Diş Sağlığı İçin Dünyanın En İyi 16 Diş Macunu

06.09.2019
Diş Sağlığı İçin Dünyanın En İyi 16 Diş Macunu

Uzmanların yapmış olduğu bilimsel çalışmalar sonucunda hazırlanan kaliteli markaların en iyi diş macunları, diş beyazlatmadan ağız ve diş sağlığını korumaya kadar yardımcı oluyor. Gelişen dünyanın koşturmacasında en güzel gülümseme herkesin gerçek hakkı.

Diş sağlığı için iyi diş macunu hangisi diye düşünenler için diş macunlarını inceledik.

1. Sensodyne Pronamel Diş Macunu

Hassas diş etleri için en iyi diş macununu arıyorsanız; Sensodyne diş macunu, ‘’artık hassas dişlere son’’ dediriyor. Dünyanın her yerinde diş hekimleri tarafından önerilmektedir. Diş ve diş etlerini rahatlatır ve gün boyu aktif koruma altına alır. Gün boyu rahatlık ve ferahlık hissi vererek kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur. Dişlerdeki soğuk ve sıcak hassasiyetini de en aza indirmeye yardımcı olur. Diğer diş macunlarına göre daha az aşındırarak dişlerin hassaslaşmasını önler. Diş etlerini de güçlendirerek, taş oluşumunu da önlemektedir.

Düzenli kullanım süresince dişleri beyazlatır, ağız kokusunu önler. Dişlerin bakterilere karşı çürümesini önleyen en iyi diş macunlarından biridir. İçeriğinde bulunduran en önemli temel maddelerden biri de florürdür. Sağlıklı dişlere kavuşmak isteyenlerin diş macunu seçerken genelde florürlü olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu konuda en önde gelen diş macunlarından biridir. Florür, diş yüzeyinde bulunan mikroskobik dermasyonları en baştan mineralize etmektedir. Ayrıca asit ve bakterilere karşı, diş minelerine güç kazandırarak dişleri eski sağlığına kavuşturmaktadır.

Sensodyne, birden fazla çeşit üreterek kendini geliştirmeyi başaran bir marka haline geldi.

Bunlar;

 • Onarım koruma
 • Fluoride
 • Beyazlatıcı Diş
 • Pronamel
 • Hassas dişler için
 • Naneli

gibi birden fazla diş sorunları için üretilen  çeşitleri mevcuttur.

2. Splat Blackwood Siyah Diş Macunu

Gerçek bir diş dostu olarak bilinen, diş beyazlatma konusunda yeni geliştirilen en iyi diş macunlarından biridir. Diş beyazlatmada birebir olan Splat Blacwood, huş ağacı kömüründen üretilerek geliştirilmiştir. Ayrıca nefes açıp, gün boyu ferahlık hissi vererek, ağız kokusu sorununu ortadan kaldırabilen bir diş macunudur. Doğal ve florürsüz olan bu diş macunu, diş minesini güçlendirerek, diş eti sağlığının korumasına yardımcı olan en iyi diş macunlarından biridir.

Günde en az iki defa kullanılması gerekmektedir. Her kullanımda en az iki dakika boyunca kullanılmalıdır. Diş hekimlerinin de özellikle tavsiye ettiği diş macunlarından biridir.

3. Signal İntegral 8 Diş Macunu

Diş plağını 18 saat koruma altına alma özelliğine sahip en iyi diş macunudur. Adından da anlaşıldığı gibi 8 mucizevi özelliği vardır. Bunlar;

 • Diş beyazlatma
 • Ağız kokusunu önleme
 • Diş plağını 18 saat koruma
 • Tartar oluşumunu önleme
 • Bakteri oluşumunu önleme
 • Diş etini güçlendirme
 • Mine tabakasını güçlendirme
 • Dişleri çürüğe karşı koruya bilme

gibi 8 ayrı özelliği içerisinde bulundurmaktadır. Bu macun 75 miligramlık paketlerde satılmaktadır. Doktor tavsiyesine göre günde en az 2 defa fırçalanmalıdır. Her fırçalama süresi 2 dakika ve üzeri olmalıdır.

