Akrep Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

24.05.2020
Akrep Burcu Erkeği Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcu erkeği her ortamın en etkili (olumlu-olumsuz fark etmez), en farklı ve detaylarıyla ” ben buradayım ” dedirtip merak duygusunu karşı tarafta özellikle hissettirme ile ilgili doğrudan ve dolaylı çabası olan narsist burçlardandır. En iyi salon erkeği, mekana en kolay uyum sağlayan ve yeri geldiğinde uyumlu olmayan davranış ve durumlarla bile kendini kabul ettirebilen, gizemli adamdır. Bundan da ileri derecede memnun olan kişidir. “Ben her yerin en karizmasıyım” düşüncesinde olup bu tavırda olmayanları da yok sayar. Burcunun genel özelliklerinden dolayı duygusal bir zekaya sahiptir. Dolayısıyla karşı taraf sevimli gülücükler atarken aslında ona “seni gülerken ısırırım” mesajını gayet iyi verir. Yani cümlelerin de ötesini anlamlandıran kişidir. Eğer düşmanlığına nail olduysanız ya iyi bir yere saklanın yada kaçınılmaz en kötü sona kendinizi hazırlayın.

Aşırı duygusal bir boyutun da sahibi olmasından dolayı sevgiyi de nefreti de en uç noktalarda yaşayıp karşı tarafa da yaşatacak olan profildir. Zaten öncelikle kendisi için zor bir karakterdir. O çalışkanlığı ve hırsıyla olduğu yerde her şeyin en iyisini hak ettiğini düşünür ve böyle olmazsa kendisini acımasızca eleştirir. İstediği konum veya durumlar söz konusu olmayacaksa o işi veya ortamı terk eder. Onun için hayattan istediklerini alacak işe, eşe ve her türlü ortama sahip olmak adeta hayat prensibidir.

Yeri geldiğinde çok eleştirir (hem de acımasızca) ama sizin haklı olduğunuzu bildiği durumlarda asla muhatap almayacak kadar ilginç bir egonun da sahibidir. Adeta karanlıklar prensidir ve istediği kişi, ortam ve durumlar söz konusu olmazsa uzun süre sadece kendisiyle yetinebilecek kadar yalnızlığa da uzak olmayan biridir. Yani tüm bu bilgilerin ışığında akrep erkeği ile bir şekilde iletişime sahipseniz gerçekten ya çok sağlam bir psikolojiniz ya da her yönüyle onu kabullenecek bir gönül bağınız vardır.

Akrep Burcu Erkeği Genel Özellikleri

 • Tutkulular

Asla kendisi için sıradan olan bir şeye yer vermez. Çünkü hayatındaki kişi veya olaylar zaten onun gözünde kıymetli oldukları için vardır. Dolayısıyla hayatındaki kişi ve olaylara uç noktada duygusallıkla yaklaşır, tutkusu ile kendini oldukça hissettirecektir. Eğer söz konusu olan flörtü ise zaten belli aşama ve standartları gözünde iyi notla geçtiği için hayatındadır ve kıymetlidir.

Tutku ile bağlılık sadece karşı cins olarak sınırlandırılacak bir durum değildir. Eğer söz konusu işiyse ona tutkuyla bağlanacaktır ve hayatındaki her şey o uçta yaşanacaktır. Bu özelliği sayesinde polislik ve askerlik gibi mesleklerde çok başarılı olur. Onlar işlerine ve görevlerine tutkuyla yaklaşırlar.

 • Kıskançlar

Akrep erkeği hayatındaki flörtü belli standartlara ve özelliklere sahip olduğu ve gözünde kıymeti büyük olduğu için hayatına katmıştır. Dolayısıyla hissettirmese de hayatının merkezinde yer alıyordur. Flörtüne karşı olan her türlü davetkar durumu adeta ruhunda cinnet geçirerek belli edecektir.

Zor sever ama sevdiği zaman da çok kıskanır. Eğer bir şekilde onunla flört ediyorsanız veya eşiyseniz, ilişki veya evliliği devam ettirmenin formülü “hayatta sadece bir erkek var o da sensin” durumunu sık sık hatırlatıyor olmanızla oldukça ilgili olacaktır, flörtü ve eşi üzerinde sınırları aşan gözler fark ettiyse zaten o gözlerin sahibi kara deftere yazılır ve muhakkak bunun bedelini öder.

 • Yalana Karşı Tahammülsüzdür

Onu bir şekilde hayatınızdan çıkaramıyorsanız aleni şekilde yalan söyleyin. Hayatındaki önem dereceniz ne olursa olsun akrep erkeği canı acısa da size ikinci şansı zor verecektir, zaten güven problemi yaşayan bir profil iken bir de kendisine yalan söylendiğini fark ederse sizi gözden çıkarır.

Onun için hayatına aldığı veya iletişimde olduğu insanlarda en başta bulunması gereken özellik dürüstlüktür. Çünkü bu, kendisinin de karşı tarafın canını acıtması pahasına vazgeçmediği en önemli prensiplerindendir.

 • Büyük Sırlarınız Varsa En Doğru Adrestir

Güven ve dürüstlük kavramlarını hayatının merkezinde bulunduran akrep erkeği elbette ki davranışlarını ona göre düzenleyecektir. Bunun içindir ki gerek iş hayatında gerek arkadaşlık ilişkilerinde gerekse özel hayatında kişilerin en özel sırlarını rahatlıkla paylaşabilecekleri kişilerdir. Bu özellikleri ile istihbarat ve psikoloji alanında en çok aranılan eleman özelliklerinin sahibidirler. Çünkü bir istihbarat elemanı olarak fiziksel ve psikolojik sağlamlıkları, sırları kanının son damlasına kadar korumalarını sağlar.

 • Hedef Odaklılar

Bu burcun erkeğinin en belirgin özelliklerinden birisi de hedef odaklı hareket etmesidir. Her zaman kendi kararlarını vermeyi sever ve bu kararları uygulamak için de elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır. Onun için çoğunlukla önemli olan kendi hedefleri ve bu hedeflere nasıl ulaşacağıdır. Bu sebeple kendisini hedeflerinden döndürebilecek olayların içerisine girmez ve onu engelleyebilecek insanları hayatlarında barındırmaz.

 • Gizemliler

Başlarının sırlarını tutma konusunda son derece başarılı olduğu gibi kendi sırlarını da saklama konusunda başarılıdır. Karşısındaki insana özellikle bu kişiyle henüz tanışmışsa kendisini kendi istediği gibi tanıtır, çoğunlukla kendisi hakkındaki önemli bilgilerden bahsetmez. Karşısındaki kişinin her şeyini bilmek, sırlarını öğrenmek istese de aynı şeyin kendisine yapılmasına izin vermez. Bu sebeple özellikle samimi olmadığı insanlarla bir araya geldiğinde sergilediği gizemli tavırlarla tanınır.

 • Açık Sözlüler

Yalana karşı özel bir hassasiyeti bulunduğu için özellikle karşısındaki kişiye açık olmayı tercih eder. Çoğunlukla söyleyecekleri üzücü etkiler yaratabilecek olsa da açıkça düşüncelerini dile getirmekten geri durmaz, gerektiğinde sert eleştiriler de yapabilir. Ancak her ne kadar kendisi açıkça beğenmediği noktaları eleştirerek dile getirmeyi tercih etse de kendisine karşı aynı tutumun sergilenmesini asla kabul etmez.

 • Etkileyiciler

Akrep erkekleri etkileyici bireylerdir. Halleriyle, tavırlarıyla hatta söyledikleri sözlerle insanları etkilemek onlar için son derece önemlidir. Çoğunlukla bu özelliklerini başkalarını kontrol altına almak için kullanır. Zeki olduğu ve sözcüklerle nasıl oynaması gerektiğini çok iyi bildiği için insanları etkileyerek onların kendi isteklerini yerine getirmelerini kolaylıkla sağlar.

 • Gizli Duygusallar

Çoğunlukla dışarıdan bakıldığında soğuk ve mesafeli dursa da aslında oldukça duygusaldır. Duygulara ve sevgiye önem verir ancak zarar görmeme isteği daha ağır bastığı için duygusallığını kendi içinde yaşamayı tercih eder. Yalnızca kendisine çok yakın bulduğu kimselerin onun bu özelliğini görmesine izin vererek yabancılara karşı mesafeli tutumunu daima korur.

Ev ve Aile Hayatı

Hayatının hiçbir alanı sıradan olamaz. Çünkü o sıradan değildir. Her alanındaki tutkulu yaklaşımıyla enerji ve hırsın etkisini etrafındakiler de hissedeceklerdir. Aile ve dolayısıyla ev hayatına özel bir önem atfeder.

 • Samimi ve Adaletlidir

Aşırı zeki, pratik ve mantıkçı tarafını iş ve daha resmi ilişkiler kurduğu ortamlarda sergilerken aile ve yakın ilişkiler yaşadığı kimselerle tam tersi bir boyutu yaşar ve yaşatır. Akrep erkeği yakın ilişkiye sahip olmadığı ve yabancı olduğu her kişiye muhakkak mesafe koyarken özel alanındaki insanlara içindeki çocuğu ve yumuşak kalbinin her etkisini hissettirmektedir.

O adalet ve vicdan duygusunu da en yoğun şekilde yaşar. Yeri gelince çocuğu bile hatalı olsa onu dışlayacak ve öğrenmesi için değişik cezalar verecektir.

 • Ailesine Değer Verir

Ailesi için sürekli, her koşulda en iyisini ortaya koymaya çalışan, onların en iyi standartlarda olmasını sağlayan ve sahiplenen bir yaklaşımla hareket edecektir. Ailesi kutsaldır ve bu kutsala gelecek olan her türlü zarar onun adeta komando olmasını sağlayacaktır. Aile bireyleri ile ilgili oldukça korumacı bir tavrın sahibidir. Evde sevecen olduğu kadar otoritesine karşı gelen aile bireyine de uzun soluklu ve yıldırıcı ambargolar koyar.

 • Mahremiyet İster

Aile mahremine oldukça önem veren yapısıyla herhangi bir problemde “Kol kırılır yen içinde kalır tavrını” seçer ve aile bireylerinden de bunu bekler. Aksi şekilde aile içi problem ve özellerin aile bireyleri tarafından başkalarına anlatıldığını duyması büyük bir savaşın başlatılmasına neden olacaktır.

