Sedef Hastalığına Hangi Bölüm Bakar?

02.07.2016
Sedef Hastalığına Hangi Bölüm Bakar?

Cildinizde bir rahatsızlık meydana geldi ve siz sedef olabileceğinden şüpheleniyorsunuz ve doktordan randevu almanız gerek. Fakat hangi bölümden randevu almanız gerektiği hakkında bir bilginiz yok. Bu konuda size yol gösterebilecek bir makale hazırlamayı düşündük ve kaleme aldık. Sıklıkla ciltte sedef rahatsızlığına rastlanmaktadır, fakat sedef rahatsızlığı için hangi bölümden randevu alınması gerektiği hakkında bir çoğumuz bilmiyor. Bizde bu konuda yapmış olduğumuz araştırmalarımızı kaleme aldık ve sizlere sunduk.

Hastanelerde en sık rastlanan rahatsızlık sedef rahatsızlığıdır. Sedef, mantar, vitiligo, egzama, saç Dökülmesi, nasır, zona, siğil, uyuz, bel Soğukluğu, sivilce, akne, deri kanseri, uçuk, psoriasis gibi hastalıklar için dermatoloji uzmanına başvurmalısınız.

Bir cilt rahatsızlığı olan sedef hastalığı günlük aktivitelerinin yapıla bilinmesini güçlendirerek yaşam kalitesini düşürmektedir. Sedef rahatsızlığın başında dermatoloji uzmanına başvurulduğu takdirde tedavi süresini kısaltmış olursunuz ve daha başarılı sonuçlar elde edersiniz. İlermiş sedef hastalığına da çağımızda mümkün fakat tedavi süreci biraz daha uzun vadede olmaktadır.

Yapılan araştırmalara göre sedef hastalığı olan kişiler dermatoloji uzmanına başvurmak yerine sağlık ocaklarına, aile hekimlerine veya en yakın eczacısına başvurmayı tercih etmeleridir. Bu da dönüşü olmayan kalıcı sonuçlar elde etmenize sebep olmaktadır. Sedef hastalığı olan kişi öncelikle dermatoloji uzmanına başvurup, uzman hekimin önerdiği ilaçları eczacısından alarak dermatoloji uzmanı ve eczacı iş birliği ile ilaç takibini yapması gerekmektedir.

Dermatoloji bölümü bir çok hastanede cilt ve zührevi hastalıkları olarak bulunmaktadır. Dermatoloji uzmanı öncelikle sedef hastalığını tetikleyen nedeni araştırır ve hangi tedavi yöntemine başlayacağına karar verir. Sedef hastalığı tedavi sürecinde hasta- doktor uyumu ve hastanın u hastalıktan kurtulma isteğinin bulunması oldukça önemlidir.

Sedef hastalığında en iyi başarıyı alabilmek için mutlaka altında yatan sebebi bulmak gerek. Sedef hastalığında altında yatabilecek nedenler ise şöyledir; gerginlik, kaşınma esnasındaki zedelenmeler etki edebilir, anne-çocuk iletişimi, sevgisizlik, ani şok etkileri, bademcik iltihabı, çarpma, diş çürükleri, idrar yolları iltihabı, mikrobik odaklar, sürtme gibi nedenler sedef hastalığının altında yatabilen sebeplerdir. Bunun iyi bir uzman tarafından araştırılıp tedavi edilmesi gerekmektedir.

Çevrenizden duyduğunuz gelişi güzel tedavi yöntemlerine veya çevrenizdeki aynı hastalıkta olan kişilerdeki ilaçları kullanmayın. İlk olarak cilt ve zührevi hastalıkları ( dermatoloji uzmanı ) uzmanından randevu alın ve sizin için en doğru tedavi yöntemini doktorunuz ile birlikte uygulayın.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.