Kahve Falında Koyun Görmek

11.04.2015
Kahve Falında Koyun Görmek

Kahve falında koyun görmek fal sahibinin çok uysal ve söz dinleyen bir evladının olacağı anlamına gelir. Fakat bu çocuğun bir özelliği daha vardır ki sessiz sedasız, uysal olduğu kadar, tuttuğunu koparan, becerikli ve aktif bir insan olacaktır. Fal sahibinin sağ kolu olacak bu evlat bütün ailenin de göz bebeği olacaktır. Bu özellikleri sebebiyle çok çabuk nazara gelebilen evladın korunması için de duaların gücünden faydalanılmalıdır. Diğer bir yorumcuya göre ise fal fincanında görülen koyun sembolü beyin gücünü üstün bir şekilde kullanabilen fakat karışık el işlerinde çok yetenekli olmayan fal sahibi ile yorumlanır.

Bazı fal yorumcularına göre dışarıdan bakıldığı zaman neşeli ve uyumlu, fakat iç dünyasında hüzün ve keder kaplı fal sahibi ile yorumlanır. Eğer fal sahibi dertlerini ve kederlerini paylaşabileceği sağlam bir dostluk kurup dertleşmeyi öğrenmezse bu huyu yüzünden psikolojik dengesi bozulabilir. Kahve tabağında beliren bir koyun kafası fal sahibinden manevi bir konuda destek isteyen eş ile de tasvir edilmektedir. Tabakta beliren bu sembol eşi ile daha fazla ilgilenmesi gerektiğini anlamını da taşır çünkü bazı durumlarda eşler bunu dillendiremez ve karşı tarafın anlamasını beklerler. Bir diğer anlamıyla hareketleri ağır ama düzenli bir insanı temsil eder. Bu kişi genellikle iş hayatında rastlanan biridir ve yavaşlı ile fal sahibini sıkıntıya soksa bile yaptığı işin temizliği yüzünden ses çıkarılmayan insanlar arasındadır. Fal fincanının dibinde büyük bir şekilde belirmiş ise fal sahibinin dargın olduğu birisiyle arasını bulmaya çalışacak üçüncü bir şahıs ile yorumlanır.

Aşk Hayatı

Uysal ve kibar görünüşünüz ile çevrenizde beğenilen, değer gören ve güven duygusu uyandıran kişiliğiniz ile bu ara hayatınıza girecek kişi, size her konuda destek olup, birlikte güzel bir yol kat edeceksiniz. Bazı şeyler için erken olduğunu ve öncelikle hedeflerinize ulaşmak için, sağlam bir temel atma isteğiniz olumlu karşılanacak, fakat onu kaybetme korkusu o kadar ağır basacak ki bir an önce yüzük takıp, birlikteliğinizi resmiyete kavuşturmak isteyeceksiniz.

Yakın bir zamanda ailenizi de çok mutlu edecek, müjdeli bir bebek haberinin arifesinde olabilirsiniz. Bu bebek hayatınıza yeni bir soluk getirip, evinizde neşe kaynağı olacak. Oldukça uysal ve sevimli bir bebek olması da sizi fazla yorup, yıpratmayacak. Hatta bu bebek gelecekte gurur kaynağınız ve destekçiniz olmanın yanında, çok iyi yerlerde mevki makam sahibi olacak.

Bir müddettir kızgın olduğunuz nişanlınızı kıskandırıp, onu deli etmek için uğraşıyorsunuz. Oldukça hassas bir yapıya sahip olan nişanlınız, sırf sizi kırmaktan korktuğu için tepkisiz kalmakta. Bu sessiz kalışı onun sizi kıskanmadığı, sevmediği anlamına gelmiyor. Bu tarz davranışlardan kaçınarak sorununuzu karşılık konuşarak çözüme ulaştırmanız, ilişkinizi daha sağlam temeller üzerine kurmanızda yardımcı olacağı gibi, güzel bir evlilik hayatı da sizi bekliyor.

Para

Maddi açıdan durgun bir dönemde olduğunuza işaret eder. Bu durum fazla uzun sürmeyerek. Yakın bir gelecekte karşınıza çıkan imkanları da iyi değerlendirebilirseniz, maddi açıdan çok daha iyi bir noktaya gelmeniz kaçınılmaz.