Sağlık Hayatı

 • Güçlü Yanları

Gerek fiziksel gerekse de psikolojik sağlamlığı üst sınırlarda olan bir yapının sahibidir. Hayatta üretkenlik ve enerjinin timsallerinden olmasından dolayı her türlü pasifliğe adeta savaş açan bir yapıdadır. Hastalığa bakış açısı da bir nevi pasiflik olduğundan bununla mücadele etmek için her şeyini ortaya koyar. İyileşmesi için acıyı önemsemez ve en riskli görülen tedavi veya ilaçları kullanmaktan çekinmez. Bu özelliği ile de her doktorun ideal hasta örneğini oluşturur. Hatta içsel dünyasının gücüyle inanarak çoğu hastalığı alt etmesini bilir.

Ayrıca yapılan araştırmaların çoğunda hayat riski yüksek hastalıklardan kurtulabilenlerin akrep burcu olması tespiti bu durumun somut örneğini oluşturmaktadır.

 • Zayıf Yanları

En hassas tarafları üreme organlarıyla ve mide ile bağlantılı olan organlarıdır. Sadece bayat, zehirli madde barındıran besinler nedeniyle mide problemi yaşamazlar aynı zamanda sinir, üzüntü durumlarında da ilk etkilenecek olan organları mideleri olacaktır. Onlar asla kolay pes etmeyip sonuna kadar hayatta kalmaya yönelik müthiş enerjileriyle kazanan olurlar. Hastalandıklarında asla öf demezler ama yine de sevdikleri tarafından özel ilgi beklerler.

Eğlence Hayatı

 • Önceliği Değildir

Eğlenmeyi asla alışkanlık haline getirmez, hayata mantık gözlükleriyle yaklaşır ve öncelikli sorumluluklarının peşindedir. Eğer bir aile babasıysa ve evde bir problem varsa yada iş hayatında çözümlenmeyi bekleyen sorunlar söz konusuysa eğlenceyi son sırayı bile koymayacaktır. Buradan da anlaşılacağı üzere “aman boş ver vur patlasın çal oynasın” tarzına uzaktır. Eğlenecekse kendince tüm sorumlulukları elinden geldiği kadar yerine getirmiş rahat kafayla eğlencesini yapacaktır.

 • Herkesle Eğlenmek İstemezler

Akrep erkekleri herkesle değil seçtiği, istediği kişilerle eğlenceyi tercih edecektir, aksi durumda yalnız eğlenmekten de çekinmeyecektir. Nasıl olsa keskin ve etkileyici bakışlarına ve soğuk karizmasına muhakkak birileri dayanamayıp yanına gelecektir.

 • Kendi Hesabını Bilir

Eğer arkadaş grubuyla eğlenceye katıldıysa hesabı ödemekten ilk kaçınan kişi olacaktır. Mümkünse herkes kendi hesabını ödesin veya zaten kendisi gibi kıymetli bir şahsiyetin de hesabını ödeyen çıksın beklentisinde olacaktır. Hatta kendisine, “pintilik boyutunda yaklaşım söz konusudur” yorumu da sıklıkla yapılmakta olan burçlardandır. Eğer hesap ödeyecek veya bonkörlük yapacaksa ilgili kişi veya kişilerin hayatında oldukça özel konumları olmalıdır. Şakacı, enerjik ve hayat dolu tavırlarıyla da eğlence ortamında yabancıların dahi ilgisini çekecektir ve en çok aranan yüz olacaktır.

İş ve Kariyer Hayatı

 • Mükemmeli Ararlar

Başarı için doğmuş ve başarısızlığı asla kabul etmeyen akrep burcu erkeği elbette ki iş dünyasının da tozunu attıracak olan kişidir. İş hayatına özel bir önem verir. İşi onun hem standartlarının temel kaynağı hem de kendini ortaya koyup işte bay başarılı dedirteceği önemli bir platformdur. Ne işle uğraşırsa uğraşsın silik ve pasif kalmayacak olan kişidir. O disiplini, adanmışlığı ile kısa sürede başarı ve kariyer basamaklarını tırmanacaktır. Bir işveren olarak ise özellikle tembel, disiplinsiz ve otoritesine uymayan kişilere adeta cehennemi yaşatacaktır.

 • İdealisttir

Eğer bulunulan iş ortamında yetki sahibiyse, yoğun olarak tercih ettiği yaklaşım idarecilik yerine yöneticiliktir. Çünkü kolay kolay güvenmez ve iş gidişatını beğenmez. Bunun sebebi o en idealist olandır, her şeyin en iyisini yapabilendir. Diğerleri ise ona uydukları kadar vardırlar. İtaat et rahat et politikasını bulunduğu iş ortamında çalışanlara dolaylı veya doğrudan gösterir. Bir amiriniz olarak ona yanlış gelen bir durumu herkesin içinde yüksek sesle haykırabilecek potansiyeldedir.

 • Daha Fazla Kazanmak İster

Para durumları onun için çok önemlidir. O zaten gerek disiplini gerekse çalışma gayreti ile her şeyin en iyisin kendine layık görüp en üst maddi standartların peşindedir. Bunun için herhangi normal veya küçük bir işletmeye idareci olarak girdiyse o işletme kısa sürede büyütülmeli ve bununla ilgili tüm vizyon ve çalışma enerjisi ortaya konulmalıdır. Sınırları asla kabul etmez ve hep sınırlar ötesi bir vizyonla yaklaşır. Ama parası ile ilgili tutumluluk durumunu aşan bir tavrın da sahibidir.

 • Cimridir

Kendisi akreptir ve cebinde de adeta başka akrep taşımaktadır. Birileri için parasını paylaşıyor olmasının kendisince çok önemli ve özel nedenleri olması adeta şarttır. Kendi konforu için sınırsız harcama yapar, kendisi dışındakilere hayatında yeterli derecede önem arz etmezse kolay kolay elini cebine sokmayacaktır. Zira o paraları kolay kazanmamıştır, kolay kolay da gözden çıkartamayacaktır.

Akrep Burcu Erkeği Olumlu Özellikleri

Öncelikle olumlu ve olumsuz özellikler kişiye göre değişebilmektedir. Akrep burcu erkeği her burçta olduğu gibi ay, güneş ve ilgili gezegenlerden etkilenir, yetiştiği ortama göre de özellikleri değişiklik gösterebilir.

 • Güvenilir ve Sahiplenicidir

Güven konusunda kolay bulunmayan, harika sırdaştır. Özellikle verdiği sözü namus bilir ve bu özelliğiyle düşmanına dahi “eyvallah” dedirtir.

Hayatına dahil etmesi zor da olsa dahil ettiği kişi ve durumlara sonsuz sahiplenici ve adanmışlığı ile göz doldurur. Eşiniz, babanız, kardeşiniz ve iyi arkadaşınız akrep erkeği ise sizin her zaman bir süper kahramanınız vardır demektir ve sırtınız yere gelmeyecektir.

 • Zekidir

Bu burcun erkekleri Zodyak’ın diğer erkeklerine göre en zekileridir. Zekice ve hoş şakalara özlem çekiyorsanız akrep erkeğinden başkasını aramayın. Özellikle sohbet sırasında sergiledikleri zeka dolu hareketlerle etrafındaki herkesin dikkatini çeker.

 • Çalışkan ve Disiplidir

Gelişmiş bir iş ahlakları vardır ve her zaman ulaşabileceklerinin en iyisini isterler. Bu sebeple özellikle iş hayatlarında çalışkanlıkları ve disiplinli hareketleri ile beğeni kazanırlar. Bu karakterleri ile eşi bulunmaz bir iş bitirici olurlar.

 • Kolay Pes Etmez

Fiziksel ve psikolojik bitmez ve vazgeçmez gücü vardır. Akrep erkeği asla “buraya kadarmış” sözünü söylemez. Küllerinden her an doğan ve “nerede kalmıştık “sözünü söyleyecek olan kişidir.

 • Adalete Önem Verir

Adalet duygusunu en yoğun yaşayan ve yaşatan burçlardandır. Öyle ki en kıymetlisi de olsanız eğer sizin haksız olduğunu anladıysa içi yansa da sizi asla onaylamayacaktır. Onun için adalet korunması gereken bir değerdir.

 • Soğuk Kanlıdır

En hayati durumlarda bile dengesine sahip olan bir soğukkanlılığı vardır. Herhangi bir yerde deprem varsa en son çıkanlardan biri olacaktır. Çünkü o bu sırada koordinasyonu sağlamak ve daha zor durumda olanları kurtarmakla meşgul olacaktır.

 • Kültürlüdür

Bilgiye ve öğrenmeye açlığı çoğunla kendisini çok iyi derecede yetiştirmesine yol açar. Özellikle kültürel anlamda sağladığı gelişmeler ile girdiği ortamların çoğunda etraftaki insanların takdirini toplar. Öğrenmekten ve öğretmekten hoşlandığı için sahip olduğu birikimleri başkalarına aktarırken o da onlardan yeni bir şeyler öğrenmeyi amaçlar. Hayatının her alanında ve her döneminde kendisini daha fazla geliştirmek en önemli hedeflerinden birisidir.

 • Yüksek Motivasyonludur

Özellikle iş hayatında motivasyonu son derece yüksek olduğu için bu özelliği çoğunlukla çevresindeki insanları da etkilemektedir. Onun bulunduğu ortamların enerjisi yüksek olduğu için çalışma verimi ve başarı artar. Her zaman daha iyisini hedefler ve buna göre çalışır. Kolay kolay pes etmeyi sevmediği için de enerjisini her zaman yüksek tutarak yalnızca ilerlemeye bakar.

 • Başarılı Bir Sırdaştır

Sırlara son derece önem verir. Sözünde durmayı kendine hayat prensibi edindiği gibi aynı zamanda kendisine anlatılan şeyleri kimseyle paylaşmamak konusunda da hassasiyeti vardır. Çok önemli bir konu dahi olsa birinin ona güvenerek onunla paylaştığı şeyleri asla bir başka kişiyle paylaşmaz ve bunu yapan insanları da hoş karşılamaz. Onun için sözünde durmak kadar gerektiğinde susmasını bilmek de önemlidir.

