Rüyada Martı Görmek

06.05.2015
Rüyada Martı Görmek

Rüyada martı görmek, uzun zamandır çalışarak kendini gösterme ve kariyer hedefinde olan terfi alma çabasının karşılık bulacağını ve aldığı bu haber ile mutlu olacağını ifade eder.

Uzun zamandır aranızın açık olduğu bir yakınınızın helalleşmek ve özür dilemek için tepkinizden çekindiği için yüz yüze gelmeye cesareti olmadığı haberini alacağınız anlamına gelir.

Hayırlı haberler almak, beklenen şeye kavuşmak, istenilen arzu edilen kısmet, bolluk ve bereket şeklinde tabir edilir. Ayrıca müjdeli ve tez habere, güzel olana erişmeye, iyilik görmeye de yorumlanır.

Askerlik sebebi ile işinizi bırakıp gitmek zorunda kalmanız bu süre içinde işinizi kime nasıl emanet edeceğiniz konusunda kara kara düşünmenize neden olmuş. Ailenizden destek alsanız bile işi bilmedikleri için zorlanacaklarının farkında olmanız elinizi kolunuzu bağlıyor. Aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık derken eskiden aynı işi yapan bir yakınınız imdadınıza yetişerek gözünüzün arkada kalmadan vatani görevinizi yapmanıza vesile olacağına işaret eder.

 Rüyada Beyaz Martı Görmek

Manevi açıdan bir bilgeliğe veya gelişime sahip biri olduğunuza, gün içinde yaşanan sorunların üzerinden gelebilme kabiliyeti göstererek hayattan kopmadan içe doğru çekilme eğilimi gösterdiğinize işaret eder.

Amacı olan ve özgür yaşamı işaret eden bir rüyadır. Ayrıca, hayatınızın büyük bir bölümünü kapsayan finansal konularda ve ticari yöntemleri ile uzun zamandır kurulan bir hayalin büyüleyici bir şekilde gelişim göstererek rahatlama yaşanacağını sembolize eder.

Doğal olarak yaratıcı ve hayal gücü kuvvetli bir kişi için planlarınızda ve yaratıcı fikirlerinizde bir iyileşmenin oluşacağının işaretidir. Ayrıca fazla düşünmekten ve koşuşturmaktan yorgun düşeceğinizin ve yaşanan problemden uzaklaşma arzusu içinde olduğunuz şeklinde tabir edilir.

Sadık olmayı, bağımsızlık ve anda kalmayı, uygun bir ilişki oluşturmayı, herhangi bir fikirden caydırmayı ifade eder. İçinizde dolaşan özgür bir ruha sahip olduğunuz için bir kişiye bağlı kalmakta zorlanacağınızı ancak fiziksel olarak sevdiğiniz biri tarafından bu yönünüzün törpülenip tamamen sadakatle hareket eden biri olabileceğinize işaret eder. Ayrıca bulunduğunuz kültüre veya insanlar tarafından diretilen örf ve adetlere göre hareket etmekte zorlandığınızı da ima edebilir.

Uzun süredir devam eden ve her şeyi ile güzel ve uyumlu ilişkinin evlilikle taçlanması gerektiğini anlamanız için uyarıcı bir rüya olduğu şeklinde tabir edilir. Dürüstlüğe adanan bir hayata ve yaşanan sıkıntılardan, sorunlardan sonraki kurtuluşun sembolüdür.

 Rüyada Martı Sürüsü Görmek

Deniz insanı olmanızdan ve şehir hayatının karmaşık, gürültücü yaşamından sıkılıp şirin bir sahil kasabasına veya adalara yakın bir yerde yaşamak isteği içinde olduğunuzu ve bu isteğiniz zaman içinde büyük bir tutku haline gelerek bir an önce bu isteğinizi gerçekleştireceğiniz anlamına gelir.

Zorlu bir durum karşısında olayı ele alarak çözüm bulacağınız için kendinizden memnun olma ve gururlanma hakkını kazanacağınız anlamına gelir. Bu tarz sorunların tekrarlanması için ağırlığınızı koymanız gerektiğini ifade eder.

Yaşamınızda söz konusu zorluklardan kurtulma ve rahata erme arzusunda olduğunuzu gösterir. Bu durum üzerine gösterdiğiniz çaba ve bakış açınız mevcut durumu çözmeniz için gereken alternatif yolları bulacağınız anlamına gelir.

Potansiyelinizin ve becerilerinizin çok yüksek olmasına rağmen zamanınızı boşa harcadığınızı sembolize eder. Güçlü yönlerinizi görmeniz ve kendinizin farkına varmanız için uyarıcı bir rüyadır. Potansiyelinizin farkına varmanız durumunda hayatınızın değişim göstereceğini bilmenizi sağlar.

