Genital Bölgede Deri Soyulmasının Nedenleri

  27.02.2017
  Genital Bölgede Deri Soyulmasının Nedenleri

  Farklı nedenleri bulunmaktadır. Genital bölgeyi ağda ile temizlemek bu durumun oluşmasına sebep olabilmektedir. Genital bölgede meydana gelen deri soyulması eğer ağda yüzünden olmuş ise endişe edilecek bir durum söz konusu değildir. Ağda ile tahriş olan genital bölgede deri soyulması olabilmektedir ve bunu geçirmek oldukça kolaydır.

  Eğer genital bölgeyi ağda ile temizlemişseniz ve bunun sonucunda da genital bölgede deri soyulması oluşmuşsa sadece nemlendirici kremler yardımı ile bu deri soyulmaları geçirebilir ve genital bölgeyi iyileştirebilirsiniz. Ancak genital bölgede temizlenmesinden dolayı oluşan deri soyulması söz konusu değilse bu durum genital bölgede mantar oluştuğunun göstergesi de olabilmektedir. Böyle bir durumda vakit geçirmeden bir doktora görünmek oldukça önemlidir. Çünkü mantar oluşmasında tedavi ne kadar gecikir ise mantar oluşmasına sebep olan bakteriler artacaktır ve hastalık ilerleyecektir.

  Eğer genital bölgede kabuklanmalar ve ciddi boyutta ülsere benzeyen yaralar var ise bu durumun nedeni vajinal kanser ve ya penis kanseri de olabilmektedir. Bu şikâyetlerin yanında farklı şikâyetler de yaşıyorsanız kesinlikle vakit kaybetmemelisiniz ve doktorunuza danışmalısınız. Öte yandan sadece kabuklanmalar varsa ve sadece üst yüzeyde ise bu deimaili soyulmaları yine endişe duyulacak bir durum söz konusu değil demektir. Çünkü her bölge de olduğu gibi genital bölgenin de deri değiştirmesi çok olası bir durumdur. Özellikle sürekli olarak jilet, epilasyon aleti ve ya tüy dökücü kremler ile temizlenen genital bölge daha sonrasında ağda ile temizlenmeye başlanmış ise genital bölge de derilerin soyularak yerine yeni derinin gelmesi çok normal bir durumdur. Böyle bir durumda genital bölgede sadece derinin üst yüzeyinde soyulma ve kabuklanmalar meydana gelecektir. Aksi bir durum söz konusu olduğunda durum temizlik ile alakalı olmayacağından bir hastalık belirtisinden şüphe duyarak hekime başvurmanızda yarar vardır.

  YAZAR BİLGİSİ
  Modanium Özel
  Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.