Bademcik Şişmesine Ne İyi Gelir?

23.02.2017
Bademcik Şişmesine Ne İyi Gelir?

Bağışıklık sistemimizin korunmasında yardımcı olan bademcikler, bilhassa çocukluk dönemlerinde sık sık iltihaplanmalarla ortaya çıkmaktadır. Bakterilerin ve virüslerin sebep olduğu bademcik iltihaplanmalarda ilk bulgular özellikle yutmada güçlülük, boğazda ağrı ve yüksek ateşle kendini göstermektedir. Ayrıca da bireyin bademciklerine bakıldığında büyüme, şişme ve kızarıklıklarında meydana geldiğini söyleyebiliriz. Hatta ilerleye durumlarda bademcik şişmesinin üstünde sarı beyaz renkli iltihap parçaları da oluşabilmektedir. Özellikle zamanında yapılmayan tedavi veya uygulanan tedavi yöntemi yetersiz kalınması durumunda, oluşan iltihabın kulağa yayılma ihtimali de bulunmaktadır.

Bademcik şişmesine ne iyi gelir diye soracak olursanız, sizlere doğal ve oldukça güçlü, şifa kaynağı olan ve antibiyotik ilaçla tanınan sarımsak bitkisini önerebiliriz. Zira sarımsak bağışıklık sistemimizin güçlenmesine, boğaz ve bademcik şişmesine neden olan iltihaplanmaların ortadan kalmasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanında sarımsak kadar etkili olan böğürtlen köklerini de sizlere tavsiye ederiz. Böğürtlen kökleri çok eski zamanlardan beri, bademcik şişmelerine karşı uygulanılan doğal ilaçlar arasında yerini almaktadır. Ayrıca da sıkıştırıcı ve rahatlatıcı etkisi ile bilen ve oldukça güçlü olan adaçayı gargarasını, bademcik şişmeleriniz ve boğaz iltihaplarınız için kullanabilirsiniz. Bununla birlikte adaçayını ve ebegümeci bitkisini karıştırarak yapacağınız çayla da boğazınıza gargara yaparak bademcik şişmenizin çabuk iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Bu karışımlar bademcik şişmeleriniz için oldukça etkili olacağından emin olabilirsiniz.

Bademcik şişmesine iyi gelen bitkisel tedavi yöntemleri arasında bulunan ancak, yapılması biraz zor ama sonucu bir o kadarda etkili olan yöntemlerden bir tanesi tuz yöntemidir. Ağzınızın içerisinden bademciklerinizin üstüne birazcık tuz sürülerek, oluşan iltihabın boşaltılmasına yardımcı olabilirsiniz. Şayet bunu yapamıyorsanız o zaman bir miktar tuz ve suyu iyice kaynattıktan sonra soğumasını bekleyerek, ardından sabah, öğle ve akşam gargara tarzında bu karışımı boğazınıza uygulayabilirsiniz.

Bademcik şişmenizin iyileşmesi için sizlere zerdeçal çayını tavsiye ederiz. Her gün taze olarak bir kupa bardağının içini sıcak suyla doldurduktan sonra içerisine katacağınız bir çay kaşığı zerdeçalı iyice karıştırarak bademciklerinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Bademcik şişmesine son derece iyi gelen papatya ve sirke karışımı ile bademcik şişmenizi dindirebilirsiniz. Bir miktar kuru olan papatyalarınızın içine sirke ekleyin. Bu karışımı biraz beklettikten sonra papatyalarınızı iyice sıkarak elde etmiş olduğunuz papatya suyunuzu boğazınıza sabah, öğle ve akşam gargara yapabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.