Duygusal açıdan yaşadığınız bazı olumsuzlukları bir kenarı bırakıp kendinizi iyileştirme zamanının geldiğini ifade eder. Çok yüksek standartlara sahip olduğunuzu ve yaşadığınız duygusal kargaşanın bitmesi için niyetinizi ortaya koymanız gerektiğini yoksa istemediğiniz bir noktaya doğru sürüklendiğiniz anlamına gelir.

Vücudunuzun özellikle sırt kısmında yaşadığınız ağrıların besin eksikliğinden kaynaklandığını ve bir miktar takviye alarak iyi beslemeniz ve dengeli bir yaşam tarzı ile bu sorunları kolaylıkla üstesinden gelebileceğinize yorumlanır.

 Rüyada Martı Beslemek

Hayatınızda hedeflediğiniz ve yavaş yavaş ilerleme gösterirken doğru yolda olduğunuzun ve pes etmeden devam etmeniz gerektiğinin göstergesidir. Karşınıza çıkan olaylara karşı farklı bir bakış açısı geliştirmeniz gerektiğini an kalıp problemlere farklı bir tutum göstererek bakmanız gerektiğini yeri geldiğinde geri adım atmanızı ifade ediyor. Sorunun üstüne çıkarak her açıdan sınırlarını görmenizi böylece vereceğiniz kararın ilerlemeniz de ve yaratıcı yönünüzle stratejik davranarak yeni yollar bulmanızı kolaylaştıracağına yorumlanır. Kısaca hayata karşı her türlü olay karşısında at gözlükleri takmadan geniş açıdan bakmanız gerektiğini, sahip olduğunuz yetenekleri kullanmanız için bir ipucudur.

Size bir amacınızın olmasını ve buna sadık kalarak hareket etmeniz için yaşamınızda bir çok şeyi yeniden tanımlamanız gerektiğini  hatırlatıyor. Biriktirme huyunuzdan vazgeçip, boşluk yaratmak için kendinize zaman ayırarak, içinde bulunduğunuz ortamda bir çok şeyi toparlayıp önem durumlarını belirledikten sonra kullanmadığınız her şeyi başkaları ile paylaşın. Duygularınızla da yüzleşerek onları da biriktirme ve kendinize yük etmekten vazgeçmeniz sağlığınız, ikili ilişkileriniz ve hayatı yaşayarak yaşlanmanız için bir uyarıdır.

Hayatın içinde bilinmedik veya beklenmedik her şeyde ve yerde her zaman bir fırsat olduğu anlamına gelir. Şu an içinde bulunduğunuz işler biraz verimsiz görünebilir. Fakat rutin hareket etmek yerine tünelin sonuna odaklanmanız olası yeni kaynaklar bularak işinizde yeni fırsatlar yaratabilirsiniz. Asıl mesele iyimser olmanız ve hayata pozitif bakarak içgüdülerinize güvenerek, duygularınızı takip etmeniz gerektiğine işaret eder.

Rüyada Ölü Martı Görmek

Yeni bir iş girişimine başlamadan önce her şeyi gözden geçirip iyi bir fizibilite yapmanız ve işe başladıktan sonrada sabır gösterip planlı programlı çalışarak işinizin yoluna girmesini beklemeniz gerektiğine işaret eder.

Savunmasız olduğunuz zamanların, kötü şansın ve zorlu geçecek olan ortamın sembolüdür. Duygularınızın yaşanan tatsız bazı anlaşmazlıklar nedeni ile incindiğinizi gösterir. Fazla kafaya takılacak bir sorun olmamasına rağmen sizin için önemli bazı değerlerin göz ardı edilmesi ve sizin fikrinizin alınmaması kırılmanıza sebep olsa da sevginiz ağır basacak ve bu sorun tatlıya bağlanacağını işaret eder.

Tasarruf konusunda biraz aşırıya kaçan hatta bazen aşırıya kaçarak cimrilik ettiğinizi ve tembellik etmeyi sevdiğinizin göstergesidir. Ancak acil durumlarda ve ihtiyaç duyulması halinde, tasarruflarınızı korumakta aşırıya gitmeden onları böyle günler için biriktirdiğinizi hatırlatan ve bu bilinçle hareket etmeniz gerektiği konusunda uyarıcı bir rüyadır.

Fikirlerini başka insanlarla paylaşmayı seven, yardım etmekten çekinmeyen fakat yalnız kalmayı ve böyle yaşamayı isteyen biri olmanıza rağmen mükemmel eşinizi bulma isteği içindesiniz. Hayatınızın sonuna kadar o eşi arayarak geçirebilecek kadar romantik biri olduğunuza ve bu uğurda fazla zaman kaybetmenize rağmen o mükemmel eşi bulacağınıza delalet eder.

