Rüyada Zemzem Suyu Görmek

22.05.2015
Rüyada Zemzem Suyu Görmek

Rüyada zemzem suyu görmek rüya sahibine çok güzel haberleri müjdeler ve hayatında olumlu gelişmelerin yaşanacağını da haber verir. Eğer rüya sahibi yada onun çok yakınlarından birisi son zamanlarda yaşadığı üzücü olaylardan dolayı bir hastalığa yakalanmışsa bu hastalığın kısa sürede şifa bulabileceğine dalalettir. Fakat rüya sahibi başka bir uzun süredir Allah’tan istediğiniz bir duanın kabul olmasına, içmesine yardımcı oluyorsa bunun anlamı çok daha farklıdır. İçen kişi ile rüya sahibinin el ele verip bereketli bir işe imza atacaklarını işaret eder. Bu yeni iş ilk önce etraftakilerin kuşkulu bakışlarına neden olacaktır ama daha sonra verilen emeğin karşılığı alındıkça herkes tarafından ilgi ile karşılanacaktır.

 Rüyada Zemzem Suyu Dağıtmak

Rüyaların en hayırlısı sayıldığı için daha hayırlı bir ömre de dikkat çeker. Rüya sahibinin şimdiye kadar yaşadığı tüm kötü olaylardan bir ders çıkarmayı ve yoluna daha emin adımlarla devam etmeyi öğrenecektir. Başka bir rüya yorumcusuna göre ise büyük bir muradın gerçekleşmesi anlamına gelir. Bu muradın gerçekleşmesi için tüm gücünü kullanan rüya sahibi nihayet sevindirici haberler alabilecek ve hayatına yön verebilecektir. Eğer rüya sahibi genç biri ise ilim ve irfanını yükseltmek için üstün çabalar sarf edecek demektir. Daha da önemlisi bu çabaların sonucunu en güzel şekilde alacak ve dilediği mesleğe sahip olarak rahat bir hayat sürecektir.

Rüyada Zemzem Suyu Doldurmak

Rüya sahibinin her türlü şerden korunacak ve asla üzüntüye düşmeyecek demektir. Mühim olan tek şey ise şer gibi görünen olayların içindeki hayrı görmek olacaktır. Eğer donatılmış bir sofrada ise o eve asla haram lokma girmeyecek ve daima huzur dolu olacak anlamına gelir. Bazı rüya yorumcularına göre ise çok iyi niyetli bir komşuya sahip olmak ile yorumlanır. Bu komşu ile kurulacak olan güçlü bağlar sayesinde yaşanan her türlü zorluğa bir çözüm bulanacak ve rüya sahibinin yaşantısı daha katlanılır bir hale gelecektir. Aynı zamanda bereketin sembolüdür ve borçların ödenmesi ve sıkıntıların bitmesi anlamına da gelmektedir.

Rüyada Zemzem Suyu Vermek

Maddi yönden rahatlamaya, bu kişinin sevdiklerinin içinde aranılan bir kimse olmaya, hayatta her istediği şeyi fazlaca almaya, hayatının başarılı geçmesini, hayatı ile ilgili dönüşü olmayan kararlar almasına, hayatımdaki iyi insanların farkına varacağını, hayalini kurduğu hayatı yaşayacağına, şansının ve kısmetinin açık olmasına, inanç ve vicdan sahibi bir kimse ile tanışmaya, Allah katında mertebesinin artmasına, sağlıklı ve bereketli bir ömre, anne ve babasının gözünde hayırlı evlat olduğuna işaret eder.

Rüyada Zemzem Suyuyla Abdest Almak

Hayırlara vesile olan, iyilik, güzellik ile yorulur. Rüya sahibinin zorluklardan ve borçlardan kurtulmasına, dertlerinin ve sıkıntılarının geçmesine, hastalığını yenmesine, tüm hayatının başarılı geçmesine, sıradan insanlardan farklı bir zekaya sahip olmasını, şansının ve talihinin açık olmasını, ömrünün uzun ve bereketli olmasına rivayet edilir. Aynı zamanda rüyayı gören kişinin uzun süredir hayatında yaşadığı maddi zorluklarının bitmesine işaret eder. Rüya sahibinin hayat sevincinin yerine gelmesine, ticari anlamda işlerin yoluna girmesine, maddi gelirinin artmasına, rüya sahibinin tehlikelerden kazalardan ve belalardan uzak durmasına, Allah ile yakınlaşmasına, hem bu dünyada hem de ahiret hayatında sıkıntı çekmeyeceğine, kendisine öz eleştiri yapmasına, dini açıdan eksikleri var ise bunları tamamlamaya, yaptığı yanlışları düzeltmek için elinden gelen gayreti göstermeye, kişinin manevi huzura ermesine ve yüzünün eskisi gibi gülümsemesine delalet eder. Rüya sahibinin Allah’a karşı günahlarından arınmaya ve hatalarını telafi etmek için her fırsatı kovaladığını işaret eder. Rüyayı gören kişinin çevresindeki kötü insanların ona hiçbir zaman kötülük yapamayacağını, onların amaçlarına ulaşamamasına, hayatını hem maddi hem de manevi olarak garanti altına almaya yorumlanır.

Rüyada Zemzem Suyu ve Hurma Yemek

Hayırlı günlerin başlangıç kapısını araladığınızın işaretidir. Günahlarınızdan arınmak istediğinizi ancak bunun için çaba harcamanız gerektiğini gösterir. Düşüncelerini maneviyata yönelterek ruhunu temize çıkarmak istiyor demektir. Bunun için yapması gereken bol bol dua okumaktır.

