Koltuk Altı Kızarıklığı Nasıl Geçer ?

24.02.2017
Koltuk Altı Kızarıklığı Nasıl Geçer ?

Koltuk altı vücudumuzda ki en hassas bölgelerden biridir. Bu yüzden temizliğine dikkat etmeliyiz sağlığımız açısından vücudumuzun bu hassas bölgesine özen göstermeli, hijyenik tutmalıyız. İlk önce koltuk altı deyince akla gelen ilk şey o bölgede ki istenmeyen tüylerdir. Bu tüylerden kurtularak koltuk altı temizliğine başlayabiliriz. Koltuk altı tüylerini ister ağdayla, ister epilasyon aletiyle, isterseniz tıraş bıçağıyla alın bu işlemler sonucu muhakkak kızarıklıklar oluşacaktır. Hele de hassas ciltli olan insanların daha dikkatli olması gerekmektedir. Bu kızarıklığı bir nebze olsun koltuk altı kızarıklığını gidermek için uyulması gereken kurallar şunlardır:

  • Koltuk altı tüylerinizi alırken tüylerin çıkış yönüne dikkat edin.
  • Koltuk altınızı aldıktan sonra acısını ve kızarıklığını dindirmek için bir poşete buz koyarak ağzını bağlayın ve kızarıklığın üzerinde gezdirin.
  • Koltuk altınıza muzun kabuğunun iç kısmını sürün ve bunu her koltuk altınızı aldıktan sonra tekrarlayın kızarıklık geçmiş olacak ve tüyleriniz seyrekleşecektir, ayrıca bu yöntemi vücudunuzun diğer bölgeleri için de kullanabilirsiniz.

Bir diğer yöntem de bebeklerimize de kullandığımız pudradır bebek pudrasını koltuk altına sürebilir daha sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Eğer bu şekilde denemek istemiyorsanız bebek pudrasına gül suyu ekleyerek krem haline getirip koltuk altınıza sürün kuruduktan sonra ılık suyla yıkayın böylece kötü kokudan da arınmış olursunuz.

Koltuk altı kızarıklığı dışın da koltuk altında kararmaları da meydana gelebiliyor ve bu da hiç hoş olmayan çirkin bir görüntü meydana getiriyor bunu önlemekte çok kolay ve çok ucuz bir yöntemle halledilebilir, hemen hemen herkesin evinde yaz kış bulunan limonlar bu iş için en güzel yöntemdir. Limonu ikiye bölerek koltuk altına sürüyoruz hem terleyince kötü koku oluşturmuyor hem de kararmaları önlüyor. Bunlar dışında nemlendirici kremler kullanabiliriz.

Koltuk altı kızarıklığının çok fazla olmaması için koltuk altımızı jiletle almamalıyız. Jilet çok keskin olduğu için koltuk altı derisi hassas bu yüzden zedeleyebilir çok fazla hatta dikkatli olunmadığında kanamalar meydana gelebilir. Cildimizin hijyenik olması , kötü kokmaması için deodorantlardan yardım alarak kendimizi iyi hissetmemizi sağlayabiliriz. Koltuk altı kaşıntılarımızın oluşmaması için koltuk altı tüylerimizi kökünden almalı daha sonra söylediğimiz yöntemleri uygulayabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.