Romatizmaya İyi Gelen Kremler

23.07.2017
Romatizmaya İyi Gelen Kremler

Romatizma genelde iki tip olarak karşımıza çıkan bir eklem hastalığıdır. Birincisi iltihaba bağlıdır. Bu durum mikroplardan olabileceği gibi sindirim sistemi ile de ilgili olabilmektedir. Diğer yandan ise mikropla ilgisi olmayan ve daha çok kireçlenmeden kaynaklı olan romatizmalardır. Bu tip rahatsızlık daha çok yaşın ilerlemesi ile oraya çıkar. Ancak çok farklı nedenler de olabilmektedir. Bu bakımdan piyasada hem iyileştirici hem de tedavi edici etkiye sahip pek çok krem bulunmaktadır. Bu kremleri sıralamak gerekirse:

Dermana Kremi

Bu krem bir masaj kremidir. Romatizmaya bağlı bacak ve boyun kireçlenmeleri ile diğer eklem bölgelerindeki rahatsızlıkları gidermek üzere üretilmiştir. Bu krem bilimsel araştırmalar neticesinde tarihsel birikim de verdiği deneyimle 16 çeşit bitkinin harmanlanması ile oluşturulmuştur. Gerekli sağlık testlerinden ve onaylarından geçmiş olan kremin fayda sağladığı bir gerçektir. Özellikle yaşa bağlı gelişen rahatsızlıklarda sorunu ortadan kaldırmaya yönelik olarak üretilen bu ürün nanoteknoloji ile elde edilmektedir. Sağlık bakanlığı tarafından yasaklanan hiçbir maddeyi bünyesinde barındırmaz. Diğer yandan bu krem geçici bir ağrı kesici olmaktan öte deri altına nüfuz ederek iyileşmeyi sağlayacaktır. Ağrının temel sebebi olan eklemler arası sürtünmenin azalması için yumuşak bir tabaka oluşturacaktır. Ayrıca kremin kılcal damarlara da etki ederek kan dolaşımını hızlandırır. Bununla birlikte dokuda yumuşaklık kazandırması hareket kabiliyetini kolaylaştıracaktır. Bu krem bir masaj ürünüdür. Kullanırken sorunlu bölgeye masaj yaparak iyice yedirmeniz gerekmektedir.

Orjin Kremi

Bu krem uzun süre ayakta kalıp eklem bölgelerini çokça kullanan insanların rahatsızlıklarını gidermek üzere üretilmiştir. Yine bitkisel bir krem olarak karşımıza çıka bu ürün çeşitli bitkilerden elde edilen yağlarla üretilmektedir. Özellikle emülgatörler ile donatılan ürünün bu sayede deriye daha hızlı nüfuz etmesi sağlanır. Daha çok su ve yağ gibi tedavi için gerekli materyalin emilmesi bu sayede daha kolay olacaktır. Kremi kullanıcı yorumları bakımından değerlendirmek gerekirse hem fayda sağladığını hem de işe yaramadığını düşünen pek çok insan bulunmaktadır. Bu bakımdan ilacın yüzde yüz fayda sağladığını söylemek zor.

Thermoflex Kremi

İnsanlarda yumuşak doku altında gerginlikle ve enformasyonlar olabilmektedir. Bu ürün pek çok eklem rahatsızlığını gidermeye yarayacak şekilde semptomları ortadan kaldırmaya yönelik olarak üretilmiştir. Diğer yandan tedavi edici özelliği olduğunu söylemek mümkün. Ancak yine de bu tarz kremlerin reçetesiz kullanılması tavsiye edilmez. Kas romatizmaları için de kullanılabilecek bu ürün dikkatli kullanılmalıdır. Örneğin açık yara ve egzama oluşumlarında kullanılması kesinlikle uygun değildir. Ayrıca hamile kadınların da kullanması tavsiye edilmez. Belli yaş aralığındaki çocuklara ve emzirme dönemindeki kadınlara da kullanılması tavsiye edilmez. Çünkü kana karışacak olan kremin bazı yan etkileri olabilmektedir. Bu krem bir nevi ilaç kategorisinde düşünülebilir. Bu bakımdan bazı yan etkileri vardır. Deride ısınma veya yanma oluşturabilen bu ürün göze ve buruna temas ettirilmeden kullanılmalıdır. Krem günde 3 veya dört defa kullanılabilir. Gerekli miktarda bölgenin tam ortasına olacak şekilde sıkılır. Ancak 2 g’dan fazla kullanılmaması gerekir. Ardından hafif masajla bölgeye iyice yedirilir.

Dr Slip Kremi

Yine bitkisel olan bu ürün kırk kilit otu yağı, nar çekirdeği yağı, kayısı çekirdeği yağı, salatalık özü yağı, acai çiçeği özü ve buğday yağı gibi pek çok ürünün bir arada kullanılması ile oluşturulmaktadır. Her bir bitki özü farklı bir etkiye sahip olduğu için ilacın çok yönlü kullanılması mümkündür. Romatizmanın pek çok sebebinin olduğunu belirtmiştik. Bu bakımdan bu krem sorun ne ise ona uygun çözüm vermek amacıyla var edilmiştir. Kremin günde iki defa ağrılı bölgeye uygulanması yeterli olacaktır. Bu ürünün kullanıldıktan sonra o bölgenin bir süre sarılarak bekletilmesi tavsiye edilir.

Romaxin Kremi

Romatizma problemine bağlı olarak ortay çıkan rahatsızlıkları gidermek için işe yaran farklı şifalı bitkiler vardır. Bu bitkiler arasında okaliptus ve biberiyeden elde edilecek yağlar oldukça öne çıkmaktadır. Bu noktada romaxin adlı krem dikkat çekmektedir. Üretiminde pek çok bitkisel ürün kullanılan bu kremin bu yönüyle oldukça fayda sağladığını söylemek yanlış olmaz. Bu krem bedeni zorlayıcı veya hareket ettikçe oluşacak ağrıları ve rahatsızlıkları gidermek için üretilmiştir. Ürünü kullanırken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Bu krem çocuklar için uygun değildir. Ayrıca açık yara olan yere uygulanmaması gerekir. Diğer yandan kremin sıcak ve güneşten uzak tutulması verimini koruması bakımından önemlidir. İçerisindeki herhangi bir bitkiye alerji olanın bu kremi kullanmaktan kaçınması gerekir. Diğer yandan göz çevresi için de kullanıma uygun değildir.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.