Eşinizin bu aralar size belli etmek istemese de, durgun ve içe kapanık bir psikoloji sergiliyor. Bu ruh halini olumsuz düşüncelerle kendinize zehir etmeyin. Eşinizin bu aralar maddi sorunları söz konusu olabilir. Bu dönemde ona yardım elinizi uzatarak, hem maddi hem de manevi destek olabilirsiniz. Eşiniz bu davranışınız ile sizinle evlenerek ne kadar doğru bir karar verdiğini, bir kez daha anlayacak.

Uzun zamandır ha bugün ha yarın diye beklediğiniz, işlerinizi bile erteleyerek sorunlar yaşamanıza sebep olan iş, yakın bir zamanda çözüme ulaşacağı müjdesini alacaksınız. Hala içinizde acaba diye şüpheleriniz bile olmasına rağmen yola çıkmış. Yakında emeklerinizin ve sabrınızın meyvesini alacaksınız.

Yapmış olduğunuz yatırımlar nedeni ile zor bir süreçten geçiyorsunuz. Bu sorun ile uğraşırken karşınıza çıkan olumsuzluklarda, canınızın daha çok sıkılmasına neden olabilir. Çevrenizde sizi destekleyen ve yaşadığınız olumsuzluk yüzünden, sık boğaz etmeyen dostlarınız olduğu için şanslısınız. Yakın bir zamanda işleriniz yoluna girip, yatırımlarınız gecikmelide olsa çözüme kavuşacak. Gözünüz aydın.

Sağlık

Salgın hastalıklar nedeni ile çocuğunuzun da bir müddettir yaşadığınız olumsuzluklar canınızı çok sıkmakta. Doğru bir doktor ve hastane arayışınız sırasında, karşınıza çıkacak olan yabancı birinin tavsiyesi ile içinize su serpilecek. Onun öneri ve tavsiyeleri ile gideceğiniz doktorun, uygulayacağı tedavi çocuğunuzun kısa sürede iyileşmesini sağlayacak.

Anneniz ile ilgili yaşadığınız bazı sağlık sorunları uzakta oluşunuzdan dolayı sizin elinizi kolunuzu bağlıyor. Ona destek olmak için her zaman arayıp tavsiyelerde bulunsanız bile içiniz rahat etmiyor. Merak etmeyin yakın bir zamanda size sürpriz yapacak ve bir süre sizinle kalacak.

İş koşuşturması, ev, çocuklar derken kendinizi ihmal ediyorsunuz. Bir müddettir düzenli yaptırmanız gereken jinekolog bölümündeki muayeneniz için, doktorunuza gitmenin vakti geldi de geçiyor bile. Artık biraz da kendinizle ilgilenme zamanı. Bir şey çıkacağı için değil ama, belli bir yaştan sonra özellikle, her sene düzenli yapılması gereken rutin muayeneler, kadın sağlığında erken teşhis için önemli bir yer teşkil ediyor.

Aile ve Yaşam Alanı

Uzun zamandır dargın olduğunuz ve görüşmek isteseniz de, ilk adımı atmak istemediğiniz için, beklemeye aldığınız kişi ile aranızı düzeltmek isteyen, üçüncü bir kişiyi ifade eder. Bu kişinin sağduyulu ve mülayim tavırları aranızın kısa sürede düzelmesine ve küslüğü sonlandırmanıza vesile olacaktır.

Yakınınız da sizi çekemeyen ve kıskanan biri var. Aslında kalbi temiz ve kötü biri değil, fakat duyduklarını kendine göre yorumlamasından dolayı, aile içinde kısa süreli gerginliklere sebep olmakta. Biraz dikkatli olup, dedikodu yapmasına mani olursanız, bu durumun önüne geçip, olayları kendi lehinize çevirebilirsiniz.

Aile içinde yakın bir zamanda kalabalık bir etkinlik için, bir araya gelecek ve sevdiklerinizle hasret gidereceksiniz. Burada alacağınız bir bebek müjdesi de sizi oldukça mutlu edecek.  Aileniz ile birlikte uzun zamandır bir tatil planı yapmanıza rağmen, maddi nedenlerden dolayı devamlı erteliyordunuz. Yakın bir zamanda alacağınız, hediye tatil paketi ile bu isteğinizi gerçekleştirmeniz mümkün görünüyor. Şimdiden hazırlık yapmaya başlayabilirsiniz.