Kişi güzel ve kendisini etkileyen olaylara şahit olmuş demektir. Bu rüyayla birlikte o kişinin etkilendiği olaya kayıtsız kalmaması gerekir. Rüyada hurma yediğini gören kişi hayatı boyunca arzuladığı yaşam tarzına kavuşacak demektir. Hurma yediğini gören kişinin sağlığında bir takım problemler varsa, kısa zamanda bu hastalığı atlatıp eski sağlığına kavuşacağının habercisidir.

Rüyada Zemzem Suyu Dağıttığını Görmek

En ufak bir konuda da olsa yardım edeceği kişiden büyük fayda görecektir. Kişi kafasındaki olumsuz düşüncelerden uzaklaşmaya çalışmalıdır. Bunu başarabilirse, hayatında çok güzel başlangıçlar yaşayacaktır, eğer başaramazsa olumsuz düşünceler katlanarak artacak ve tüm hayatına etki edecektir. Bir evlilik için başlangıç yapmakta tereddüt etmemelidir. Önündeki dönemde maddi anlamda bolluk ve bereket dolu günler geçirecektir. Aile büyüklerinden hasta olan bir kişinin sağlığına kavuştuğu haberini alarak sevinecektir. Hayırlı işlere vesile olabilmek için kişinin eline fırsatlar geçeceğine işaret eder.

Rüyada Zemzem Suyu İkram Etmek

İkram ettiğin kişiyi tanıyorsan o kişinin dertlerine derman olabileceğin anlamına gelir. O kişinin üzüntülerinden ve sıkıntılarından kurtulacağına işaret eder. Kişiyi tanımıyorsan veya yüzünü görmediysen, tanımadığın bir kişiye faydan dokunacağını ve bu sayede o kişinin maddi anlamda ferahlayıp manevi anlamda rahatlayacağı anlamına gelir. Bidonlarla ikram ettiğini görmek, hayatında yepyeni bir döneme adım atarak maddi anlamda zenginleyeceğini işaret eder. Ancak bu dönemde yardıma muhtaç kişiler unutulmamalıdır. Başkalarına içirdiğini görmek bir mal mülk sahibi olunacağına işarettir. Kişi eğer evlenmek istiyorsa karşısına hayırlı eş adayı çıkacak anlamına gelir.

Rüyada Zemzem Suyu İstemek

Rüya sahibinin hatalarından kıl payı dönmesine, çözümlere kavuşmasına, kısmetinin ve şansının açık olmasına, şansının yaver gitmesine, sorunları ve problemleri ardında bırakıp geleceğe güzel bakmasına, herkes tarafından imrenilen güce ve kuvvete ulaşmasına, hayatındaki tüm engelleri aşmasına, iman sahibi bir insan olmasına işaret eder. Rüya sahibinin çevresinde fesat ve kötü niyetli insanların olmasına, hem maddi hem de manevi anlamda sıkıntılarının bitmesine, Allah katında iman dolu bir kul olmaya, hak yolundan ayrılmamaya, hem bu dünyada hem de ahiret hayatında hiç bir sıkıntı çekmemeye, faydalı ilme sahip olmasına, çevresindeki insanların gözünde iyi insan olmasına, günahlarından arınmaya, hatalarının ve günahlarının farkında varmasına ve af dilemesine, Allah’ın her şeyi gönlüne göre vermesine,dert ve hastalıklardan uzak durmasına, dualarının kabul olmasına, günahlarının affedilmesi için her zaman Allah’a dua etmesi gerektiğine rivayet edilir.

 Rüyada Bulanık Zemzem Suyu İçmek

İbadet dolu bir hayata, günahlardan arınmaya, hastalıklardan şifa bulmaya, murat ettiği şeylere sahip olmaya, tehlikeli hastalıklardan arınmaya, üzüntünün ve sıkıntının yok olmasına, kötü anlamda ise iş hayatı anlamında ortaklıkların bozulmasına, yolların ayrılmasına, kişinin zorluklar çekerek elde ettiği mevkiyi kaybetmesine, hayatımda her şeyi zor elde edeceğine, işlerinin bozulmasına, birkaç insanla husumet yaşamasına, toplum tarafından dışlanmasına yorulur. Rüya sahibinin hayatındaki problemlerden arınmasına, aynı zamanda sorunların çözüme kavuşmasını, sıkıntılardan arınıp hak ettiği hayata kavuşacağına, hayatında hiç bir zaman Allah yolundan ayrılmayacağını, hem maddi hem de manevi anlamda sıkıntı çekmeyeceğine, hayalini kurduğu hayata sahip olmasına, hak ettiği parayı kazanmasına, işsiz ise tez vakitte hayırlı bir iş bulmasına işaret eder.

Rüyada Zemzem Suyu ve Hurma Görmek

Rüya tabircilerine göre hangi manalara gelmekte olduğuna değineceğiz. Dinimizce önemli bir yere sahip olmasından dolayı rüyada da olsa görmek çok hayırlı olaylara kapı aralamaktadır. Sizin bu suyu görmeniz şerefli, cömert ve iyi yürekli bir insan olduğunuza ya da aynı özelliklere sahip bir kişiyle hoş sohbet edeceğinize işaret etmektedir. İslam yorumcuları da kişinin geçmişte işlemiş olduğu günahlarından arınacağına ve tövbelerinin Allah katında kabul edileceğine yönelik bir açıklama getirmişlerdir. Bununla beraber manevi yönden huzursuz olan kişilerin huzuru ve mutluluğa bulacakları söylenir. Sıkıntılarının, dertlerinin ve üzüntülerinin bir çırpıda akıp yok olacağına delalettir.