 • Dikkatli

Çevresindeki olayları ve insanları incelemek konusundan büyük bir başarı sergiler. Oldukça dikkatli olduğundan çevresindeki en ufak bir değişikliği bile algılayabilir ve hareketlerini ona göre değiştirebilir. Başkalarının fark etmediği detayları fark ettiği için çoğunlukla çevresindeki insanlar kendilerini önemsenmiş hissederler. Aynı zamanda bu özelliğini iş hayatında da kullandığı için çoğunlukla tehlikeleri önceden sezerek büyük kayıplar yaşanmasının önüne geçer.

 • İyi Bir Yön Vericidir

Analitik düşünce tarzını benimsediği ve olayları kolayca her ayrıntısıyla inceleyebildiği için başkalarına yön verme konusunda son derece başarılıdır. Olayları çok önceden kestirdiği için çevresindeki insanları gerekli konularda uyarabilir veya fikir sunduğunda doğru noktalara değinebilir.

Akrep Burcu Erkeği Olumsuz Özellikleri

Her şeyde olduğu gibi akrep erkeğinde de olumsuz özellikler mevcuttur. Çok güçlü bir burçtur ama bu gücü kendisine yanlış gelen kişi ve durumlara karşı da sonuna kadar kullanabilecek bir yapıya sahiptir.

 • Kıskançlıkta Sınır Tanımaz

Hayatındaki eş-flört-kız kardeş gibi kıymetlere aşırı önem verir. Onlara gelecek bir yan göz onun bulunduğu ortamı ateşe vermesi için yeterlidir. Kıskançlık duygusunu doruklarda yaşayarak kimi zaman hayatındaki insanların yoğun eleştirilerinin odağı olur.

 • Kindardır

Kendine yapılan yanlışı asla unutmaz ve kara kaplı defterine not eder. O bir aşamadan sonra pusuya yatmıştır ve kendisine zarar gelecek olsa dahi ilgili kişiye bedelini ödetir. Normal koşullarda aşırı mantıklı olmasına rağmen sınırları aşıldığında adeta “ben artık ben değilim” durumuna geçer ve olacak olanların önüne kimse geçemez. Bu özelliği kendisini de oldukça yıpratan bir özelliğidir.

 • Çapkındır

Hoş, kendine bakan kadınların ona tavrını asla geri çevirmez. Bunu gerçekten sevdiği veya aşık olduğu kadına sahip olana kadar hayat rutini haline getirir. Sevdiği ve aşık olduğu kadın kendisini yeterince sahiplenmezse de başka limanlarda bu ilgiyi rahatlıkla arama hakkını kendinde bulacaktır.

 • Detayların Adamıdır

Yüzeyselliğe hiç gelemez. Kendisinin bile en ufak giysi detayında problem olduysa bununla ilgili gün boyu içten içe üzülür. Etrafında eşi, yakın arkadaşı varsa onu uyarmadığı için sert tartışmalara girer. Bu tavrıyla detaylarda hem kendini hem de çevresini boğar.

 • Fazla Kontrolcüdür

Her şeyin kendi bilgisi dahilinde gerçekleşmesini istediği ve kolay kolay hayatında değişimlerin gerçekleşmesini istemediği için kimi zaman aşırı kontrolcü davranabilir. Hayatının her alanında bu özelliğini sergilemekten çekinmez ve önce olayları ardından eğer yapabiliyorsa çevresindeki insanları kontrol altında tutmaya çalışır ve çoğunlukla bunu başaramazsa öfkelenir ve sert eleştirilerde bulunur.

 • Ketumluğu Abartır

Kendisi hakkında fazla bilgi vermemeyi tercih ettiğinden daha önce de bahsetmiştik. Kimi zaman onların gizemli ve etkileyici bulunmalarını sağlayan özellikler bazen çevresinde bulunan insanlar için fazla olabilir. Çünkü bir noktadan sonra ketumluğunu abartarak etrafındaki insanların her şeyine vakıf ama kendisiyle ilgili en ufak bir fikir bile vermeyen bir insana dönüşebilir. Bu özelliği dolayısıyla çevresindeki insanlar tarafından çoğunlukla eleştirilir ve kendisini açması gerektiği söylenir.

 • Şüphecidir

Akrep erkeğinin şüpheciliği çoğunlukla normal seviyelerde ilerlemez. Çevresinde bulunan insanların en ufak hareketlerinden bile nem kapabilir ve bunu onlara belli etmese de bir süre sonra her davranışlarına şüpheyle yaklaşabilir. Başlarda kendini savunma mekanizması olarak kullandığı bu özellik zamanlar çevresindeki kimsenin sözüne güvenmemesine ve onları sürekli olarak açık açık veya gizliden sorgulamasına yol açar, bu durum da çoğunlukla etrafındaki insanların bunalmasına sebep olur.

 • Eleştirinin Dozunu Kaçırabilir

Kendisinden fazlasıyla emin olduğu için çoğunlukla hataların bedeli karşısındaki insana keser ve acımasızca eleştirir. Sorun onda olsa bile çoğunlukla kendi mükemmeliyetine fazlasıyla inanmış olduğu için bunu kabul etmez ve öfkesini yaptığı acımasız eleştirilerde çıkartır. Eleştirilmekten nefret eder ve eğer biri onu eleştirirse ona mutlaka misliyle karşılık verir.

 • Maddiyata Fazla Önem Verir

Güç sahibi olmaya karşı yoğun bir arzusu olan bu burcun erkeği çoğunlukla bu gücün maddiyattan geldiğine inanır. Bu sebeple maddiyata bazı durumlarda haddinden fazla önem verir ve kimi zamanda tutumluluğunu cimrilik boyutlarına kadar taşır.

 • Pasif Agresiftir

Aslında kolay sinirlense de bunu dışarıya belli etmez, bunun yerine doğru anı kollayarak, çoğunlukla da olabildiğince sakin bir tavırla karşısındaki insanı sözleriyle yaralamaya çalışır. Çoğunlukla ses tonlarını yükselmez ve konuları özellikle kendi istedikleri yöne çekmede büyük bir başarı sergilerler. Karşısındaki insanla asla kavga etmez, yalnızca özenle tartarak karar verdiği cümleleri söyler ve kendi kabuğuna çekilir.

 • Bencildir

Onun için çoğunlukla kendi istekleri ve hayalleri her şeyin önündedir. Bazen bu özelliklerini reddetseler de çoğunlukla karşısındaki insana kendisini daha çok önemsediğini belli eder. Kendi istekleri ve arzuları için elinden geleni yapar ve gerekirse başkalarının hayallerini yok etme pahasına da olsa kendi hayallerine mutlaka ulaşır.

 • Kaybetmekten Nefret Eder

Bencil yaratılışı aynı zamanda kaybetmekten nefret eden kimliğini oluşturur. Mutlaka isteklerinin yerine gelmesi gerektiğine inanır ve girdiği en basit mücadeleden bile galibiyetle ayrılmayı ister. Savaşmaktan ve hayalleri için çabalamaktan geri durmaz ancak çoğunlukla bunu yaparken kimleri ezdiğini de umursamaz. Bazen bu özelliği gözünü hırs bürümesine neden olur ve en yakınındakileri bile incitmekten çekinmemesine yol açar.

Akrep Burcu Erkeği Aşk Hayatı

 • İnişli Çıkışlıdır

Aşk hayatı hareketlidir. Zira duygusal da olsa gönül, güven bağı kuran kişiler hayatına girebilir. Akrep erkeği ortamda alımlılığıyla ve çekiciliğiyle göze çarpar. Hiçbir kadın ona hayır diyemez.

 • Beklentileri Yüksektir

Özel hayatına eş veya flört olarak kabul edeceği kimseden çok daha fazla beklentiye sahiptir. Öncelikle özeline dahil edeceği kadın elbette ki göze hitap etmeli, bakımı ve her şeyi önem arz edecektir. Bütün bu koşullar bir arada gerçekleşebiliyorsa özeline kadınını kabul edecek ve müthiş bir sahiplenmeyle onu elinden geldiği kadar mutlu etmeye gayret edecektir.

 • Şüpheci ve Kıskançtır

İlişkisinden ne kadar emin olsa da asla şüpheci durumundan kurtulamaz, hayatındaki kişiyi aleni veya gizli sık sık kontrollerden geçirecektir. Kadınını çok kıskanacak ve bu nedenle hayatındaki kişi oldukça dikkatli olup yanlış anlamalara dahi izin vermemeye gayret etmesi hayati önem taşıyacaktır.

Ayrıca onu uzun süre hayatında isteyenler şu sırrı bilmelidir, sıklıkla ona karşı güzel duygularınızı duymak ve hissetmek ister. Flörtü veya eşine karşı güven problemi yaşamaya başlamışsa kişinin kendisini aklaması gerekir, yoksa kaçınılmaz mutsuz son gerçekleşir. Problemi yaşadığı hiçbir yerde durmaz. Aşkı ve duygusunun boyutu her ne düzeyde olursa olsun ilişki ve kişiyi kafasında bitirdiği için hayatından da çıkartır.

 • Uğraşmak İster

Onun için aşık olmak, bir ilişki yaşamak önemli olsa da aynı zamanda partnerini elde etmeye çalışmak da önemlidir. Onun için ona kolayca teslim olacak bir kadından ziyade onu zorlayacak ve peşinde koşturacak kadınlar daha değerlidir. Akrep erkeği zoru sever, hoşlandığı kişinin peşinde koşmak onu yormaz aksine ilişkisi için daha fazla çabalamasına ve heyecanını diri tutmasına yardımcı olur.

 • İlgi Bekler

İyi bir dinleyici olan bu burcun erkeği partnerinden de aynı davranışını sergilemesini bekler. Dışarıdan bakıldığında her ne kadar soğuk ve mesafeli dursa da bir ilişki içerisine girdiğinde tüm ilgisini partneri üzerinde yoğunlaştırır, birlikte olduğu kişinin isteklerini önemser. Ancak elbette bunu karşılıksız yapmaz, aynı ilgi ve alakayı partnerinden de bekler eğer karşılığını alamıyorsa o ilişki için daha fazla çaba harcamaz.