4. Parodontax Diş Macunu

Kaliteli diş macunu denildiğinde akla gelen ilk markalardan olan Parodontax; klinik çalışmalarda kalitesini ve güvenirliğini ispat etmiş en iyi diş macunlarından biridir. Çürük dişlere karşı birebir olan Parodontax içeriğinde papatya, ada çayı, ratanya ve ekinezya gibi doğal bitkiler bulundurarak diş ve diş etlerine birebirdir.

Ağız kokusu, diş ağrısı ve diş çürümesi gibi birçok sorunu ortadan kaldırarak, alanında uzman olan diş hekimlerinin özellikle tavsiye edildiği en iyi diş macunları listesine girmeyi başarmıştır. 75 miligramlık paketlerde satışa sunulmaktadır. Diş beyazlatma konusunda en iyi ve en çok satan diş macunları arasında yer almaktadır.

5. Aquafresh Exstra Fresh Whitening Diş Macunu

Günlük yaşamımızda hepimizin kabusu olan ağız kokusu sorununa artık son dedirten bir ürün olan Aquafresh  Exstra  Fresh Whitening, içerisinde bulunan nane aroması sayesinde bu sorunu ortadan kaldırmıştır. Özellikle diş hekimleri ve ürünü kullanan pek çok kişi tarafından özel olarak tavsiye edilen bir diş macunu olarak, bizimde tavsiye listemizde yer almaktadır.

Düzenli kullanımda, diş ve diş etlerinde göz ile görülebilen belirgin bir etki göstermektedir.  Fiyat olarak piyasanın üzerinde maliyeti olmasına rağmen,  kesin sonuca ulaşmak isteyenlerin vazgeçmediği bir diş macunudur. Düzenli kullanım durumunda,  diş plaklarında sararma ve çürümeyi yok ederek diş etlerini de koruma altına alır. Bu durumda tedavi zahmeti ve ücretlerinden muaf tutmaktadır.

6. Listerine Essential Care Fluoride Anticavıty

Dünyanın en iyi diş macunları arasında yer alarak adından çokça bahsettiren, ağız ve diş eti konusunda alanında uzman bir diş macunudur. Listerin tarafından üretilip geliştirilen Essential Care Fluoride Anticavıty, diş ve diş eti için özel üretilen;  diş beyazlatma, çürüğe karşı koruma ve ağız kokusuna karşın etkin çözüm sağlayan, jelden oluşan bir üründür.

Günlük kullanımlar için özel olarak geliştirilen bu ürün, düzenli kullanıldığı takdirde ikinci haftasında etkin çözüm sağlanıldığı gözle görülebilmektedir. Diş etini güçlendirip, çürüklerin yok olmasını sağlayan bu ürün, diş hekimlerinin özellikle en çok tavsiye ettikleri ürünler arasında yer almaktadır. İçeriğinde bulunan Gliserol ve sorbitol sayesinde diş macununun kurumasını engelleyerek nemlendirir. Sodyum lauyl sayesinde kullanım sırasında diş macununu daha iyi köpürterek diş aralarının daha iyi temizlenmesini sağlamaktadır.

7. LR MicroSilver Plus Diş Macunu

Nano teknolojiden yararlanılarak geliştirilmiş ve piyasadakilerin en iyisi ve en pahalı diş macunlarından biridir. İçeriğindeki elementler sayesinde antibakteriyel özellikleri taşıyarak, ağız ve diş içerisindeki bakterilerin temizlenmesinde etkin çözüm göstermektedir. Diş beyazlatma başta olmak üzere birçok özelliği içerisinde bulunduran LR Micro, ağız kokusu ve ağız ve diş içerisinde bulunan zararlı bakterileri de ortadan kaldırmaktadır.