Rüyada Camide Zemzem Suyu İçmek

Olumlu alametlere işarettir. Bunlardan biri, kişinin dine faydalı işlerle uğraştığı ve bu işlerin sonunda bereketli rızkları kazandığını yönündedir. İlerleyen zamanlarda elde ettiği başarılar, onu büyük bir insan yapacak ve kişiyi çok fazla kazanç getiren işlerin patronu olmaya aday gösterilecektir. Bununla birlikte ilim öğrenmeye ve öğretmeye olan merakı gün geçtikçe artarak devam edecektir. Emek vererek, fedakarlık göstererek ve dişiyle tırnağıyla çabalayarak yaptığı işten mükafat kazacağını yorumu yapılabilir. Tüm yorumların her kelimesi birebir olacak diye bir kaide yoktur. Burada yazılan güzel ve iyi yorumların kat ve kat şahanesi sizin hayatınızda yer bulsun.

Rüyada Zemzem ve Hurma İkram Etmek

Genel itibariyle yorumlandığında hayırlara vesile eder. Olumlu ve iyiye delalettir. Öncelikle rüyada ikram etmenin anlamına bakılmalıdır. Aile, iş ya da özel hayatında yapmış olduğu iyilikleri ve insanlara vermiş olduğu destekleri gösterir. Rüya sahibinin yaptığı bu iyilik ve desteklerin karşılığını alacağını, çok büyük yardımlar alarak bütün sorunlarının üstesinden geleceğine tabir olunur. Eğer rüya sahibinin, mücadele ettiği bir sorunu, bir derdi, sıkıntısı var ise bunlardan kurtulur. Ödeyemediği bir borç mevcut ise göreceği maddi bir destekle bu borcunu öder. Aynı zamanda  kişi, cömert, eli açık, vicdanlı, gönlü bol biridir ve paylaştığı kadar bolluk, bereket, rızık çokluğu yaşayacağını gösterir.

Rüyada Zemzem Suyu Çıkarmak

Umre ziyareti yapılacağına yorulur. Rüyayı gören kişinin devlet ile ilgili bir işinin hayırla sonuçlanacağına işaret eder. Ayrıca, helal kazanç anlamı da taşır. Rüyayı gören kişinin kazanacağı, elde edeceği paraların ve elde edeceği malların helalinden olacağını gösterir. Birini bir dertten kurtarmak olarak yorumlanır. Eğer rüya sahibi kime zemzem ikram ettiğini hatırlıyor ise o kişiye hayrı dokunur. Eğer kişiyi hatırlamıyorsa yardım için kapısını çalacak birinin varlığına ve rüya sahibinin bu kişiye elinden gelen yardımı yapacağına işaret eder. Rüya bir bütün olarak yorumlanacak olursa, rüya sahibinin yaşayacağı bolluk, bereket, kazancında yaşayacağı artış, mali sıkıntıların bitiş, iş hayatında olumlu gelişmeler şeklinde yorumlanmaktadır. Her anlamı ile rüyayı gören kişinin ve yakın çevresinin yaşayacağı güzel gelişmeleri, mutlu günleri müjdeleyen bir rüyadır. Rüyadaki diğer detaylar hatırlanıyorsa onlarında yorumlarına bakılmalıdır.

Rüyada Zemzem Suyunu Yüzüne Sürmek

En hayırlı rüyalardandır. Rüya sahibi çaresiz kaldığı konularda çare bulacak, sıkıntı içinde olduğu durumlardan kurtulacak, bütün dertlerinden, kederlerinden arınacak, bir hastalığı var ise şifa bulacak demektir. Uzun zamandır hayalini kurduğu şeylere kavuşacağı anlamına gelir. Sürmek, iyiye, güzelliğe delalet eder. Dini açıdan bakıldığında, rüya sahibinin inancının güçlü oluşuna, ibadetlerine olan bağlılığına, İslami kurallara uygun yaşayışına işaret eder. Dua ettiği her konuda yüzü gülecek demektir. Azimle çalışacak ve karşılığını görecektir. Rüya sahibinin, dürüstlüğü, çalışkanlığı sayesinde işinde yükseleceği, itibarının artacağı, işinde sevilen, sayılan biri olacağı anlamına gelir.

Rüyada Zemzem Suyu İçip Dua Etmek

Rüya sahibi, kararsız kaldığı, aklını kurcalayan bir konuda çok doğru adımlar atarak bir yol seçecek ve seçtiği yolda doğru kararlar alacak. Bu kararlar sayesinde çok mutlu olacaktır. Bunun yanı sıra, kişi yaptığı yanlışlardan dönecek, hatalardan ders çıkarıp aynı hataları yapmaktan vazgeçecek, kötü duygu ve düşüncelerden arınacak, doğrulukla hayatına devam edeceğini gösterir. Bu rüyayı gören kişi, bekar bir kimse ise güvenilir bir eşle sevgi dolu, mutlu bir evlilik yapacak, muradına erecektir. Evli bir kimse ise, evinde ailesi ve çocuklarıyla çok mutlu bir hayat sürecek, ağzının tadı hep yerinde olacak demektir. Hasta bir kimse bu rüyayı görürse, kısa zamanda şifa bulacak, çektiği rahatsızlıktan kurtulacak sağlığına kavuşacak anlamına gelmektedir. İş hayatında yaşanan bir sıkıntı varsa artık bu sıkıntının biteceği iş hayatında daha iyi yerlere gelineceğine işaret eder. Bir muradı, dileği olan bu rüyayı görse, muradı, dileği her ne ise, kişi dileğine kavuşur.Genel anlamı ile mutluluk, şifa, başarı, kazanç anlamına gelir. Kişinin hayatında olabilecek hayırlı, güzel gelişmelere delalet eder.

