Adet Öncesi Pembe Akıntı Hamilelik Belirtisi Mi ?

21.02.2017
Adet Öncesi Pembe Akıntı Hamilelik Belirtisi Mi ?

Bayanların yaşadığı problemler arasında pembe akıntı da akıllarda soru işareti bırakabiliyor. Bir çok nedene bağlı olarak görülen pembe akıntı, bir çok kişi tarafından hamilelik belirtisi olarak algılanmaktadır. Ancak adet öncesi pembe akıntı kesinlikle hamilelik belirtisi olarak kafamıza yerleşmemelidir.

Görülen pembe akıntı net olarak hamileliğe yorulmadan önce doktor kontrolü ve bazı testler yapılarak sonuç elde edilmelidir. Bazı akıntılar hamileliğin habercisi olabilir ama kesinlikle bu akıntıların sebebini kendimizce yorumlamamalıyız. Vajina dönem dönem hareketlenmeler yaparak bir takım akıntılar salgılayabilmektedir. pembe akıntı olarak bilinen akıntı türü bazı bayanlarda farklı renklerde görülebilmektedir. Vajina, adet dönemlerinde, cinsel ilişkilerde, cinsel ilişkiden bir kaç gün sonra bu akıntıyı salgılayabilmektedir. Vajina bir çok sebepten dolayı pembe bir akıntı meydana getirdiği için bu akıntıyı tek bir şeye bağlamak doğru olmayacaktır. Hamileliğin kesin nedeni olarak bu akıntıyı belirlersek ve tedavi olmazsak başka sorunlara yol açabiliriz.

Diğer adı implantasyon olan pembe akıntı genellikle cinsel ilişkiden sonra görülmektedir. Bazen adet dönemine denk gelebildiği için bayanlar tarafından hamilelik belirtisi olarak algılanmaktadır. Kişiden kişiye göre değişen pembe akıntı bazı kadınlarda farklı renklerde görülebilmektedir. Akıntıyla birlikte meydana gelen kötü koku bir çok hastalığın habercisi de olabilmektedir.

Meydana gelen akıntılar hamilelik belirtisi olabilmekle birlikte aynı zamanda başka hastalıkların da belirtisi olabilmektedir. Bu durum söz konusu olduğunda bir doktora başvurulmalı ve nedeni öğrenildikten sonra tedavi uygulanmalıdır. Pembe akıntı döllenmiş yumurtanın rahme doğru ilerlemesiyle meydana gelen bir olay da olabilmektedir. Ancak bu pembe akıntı bayanların adet dönemlerinde kanama başlamadan bir kaç gün önce de görülebilmektedir. Adet dönemlerinde bayanların hormonları dengesiz çalıştığı için bir çok akıntı görülebilir ancak bu akıntıları hemen bir sebebe bağlamadan önce bir sağlık kuruluşundan yardım alınmalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.