Diş eti çekilmesinin önlenmesinde, diğer diş macunlarına göre en etkin özelliğe sahiptir. Kanal tedavisi, diş çekimi gibi tedavilerden sonra hassaslaşan diş ve diş etleri için, özellikle kullanılması gereken en iyi diş macunlarından biridir. Bu ürünün günde en az iki defa kullanılması ve iki dakika boyunca uygulanması uzman diş hekimlerince önerilmektedir. Klinik çalışmalar sonucu; gerek diş beyazlatma olsun, gerek diş çürümelerine karşı birebir olduğu, uzmanlarca kanıtlanarak tescillenmiştir.

8. Colgate Total Diş Macunu

Adını sıkça duyduğumuz, her market ve eczanelerde yerini alan, en çok satan ve aynı zamanda oldukça hesaplı olan en iyi diş macunlarından biridir. Daha sağlıklı diş ve diş eti için, daha güzel gülüşler için en çok tercih edilen diş macunlarından biridir. Düzenli kullanım durumunda diş ve diş etini her türlü çürümelere karşı korur ve dişlerin beyazlamasında önemli rol oynar. Diş ve diş etleri arasında oluşan bakterileri yok ederek bakteri plağı oluşumunu da önler. Bakteri plağı oluşumu durumunda ağız kokusu oluşmaktadır.

Bakteri plağı ve ağız kokusunu önlemenin en iyi yollarından biri de, Colgate diş macununun düzenli kullanılmasıdır. Günde en az iki defa ve her kullanım için en az iki dakika süre ile kullanılarak bakteri plağı ve ağız kokusunu ortadan kaldırır. Dişlerinizi her gün fırçalamadığınız sürece yemekten sonra ağızda kalan besin artıklarının, dişlerin ve diş etlerinin arasında kalarak, gün geçtikçe sarararak çürümesine yol açmaktadır. Yıllardan beri insanların ve alanında uzman diş hekimlerinin tavsiye ettiği diş macunlarından biridir. Klinik çalışmalar ile diş beyazlatma, ağız kokusu önleme ve diş çürümelerine karşı koruma gibi birçok konuda önemli rol oynayarak kendini kanıtlamıştır.

9. İpana 3D White Luxe Perfection Diş Macunu

Düzenli kullanımlarda ilk üç haftaya kadar diş plağındaki lekeleri yok ederek dişlerin beyazlamasını sağlar ve gülüşünüzü daha da güçlendirir. Diş eti hassasiyeti konusunda da önemli rol oynayan İpana 3D White, diş ve diş etlerinin sıcak ve soğuk teması durumunda oluşan rahatsız edici ağrıları da yok eder.

Evde, arkadaş ortamında ve iş yerinde olmak üzere birçok yerde topluluk içerisinde konuşmak veya muhabbet etmek zorunda kalındığı zaman, konuşma sırasında ağızdan çıkan kötü ağız kokusu, karşıdaki insanın rahatsız olmasına neden olabiliyor. Bu gibi sorunlara çözüm olarak uzman diş hekimleri tarafından İpana 3D önerilmektedir. Ağızdaki bakterileri yok ederek ağız kokusunu önler ve nefes açarak gün boyu ferahlık sağlar. Günlük kullanımlar için özel olarak üretilen bu ürün, 75 miligramlık fiş içerisinde eczane ve market raflarından çok kolay bir şekilde bulunabilmektedir.

10. White Glo Pure Saf & Doğal Diş Macunu

İçerisinde bulunan doğal elementler sayesinde, adından da anlaşılabileceği gibi son derece doğal ve kaliteli bir diş macunudur. Düzenli kullanımlarda etkili bir beyazlık vadeden bu diş macunu, içerisinde florür ve zararlı kimyasal maddeleri kesinlikle bulundurmaz. Ayrıca içerisinde beyazlatıcı özelliği de mevcut olan bu diş macununun, adeta bir diş dostu olduğu bilinmektedir. Oldukça doğal ve zengin özellikleri ile dikkatleri üzerine toplaması ile, dünyanın en iyi diş macunları arasında yerini alarak adından sıkça bahsettirmektedir.