İş ve Kariyer

Saman altından su yürüten birini ifade ediyor olabilir. Genelde iş hayatında yaşanan, kıskançlıklar nedeni ile sizi çekemeyen birinin varlığı, dikkatinizden kaçıyor. Biraz dikkatli ve akıllı hareket ederseniz, bu kişinin kim olduğunu anlamanız uzun sürmeyecek. Herkesi kendiniz gibi güvenilir sanmayı bırakın artık. Biraz daha dikkatli olup, paylaşımlarınızı kendinize saklarsanız, kısa sürede işinizle kendinizi göstermeniz mümkün olacak.

Emekliliğin tadını erken yaşta çıkartmak ve çocuklarınızla zaman geçirmek istemenize rağmen, onların okul hayatı yüzünden bu isteğinizi devamlı erteliyorsunuz. Ev taksiti, araba taksiti, çocuklar derken yaş gelip geçiyor. Eşinizle çoğu zaman hayallerini kurduğunuz sahil kasabasına yerleşme isteğiniz, yakın bir zamanda, eşinizin sürprizi ile gerçek olacağa benziyor.

Yeni başladığınız iş hayatında çalışkan, istekli tavırlarınız ile çevrenizden taktir topluyorsunuz. Sevilen ve çalışkan biri olmanız, size işinizde sağlam bir iş güvencesi sağlayarak, hızlı adımlarla merdivenleri çıkmanızın yolunu açacak.

Okul hayatınızda son döneme geldiniz ve gelecek kaygısı yaşıyorsunuz. Çoğu zaman arkadaşlarınızla, mezun olduktan sonrası için planlar yapıyor, neyi, nasıl, neyle yaparız diye konuşuyorsunuz. Arkadaşlarınız içinden size değer veren birinin desteği ile mezun olduktan sonra kendi işinizi yapmanız mümkün olabilir. Yeter ki yapılan teklife olumlu bakıp, biraz cesaretli olun. Garantici olmak yerine, risk almayı deneyimlemek, sizin geleceğiniz açısından da iyi bir referans olabilir.


 

 Kahve Falında Koyun Kafası Görmek

Yeteri kadar mücadele etmemek olarak yorumlanır. Kendi yaşantısı hakkında vereceği kararları bile başkalarına danışarak hallettiği için bir türlü istediği verime ulaşamayabilir. Özellikle de duygusal anlamda gelgitler yaşamasına sebep olan bu durum bir an önce fark edilmelidir. Çünkü istediği sonuca ulaşmak için ilk önce kendi olmayı öğrenmelidir. Başkalarının düşünceleri olayları sadece onların istediği yöne götürür. Zaman içerisinde evlilik hayatına da yansıyacak olan bu durum eşi ile arasının açılmasına neden olacağı için dikkatli olmalıdır. Önce ne istediğin bilen biri haline dönüşmeli sonrada isteklerini karşı tarafa doğru bir dille anlatmaya çalışmalıdır. Davranışları bu yönde olursa hayatı kısa sürede düzene girer. Sizlerin bu ara kendinizi geliştirmek amacı ile farklı ve bilmediğiniz halde oldukça ilgi duyduğunuz dilleri öğrenmek için kurslara ya da dershanelere gitmeye başlamış olduğunuzu da işaret etmektedir.  Sizler sadece hayatınızı her an kendinizi geliştirmek için adar ve bu konuda da ilerler iseniz hayatınızın ilerleyen zamanlarında hem oldukça başarılı hem de büyük mutluluklara sahip birisi olabileceksiniz. Sizler için yolda olan bir bebeği ya da müjdeli olan bir haberi de işaret etmektedir. Bebek de gelse müjdeli haber de gelse sizler için oldukça bereketli olacağı için özellik ile de bu aralar bir hayli mutlu olacaksınız. Sizlerin evinizde bir hayvan beslemek için çaba sarf ediyor olduğunuzu da göstermektedir. Hayvan bakmak hem oldukça zahmetli hem de bir o kadar özel duygu olmasının bilincinde olmanız ile de daha çok evinize bir kedi ya da köpek almayı düşünüyor olduğunu da göstermektedir. Bu hayvanlar yerine başka şeyi de tercih eder iseniz belki de istediğiniz kadar başarılı da olamazsınız

Neşeli bir topluluğa katılarak çok eğlenmek olarak da yorumlanır. Bu topluluk bir nişan veya söz için bir araya gelmiş olabilir. Farklı insanların bir arada olması ve her birinin güzel enerjisi fal sahibine de yansıyacak ve çok mutlu olacaktır. Fincanın dip kısmında belirmişse bu toplulukta gözüne çarpacak olan değerli bir kişiliğe işaret eder. Arasında ufak bir elektriklenme olarak başlangıç gösterecek olan ilişki daha sonra büyük bir hızla beklenen seviyeye ulaşacaktır.