 • Dürüsttür

Akrep erkeği için bir ilişkide güven ve dürüstlük her zaman ön plandadır. Daha önceden de bahsettiğimiz üzere güven onun için olmazsa olmazdır ve bu güvenin de sağlanabilmesi adına dürüstlüğün şart olduğuna inanır. Çoğunlukla acımasız eleştirilerde bulunduğu için eleştirilse de ilişkilerinde asla yalan söylemez, gerçekler partnerinin canını yaksa bile ona karşı her daim dürüst olmayı tercih eder. Aynı şekilde partnerinin de ona karşı dürüst olması son derece önemlidir. Yalanların olmadığı bir ilişkide kendisini rahat hisseder böylelikle ilişkisi de uzun soluklu olur.

 • Duygusaldır

Dışarıdan bakıldığında her ne kadar ketum ve mesafeli dursa da aslında su grubu burcu olmanın verdiği özellikle duygularını yoğun bir şekilde yaşar. Sevgi ve aşk onun için her zaman önemlidir. İlişkisinin ilk zamanlarında aşkını belli etmekle ilgili sıkıntılar yaşasa da partnerine güvendiğinde bir akrep erkeği aşkını sonuna kadar yaşar ve hissettirir. Bu sebeple özellikle uzun ilişkilerde kendi benliğini ortaya çıkartır ve duygularını açıkça yaşar.

 • Çapkındır

Gerçek aşka inanıp istese de hiçbir zaman bu aşkın kendisine gelmesini beklemekle vakit kaybetmez. Ona göre aşk yaşanması gereken bir duygudur ancak bekleyerek sahip olunamayacak kadar da dengesizdir. Bu sebeple çoğunlukla farklı kişilerle ilişki yaşar ve çapkın olarak nitelendirilir. Ancak her ne kadar çapkın olsa da gerçek sevgiyi hissettiğinde gözü bir başkasını görmez yada daha fazlasını aramaz. Gerçek sevgi onun için her zaman daha ağır basar.

 • Kontrol edilmez, eder

Akrep erkeğinin ilişkide belki de en belirgin özelliği kontrolü eline alma arzudur. Kişisel hayatında olduğu gibi aşk hayatında da kontrolün kendi elinde olmasını ister, ilişkiye yön veren kişi olmak onun için son derece önemlidir. Özellikle partneri onu kontrol etmeye çalıştığında bu durumu kesinlikle kabul etmez ve gerekirse oldukça sert bir dille uyarır. Birlikte olduğu kadının ilişki içerisinde onu kontrol etmeye çalışması sınırlandırılmış hissetmesine yol açar ve o ilişkide daha fazla bulunmak istemez.

 • Heyecan İster

Her insan gibi o da ilişkisinin güzel bir şekilde ilerlemesini istese de monotonluğa düşmek istemez. İlişkisinin onu heyecanlandırması onun için son derece önemlidir bu sebeple partneriyle arada kavga ederek ilişkinin nabzını arttırmaya çalışır. Bu kavgaların ilişkilerini diri tutacağına ve olumlu yönde ilerlemelerini sağlayacağına inandığı için bir kavga ortamında geri adım atan taraf olmaz.

 • İlişkisini ve Partnerini Önemser

Onun için uzun soluklu bir ilişkinin içerisinde bulunmak çok önemlidir. Bir akrep erkeği uzun bir ilişki yaşıyorsa bu onun partnerine ve birlikteliğine güvendiği anlamına gelmektedir. Bu sebeple partnerini aşk hayatında ve iş hayatında desteklemeye önem gösterir. Bencil bir yapısı olsa ve kendi istekleri onun için daha ön planda olsa da partnerinden desteğini hiçbir zaman esirgemez, gerek manevi gerek maddi olarak her zaman yanında olmaya dikkat eder.

Akrep Burcu Erkeğine Ne Hediye Alınır?

Akrep erkeğine hediye alınmasından önce önemli olan bazı noktalar vardır. Öncelikle bu noktalara dikkat edilmeli ardından da uygun hediye seçimi yapılmalıdır.

Dikkat edilmesi gereken noktalar ise;

 • Hediyeyi Alanın Kim Olduğuna Önem Verir

Herkesten hediye kabul eder diye düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Eğer ona yanlış yapanlardansanız veya hiç tanımadığı biriyseniz sadece hediyenizi kabul etmemek değil sevimsiz pek çok senaryoya da hazırlıklı olmalısınız. Çünkü sıklıkla kullandığı “ne cüretle” cümlesi boşuna kurulan bir cümle değildir, anlamını bilip ona göre yaklaşımda bulunmanız şarttır.

 • Akrep Erkeğinin O Günkü Ruh Halini İyi Analiz Edin

Bazı önemli ve hassas noktaları vardır; sevdikleri ve iş hayatı. Eğer bunlardan örneğin iş hayatı kötü bir dönemdeyken kendisine çok sevdiği deri ürünü bir iş çantası hediye ediliyorsa o anda en sevdiği şey en çok nefret ettiği şeye dönüşebilir. Yine kafasında aile veya sevdikleri ile ilgili bir problem varken normal hayatta bayıldığı parti ve eğlence bileti hediyesi onu hiç etkilemeyecek hatta kızdıracaktır.

 • Hediye Sunumu İyice Düşünülmeli

Özel hisler barındırdığı kişi ve kişilere farklı yaklaşmayı sevdiği gibi, karşı taraftan da bunu bekler. Her şeyin en kalitelisini kendine hak görür ama bunun ona sunumu da bir o kadar özel ve anlamlı olmalıdır. Zeki içeriklerle kendisine vereceğiniz sıradan bir markanın parfümünü bile çok özel bulacaktır. Ama şu bir gerçek ki kalite aradığı detay olacaktır.

Deriye düşkünlüğü ile alakalı deri saat, elbette ki hayatının merkezine aldığı işiyle ilgili deri iş çantası, hatırı sayılır marka gömlek gibi hediyeler muhakkak onu mutlu edecektir. Ama bütçeniz sınırlıysa görsel yanı oldukça gelişmiş olan akrep erkeğine görselliği yüksek, hoş paketlenmiş hediyeler verebilirsiniz.

 • Deneyimsel Hediyeler

Akrep erkeği değişiklikten ve farklılıktan hoşlanır. Bu sebeple ona yeni bir şeyler deneyimlemesine yol açacak hediyeler almak onu memnun edebilir. Örneğin kamp için malzemeler almak yada daha önce denemek istediği ancak fırsat bulamadığı bir etkinliğe onun adına başvuru yapılması onu memnun eder.

 • Kitap

Kültürel anlamda kendisini geliştirmeye çok önem verdiği için özellikle ilgi alanlarına ve zevkine hitap eden kitapları hediye almaktan hoşlanır. Bu hediye sayesinde hem dostunun veya partnerinin onun ilgili alanlarına ne kadar hakim olduğunu anlamasını sağlar hem de ona kitap alınmasını incelikli bir düşünce olarak bulur. Özellikle hediyeyi alan kişi aynı kitabı okumuş ve onunla kitap hakkında sohbet edebilecek konumdaysa bu durum onu daha da hoşuna gider.

 • Ofis Eşyası

Başarılı olma konusunda büyük bir hırsı bulunduğundan hediye olarak ofisinde ve çalışma ortamında kullanabileceği eşyalar almak hoşuna gider. Bu noktada onun için eşyanın kalitesi kadar kullanışlı olması da önemlidir. Hem şık hem de kullanışlı bir hediye onu oldukça memnun eder.

 • Bilet

Daha önceden de bahsettiğimiz üzere kültürel yanıyla dikkat çeken bu burcun erkeğine hediye olarak bir sergiye veya uzun zamandır merak ettiği bir oyuna bilet hediye alınabilir. Böylelikle hediye veren kişiyle bir şeyler paylaşırken aynı zamanda kültürel açlığını da dindirmiş olur.

 • Tatil Rezervasyonu

Farklı şehirleri ve ülkeleri gezmekten, deneyimlemekten ve yeni insanlarla tanışmaktan hoşlandığı için akrep erkeği için en ideal hediyelerden biri de tatil rezervasyonudur. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bu planın mutlaka onun görmek istediği bir yere yapılmış olmasıdır. Hediyeyi veren kişi onun isteklerini önemsemeyerek kendi merak ettiği bir yer için bu planı yaparsa bu hediyeyi bir an bile düşünmeden reddeder.

 • Güzel Bir Akşam Yemeği

Hayatın her alanında eksiksiz şeyleri seven bu erkek değişik ve güzel tatları deneyimlemek ister. Özellikle gelenekselden ziyade farklı ülkelere ait mutfakları deneyimlemek onun için daha önemlidir. Ancak bu plan yapılmadan önce onun için yemek kadar yemek yenilen mekanın da güzel olması gerektiğinin unutulmaması gerekmektedir.

 • Aksesuar

İş ve kişisel hayatında her daim şık olmayı ve güzel görünmeyi sevdiğinden kıyafetlerini tamamlayıcı parçaları hediye olarak almak hoşuna gider. Giyim tarzına göre şık bir kol düğmesi, kravat veya kemer en ideal hediye seçeneklerindendir.

Akrep Burcu Erkeğine Nasıl Davranmalı?

 • Egosu Tatmin Edilmeli

Aslan kadar olmasa da “bay gizli egodur”. Bunun için muhakkak olumlu özellikleri ile ilgili övgüler yağdırmalısınız. O size büyük ihtimalle bunu belli etmeyecektir ama beyaz kaplı defterine yazacaktır. Özellikle iş veren biriyse sakın başkaları yanında kendisini eleştirmeyin, bu sizin işteki son gününüz olur ve her türlü savaş ilanı sebebidir. Gerek eş gerek iş arkadaşı gerekse de işveren olarak ağırlığının, otoritesinin hissettirilmesini daha doğrusu itaati bekler ve sever.

 • Başarısızlığı Kabul Etmeyin

Özellikle bir baba olarak da asla evladından ben bunu başaramıyorum, bu bana zor geliyor gibi ifadeleri kabul edecek biri değildir. Çünkü güçlü ve en zor koşulda bile küllerinden yeniden doğabilecek bir yapıdayken bunu evladından da bekler. Yani aynı kavrama dönüp dolaşıp geldik ki o da kendi ve kendisiyle ilgili olan her şeyde güç kavramını ister. Onun evladı en başarılı olmalı, haksızlık olduğunda susmamalıdır.

 • Dürüst Olmalısınız

Onunla iletişimde iseniz veya onu kazanma amacındaysanız, yalan söylemekten uzaklaşmanız lazımdır. Çünkü iletişiminde yalana asla yer vermez ve sevmez. Samimiyet bekler ama laçkalık kabul etmez. Pasif bir yaklaşım da yine kendisini uzaklaştıracak olandır.