Rüyada Zemzem Suyu İçmek

Rüyayı gören kişinin çok kutsal bir işe girişeceğini işaret etmektedir. Ufak tefek adımlarla başlanılan bu iş, rüya sahibinin etrafındaki herkese uğur getirecek ve hayırlı bir işe sebep olan rüya sahibi de huzur bulacaktır. Bazı rüya yorumcularına göre kuyusundan içilen zemzem suyu bu işin biraz meşakkatli olacağına dalalettir fakat imkansız değildir. Azmin ve hırsın elinden hiçbir şey kurtulmayacağı için rüya sahibine biraz fazla iş düşecektir ama sonucunu da en mükemmel şekilde alacaktır. Küçük bir bardaktan içilen ise imanı biraz zayıf olan rüya sahibinin zamanla bunu aşacağına ve güzel işler başaracağına işaret eder.

Rüyada Zemzem Suyu Getirmek

Kişi hayatının her döneminde düştüğü sıkıntılardan kolaylıkla kurulacak demektir. Bu kutsal suyun gücü sayesinde kendine olan inancı pekişecek ve hem hayatını hemde etrafındaki insanların hayatını güzelleştiren kararlar alabilecektir. Gebe bir bayanın rüyasında içmesi evladının güzel huylu olması ve imanının da bütün olması ile yorumlanır. Fakat içen kişi hasta bir insan ise şifaların en güzeli ile müjdelenecektir. Bu şifa tabii ki Yaratan’dan gelir ve ayrıca rüya sahibine eskisinden de sağlıklı bir hayat verir. Eğilerek tek eli yardımıyla yudum yudum içtiğini gören kişi, hiç umudu olmadı halde ağır bir yükün altından ustalıkla kalkmayı başaracak demektir. Fakat iki eliyle birden kana kana içiyorsa, tere yağında kıl çeker gibi kolay bir şekilde bütün zorlukların üstesinden gelecek ve hayalini kurduğu yaşantının merkezine oturacak demektir. Rüya gören kişi kendi elleri ile başka birisine içiriyor ise, etrafında onun yardımına muhtaç birileri var demektir ve rüya sahibinin bunu iyi gözlemlemesi gerekir.

Rüyada Şişede Zemzem Suyu Görmek

Bu rüyayı gören kişi Allah katında salih bir kul olup iyi kalpli, hayır sever ve yardımsever bir insandır. Bu rüyayı gören kişi yakın zaman sonra umre veya hac ziyaretine gidecektir. Rüya sahibinin hayatındaki problemlerden arınmasına, sorunların çözüme kavuşmasını, sıkıntılardan kurtulup hak ettiği hayata kavuşacağına, Allah yolundan ayrılmayacağını, hem bu dünyada hem de ahiret hayatında sıkıntı çekmeyeceğine, Hz. Muhammed ve sahabelerin yolunda ayrılmayacağına, iman sahibi bir kimseye, faydalı ilme, çevresindeki insanlara faydalı olmaya, hayırlı bir eşe sahip olmaya, iş hayatında helal ve temiz rızk kazanmaya, günahlarının ve hatalarının farkına varıp Allah’tan af dilemeye, haram ve kötü işlerden uzak durmaya, hayırlı bir yuvaya sahip olmaya işaret eder. Ayrıca, rüya sahibinin hayatının düzene girmesine, ibadet dolu bir hayata, günahlardan arınmaya, hastalıklardan şifa bulmaya, murat ettiği şeylere sahip olmaya, tehlikeli hastalıklardan arınmaya, üzüntünün ve sıkıntının yok olmasına, dert ve hastalıklardan uzak durmaya delalettir.

Rüyada Okunmuş Zemzem Suyu İçmek

İbadetlerle dolu, imanlı, sevap işleyerek geçecek bir hayata, günahlarından arınıp feraha kavuşmaya, hastalıklarından kurtulup şifa bulacağına, murat ettiği her ne varsa kolaylık ile kavuşacağına, tehlikeli hastalıkların ondan uzak olacağına, bu zamana kadar yaşadığı tüm sıkıntıların bir anda yok olmasına, gelecekte her şeyin güzel olmasına yorulur. Bir diğer yorum da kötü olarak iş hayatında yaşayacağı sıkıntılara, yaptığı ortaklıklarının bozulacağına, hayal ettiği hiç bir şeyin istediği gibi gitmeyeceğine, bu zamana kadar gelmek için çaba sarf ettiği mevkisini elinden alınmasına, hayatında her şeyin çok zor elde edeceğine, bir kaç insanla husumet yaşayarak insanlar tarafından dışlanmaya şeklinde yorumlanır. Aynı zamanda işlerinin bozulmasından sonra yanında kimsenin olmayacağına, psikolojik sıkıntıların arasında kalacağına işaret eder. Allah’a sığınarak dua etmesine imanının güçlenmesine iç huzuru bulmasına yorumlanır.

Rüyada Birinden Zemzem Suyu Almak

Bilindiği gibi kutsal bir sudur. Dolayısıyla, zemzem suyuna ilişkin olaylar görmek öncelikle kutsal değerlere işaret eder. Kişinin dini inancına olan bağlılığı, ibadetlerine olan düşkünlüğünü anlatır. Kişinin ettiği duaları ve tövbeleri kabul olacak, Allah katında makbul olacaktır. Rüyayı gören kişinin dua ettiği canı gönülden dilediği ne var ise o dileğine kavuşacak, muradı gerçekleşecek demektir. Eğer bir hastalık var ise şifa, bir dert var ise derman bulacak, ödeyemediği borçları var ise borçlarını ödeyecek manasına gelir. Bu rüya, manen gönül huzuru bulmak demektir.