Diş hekimlerinin özel olarak tavsiye ettikleri diş macunlarından biridir. Kanal tedavisi ve diş çekimi gibi tedavilerden sonra özellikle kullanılması gereken diş macunlarından biridir. Diş çürümesine karşın etkin çözüm sağlayarak, diş etlerini de güçlendirir. Dişlerde oluşan sarama ve leke gibi sorunlarda düzenli kullanım ile yok ederek bu tür sorunlardan uzak tutar. Diğer diş macunları gibi günde en az iki defa kullanılması gerekir ve her seferinde en iki dakika süre ile kullanılmalıdır.

11. Opalescence Beyazlatıcı Diş Macunu

Hassas diş ve diş etleri için özel olarak üretilip geliştirilen bir diş macunu olan Opalescence Whitening, diş ile alakalı tüm sorunların üstesinden gelerek, adını tüm dünyaya duyurmayı başarmıştır. Çoğu insan diş hassasiyet sorunu nedeni ile soğuk, sıcak, tatlı ve tuzlu gibi yiyecek veya içecek tüketirken, diş ağrısına maruz kalmaktadır. Artık rahat bir şekilde istediğiniz türden besin tüketebilir ve diş hassasiyeti sorununa son diyebilirsiniz. Bu diş macunu, yeni hassasiyet giderici formülü ile hassasiyet sorununu ortadan kaldırarak sizi daha sağlıklı dişlere kavuşturur. Diğer diş macunlarına göre daha fazla florid emilimi sağlar ve aşındırma durumu çok daha az olur.

Düzenli kullanımlarda diş plaklarında bulunan lekeleri yok ederek, yaklaşık bir ay kadar süre ile dişleri beyazlatır.  İçeriğinde potasyum nitrat bulundurur. Ayrıca içerisinde diş beyazlatma özelliği de bulunan bu macun, dişleri beyazlatarak göz kamaştırıcı ve ışıltılı bir gülümseme elde etmenizi sağlayacaktır. Triklosan içermez, ağız kokusunu yok eder, dişlerde biriken tartarı temizler ve içerisinde bulunan nane aroması ile gün boyu aktif ferahlık hissi vermektedir.

12. Curaprox Black İs White Beyazlatıcı Diş Macunu

İçerisinde bulunan yoğun karbon nedeni ile dişlerde oluşan sararma ve kötü lekelerin önüne geçerek yok olmasını sağlamaktadır. Ağızda oluşan bakterilerin tamamını yok etmeyi başaran Curaprox White Is Black, içerisinde bir miktar florür ve stronsiyum chloride bulundurmaktadır. Düzenli kullanımlarda;  dişlerin çürümesini önler, diş etlerini güçlendirir, bakteri oluşumunu yok eder ve ağızda oluşan kötü kokuları yok eder.

Aynı zamanda içerisinde bulunan zengin elementler sayesinde diş beyazlatma özelliğine de sahip olan bir diş macunudur. Hassas dişler için birebir olan bu diş macunu, uzman diş hekimleri tarafından tavsiye edilmektedir. Kullanım ile alakalı olarak; günde en az iki defa olmak üzere, her kullanımda en az iki dakika süre ile kullanılması önerilmektedir.

13. Crest 3D White Diş Macunu

Diş beyazlatmayı hedefleyen ve dişlerdeki tüm lekeleri %80 oranında temizleyebilen kaliteli bir üründür. İçerisindeki özel içerikler sayesinde, dişleri lekelerden ve çürüklerden koruyarak sağlığına kavuşturur. Florürlü diş macunudur ve hassasiyet problemi yaşayanlar için birçok uzman diş hekimleri tarafından önerilmektedir.