 • Sırdaş Olmalısınız

Akrep erkeğinin en önemli özelliklerinden biri sırlara verdiği büyük önemdir. Kendisi genellikle kapalı kutu olup herkesin sırrına vakıf olmak isterken kendisiyle ilgili pek fazla bilgi vermemeyi tercih eder. Bu erkek aşk, arkadaşlık hatta iş ilişkisinde dahi karşısındaki insana güvenene kadar kendisiyle ilgili bilgileri paylaşmaz, insanların onu yalnızca kendisinin istediği kadarını tanımasına izin verir.

Birine gerçekten güvendiğindeyse kendisini yavaş yavaş ona açar. Onu hayatının bir parçası olmanın en etkili yolu sırlarına saygı duymak ve onun sizinle paylaştıkları bilgileri başkalarına aktarmamaktır. Aksi takdirde sizi hayatından çıkaracağı gibi aynı zamanda sonsuz kininin de odak noktası haline gelebilirsiniz.

 • Saygılı Davranmalısınız

Akrep erkeği onuruna ve itibarına son derece düşkündür. Attığı her adıma, verdiği her karara sonuna kadar bağlı olduğu için çevresindeki insanların da onun kararlarına ve düşüncelerine saygı duymalarını bekler. Hatalı olduğunu çok zor kabul ettiği için yanlış olsa bile karşısındaki insanın saygısını bozmadan onu uyarmasını tercih eder. O bu hayatta her ne olurlarsa olsun insanlara karşı saygılı davranır ve aynı tutumu onlardan da bekler.

 • Onu Eleştirmemelisiniz

Son derece dürüst ve doğrudan bir kimse olduğu için çoğunlukla yaptığı eleştirilerle tanınır. Bir hata veya noksan gördüğü zaman lafı dolandırmadan doğrudan gerçek düşüncesini söyler. Ancak durum kendisinin eleştirilmesi noktasına geldiğindeyse tam tersi bir tutum sergiler. Özellikle kötü eleştirilere karşı son derece düşük bir tahammül noktası bulunduğundan onu eleştirenlere misliyle karşılık verir çoğunlukla da kin tutar. Bu sebeple onun bir hatasını gördüğünüz vakit doğrudan onu eleştirmek yerine kabul edebileceği bir seviyede uyarmanız gerekmektedir.

 • Aranızdaki İlişkiyi Korumalısınız

Karşı tarafın aralarındaki ilişkiyi korumak için çabalaması son derece önemlidir. Sürekli olarak ilgi beklediği ve ilişkilerinde sadakatli tutumlar sergilenmesini arzu ettiği için çevresindeki insanların aralarındaki ilişkiyi korumak adına çaba sarf etmesi gerekmektedir. Aralarındaki ilişki türü iş ilişkisi olsa dahi bunu kişiselleştirir ve çaba harcayan tarafın yalnızca kendisi olduğunu fark ettiğinde mutlaka araya mesafe sokar yada ilişkiyi noktalar. Bu sebeple aranızdaki ilişkiyi korumalı ve yeterli çabayı göstermelisiniz.

 • Sadakatli Davranmalısınız

Aralarında sadakatin bulunmadığı hiçbir ilişki türünün içerisinde bulunmak istemez. Başkalarına güvenme konusunda büyük zorluk yaşadığından sadakatten uzak tek bir davranış bile boyutu ne olursa olsun onun için son derece önemlidir. Sadakatsiz insanlar bir ilişki yaşamaz, iş yapmaz veya sırlarını paylaşmaz. Bu sebeple ona karşı dürüst olurken sadakatinizi de her daim korumanız gerekmektedir.

 • Onu Kullanmaya Çalışmayın

Bu hayatta en nefret ettiği şeylerin başında kullanılmak gelir. Birini sevdiği ve güvendiği zaman elindeki tüm imkanları onun yararına kullanabilecek kadar açık gönüllü olabilir. Ancak onun için yaptığı iyiliklerin her zaman bir karşılığı vardır. Kendisi bir kimseye ne kadar bonkörse o kişinin de ona karşı aynı şekilde her anlamda eli açık olmasını bekler. Çevresindeki bir kimsenin ona art niyetli yaklaşarak onun kullanmaya çalıştığını anlarsa derin öfkesini ve kin tutma gücünü göstermekten çekinmez. Ona karşı yapacağınız son şey onu kullanmak olmalıdır.

 • Köstek Değil Destek Olun

Kendi verdiği kararlara ve atacağı adımlara sonuna kadar güvense de yüksek bir egosu olduğundan çevresindeki insanlar tarafından desteklenmek ister. Onu eleştirerek yaptığı işleri küçümseyen insanları hayatında barındırmaz. Onun için iyi bir dost, iş arkadaşı veya partner attığı adımlarda onu destekleyen kimsedir. Ona verilen desteği hiçbir zaman unutmaz ve günü geldiğinde kendisi de mutlaka aynı destekleyici tavrı sergiler.

Akrep Burcu Erkeği Nasıl Aşık Edilir?

Aşağıdaki maddelerden de anlayacağınız üzere karşınızda görünenle birlikte görünenin ötesindeki detaylarda boğulan özellikler taşıyan bir kişi söz konusudur. Eğer sadece kendinize bakım anlamında bir yatırımda bulunduysanız, entelektüel donanım yada beden dilinde yeteri kadar iddialı değilseniz, sizden etkilense bile aşık olması mümkün olmayacaktır.

“Akrep erkeği nasıl aşık edilir?” sorusunu cevaplayabilmek için konumuz olan kişinin olmazsa olmazlarını çok biliyor olmanız şarttır. Bunlardan en önemli olanları sıradanlığı sevmemesi, egosuyla çatışılmaması, pasiflik durumlarından uzak durulması gibi temel hatları hatırlarsak detayları da oturtmak kolay olacaktır.

 • Güçlü Bir Karaktere Sahip Olun

Akrep erkeği kendine bakan ve güçlü duruşu olan bir kadının kendisini uğraştırmasından oldukça zevk alır. Hayatta pasif olmadığınızı gösterin, güçlü yanlarınızı doğrudan değil dolaylı olarak ortaya koymanız kendisine oldukça çekici gelecektir, kadını için mücadele edecek ve onu kazanarak el üstünde tutacaktır.

 • Gizemli Davranın

Söylenenlerin ve görünenin ötesini özellikle duygusal zekası ve güçlü sezgileriyle inebilme kapasitesine sahiptir. Emek harcamayı ve mücadele etmeyi sever. Ona kendiniz ile ilgili bilgiler verirken dozajında ve gizem yaratacak şekilde olursanız o zevkle sizin gizlerinizi ortaya çıkarmak için emek verecektir. Bütün detaylarıyla hayatınızı, kendinizi anlatırsanız pek cazip bir tavır olarak algılanmayacaktır. Gizemli kadınların her zaman diğer kadınlara göre çekicilik dereceleri daha yüksek düzeydedir.

Bu bilgi doğrultusunda hareket ederseniz şansınızı artırmış olursunuz. Ancak kendisine ufak çaplı flörtöz yaklaşımlarda bulunmayı ihmal etmeyin, zoru sever ama zor imkansızlaşmış mesajını vermeye başlamışsa başka denizlere açılmaya çekinmeyecektir.

 • Sıradan Olmayın

Konuşularak ortaya konulan iletişim dışında yansıtılan iletişiminiz de akrep erkeği için oldukça önemli olacaktır. Ortamda koyu siyah ve şık giysileriniz arasında gerek makyaj gerekse küçük ve ayrıntıda kendini gösteren aksesuar farkıyla öncelikle kendisine “ben diğerlerinden farklıyım” mesajını veriyor olmanız onun dikkatini çekecektir. Çünkü ilgili ortamda detaylı bir göz taramasıyla zaten sıradan olmayanı bulmaya çalışan kişi olacaktır. Belki de uzun bir konuşmadan daha etkili bir giysi detayı veya göz teması sizin onda vazgeçilmez olmanızda ilk ve en önemli basamağı oluşturacaktır.

Aynı zamanda olumlu özellikleri ile doğrudan değil dolaylı olarak öven iletişiminiz onda bu kadın beni anlıyor ve bu nedenle beni hak ediyor mesajını verecektir.

 • Akrep Erkeği Kontrolü Kendisinde Olmasını İster

Kontrol etmek istiyorsanız ve bunu aleni olarak ortaya koyuyorsanız bu ilişkide hiç şansınız yok demektir. Onun için gözde biri olmak isterseniz ona güvendiğinizi en azından hissettirin ve onu kontrol edecekseniz de çok sıkmadan belli zaman aralıklarında arayıp sevginizi dillendirin. Ama bu ilginizi sakın sık boğaz etme yoluyla yapmayın. Erkek arkadaşları ve kendi kendine zaman ayırmasında esneklik tanıyın. Bu tavrınız ona güven duyduğunuz mesajını verecek o da bunun karşılığını fazlasıyla size verecektir. Onu sık boğaz etmemeniz sizi merak etmesini de sağlayacaktır.

 • Kovalanmak Amacıyla Kaçarken Dozunu Kaçırmamaya Dikkat Edin

Elbette ki her erkek gibi akrep erkeği de partneri için emek vermekten hoşlanır. İstediği kadını da kovalamaktan kaçınmaz. Ama bunun dozunu kaçırma durumunda kaybetmeyi sevmemesinden dolayı kazanamayacağını anlayıp yoluna bakar ve kendini adayacak başka kadınlarla yolculuk eder.

Dengeli bir şekilde ilgi göstermesini sağlayın. Ne çok yoğun bir ilgiyle boğun ne de yokmuş muamelesine vararak zor olanı oynayın. Önemli olduğunun hissettirilmesini bekler. Çok fazla soru işareti yaşatırsanız sizden şüphe etmeye ve dolayısıyla güvenmemeye kadar varan bir psikolojiye girebilir. Güvenmeyen akrep erkeği de hayatında sizi asla tutmayacak ve uzaklaşacaktır.