Başarı dolu günlerin sizi beklediğini ve bu başarınızın her zaman devam edeceğini müjdeler. Rüya sahibinin talihinin açılacağını, mutlu günler yaşayacağını, kısmetinin ayağına kadar geleceğini işaret eder. Öylesine hayırlıdır ki bu rüyayı gören kişinin Allah katında bir mertebe yükseldiğine inanılır. Uzun, sağlıklı ve bereketli bir hayat yaşayacağı anlamına gelir. Hayat boyunca kazadan, beladan, kötülükten, açlıktan ve hastalıktan uzak olacağınıza, hayır duaları sayesinde korunmaya ve kurduğunuz hayallere kavuşmaya işaret eder. Çok iyi bir insan olduğunuza, iyiliklerinizin karşılığını alacağınıza, sevdikleriniz tarafından değer göreceğinize, evinizdeki huzurun her zaman devam edeceğine, hayırlı bir işle yüksek bir mevkiye ulaşacağınıza delalet eder. Kişi hasta ise bu hastalığından kurtulacağına, sağlığına kavuşacağına yorumlanır. Her zaman hayır dolu haberlere müjdelenir. Çok istediği bir dileğinin kabul edildiğine şahit olur.

Rüyada Zemzem Suyu Hediye Almak

Kişi hayatı boyunca çok sevilen ve itibar gören bir kişi olabilir. Bu saygınlığı bir ömür boyu sürecektir. Çocuğu olmasını isteyen bir kadın ise çok yakın bir zamanda hamile kalabilir ve doğacak çocuk hayırlı bir evlat olacaktır. Kutsal bir sudur. Hz. Hatice’nin 7 kez tavaf edişi ile bu su çıkmıştır. Bu bir mucizedir. Dileklerinizin kabul olacağını ve hiç beklemediğiniz bir zamanda çok güzel olaylar yaşayacağınızı belirtir bu rüya. Her zaman umudunuzu kaybetmeden güzel düşler kurmaya devam ettiğinizi, güçlü ve ne istediğini bilen biri olduğunuzu gösterir bu rüya. Her rüyanız hayırlı olsun.

Rüyada Zemzem İçerken Dua Etmek

Rüya sahibinin başarı dolu hayatı olacağına, bu başarıların ard arda geleceğine,şansının yaver gideceğine, mutlu bir hayat yaşayacağına, kısmetli bir işe, güzel yatırımlar yapmasına işaret eder. Bu rüya çok hayırlı bir rüyadır. Rüyayı gören kişinin allah katında yükseldiğini, ahiret hayatında ve dünya hayatında sıkıntı çekmeyeceğini, salih bir kul olduğunu, bereketli bir ömür yaşayacağını, hayırlı işler içinde olduğunu gösterir. Kişinin hayatında hayırlı işler içinde olacağına, başkaları tarafından rüya sahibine daima dua edildiğine, dualar sayesinde mutlu bir hayat yaşamaya, kötülükten ve fenalıktan uzak durmaya, dedikodu yapmaktan kaçınmaya, hayattan istediği huzura kavuşmaya, hem maddi hem de manevi anlamda şükür sahibi olmaya delalet eder. Rüya sahibinin hayırlı ve allah korkusu olan insanlarla ne haber olmasına, güzel huylu bir eşe, imanının yükselmesine, daha çok şükretmesi gerektiğine, sağlıklı ve sıhhatli bir yaşama, hanesine gelecek berekete ve mutluluğa, imanı kuvvetli evlatlara, anne babanın sevabını almaya yorumlanır.

Rüyada Zemzem Suyunu Bulanık Görmek

Bu rüya sahibinin başına bela olacağı kişilerle tanışacağına, mallarının ve yatırımlarının elden gitmesine, iş hayatında zarar görmeye, ticari anlamda zarara, nimet azlığına, hastalık sahibi olmaya, bir akrabanın vefatına, düşmanlığını içinde saklayan bir dosta yorulur. Bazı rüya alimlerine göre ise, sıkıntılı ve stresli bir döneme geçiş yapacağınıza, telaşlı günlere, dikkatsiz olaya, başkalarının kötü düşüncelerinden fazla etkilenmeye, dert ve sıkıntılardan kurtulmaya, faydalı ilim sahibi olmaya, tehlikeli hastalıklardan kurtulmaya, dualarınızın tez vakitte gerçekleşeceğine, peygamber efendimizin ümmetine layık bir kul olmaya, ibadetlerin artmasına, hayırlı bir evlat olunacağına, hastalıklardan kurtulup şifa bulacağına işaret eder.

Rüyada Acı Zemzem İçmek

Rüyada hayırlara vesile eden rüyalar arasındadır. Rüyayı gören kişi hasta ise şifa bulacak kısa sürede sağlığına kavuşacaktır. Dertli, üzüntülü ise derdinden, borçlu ise borcundan kurtulacak, günahlarından arınacak, tövbeleri kabul olacak demektir. Rüyayı gören kimsenin muradı gerçek olur. Kişi iş hayatında azmi, çalışkanlığı sayesinde çok iyi yerlere gelecek, terfi bekliyorsa terfi alacak, kazancı artacak, ticaretle uğraşıyorsa karlı çıkacak, işsizse gönlüne göre bir iş bulacak şeklinde yorumlanmaktadır. Olabilecek olaylarda, durumlarda, aile içinde, özel ve iş hayatında mutluluk ve başarıya ulaşmak için biraz mücadele etmek gerektiğini anlatır. Rüyayı gören kişi istek ve hedeflerine ulaşmak için zorluklardan geçecek, çok emek verecek ve verdiği emeğin karşılığını fazlasıyla alacak anlamına gelir. Kişinin imanı, inancı ile yaşadığına da işaret eder. Kendi elinden yudumlayarak içiyor ise, umutsuz olduğu bir konuda ağır adımlarla istediği noktaya ulaşacak demektir. İşleri çok kolay olacak hiç yorulmadan hedefine ulaşacaktır. Birinin elinden içiyor ise daha önce kalbini kırmış olduğu, küstüğü, ayrı kaldığı biri ile barışacağı o kişiden güzel bir haber alacağı yorumlanır. Genel anlamı ile güzel, mutlu günlerin habercisidir. Rüya sahibini rahat, huzurlu bir sürecin beklediğini gösterir. Olumsuz yorumlarına bakıldığında, ağız tadınızı bozabilecek olaylara işaret eder. Üzüntü, kedere delalettir. Hoş olmayan sözler duyulabileceğini gösterir. İş hayatında ortaklıklarda yaşanacak bir sıkıntıya, bir malın elden çıkmasına, özel ve iş hayatında zorluklara, istenmeyen bir olaya yorumlanır. Ancak, başlangıçta can sıkan, üzüntü veren durum sonrasında rüya sahibi için hayır getirecektir.