Bu nedenle diş  boşluklarında oluşan bakterileri yok ederek emayeyi güçlendirmektedir. Dişleri gün boyu bakterilerden koruduğu gibi, diş etlerini de güçlendirmektedir. Günlük kullanımlarda ideal olan bu diş macunu, ağza sinen kötü kokuları yok ederek gün boyu aktif ferahlık hissi vermektedir. 5 günlük düzenli kullanımda dişlerde oluşan leke ve çürük gibi birçok sorunu yok ederek dişlere beyaz ve ışıltılı bir parlaklık kazandırmaktadır.

14. Procsin Aktif Karbon Siyah Diş Macunu

Etkili bileşenlerden oluşan, diş beyazlatmak için kullanılabilen en iyi diş macunlarından biridir. Diş minesini herhangi bir hasara uğratmadan temizleyebilen, kömürden oluşan bir macundur. İçeriği tamamen doğal bitki bazlı formüllerden oluşan bir diş macunu olduğu için, dişlerinizi kolayca beyazlatmaya yardımcı olur. İçerisinde florür bulundurmaz ve diğer zararlı kimyasal maddelerden arındırarak üretilmiştir. İçeriğinde bulunan;

 • Kalsiyum karbonat
 • Silika
 • Gliserin
 • Sodyum lauril sülfat
 • Aroma
 • Kömür tozu
 • Sodyum sakarin
 • Sodyum benzoat
 • Mentol

gibi önemli elementlerden oluşarak, dişleri temizler ve nefes alışverişini daha da rahatlatır. İyon ve yüzey etkili madde sayesinde çay, kahve veya sigara gibi tüketilen içeceklerden kaynaklanan lekeleri hızla söküp atar. Ağızda bulunan bakteri ve kötü kokuları temizler ve nefesi tazelenmiş bir şekilde bırakarak, gün boyu aktif ferahlık hissi verir.

15. Rembrandt Intense Stain Beyazlatıcı Diş Macunu

Piyasadaki diğer diş macunlarına nazaran en etkili olarak görülen bu diş macunu, özel yapım olarak üretilmiştir. Görevi diğer diş macunlarının alamadığı en sert lekeleri bile söküp atmaktır. Mikro cilalama ve diğer leke çıkarıcı elementler ile doğal karışımı sayesinde emayeyi güçlendirir ve onarır. Bolca tüketilen çay, kahve, şarap ve tütün gibi birçok içeceğin sebebiyet verdiği lekeleri temizler ve dişleri kısa sürede parlatır.

Bu işlem yapılırken diş eti, diş minesi ve diş plakası asla zarar görmemektedir.  Günlük yaşamda sık derecede diş hassasiyeti, tahriş sorunu, diş çürümesi ve erken sararma gibi sorun yaşayan herkesin gönül rahatlığıyla kullanabileceği bir diş macunudur. Diş beyazlatmak için pahalı tedavi sorunların da önüne geçerek, hem paradan hem de zamandan tasarruf etmeyi sağlamaktadır.

16. Tom’s Of Maine Antiplaque & Whitening Diş Macunu

Florür içermeyen bu diş macunu, birinci sınıf doğal malzemelerden ve silikalardan üretilerek, dişleri temizler ve ışıltılı beyazlık sağlamaktadır. Zararlı kimyasal maddelerden arındırılarak, dişleri hızlı bir şekilde sağlığına kavuşturmayı amaç edinmektedir. Florürsüz diş macunu, diş ve diş eti hassasiyetini çok kısa sürede ortadan kaldırmaktadır.

En iyi formüllerle üretilip geliştirilmiştir. Boya, tatlandırıcı madde ve ilave tat içermemektedir. Bu formül sayesinde, ağızda oluşan bakterilerin sebebiyet verdiği ağız kokusunu da ortadan kaldırarak nefesin tazelenmesini sağlar ve gün boyu aktif ferahlık hissi verir. Düzenli kullanım sonucu yaklaşık bir ay kadar kullanım sonucunda hissedilebilir ve gözle görülür etki sağlayabilmektedir. Alanında uzman diş hekimleri tarafından tavsiye edilmektedir. Günde en iki defa kullanılmalı ve her kullanımda en az iki dakika süre ile fırçalanmalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.