Zihinsel olarak kendinizi fazla yorduğunuz ve bu kadar düşünceye dalmanız sizi yorgun düşürerek sağlık sorunlarına neden olabileceğini işaret ederken düşüncelerinizi ve duygularınızı sıraya koymanızı ve her şeye bir anda yoğunlaşmamanız için uyarır.

 Rüyada Martı Öldürmek

Eski zamanlarda denizciler için iyi şansın bir simgesi olan martı dünyevi ve ruhsal alem arasında iletiş kurduğu için, rüzgardan önce ortaya çıkarsa bereketli ve şanslı bir gün geçireceklerine inanırlarmış. Bu nedenle hayatınızda bazı olumsuzlukların başınıza musallat olabileceğine, hislerinize güvenerek ve farkındalığınızı arttırıp olaylara iyi yaklaşmanız ve bazı şeylerin üstüne gitmeden görmezden gelmeniz bu süreci rahat geçirmenize neden olacağına delalet eder.

Aileniz hal ve hareketlerinizden giyiminize kadar bir çok konuda eleştirisel yaklaşımları kadar kısıtlayıcı tavırları canınızın sıkılmasına ve sizi bir birey olarak görmedikleri için tepki vermenize neden oluyor. Buda evde gergin anların yaşanmasına neden oluyor. Bir yolunu bulup onlara hayata bakış açınızı ve hissettiklerinizi en iyi şekilde anlatmaya çalışsanız da kültür farklılığı nedeni ile bu soruna kesin bir çözüm bulamamanıza neden oluyor. Bu süreci biraz zorlu geçireceğinize zamanla sizi bu şekilde kabul ederek aslında mutlu olmanın kendin olmak olduğunu anlayacaklar.

Rüyada Martı Yumurtası

Gezgin bir ruha sahip olduğunuzu ve gitmek istediğiniz ve hissettiğiniz her yere gideceğiniz ve bu düşüncenizden sizi hiçbir şeyin değiştiremeyeceğine tabir olur. Ruhsal olarak hislerinize güvenmeniz ve sizi yönlendiren işaretlere dikkat eden yapınız algılarınızın açık olduğunu ve hislerinizi dikkate almanız hayatınızda önemli ve büyük bir etkisi olacağının işaret eder.

Farkındalığınızı arttırmanız ve yolunuzdan geçen bir çok şeyde fırsatlar olduğunu sadece görmekte aceleci davrandığınızı hatırlatır. Görmekle bakmak arasındaki farkı algılamanız ve bir çok yerde ve ihtimal bile vermediğiniz insanlarda bu fırsatları görebileceğiniz sembolüdür. Hiçbir şey olmadığını veya ilerleme kat etmediğinizi hissedebilirsiniz inanmaktan vazgeçmeyip farkındalığınızı her daim açık tutmanız durumunda evren doğru zamanda görmenizi sağlayacaktır, her şeyin bir yeri ve zamanın vardır. Pozitif olun ve sezginizle uyumlu hareket edin. Her şey çok yakında karşınıza çıkacak ve işleriniz tamamen kolaylaşacak anlamına gelir.

Rüyada Martı Saldırması

Bazı rüyalar rüya göreni uyaran, işaret veren, yol gösteren, haber veren nitelikleri vardır. Bu rüyada da rüya sahibine gerçekleştirmek üzere olduğu bazı şeyler hakkında olumlu uyarılarla yol göstermek için bir tür işarettir. Eğer endişelendiğiniz bir konu varsa tavsiye almanızı, çözüm bulmakta zorlandığınız konularda nihai kararlar vermenizde ufak ipuçlarının farkına vararak gerçekleri görmenizi sağlayacağına delalet eder.

Bazen hayatınızda yaşanan olumsuzluklar veya insanlarla olan zorluklardan kaçma arzunuzu içinde olduğunuza tabir edilir. İnsanlardan kaçmak sorunun çözümü olmadığını, insanın nereye giderse gitsin kendinden kaçamayacağını anlamanızı ifade eder. Öyle ise alternatif çözümler bulmanız veya çevrenizde negatif bakış açısına sahip felaket tellallarını veya enerjinizi emen vampirlerden temizlenmeniz halinde her şeyin yoluna gireceğine işaret eder.

Rüyada Martı Yakaladığını Görmek

İyi haberler alacağınıza, birinden gelecek yardıma, endişelerinizden emin olmaya, düşmana galip gelmeye delalet eder. Ebedi sürecek bir aşkın ve mutlu bir evliliğin habercisidir. Eğer hayatınızda kimse yoksa o mükemmel partnerinizle tanışacağınıza ve her şeyin istediğiniz gibi gelişerek hayallerinin gerçek olacağına delalet eder. Bunun için biraz sabır göstermeniz gerekiyor.