Rüyada Zemzem Suyu Dökmek

Bazı rüya yorumcularına göre nadiren de olsa amansız bir hastalığa yakalanmaya, bu hastalığı atlatıp kısa süre sonra iyileşmeye, sağlıklı beslenmeye, iş hayatındaki başarısızlığa, fenalığını saklayan bir yabancıya, zor bir durumla karşı karşıya kalmaya, dedikodulara maruz kalmaya, psikolojik problemleri ve harama el uzatmaya işaret eder. Rüyayı gören kişi beklemediği anda yüklü miktarda para kazanacak, hayırlı rızk ve sevinçli bir haber almaya, hayatta çok iyi yerlere geleceğine, sıkıntıların sona erip mutlu bir hayata kavuşacağına, yaşayacağı ufak tartışmalardan sonra hayatının düzene gireceğine, kişinin kendini güçsüz ve kimsesiz hissetmesine, yapacağı yatırımlar sayesinde büyük kazançlar elde etmeye, ticari anlamda ortak bir işe girileceğine ve başarı elde edileceğine yorulur.

Rüyada Zemzem Kuyusunu Görmek

Rüya sahibinin hayatındaki sıkıntılarımdan kurtulmaya, hastalıklarından şifa bulmaya, iman sahibi olmaya, faydalı ilme, takva sahibi olmaya, hayal ettiği şeylerin gerçekleşmesine, tehlikeli hastalıklardan kurtulmaya, şu an içerisinde bulunduğu zor bir durumu kısa süre sonra atlatmaya, ibadet dolu bir hayata, dualarınızın kabul olacağını, Allah katında salih ve hayırlı bir insan olmaya, ilim sahibi olmaya ve ilim öğretmeye, hastalıklardan ve sıkıntılardan kurtulmaya, tez vakitte mala ve paraya kavuşmaya, sıkıntıların ardından gelecek mutlu günlere, bekar ise hayırlı bir insanla evlenmeye, huzura, çocuk sahibi olmaya, dilediği şeyleri Allah’ın nasip etmesine, iş hayatında haysiyeti olmaya, hatalarının ve günahlarının farkında olmaya, günahlarından alınacağını, rüya sahibinin işlerinin yoluna gireceğine, ümit ettiği bir şeyin gerçekleşmesine, sıkıntıdan kurtulmaya işaret eder.

Rüyada Zemzem Suyu Almak

Bir kimsenin desteğini alarak hayatına düzene sokmaya, birisine para yardımı yapmaya, bir dostumun kötü durumdan kurtulması için destek vermeye, sevaba girmeye, bir kimse tarafından takdir edilmeye, toplum içerisinde mertebesinin artmasına, iş hayatındaki yöneticisi tarafından takdir edilip onura edilmeye, isteklerin ve arzularını yerine gelmesine, kötülüğünü saklayan bir yabancıya, bir dostunun düşmanlığını kazanmaya, bir akrabasından gelecek zarara, günlük hayat içerisinde kendini ve dostlarını ihmal etmeye yorulur.

Bazı rüya yorumcularına göre hayalini kurduğu bir hayata kavuşmaya, sağlıklı ve sıhhatli olmaya, mal varlığına gelecek artışa, kötülükten iyiliğe geçmeye, iş hayatında yüksek mertebeye ulaşmaya, zenginlikten fakirliğe düşmeye, birkaç gün içerisinde birden fazla hayırlı haber almaya, arzu ve isteklerinin gerçekleşmesine, umre veya hac ziyaretine, insanlara yardımcı olmaya, zorluklarına ardından hak edilen mevkiye ve paraya sahip olmaya, alçak gönüllü olmaya, eli açık bir yaşlıya, iç dünyasında Allah sevgisinin artmasına, dualarının kabul olmasını delalet eder.

Rüyada Zemzem Kuyusuna Düşmek

Hayırlı ve olumlu yorumlanan rüyalardandır. Sizin yaşantınızda olacak çok büyük bir değişime işaret eder. Gerçekleşecek olan bu değişim yaşantınıza güzellikler getirecek olaylara yorumlanır. Eğer hasta iseniz şifa bulursunuz. İçinden çıkılmaz bir durumda iseniz sorununuz çözüme kavuşur. Bir üzüntünüz, derdiniz varsa bütün sıkıntılarınızdan kurtulacaksınız demektir. Aynı zamanda bu rüya, sizin alacağınız bir nasihate delalet eder. Eğer bu nasihate kulak verir, dinler ve uygularsanız sizin için çok hayırlı olacağını gösterir. Sizin yaşayacağınız mutlu günler anlamlarına da gelmektedir.

