Vajinal Kaşıntıya İyi Gelen Kremler

Vajinal Kaşıntıya İyi Gelen Kremler
20 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 709 kez okundu.

Vajinal kaşıntılar birçok kadının yaşadığı bir sağlık sorunudur. Bu problem bazen hastanın canını yakacak düzeye kadar ulaşmakta olup bu durumdan mustarip kadınlar için oldukça can sıkıcı bir durum yaratmaktadır. Bu rahatsızlık birbirinden farklı nedenlerden kaynaklandığından diğer yakınmalarda olduğu gibi geciktirmeden bir doktora görünmek ve doktor kontrolünde ilaç kullanmak gerekmektedir.

Travazol Krem

Özellikle mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılan başlıca ilaçtır. Mantar rahatsızlıklarının yanında bir takım bakteriyel enfeksiyonlar, çeşitli alerjik durumlar ve egzama tedavisinde de kullanılmaktadır. Bu sorunlar nedeniyle deride oluşan ağrı, sızı, yanma ve kaşıntı şikayetlerinin ortadan kaldırılmasını sağlar. Ayrıca vajinal kaşıntı ve mantar tedavisinde de sıklıkla kullanılmaktadır. İlacın yan etkileri arasında deride şerit oluşumu ve incelme, kılcal damarlarda genişleme, sivilce benzeri lekeler meydana gelmesi, aşırı tüylenme, yanma, kaşıntı, döküntü ve kızarıklık meydana gelmesi gibi durumlar bulunmaktadır.

Ketoral Krem

Mantar rahatsızlıklarının tedavi edilmesi için kullanılan etkili ilaçlardır. Ancak kremin içeriğinde kortizon bulunması nedeni ile bir takım ciddi yan etkilerinin ortaya çıkması da mümkündür. Bu bakımdan kremin dikkatli kullanılması tavsiye edilmektedir. Krem, mantar rahatsızlıklarından kaynaklanan kaşıntıların, yanmaların ve enfeksiyondan kaynaklanan rahatsızlıkların kısa bir süre içerisinde giderilmesini sağlar. Kremin, uygulandığı bölgede kızarıklık meydana gelmesi, ciltte kabarma ve soyulma gibi durumların oluşması, ciltte kuruma olması, yanma hissedilmesi, iltihaplanma ve karıncalanma olması gibi yan etkileri bulunmaktadır.

Travocort Krem

Ellerde, ayakların parmak aralarında ve kasık ile genital bölgelerde ağır iltihabi durumlar ve egzamalarla birlikte görülen deri yüzeyindeki mantar enfeksiyonlarının başlangıç aşamasında ve gerekli görülen hallerde ara tedavilerinde kullanılmaktadır. Bu ilaç da Travacol kreme benzer yan etkilere sahiptir.

Pruzon Krem

Aklınıza gelebilecek tüm kaşıntı sorunları kullanılabilecek bitkisel bir kremdir. Özellikle makat bölgesinde yaşanan kaşıntılar ile genital kaşıntıların tedavisinde kullanılmaktadır. Bu kremin oldukça seyrek rastlanılan alerjik durumlar dışında yan etkisinin bulunmadığı belirtilmektedir.

Gyno-trosyd Krem

Vajinal bölgede meydana gelen mantarların çoğalmasını ve büyümesini önleyen bir kremdir. Etkisini bölgesel olarak vajina içerisinde göstermekte olup bu bölgedeki kaşıntı ve kronik mantar rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır. Bu kremin yüz ve dudaklarda şişme, ağızda ve boğazda nefes almayı zorlaştıracak derece şişme görülmesi gibi yan etkilerinin bulunduğu belirtilmekle birlikte bunların oldukça seyrek görüldüğü ifade edilmektedir.

Zalain Krem

Maya mantarları ile dermatofit olarak isimlendirilen mantarların neden olduğu rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Çeşitli vücut mantarları ile kasık bölgesinde meydana gelen mantarların ve vajinal kaşıntının giderilmesinde oldukça etkilidir. Bu ilacın uygulanan bölgede kızarıklık, renk değişimi, aşırı kaşıntı, yanma, su kabarcıkları oluşması, deri iltihabı, döküntü ve kuruma gibi yan etkileri bulunmaktadır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git