayı gören kişi Allah katında salih bir kul olup iyi kalpli, hayır sever ve yardımsever bir insandır. Bu rüyayı gören kişi yakın zaman sonra umre veya hac ziyaretine gidecektir. Rüya sahibinin hayatındaki problemlerden arınmasına, sorunların çözüme kavuşmasını, sıkıntılardan kurtulup hak ettiği hayata kavuşacağına, Allah yolundan ayrılmayacağını, hem bu dünyada hem de ahiret hayatında sıkıntı çekmeyeceğine, Hz. Muhammed ve sahabelerin yolunda ayrılmayacağına, iman sahibi bir kimseye, faydalı ilme, çevresindeki insanlara faydalı olmaya, hayırlı bir eşe sahip olmaya, iş hayatında helal ve temiz rızk kazanmaya, günahlarının ve hatalarının farkına varıp Allah’tan af dilemeye, haram ve kötü işlerden uzak durmaya, hayırlı bir yuvaya sahip olmaya işaret eder. Ayrıca, rüya sahibinin hayatının düzene girmesine, ibadet dolu bir hayata, günahlardan arınmaya, hastalıklardan şifa bulmaya, murat ettiği şeylere sahip olmaya, tehlikeli hastalıklardan arınmaya, üzüntünün ve sıkıntının yok olmasına, dert ve hastalıklardan uzak durmaya delalettir.

Rüyada Okunmuş Zemzem Suyu İçmek

Kişi bu kutsal suyu bir başkasının elinden içiyorsa, daha önce hata yaptığı ve defalarca özür dilediği halde affedilmeyi beklediği bir büyüğü tarafından affedilerek müjdelenir. Eğer rüya sahibinin yetişemeyeceği kadar uzakta ise ve ona yardım ederek içmesini sağlayan birisi var ise, bu kişinin öğütleri ile yapılan bir yanlıştan kolayca dönüleceği anlamını taşır. İçen kişinin her türlü zorluğa göğüs gererek şükredeceği ve bunun mükafatını da fazlası ile alacağı günler gelecektir.

Rüyada Hacdan Zemzem Suyu Gelmesi

İbadetlerle dolu, imanlı, sevap işleyerek geçecek bir hayata, günahlarından arınıp feraha kavuşmaya, hastalıklarından kurtulup şifa bulacağına, murat ettiği her ne varsa kolaylık ile kavuşacağına, tehlikeli hastalıkların ondan uzak olacağına, bu zamana kadar yaşadığı tüm sıkıntıların bir anda yok olmasına, gelecekte her şeyin güzel olmasına yorulur. Bir diğer yorum da kötü olarak iş hayatında yaşayacağı sıkıntılara, yaptığı ortaklıklarının bozulacağına, hayal ettiği hiç bir şeyin istediği gibi gitmeyeceğine, bu zamana kadar gelmek için çaba sarf ettiği mevkisini elinden alınmasına, hayatında her şeyin çok zor elde edeceğine, bir kaç insanla husumet yaşayarak insanlar tarafından dışlanmaya şeklinde yorumlanır. Aynı zamanda işlerinin bozulmasından sonra yanında kimsenin olmayacağına, psikolojik sıkıntıların arasında kalacağına işaret eder. Allah’a sığınarak dua etmesine imanının güçlenmesine iç huzuru bulmasına yorumlanır.

Rüyada Birinden Zemzem Suyu Almak

Bilindiği gibi kutsal bir sudur. Dolayısıyla, zemzem suyuna ilişkin olaylar görmek öncelikle kutsal değerlere işaret eder. Kişinin dini inancına olan bağlılığı, ibadetlerine olan düşkünlüğünü anlatır. Kişinin ettiği duaları ve tövbeleri kabul olacak, Allah katında makbul olacaktır. Rüyayı gören kişinin dua ettiği canı gönülden dilediği ne var ise o dileğine kavuşacak, muradı gerçekleşecek demektir. Eğer bir hastalık var ise şifa, bir dert var ise derman bulacak, ödeyemediği borçları var ise borçlarını ödeyecek manasına gelir. Bu rüya, manen gönül huzuru bulmak demektir.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git