Bel Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir ?

Bel Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir ?
19 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 202 kez okundu.

Bel ağrısı için hangi doktora gidilir ? Bel ağrısına hangi poliklinik bakar ? Bel ağrısı için hangi bölüme gidilir ?

Bel Ağrısı İçin Hangi Doktora Gitmeliyim ?

Bel ağrısı nedir, nedenleri, belirtileri ve tedavisi ile ilgili bilgileri aynı zamanda bel ağrısına hangi bölüm bakar sorusunun cevabını bu konumuzda öğrenebilirsiniz.

  • fizik tedavi

Bel Ağrısı Nedir ?

Bel ağrısı, insanların beden yapılarına göre bazen sürekli olarak giren bazen de arada bir olan bel hizasında şiddetli ya da normal ağrılardır. Bu anlarda insanların omur iliklerinde meydana gelen sorunlar etki ediyor olabilirken bir yandan bel kısmında meydana gelen etkiler edecek olmasından dolayı dikkat edilmesi gerekir. İnsanların ayakta durmasına bile etki eden ve adeta yataklara kadar düşürecek olan bu ağrı asla ihmal edilmemesi gerekir.

Bel Ağrısı Nedenleri

Bel ağrısı bazen üşütmeden bazen de ağır bir şey kaldırmaktan dolayı olabilir. İnsanların ruh durumları bile bu durumda etki ederken sigara en büyük düşmanları olarak yer almaktadır. Günlük olan normal durumlar ile birlikte bel ağrısı şikayeti yaşanabilirken bazen bel kısımlarda meydana gelen çatlaklar, kırıklar, bel fıtığı ya da bel tutulması gibi durumlar da etki etmektedir. Tabi ki fazla kilo bunun en büyük düşmanı olması ile birlikte aşırı sinir ve stres de etki eder. Romatizma, bel ağrısının en büyük nedenlerinden iken kemiklerde meydana gelen erimeler de kişinin bel kısmında ağrılara neden olur.

Bel Ağrısı Belirtileri

Bel ağrısı bir anda ortaya çıkar ve ilk olarak yavaş yavaş hissedilir ve kişi sonrasında yatağa düşebilir. Bazen durduğunuz konumdan anlık da olsa kalkamaz ya da oturamaz iseniz tutulmalar meydana geliyorsa bel ağrısı kendini belli etmeye başlamıştır. Yavaş yavaş giren karıncalanma hissi sizlere erkenden haber verecektir. Eğer o an belinize bakar iseniz ağrıyan kısımda şişme ya da morluklar da meydana gelmektedir. Ağrıyan kısımlara asla dokunamayabilirsiniz ve sizlerin hareket etmesine de engel olabilir.

Bel Ağrısı Tedavisi

Kişilerde meydana gelen bel ağrısı daha çok tedavisi yapılabilmesi için önce neden kaynaklı olduğu bulunması gerekir. Eğer kemik erimesi gibi durumlar etki ediyorsa kalsiyum yüklemesi gibi etkiler yapılarak ilaç tedavisi uygulanabilir. Bel fıtığı etki ediyorsa ya ilaç tedavisi ya enjeksiyon tedavisi uygulanır. Ama ilerleyen safhalara geldi ise ameliyat ile sonuçlanabilir. Tabi ki en büyük düşmanı olan kilodan dolayı meydana geliyor ise iyi bir diyet listesi uygulanarak kilo vermesi sağlanarak oldukça farklı tedavi yöntemleri uygulanabilir.

Bel ağrısı için hangi doktora gitmeyelim ? Bel ağrısı hangi bölüme girer diye soruyorsanız fizik tedavi bölümüne gitmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git