Koç Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur ?

Koç Burcu Çocuğu Okul Hayatı Nasıl Olur ?
18 Mart 2017 tarihinde eklendi, 490 kez okundu.

Koç burcu çocuğu okul hayatı nasıl olur ? Koç burcu çocuğu, okul hayatında genellikle çok başarılıdır. En belirgin özellikleri arasında, liderlik vasfının olması ve her zaman gösterişten, ihtişamdan hoşlanan kişiliği ve güzel bir kariyer hedeflemesi yer alır. Koç burcu, inatçı yapısı ve kararlılığı ile çevresindekileri etkiler. Hayatın her alanında kendini belli eder. Önemli başarılara imza atmak ister. Hırslı ve kararlı bir yapısı vardır. Koç burcu çocuğu, baskı altına alınmayı sevmez. Bu nedenle ona emir verici cümleler kurmak yerine, onu teşvik verici ve heveslendirici söylemlerde bulunmanız daha yararlı olacaktır. Duygusal yönü ile de dikkat çeker. Onun bu duygusal yapısı sözeldeki başarısını arttıran en önemli faktörlerdendir. Okul hayatında bazı zamanlarda zorlandıkları olsa da çok çabuk toparlanıp öne geçebilirler.

Koç burcu çocuklarında zaman zaman motivasyon ve dikkat eksikliği meydana gelebilir. Özellikle de onu üzecek ve derinden etkileyecek şeyler yaşadıklarında bu sorun meydana gelir. Kendilerine gelmeleri için onlara zaman tanımalı ve bu süreçte çok fazla üstüne gitmemelisiniz. Koç burcu çocukları, büyüklerine karşı saygılı, küçüklerine karşı ise her zaman sevecen davranır. Sosyal aktivitelere katıldıkça daha çok bilgi ve becerilerini geliştirebilir. Sosyalleştikçe, hayal güçleri ve sorgulama yetenekleri artar. Bu nedenle çocuğunuzu meraklı olan alanlara yönlendirmeli ve zevk alacağı aktivitelere katılmaları için onları teşvik etmelisiniz. Kendine güvenen koç burcu çocuklarının ayakları yere daha sağlam basar. Hayata ve çevresindekilere karşı dimdik durmayı bilir. Gururlu yapılarından dolayı derslerinde çok fazla yardım almak istemez. Her zorluğu tek başına çözebileceklerine inanır. Mutlu bir okul hayatı için derslerinin iyi olması kadar onlar için arkadaşlarının iyi olması da bir o kadar önemlidir.

Koç burcu çocukları oldukça meraklı, sabırlı ve bir o kadarda çabuk sıkılan yapıdaki çocuklardır. Bu burç çocukları her şeyi çok merak ettiği gibi daha küçük yaşlarda bile okuma yazmayı ilgi gösterip ona da merak salarlar. Hatta bu durum en başlarda anne ve babaları çok mutlu etmektedir. Üstelik çocuğun eğitim hayatı boyuncada böyle meraklı olup başarıları arka arkaya getireceğini hissine düşürür. Fakat anne ve babanın bu sırada tahmin edemediği bir nokta vardır. O da çocuklarının ne kadar sıkılgan bir yapıda olduğudur.

Okul hayatları boyunca bu burç çocukları başlarda çok hevesli olur. Böyle okula gitmek için can atar. Ders çalışmak kitap okumak ister. Fakat çok kısa süre sonra bu durumlar artık onun canını sıkmaya başlar ve hepsinde bir anda uzaklaşmak ister. Aslında çok fazla zekidirler ama bunu kullanmak bile onları sıktıkları içi başarıları hep orta düzeyde veya alt düzeyde yer alır. Bu çocuklar direk atakta bulunabildikleri için okul zamanlarında da arkadaşlarıyla hemen kaynaşmayı başarabilmektedir. İçi neyse dışı da o olduğu için söylemek istediği sözleri sakınmayacaktırlar. Hatta bu sebepten dolayı anlık sinirlenip kavgalara girecekler ve ailelerinin kulaklarına çok şikayet getireceklerdir.

İşlerine birilerinin karışmasını asla istemezler ve bu sebepten dolayıda çoğu şeyleri tek başına yapmaktan yana olurlar. Tek başına kazandıkları zafer onları çok mutlu etmektedir. Gerek okulda gerekse evde kısıtlamalardan nefret eder bu çocuklar. Her zaman bağımsız kalmak istedikleri için, kural olan şeylerden uzak dururlar veya kurallara baş kaldırırlar. Bu sebepten dolayı kurallara uyan arkadaşları onlara hep ters tepki gösterdikleri için yine bir tartışmanın içerisine girerler. Saman alevi dediğimiz anlık sinirlerine hakim olmakta oldukça zorluk çekerler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git