Sizin muradınızın olacağına, isteklerinize hiç ummadığınız bir anda kavuşacağınıza yüzünüzün hep güleceğine tabir olunur. Çıkılabilecek bir seyahati de anlatır. Daha önceden planlamış bir yolculukta olabilir aniden çıkılacak bir yolculukta olabilir. Her iki şekilde size hayır getirecektir. Bu rüya, sizin manevi dünyanıza da işaret eder. İman gücünüzü, inançlarınızın sağlamlığını gösterir. Dualarınız ve tövbelerinizin kabul olacağına tabir olunur. Sizin hiç beklemediğiniz bir anda alacağınız bir yardım ya da destek manalarına gelir. Bu yardım ya da destek maddi manevi olabilir. Bu sizin şu an en çok hangi konuda yardıma ihtiyacınız olduğu ile ilgilidir. Bir diğer yoruma göre, hayatınızı düzene sokmaya, pürüzleri gidermeye, yaşamınızda yolunda gitmeyen her şeyin yolunda gideceğine yorumlanır. Bu rüya iş hayatı üzerinden yorumlanırsa, sizin iş hayatında yöneticiniz tarafından taktir edileceğinize, iş hayatında yükselişe, bulunulan mevkiden bir üst kademeye çıkacağınıza delalet eder. Eğer siz kendi işinize sahipseniz ticari ve mesleki anlamda gelişme yaşayacağınız, kar sağlayacağınız, kazancınızın artacağına işaret eder. Elinize geçecek para ve mal elde edileceğine de işaret eder.

Rüyada Zemzemin Çıktığı Yeri Görmek

Rüyayı gören kişi yakın bir zamanda bir bolluğun kazancın köküne vasıf olacak demektir. Her ne şekilde görülürse görülsün o rüyadan olumsuz sonuç çıkarılması zor olsa da görülen diğer objelerle birlikte yorumlamak daha nitelikli sonuç verecektir. Temiz düzgün görünüyor ise sevdiğiniz kötülük beklemediğiniz dostunuz, arkadaşınız veya akrabanız sayesinde kendinizi bir bolluğun içinde bulacaksınız demektir. Tam tersi kirli, pis dağınık bir ortamdan çıktığı görülmüşse hiç iyilik beklemediğiniz aranıza husumet olan birileri tarafından bir bolluğa itileceksiniz demektir. Bu durumda husumetli olduğunuz kişi bunu bilmeden istemeden de yapmış olabilir, birden güveninizi kazanmasına fırsat vermeyin.

Aynı zamanda beklemediğiniz kişilerden beklemediğiniz anlarda beklemediğiniz fırsatlar yakalamak olarak da yorumlanır. Hiç aklınızda olmayan, olunca da çok iyi oldu sevinci yaşayacağınız durumlara işaret edebilir aklınızda bulunsun. Bu rüyalar etrafınıza karşı dikkatli olmanızı da hatırlatır. Kötü anlamda değil tabi. Etrafınızda çok da ben buradayım demeyen fırsatlar olur, bu fırsatları da fark edebilmeniz için tabiri caizse dört gözle etrafınızı kolaçan etmeniz gerekebilir. Bazen bu rüyayı gören kişiye değil de yakınında olan sevdiği birinin nasiplerine bolluğuna da yorulabilir. Eğer bu şekilde yorumlanacaksa da rüyadaki diğer objeler de tek tek yorumlanıp bir bütün halinde incelenmelidir.

Rüyada Ölüden Zemzem Suyu Almak

Rüya sahibi için hayırlara vesile olan ve güzel gelişmelerin habercisi olan bir rüyadır. İslami rüya yorumcuları bu rüyayı görenlerin günahlarından arındırdığına, Allah’ın dualarını kabul ettiğine, çevresinden birinin tehlikeli bir hastalıktan kurtulmasına, maddi durumu bozuk ise düzelmesine, Allah katında tövbelerini kabul olmasına, arzu ve isteklerinin gerçek olmasını, dert ve kazaların bu kişiden uzak olmasına, hayatında hem maddi hem de manevi anlamda büyük değişimler olacağına, hem kendisinin hem de sevdiklerinin rahat bir hayata kavuşmasına delalet eder. Rüya sahibinin iyi kalpli, temiz, hayır sever, yardımsever, merhametli ve vicdan sahibi bir insan olduğunu gösterir. Rüya sahibinin kısa zaman sonra elimdeki fırsatları değerlendirmesi ile beraber hayalini kurduğu hayata kavuşmasına delalet eder. Rüya sahibinin hem bu dünyada hem de ahiret hayatında hiçbir sıkıntı çekmeyeceğine, hem Allah katında hem de çevresinde itibar sahibi olmaya, haysiyet kazanmaya, mutlu bir insan olmaya, haram ve kötü işlerden uzak durmaya, kişinin hayatının bereketli olmasına, rüya sahibinin dini vecibelerini yerine getirmesine, murat ettiği şeylere nail olmaya, uzun zamandır Allah’tan dilediğiniz ne varsa gerçek olmasını, Allah yolunda ayrılmasına delalet eder.

Rüya sahibinin tatminkar olmasına, alçak gönüllülüğü sayesinde hayatının bol ve bereketli olmasına, zengin bir hayat sürmesine, dini açıdan iman dolu olmasına ve Allah katında salih bir kul olduğunu gösteren güzel bir rüyadır. Bazı rüya alimlerine göre ölen kişinin günahlarının temizlenmesine, dünya hayatında birçok iyilik yapmasını, maddi anlamda muhtaç olan insanlara yardım ettiğine ve Allah katında sevgili bir kul olduğuna işarettir. Rüya sahibinin imamının güçlü olmasından çevredeki insanların da faydalanmasını, Allah katında mertebesinin artmasına tabir edilir.