 

Kahve Falında Koyun Sürüsü Görmek

Yalnızlık ile ilgili tercihin gerek aile gerekse de yakın arkadaşların etkisiyle aşılarak daha da sağlam ilişkilere sahip olunacağı şeklinde yorumlanır. Topluluk içerisinde aile bireylerinin de ısrarıyla başlayan katılım durumunun, hayatın geneline de taşınacağına tabir edilir. Bu değişen yaklaşımla da pek çok kişiyle tanışma fırsatı bulup, bunun en çok da sizin evlilik yapacağınız kişiyle karşılaşmanıza sebebiyet vereceğinin önemine işaret eder.

Oldukça yoğun sorunlarla karşılaşacağınız fakat bu sorunların bizzat kendinizi geliştirmeniz de hayati önem taşıdığına yorumlanır. İş ortamında bir arkadaşınızın oldukça önemli bir hata yaptığına şahit olup bu konuda aracı olacağınıza tabir edilir. Bu aracılığınızdaki yapıcı ve stratejik yaklaşımınız sayesinde hem arkadaşınızın işine devamını sağlamasına vesile olacak hem de işverenin sizi fark ederek karşılaşacağınıza yorumlanır. Gerek probleminin çözülmesine vesile olduğunuz arkadaşınız, gerekse diğer iş arkadaşlarınızın size bu olaydan sonra büyük bir saygıyla yaklaşacakları anlamına gelir. İş verenin de sizin bu analitik zekanız ve insancıl yanınıza duyarsız kalmayıp, daha iyi pozisyonlarda görev vereceğine işaret edilir.

İnsanlara yüksekten bakmanın yerine onların da kendilerini ifade etmelerine olanak verildiğinde çok daha anlamlı durumların yaşandığına, bu nedenle oldukça özel durumların yaşanacağına yorumlanır. Kişinin çok değer verdiği birinin hastalık haberi ile üzüntülü günler geçireceğine tabir edilir. Kişinin, değer verdiği bu kişiyi işleri nedeniyle ihmal ettiğini düşünerek vicdan azabı çekeceğine ama bu durumu telafi etmek için de elinden gelen her şeyi fazlasıyla yapacağına yorumlanır. Hasta olan arkadaşa maddi, manevi tüm desteklerini sunacağına ve iyileşme döneminden sonra da daha fazla görüşme imkanı ayırma kararı alınacağına yorumlanır. Yaşanılan hastalık hadiselerinin, kıymet verilen kişilerle ilgili erteleme davranışının yanlışlığının anlaşılmasına vesile olacağına tabir edilir.


 

Kahve Falında Koyun Postu Görmek

Yakın gelecekte kişinin iş hayatında başarılı grafik yakalayacağı ama bunun için zamanlama durumuna özel önem vermesi gereği olarak yorumlanır. Kişinin gayretli fakat kolay pes eden tavırları olduğuna işaret eder. Uzun zamandır önemli kazançların köşesinden teğet geçmiş olduğuna, bu durumu fark etmesi durumunda ise talihin kendisine güleceğine tabir edilir.

Uzun soluklu pasif arkadaşlık ve dostluk ilişkilerinin artık sizlerin lehine şekilleneceğine işaret eder. Bu bakış açısıyla da bekar olanların gönlüne ve hayat anlayışına uygun mutluluk ve şans getirecek kişi ile karşılaşılmasına olanak verecek güzel tesadüflere yorumlanır.

Kişinin uzun süredir ön yargılı olarak baktığı bir aile yakınının, ona en zor zamanda uzattığı yardım eli ile utanacağına ve bu kişi ile sağlam ve uzun soluklu bağların oluşmaya başlayacağına yorumlanır. Ön yargısından dolayı uzun süredir uzak kalmak zorunda olduğu bu aile yakınına yönelik de elinden gelen gönül alıcı yollara başvuracağına yorumlanır.

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.