 • Kendinizi Geliştirmelisiniz

Bakımlı, güzel ve etkili bir ses tonunun sahibi olmanız dayanılmaz bir durumu ortaya koyacaktır. Ama bay karizma ve çok bilmiş şakalarını anlamayan güzel bir kadını pek uzun zaman hayatında bulundurmayacaktır. Onun için gözlerle anlaşabilen ve bir sonraki manevrasını tahmin edip ona göre davranışta bulunabilen kadınlar vazgeçilmezdir. Yani estetik artı zeka tam istediği özelliklerdir.

Akrep Burcu Erkeği Nasıl Kadınlardan Etkilenir?

Bay soğukkanlı karizma sıradan olan hiçbir şeyi sevmediği gibi bunu karşı cinste de hoş bulmayacaktır. Akrep erkeğini etkilemek sıradan taktiklerin ötesinde bazı özelliklere ve bilgilere sahip olmayı da gerektirmektedir. Sıradan, tekdüze bir adam ve ilişki arayışındaysanız boşuna ne kendinizin ne de onun zamanını çalmayın.

 • İlgisini Çeken Kadınlarla Birlikte Olmak İster

Gerek göze gerekse kulağa hitap edebilen özelliklerin ikisini içinde barındıran kadınlardan oldukça etkilenir. Kendine bakan ve hoş olan her kadına zaten yakın olacaktır, bir de iletişimiyle ona hoş ve samimi gelen sözler ortaya koyan, şakalarına cevap veren pratik zekaya sahip hiçbir kadına duyarsız kalamamaktadır.

 • Kendisine Saygı Duyan Kişileri Beğenir

Kendi oluşturmuş olduğu alanına fazla müdahale etmeyen yerine göre dalgalı yerine göre de sakin deniz olmayı başarabilen kadınlardan hoşlanır. Kendi düzenine saygı gösteren ama güçlü duruşunu da gerekli yerde ortaya koyabilenlerden etkilenir.

 • Doğal Kadınları Hayatında İster

Yapaylığa savaş açmış ve doğal olan farklılığı taşıyan kadınlardan etkilenir. Makyajda, giyside ve tavırdaki abartıya adeta alerjisi olan akrep erkeği bu tür kadınlardan asla etkilenmeyecek hatta itici bulacaktır.

 • Dürüst Kadınlardan Etkilenir

Ketum, sadık, özü sözü bir kadınlara hiç dayanamayan akrep erkeği bu özellikteki kadına kendini adayabilir. Çünkü kişilik özellikleri yüzünden en çok bu özelliklere sahip kişilere hayranlardır ve arayış içerisindedirler.

 • Ego Tatmini Bekler

Akrep erkeğinin genel karakter özellikleri itibariyle egosu son derece yüksektir. Sürekli olarak ilgi odağı olmak ve farklı yönleri ile diğer insanlardan ayrılmak ister. Bu sebeple hayatına girecek olan kadının onun egosunu tatmin etmesini, onu övmesini bekler. Bu talebini her ne kadar açıkça dile getirmese de olası partnerinin onun egosunu yükseltmesi çok hoşuna gider ve kendisini bu ilişkiye daha çabuk bağlar.

 • İlgili Kadınlardan Hoşlanır

Duygusal yönünü pek fazla belli etmemeyi tercih etse de bir ilişki içerisinde bulunmak onun için son derece önemlidir. Bencil bir yapıya sahip olsa da gerçekten sevdiği biriyle yaşadığı ilişkide tüm ilgisini partnerinin üstünde yoğunlaştırır. Bu sebeple onunla ilgilenen, ilişkilerine önem veren kadınlar onun için her zaman daha ön planladır. Kendisiyle ve ilişkisiyle ilgilenilmesini istemesi tamamen partneri tarafından önemsenme ihtiyacından gelmektedir. Durum böyle olduğunda hem partnerine hem de sahip oldukları ilişkiye olan güveni artmaktadır.

 • Hayatında İyi Bir Dinleyici Arzular

Bir kadında aradığı özelliklerin başında iyi bir dinleyici olması gelmektedir. Başkalarını dinlemekten ve yeri geldiğinde onlara tavsiyeler vermekten büyük bir zevk duyan bu erkek, partnerinden de aynı şeyi bekler. İlişkilerinin ilk dönemlerinde yalnızca dinlemeye ve karşısındaki kadını tanımaya odaklansa da ilişkilerinin ilerlemesinin ardından o da kendisinden bahsetmeye başlar ve sevgilisinden de aynı şekilde onu dinlemesini bekler. Onu dinleyen, yeri geldiğinde problemleri için çözüm sunan kadınlar çoğunlukla hayatında kalıcı olur.

 • Güvenilir Bir Karakter Arar

Onun için dürüstlük kadar güvenilirlik de son derece önemlidir. Birlikte olduğu kadına güvenmek, yeri geldiğinde sırtını ona dayamak ister. Çok fazla sırra sahiptir ve bu sırlarını ancak gerçekten güvendiği kimselerle paylaşma eğilimindedir. Bu yüzden onu etkileyecek bir kadının mutlaka ilişkilerinin ilk dönemlerinden itibaren güvenilir karakterini ortaya koyması gerekmektedir. Eğer partnerini güvenilir bulmaz ve onun çelişkili hareketlerde bulunabileceğine kanaat getirirse o kadını daha fazla hayatında tutmaz.

 • Zeki ve Kültürlü Kadın Hoşuna Gider

Onun için bir kadın ne kadar güzel olursa olsun zeki ve kültürlü değilse son derece önemsizdir. Çapkın kişiliği ile tanınsa da aslında içten içe düzenli bir ilişki arar ve onun için yalnızca dış görünüş oldukça yetersizdir. Öncelikle partneriyle konuşabilmek bu sebeple de partnerinin zeki ve kültürlü olmasını ister. Konuşacak konularının olması, birlikte olduğu kadının ona bir şeyler katıp kendisini geliştirmesine yardımcı olması son derece önemlidir. Böyle bir kadın bulduğundaysa ilişkilerine daha fazla özen gösterir ve partnerini önemser.

 • Zor Kadınlara Çekilir

Daha önceden de bahsettiğimiz üzere bir akrep erkeği için ilişki kadar flört evresi de son derece önemlidir. Etkilendiği kadın için uğraşmak, onu tanımak için çabalamak hoşuna gider. Ona kendisini kolayca açan kadınlardan ziyade zor kadınlara karşı daha büyük bir ilgisi vardır. Bir kadın için uğraşmak onun ilişkileri için heyecanlanmasına yol açar. Partnerini tanımak için vereceği mücadele onun için ilişkilerini daha kıymetli kılar.

 • Kadınlardan Israrcı Olmamalarını Bekler

Özellikle bir ilişki içerisindeyse ısrarlı davranışlardan ve kendilerinin yönetilmeye çalışılmasından nefret eder. Onun için özellikle ilişki dışarısındaki hayatında verdiği kararlar yalnızca kendisini ilgilendirir. Partnerinin bir şey yapması veya yapmaması için onu yönlendirmeye çalışıp ısrarcı olması onu ilişkiden uzaklaştırır eninde sonunda ayrılmasına yol açar. Ancak bir kadın onun kararlarına saygı duyup yalnızca destek olmakla veya kibarca uyarmakla yetinirse bu kadından oldukça etkilenir.

 • Kadının Cesur ve Bağımsız Olması Önemlidir

Biriyle birlikteyken ileriye dönük cesur adımlar atmak ve farklı aktivitelerde bulunmak onun için önemlidir. Birlikte olduğu kadının en az onun kadar cesaretli ve farklı etkinliklere açık olmasını bekler. Ancak bu cesareti çoğunlukla ilişkileriyle sınırlamaz. Partnerinin iş hayatında da cesur olmasını ve en önemlisi bağımsız olmasını ister. Bir kadının kendi bağımsızlığını kazanması onun için çok önemlidir. Kendi ayakları üstünde duran bir kadın onun her zaman ilk tercihidir.

Akrep Burcu Erkeği Sevdiğini Nasıl Belli Eder?

Sevdiğini uzun soluklu aşamalardan ve testlerden sonra uygun bulursa belli eder. Yani bu durumda da bay karizma zor olmayı elden bırakamaz. Çünkü o özeline alacağı insanda oldukça garanticidir.

 • Duygularını Dile Getirmeye Başlar

Her kişide olduğu gibi sevdiği kişide de sorulara boğarak tanıma ve değerlendirme stratejilerini izler. Fakat çapraz sorgulamaları artık terk ettiyse ve size sadece sözel ve bedensel olarak duygusal yönünü göstermeye başladıysa kafasında artık sizi en güzel yere oturtmuş demektir.

 • Sırlarını Paylaşır

Akrep erkeği bir sır küpüdür. En gizli ve özel sırlarınızı büyük ketumlukla korurken kendisini de o kadar gizlemeyi tercih eder. Bu özelliğini size karşı yıkmış ve sırlarını sizinle paylaşmaya başlamışsa kaleyi fethetmişsiniz ve kale kapısı size sonuna kadar açılmış demek olacaktır.

 • Önemsediğini Belli Eder

Üzerinizde karizmatik ama sevecen gözleri olmayacak her yerde görüyorsanız bilin ki bunlar sizi uzaktan önemseyen ve izleyen bay karizmadan başkasına ait değildir. Sizi önemsiyor, seviyor fakat gururunun incinmemesi için emin olmak istiyor olabilir. Sizin de ona net sinyaller vermenizin ardından açılıp inişli çıkışlı dünyasına sizi de dahil edecektir. Eğer sıradanlığa karşıysanız tam adamına ve ilişkisine düştünüz demektir.

 • Duygularını Belli Eder

Bu erkek sır küpü olmasının yanı sıra aynı zamanda duygusal yönden kapalı bir kutudur. Aslında su grubu burcu olup oldukça duygusal bir yapıya sahip olsa da sert mizacı ve mesafeli duruşundan ötürü bu yönünü sıklıkla belli etmez. Bir akrep erkeği ancak birini gerçekten sevdiğinde duygularını açıkça belli eder, aşkını partnerine gösterir.

 • Kıskançlığını Gizlemez

Kıskançlığı derinden gelir ve bunu kolay kolay belli etmeyi tercih etmez. Birini gerçekten kıskandığı zaman sessiz kalarak bu durumun üstesinden gelmek için çabalasa da söz konusu sevgi ve aşk olduğunda bu değişir. Aşırı sahiplenici ve kıskanç bir yapıya sahip olan akrep erkeği sevgilisine karşı yoğun duygular hissetmeye başladığında bu yönünü ondan gizlemez hatta zaman zaman onu kısıtlamaya bile çalışabilir.