Rüyada Birine Zemzem Suyu Vermek

Verilen kişi ile alakalı farklı yorumlara çekilmektedir. Kişinin erkek olması rüya yorumunun ahiret ile ilgili olmasına, kadın ise dünyalık meseleler üzerine bir açıklama olmasına işaret olur. Bulanıksa gelecek kaygılarına yorumlanır. Kaygılarınızı biriyle paylaşmak arzusu duyuyor, fakat anlaşılmamaktan korkuyor olabilirsiniz. Sıkıntınızın çözümünü başkalarında aramamalısınız. Size yardım edebilecek kişi yine siz olacaksınız. İçinizdeki güce odaklanarak çabalamaktan vazgeçmeyin. Yorumda da işaret olduğu üzere yardımcı olduğunuz insanların verdiği enerji, size yeni kapılar açacaktır. Kalbinizi temiz tutmaya çaba göstermeniz gerekiyor. Kişi hasta ise ölmüş yakınlarınızın sizden dua istediğine yorumlanır. Bu kişilerin bunalması, sizi de manevi açıdan daraltacaktır. Ölmüşlerinizin adına vereceğiniz küçük de olsa bir miktar zekat sizi de, rahmetli yakınlarınızı da ferahlatacaktır.

Rüyada Zemzem Suyunun Kuyudan Çıkması

Geçmişte karşılık beklemeden işlediğiniz sevapların size döneceğine delalet olur. Bu dönüş, iş hayatınızda ve maddi durumunuzda bir bereketlenme olabileceği gibi, aile huzurunuzun güçlenmesi de olabilir.

Kuyudan çıkan zemzemi içen kişinin baba tarafından yakınınızsa yakın tarihte bir müjde ile mükafatlandırılabilirsiniz. Su verdiğiniz akrabanız ile bir kan bağınız yoksa (yenge, enişte vs) evlilik yolunda atım atılmasına, evli iseniz ailenizin genişlemesine mana olur. Suyunu sizinle paylaşıyorsa bir sıkıntınızdan ötürü ahde vefa yönünden bir geri dönüş alacaksınız. Zamanında destek olduğunuz biri, size zor zamanlarınızda yardımcı olarak sizi şaşırtabilir. Kişinin samimiyetini sorgulayabilir, geçmiş hayal kırıklıklarınız yüzünden şüpheci olabilirsiniz. Bu yardımda art niyet aramanız gereksiz olacaktır. Karşılıklı olarak bir güven ve sevgi bağı oluşturma fırsatınızı iyi değerlendirmelisiniz.

Rüyada Kabede Zemzem Suyu İçmek

Öncelikli olarak çok hayırlı bir rüyadır. Rüya sahibinin eski gücüne ve kuvvetine ulaşacağına, sıkıntılarının son bulacağına, hayatının eskisinden daha güzel olacağı ve mutlu olacağına, isteklerine kavuşmaya, şansının ve kısmetinin açık olacağına, hem maddi hem de manevi yönden sıkıntılarının biteceğine, imanı kuvvetli birisine, güç ve kuvvet sahibi olmaya, sorunlarının çözüme ulaşacağına işaret eder. Aynı zamanda kişinin salih bir kul olduğunu, imanı bütün, haramdan uzak durduğuna, Allah katında iyi bir insan olduğunu, hayatı boyunca kötülükten uzak duracağına, maddi ve manevi huzura erişeceğine delalet eder. Günahlarından ve hatalarından dolayı tövbe etmeye, kötü alışkanlıklarından vazgeçmeye, imanlı birine, hayırlı bir eşe sahip olmaya, huzurlu ve mutlu bir hayata, hayatı boyunca Allah’ın her şeyi istediği gibi vereceği, helal para kazanacağına tabir edilir.

Rüyada Hacdan Zemzem Suyu Gelmesi

Rüya sahibinin dinine düşkün biri olduğuna, ibadetleriyle beraber hayatı boyunca huzur bulacağına, talihinin her zaman yaver gideceğine, hastalıklarına şifa bulacağına, işlerinin rayına girmesine, ömrünün sonuna kadar büyük belalardan uzak duracağına, zahmetli uğraşların ardından hak edilen hayata ve paraya kavuşacağına, kişinin hatalarıyla yüzleşeceğine ve hatalarından ders çıkarıp hayatına çeki düzen vereceğine, hayatında mutlu olacağı haberler alacağına ve sorunlarının sona ermesine, maddi ve manevi sıkıntılarından arınacağına delalet eder. Hayatının başarılarla dolu olmasına, şansının ve kısmetinin açık olacağına, Allah katında mertebesinin yükselmesine, ömrünün hayırlı ve bereketli olmasına, başarısının ömür boyu sürmesine, hayatı boyunca kazalardan belalardan korunacağına, anne babası için hayırlı ve dua edilen bir evlat olmaya, fakirlikten uzak durmaya, çevresi tarafından hayırsever olarak anılmaya ve saygı duyulan biri olmaya yorulur.

Rüyada Birinin Elinden Zemzem Suyu İçmek

Rüya gören kişinin uzun, sağlıklı, bereketli , mutlu bir hayatının olacağı söylenilir. Sevdiklerinden gelecek güzel davranış ve haberleri müjdeleyen bir rüyadır bu. Müslümanlar için oldukça değerli ve kıymetli bir sudur. Bir şifa kaynağı olarak gördüğümüz bu zemzem suyunu sevdiğin saydığın bir kişinin ellerinden içiyorsan eğer çevrenden birisi bilerek sana bir iyilik yapacak demek iken eğer sevmediğin hatta düşman olan birinin ellerinden içiyorsan düşmanın tarafından fark edilmeden sana bir iyilik geleceğine dalalettir. Hayatındaki tüm başarıların, iyi haberlerin ardı ardına geleceği bir döneme giriyorsun demektir. Bu rüya, rüya sahibinin çok talihli ve nasipli biri olduğuna da dalalettir.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.