Özgürlüğünüzü bir şekilde kısıtlanmak için baskı yapan ve karakterinize aykırı hareket etmenizi isteyen biri ile aranızda yaşanacak bir tartışma ile sinirlerinizin gerileceğine fakat kişisel alana müdahale söz konusu olduğu için karşı tarafın geri adım atarak yaptığının farkına varacağınıza işaret eder.

Büyümek için ayırdığınız bir miktar nakit ile sermaye arttırımına giderek yatırım yapacağınızı temsil eder. Bu yatırım ile işleriniz biraz daha gelişme göstererek yeni fırsat kapılarının açılacağına delalettir.

Özgür ve bağımsız olmak karakterinizin bir parçası bu nedenle himaye altında çalışmakta zorlanıyor ve kendi işinizi yapamadığınız için üzülüyorsunuz. En büyük isteğiniz biran önce kendi işinizi kurmak ve bu doğrultuda arzu ettiğiniz hayatı yaşamak. Artık hayatın lütuflarını alacağınız ve istediğinize kavuşacağınızın sembolüdür.

Rüyada Martı Pisliği Görmek

Hayallerinizi süsleyen her şeyin size koşa koşa geleceğini artık bunun zamanının geldiğine işarettir. Hayatın size sunduğu ve kontrolünüz dışında gelişen olaylarında olduğunu anlamanıza, fakat yaşananlara karşı nasıl uyum sağladığınız ve herhangi bir değişiklikte nasıl tepki verdiğinizin önemli bir ayrıntı olduğunu anlamanıza yorumlanır.

Bolluk ve bereket, mal mülk, miras, şans oyunu terfi gibi sebeplere bağlı olarak gelişecek her türlü maddi açıdan feraha ulaşacağınız ve para parayı çeker misali finansal olarak sıkıntı çekmeden, gelecek kaygısı yaşamadan isteklerinizi gerçekleştireceğinize delalet eder. Ayrıca bir kaşif gibi dünyayı gezme, yeni yerler görme ve keşfetme hayalinizi gerçekleştirebilecek imkanların oluşacağının habercisidir.

Rüyada Martı Yavrusu Görmek

Hayırlı olayların olacağına, herkesin takdir edeceği bir kişi olacağınıza, mutlu haber alacağınıza işaret eder. Zengin bir eş bulacağınıza, evli iseniz hayırlı bir çocuk sahibi olacağınıza, iş hayatınızda başarılı olacağınıza ve üst seviyelere yükseleceğinize, hayatınızda sizi şaşırtacak ve bir o kadarda mutlu edecek gelişmeler yaşayacağınıza işaret eder.

Hayatınızda bazı değişiklikler olacağına ve hayırlı haberler alacağınıza işaret eder. Dünyadaki hayatının istediği gibi geçeceğine, sevdiği bir kişi ile karşılaşıp bir araya geleceğine, güzel olaylara şahit olacağına, bir dileğinin kısa sürede gerçekleşeceğine, hayatındaki tüm olumsuzlukların sona erip mutlu,sağlıklı ve huzurlu bir hayat süreceğine tabir edilir.

Uzun zamandır süregelen şanssızlıklardan, karşılığı alınamayan emeklerden, üzüntülerden ve kayıplardan sonra hayatınızın bir hayli yoluna girmeye başlayacağı, kendinizi daha rahat ifade edeceğiniz, sevdiklerinizle daha sık ve kaliteli zamanlar geçireceğiniz zamanların işaretçisidir. Uzun zaman sonra hak ettiğiniz rahata kavuşacak ve kendinizi hiç olmadığınız kadar huzurlu ve dinç hissedeceksiniz.

 Rüyada Martı Sevmek

Güzel bir kısmet olarak yorumlanır. Kişi büyük bir kısmetle karşılaşır. Evliyse mutluluğu artar. Rüyayı gören bekarsa hayırlı bir eş adayıyla tanışır. Hayalinizdeki insanlar karşılaşacağınız olarak yorumlanır.

Zengin olan biri size maddi olarak yardım eder. Sıkıntılarınızı hafifletmeye yardımcı olur.Ev almak isteyen kişi kredide kolaylıkla karşılaşabilir. Çoğu zaman hayallerinizin gerçekleşmeye çok yakın olduğunun göstergesidir. Kişi, uzun süreli bir deniz yolculuğuna ya da gezintiye çıkabilir. Sizin çok yakın bir zamanda huzur ve iyi olaylar ile karşılaşacağınız anlamına gelmektedir. Bir takım ilerlemeler ve başarılar elde edeceğinize de delalet edebilmektedir. Bunlara ek olarak  ilerleyen zamanlarda maddi açıdan da birtakım kazançlar elde edeceğinizin de göstergesi olabilmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.