 • Sevdiği Kadına Bağlanır

Çalkantılı bir özel hayatı ve çapkın tavırları olsa da aşık olduğu zaman sadakati ve bağlılığıyla örnek bir partner haline gelir. Birini sevdiğinde onun için önemli olan tek şey aşkı ve bu aşka duyduğu sadakat olur. Gerçek sevgiyi tattığı zaman aldatmadan son derece uzak davranışlar sergiler ve kendisini tüm benliğiyle ilişkisine adar. Sergilediği sadakatli tavırlarla da partnerinden her zaman geçer not almayı bilir.

 • Her Zaman Destek Olur

Koruyucu tavırlarıyla dikkat çeken bu burcun erkeği bencil yaradılışlıdır, her zaman ve her koşulda kendi istekleriyle menfaati ön plandadır. Karakter yapısı her ne kadar böyle olsa da bir kadını sevdiğinde kendini geri plana çekip partneri için çabalamayı bilir. Her zaman destekleyici tavırlar sergileyerek birlikte olduğu kadının hayatının her alanında dayanak noktası olur, ona güç verir. Çoğunlukla bunu bir karşılık beklemeden sadece sevgi için yapsa da zaman zaman o da aynı gücü partnerinde arayabilir.

 • Kısıtlamaya Başlar

Kıskançlıklarını açıkça belli etmeye başladığı andan itibaren kısıtlayıcı tavırlar içine girmesi de oldukça olasıdır. Aşk onu kıskançlaştırır ve bu kıskançlıklarını da sevgisiyle birlikte çoğunlukla kısıtlama arzusu olarak gösterir. Sevdiği kadının yalnızca onunla ilgilenmesini ve ilişkilerine özen göstermesini bekler, dolayısıyla da zaman zaman partnerini kısıtlamaya çalışarak ilgisini üzerinde tutmaya çabalar. Aslında bunu yaparken kötü bir niyeti yoktur, bu tamamen aşkı bulduklarında onu kaybetmek istemeyişinden kaynaklanır.

 • Geliştirmek İster

Genel olarak hep bana tarzı bir tutum içerisinde olsa da gerçek aşk onu partneri için elinden gelen her şeyi yapmaya iter. Partnerinin gelişimini destekler, onun problemlerini anlamaya ve çözüm bulmaya uğraşır. Kimi zaman karakterine uymasa bile kendi isteklerini bastırarak sevdiği kadının arzularına yoğunlaşır ve yerine getirmek adına elinden geleni yapar. Partnerinin özellikle kültür ve sanat alanında gelişmesi için büyük çaba harcar, bildiği her şeyi ona gösterirken o da partnerinin onu geliştirmesine izin verir.

Akrep Burcu Erkeği Hangi Burçlarla Anlaşır?

Her burçta olduğu gibi ortak element burçlarıyla kaçınılmaz bir şekilde anlaşabilecektir. Bunlardan başak, oğlak ve boğa ile hırs durumunu dengeleme imkanı bulabilecek iken; balık ve yengeç burcu harika duygusal paylaşımı yaşatacak ve yaşayacaktır. Genel olarak toprak ve su grubu burçlarıyla ortak frekanslar bulabilmektedir.

Oğlak

Oğlak burcuyla iyi anlaşmasının en önemli nedeni kendisi gibi biriyle iletişimde olmanın rahatlığı olacaktır. Çünkü ikisi de soğuk karizmatik görüntüleri ile kendilerine tanıdık geleceklerdir. Çoğu kişi akrep ve oğlakları soğuk buldukları için uzaklaşma eğiliminde iken bu iki burç bizzat bu ortak özellikleri nedeniyle hem yakınlaşıp hem de samimi ve uzun süreli ilişkilerin tarafları olmaktadırlar.

İkisi de hırslı ve başarıyı sonuna kadar isteyen bir yapıya sahip oldukları için bu yönleriyle birbirlerini tamamlarlar. Zodyak’ın en çalışkan burçlarından oldukları için bazı kişilere tuhaf gelen çalışma aşkları birbirlerini tamamlamaları noktasında onlara büyük yarar sağlar. Özellikle iş ilişkilerinde ortaya mükemmel bir uyum çıkarabilecekleri gibi aşk ve arkadaşlık ilişkilerinde de sahip oldukları bu ortak yön ile ilişkilerinin olumlu yönde ilerlemesine olanak sağlar.

Bu ikili özellikle kültürel anlamda birbirlerini tamamlamaya oldukça yatkındırlar. Arkadaşlık ve aşk ilişkilerinde ortak zevklere sahip oldukları için ilişkileri onları zorlamayacağı gibi birlikte vakit geçirmek onlar için her zaman kolay ve keyifli olur.

İlişkilerinde meydana gelebilecek sorunlar çoğunlukla oğlakların akışkan olmayan mizaçlarından kaynaklanır. Akrep de her ne kadar onun kadar ağır başlı olsa da çoğunlukla kalıplarının dışına çıkmayı bilir. İkisinin de sahip olduğu ancak oğlağın kıramadığı sert mizaç ilişkilerinden yaşanacak tek sorun olur.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği Oğlak Kadını Uyumu

Başak

Akrep için pasiflik kabul edilebilir bir özellik olmadığından zeki ve çalışkan olma durumu kendisine üretkenliği ve aktifliği ifade eder, bu özellikteki başak burcuna da elbette ki yakınlık duyacaktır.

İş, eş veya sosyal ortamdaki herhangi biriyle iletişiminde derin cümlelerinin yada şakalarının anlaşılır olması elbette ki istediği bir durumu arz edecektir. Yine eğer bir ev arkadaşı veya çalışanıysa, başak burcu akrebin dağınıklığını daha doğrusu arkasını da toparlayan kişi olacağından onu tamamlayacaktır.

Akrep erkeği etrafında zeki ve çalışkan insanların olmasın istediğinden bir başak onu bu yönden tatmin eder. Aralarındaki ilişki türü ne olursa olsun aşkta da arkadaşlıkta da akrep başakların zekasında ve çalışkan yaradılışlarından mutlaka etkilenir. Onun düşünce tarzını kendisine yakın bulacağından bir sorunu olduğunda ona danışmaktan her zaman keyif duyar.

Aralarında yaşanabilecek tek sorun iki burcun da eleştirmeyi sevmesi ama eleştirilmekten nefret etmesidir. Her ikisi de mükemmel olduklarına inandıkları için en çok bu noktadan fikir ayrılığına düşerler. Bir konuda anlaşmazlık yaşarlarsa her ikisi de kendi bildiklerine sonuna kadar inanırlar ve birbirlerini eleştirmeye başlarlar. Bu gibi durumlarda iki tarafın da öfkesinin geçmesi biraz zaman alabilir.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği Başak Kadını Uyumu

Balık

Her ne kadar duygusal olsa da bunu asla bir balık burcu gibi ortaya koymaz. Hatta koymamak içi elinden geldiği kadar dizginler. Balık burcu da bu anlamdaki samimiyetiyle uyumun yakalanmasını sağlar. Güven problemi oldukça yoğun olan akrep erkeği balık burcunun o şeffaf yapısını güvenilir bulur ve inişli çıkışlı psikolojik durumlarına ağır başlı ve tevazu ile yaklaştıklarından akreplerin en uzun soluklu ilişki yaşayacakları burçlardandır.

Balık, kimi durumlarda kaprisi, kibri ve öfkesi üst noktalarda olacak olan akrebi de olduğu gibi kabul edecek ve idare edebilecektir. Balık adeta akrep erkeği için biçilmiş kaftan görüntüsündedir. Akrep burcunun en önemli özelliği ne iyi ne de kötü olanı unutması bunlara mislisiyle cevap verebiliyor olması durumunun hayat felsefesini oluşturuyor olmasıdır. Bu konuda da çok güzel bir denge kurabilirler.

İlişkilerinde hassas bir denge söz konusudur. Aynı gruptan olsalar da bazı durumlardan birbirlerine taban tabana zıt olabilirler. Aralarında yaşanacak sorunlar çoğunlukla akrebin sertliğinden ve tüm düşüncelerini doğrudan dile getirmesinden kaynaklanır. Balık burçları yapı itibariyle daha duygusal ve kırılgan olduklarında bazı durumlarda akrepler tarafından kırılmaya açık hale gelirler. Balık burçları sorunlar karşısında daha kendinden emin durmayı partnerleri de daha yumuşak davranmayı başarabilirse aralarında çözülmeyecek kadar büyük bir sıkıntı meydana gelmeyecektir.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği Balık Kadını Uyumu

Yengeç

Bu ikili gerek birbirlerinin farklılıklarını tamamlama konusunda gerekse de oldukça stratejik benzerliklerde mükemmel uyumu kurabilirler. Kafa dağınıklığını fiziki dağınıklığa yansıtmaması için yengeç büyük bir titizlikle yardım edecektir. Aynı zamanda iyi günde ve kötü günde kuralının da en uygun ikilisini oluşturmaktadırlar. Her iki burç da olumlu düşüncelerinde sınır tanımayacaklardır. Bu yönüyle bu ikili gerek iki iyi dost gerekse iyi çalışma arkadaşı olarak harika bir ikiliyi oluşturmaktadırlar.

Aralarındaki uyumun en büyük kaynağı aralarından kurulacak güven ilişkisidir. Yengeçler yapıları itibariyle her zaman güvene ve sadakate önem verirler. Bu sebeple çoğunlukla bir akrebin ilişkilerden beklediği dürüstlüğü karşılamaya elverişli olup aynı zamanda onun güvenini kazanmayı da iyi bilirler. İkilinin kuracağı ilişkinin türü her ne olursa olsun güven ve dürüstlük konularının tartışmalarının kaynağının olması oldukça düşük bir ihtimaldir.

Akrep erkeğinin destekleyici ve güven verici tavrı da ilişkilerinin bel kemiğini oluşturan noktalardandır. Yengeçler aşk, dostluk ve iş ilişkilerinde onları destekleyen insanlarla yollarına devam etmek istediklerinden ikili bu konuda da benzersiz bir uyum yakalar.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği Yengeç Kadını Uyumu

Boğa

Akrep her ne kadar kendinden hırslı ve otoriter birilerine pek sıcak bakmasa da boğa özellikle hırsı ve istikrarlı oluşuyla onun gözüne girecektir. Akrep erkeği kendisi gibi ne istediğini iyi analiz edebilmiş ve bu alanda sonsuz emek veren kişilere saygı göstermektedir. Boğa burcuyla ilgili iletişimi de aynen böyle olacaktır. Boğayı şu şekilde netleştirebiliriz; düşmanım ve rakibim olacaksa bana en çok yakışanlardan biri boğa olabilir kafasındadır. Akrep için zeka önemlidir ve partnerinin kendisine bu noktada yakın gelen bir burç olacaktır.

İki burç da baskın karakter özelliklerine sahip olduklarından ilişkilerinde bir orta yol bulma ihtimalleri son derece düşüktür. Bu ikili arasında kurulacak bir ilişki ya kusursuz bir şekilde ilerler yada çatışmalarla son bulur. İkisi de alttan almayı sevmediklerinden ve kendi kararlarını uygulamaya özen gösterdiklerinden ilişkilerinde çatışmalar yaşama ve birbirlerini yıpratma ihtimalleri azımsanmayacak kadar fazladır. Eğer birbirleriyle zıtlaşmak yerine orta yolu bulmak için çabalarlarsa iki tarafın da içerisinde bulunmaktan zevk alacağı bir ilişkiye sahip olabilirler.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği Boğa Kadını Uyumu

Akrep

Uyumlu ve bir o kadar uyumsuz bir ilişki yaşarlar. İki tarafın da akrep olduğu bir ilişki türü mükemmel olabileceği gibi zorluklarla dolu bir mücadeleye de dönüşebilmektedir. Özellikle konu aşk olduğunda duygularını belli etme konusunda ikisi de sıkıntı yaşayacağından uzun bir süre birbirlerinin sevgilerinden ve hislerinden emin olmayabilirler.

İlişkilerine olumlu yönden bakarsak birbirlerini çok iyi anlayacakları için diğer insanlarla ilişkilerinde olduğu gibi kendilerini anlatma çabası içerisine girmezler. Söz konusu ilişki özellikle dostluk olduğunda aralarında kendiliğinden gelişecek güven bağı sayesinde uzun yıllar sürecek bir arkadaşlığın ilk adımını atma ihtimalleri oldukça yüksektir. Birbirlerinin sırlarına sahip olduklarında bu sırların üçüncü bir kişiye aktarılmayacağından rahatlıkla emin olacaklarından sadakatle ilgili bir sorun yaşama ihtimalleri son derece düşüktür.

Aralarında yaşanabilecek sorunlar ikisinin de fazlasıyla sert ve kindar olmasından kaynaklanabilir. İkisi taraf da kırıldıklarını belli etmek yerine kin tutmayı ve doğru anı beklemeyi seçeceğinden problemlerinin çözülmesi normalden de uzun sürer. Eğer birbirleriyle kin tutmadan konuşmayı başarabilirlerse aşkta da dostlukta da bulunması zor bir uyum yakalarlar.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği Akrep Kadını Uyumu

Koç

Akrep erkeği yanında güçlü bir kadın olsun ister. İhtiyaç duyduğunda ona her zaman destek sunacak kişiyi koç kadınında bulur. Koç kadını ayakları yere sağlam basan, güçlükler karşısında yılmayan yapısıyla bu erkeğin her zaman dikkatini çeker. İlişkileri iki güçlü kişinin mükemmel uyumu halinde ilerler.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği Koç Kadını Uyumu

İkizler

İkizler kadının iletişimsel becerileri son derece yüksektir. Akrep erkeği ilk anda mesafeli ve ketum olsa da ikizler kadını akrebin bu yönünü cana yakınlığı ile kırar. Birlikte oldukları sürece iletişim konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazlar. İkizler kadını sevecen halleri ve güven verici tutumlarıyla kısa sürede akrep erkeğinin beğenisi kazanır ve uzun sürecek bir birlikteliğe sahip olurlar.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği İkizler Kadını Uyumu

Aslan

Akrep erkeği kendi mükemmeliyetinin bir benzerini akrep kadınında görür. İkili birlikte oldukları sürece hem ruhsal hem de fiziksel olarak eşsiz bir uyum yakalayacaklarını bilirler. Bazı durumlarda birinden biri biraz daha öne çıkmak istese de kısa sürede onları bu kadar özel yapanın birlikte olmaları olduğunu anlarlar. Egolarını birbirlerine karşı bir kenara bırakır ve kusursuz uyumlarının tadını çıkarırlar.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği Aslan Kadını Uyumu

Terazi

Terazi kadını birlikte olduğu kişiye ve ailesine verdiği önemle tanınır. Akrep erkeği evindeyken huzurlu olmak ister, partnerinin onunla ilgilenmesini bekler. Terazi kadını ilgili ve anaç tavırlarıyla onun bu isteğini kolayca karşılar. Akrep erkeği ona güvenir ve güvendiği için de ilişkileri uzun ömürlü olur. Kendisini bu kadının yanında hiç olmadığı kadar huzurlu hisseder.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği Terazi Kadını Uyumu

Yay

Yay kadını oldukça güvenilirdir. Ona verilen sırları açık etmez ve kavga etmekten de pek hoşlanmaz. Akrep erkeği bir kadınsa aradığı sırdaşlığı ve güvenilirliği onda bulur. Yay kadını akrebin derinden ilerleyen kinini ve öfkesini dengelediğinden huzurlu bir birliktelikleri olur. Sert yükselişler veya alçalışlar yaşamazlar.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği Yay Kadını Uyumu

Kova

İlişkileri sürekli inişli çıkışlı olur ancak akrep erkeğinin de istediği budur. Birlikte olduğu kadının onunla tartışmasını ister, bunun ilişkilerini zinde tutacağına inanır. Kova kadını zeki ve mantıklıdır. Akreple ilişkilerinde onunla fikir tartışması yaşamak hoşuna gidecek, her tartışmadan yeni bir şeyler öğrendiği için ilişkiye bağlılığı artacaktır.

>>> İLGİLİ: Akrep Erkeği Kova Kadını Uyumu

Akrep Burcu Erkeği Hangi Burçla Evlenmeli?

Duygularını pek belli etmeyen ama kalbinin derinliklerinde duygusallığı derin bir şekilde yaşayan karmaşık bir yapıya sahiptir. Özellikle bulmaca çözmeyi seviyorsanız bir de onun karizması ve gizemine kapıldıysanız bu işin sonu güzel olacaktır. Ama gel gelelim işi burçlarla alakalandırmak gerekirse özellikle balık, başak ve boğa kadını ile en uyumlu eş durumunu yaşayacak ve yaşatacaktır.

Boğa

Bu ikilinin en önemli ortak noktası tutkuları ve ihtiraslarını hayatlarının her alanına yaymış olmalarıdır. Boğa kadını akrep erkeğinin istediği pek çok özelliği bulundurmaktadır. Tutkulu, erkeği için kendine özel önem gösteren ve en önemlisi sevdiği zaman sahiplenen yani aldatma eğilimi olmayan biridir. Tam da bu noktada akrep erkeği sadakat kavramına da verdiği özel önemle partnerinde en hayati beklentilerini bulmuş olacaktır.

Yalnız dikkat edilmesi gerekli önemli detay ise, evliliğin uzun soluklu olması için akrep erkeği duygularını doğrudan hissettirmelidir. Boğa kadını erkeğinden duygularını şeffaf, doğrudan ve sık sık ortaya koymasını bekleyecektir. Bu anlamda da akrep burcu kendini biraz zorlamalıdır. Şu da unutulmamalı ki, aşk ketum akrep erkeğini ister istemez bazı durumlarında esnetebilecektir. Bu da partnerine olan duygu yoğunluğuyla doğru orantıda gerçekleşebilecektir.

İkisi de bağlılık konusunda birbirlerini tamamlar, aşk söz konusu olduğunda özellikle de evlendiklerinde birbirlerine sonsuz bir sadakatle bağlanırlar. Kadın da erkek de aldatma eğilimine sahip olmadıklarından evlilik hayatlarında hiçbir zaman sadakatle ilgili sıkıntılar yaşamazlar. Güveni ve dürüstlüğü çocuklarına aşılamak için ellerinden geleni yaparlar. Aile olma noktasında her ikisi de otorite konumunda bulunmak istese de çoğunlukla bir orta yol bulmayı başarırlar.

İlişkilerinde meydana gelebilecek en büyük sorunlar ikilinin kıskançlığından ve öfkesinden kaynaklanmaktadır. Boğa kadını partnerine oranla öfkesini daha net belli ederken boğa, öfkesini içinde biriktirmeyi tercih eder. Birinin sessiz öbürünün ise oldukça şiddetli öfkesi bir araya geldiğinde evliliklerinde büyük sorunlar yaşanabilmektedir. Aynı zamanda iki taraf da yoğun bir şekilde kıskanç olduklarından birbirlerini kısıtlamaya çalışabilir veya sık sık memnuniyetsizliklerini dile getirebilirler.

Balık

Bu ikilinin her ne kadar ortak noktaları duygusallık olsa da akrep burcu erkeği duygularını pek belli edemez ancak balık kadını bunu fazla kafaya takmaz. İnişli çıkışlı ruh halini büyük mütevazilik ile karşılayabilecek olan balık kadını bu konuda yine psikolojik denge unsuru olacaktır.

Yalnız bu çiftin bu kadar uyumlu ve dengeli olmasına oldukça uzak ve ters düşen önemli bir durumları da vardır. O da akrebin tutumluluk durumunun yerine göre hat safhaya getiren tavrına karşın balığın savurganlık yapmasıdır. Ama bu durumda orta noktayı bulabilirlerse birbirlerine daha büyük katkı sağlayabilecek favori çiftlerden olabilmektedirler.

Evlilik hayatlarında balık kadının duygusal olması akrep erkeğinin sürekli dikkatli olmasına yol açacağından bir süre sonra onun bu ilişkide yorulmasına neden olabilmektedir. Evliliklerinde ilgi gördüğü sürece ilgi vermeye açık olsa da kendisinden sürekli olarak ilgi bekleyen ancak onun beklentilerini karşılamayan bir partner onu yorar ve bu evlilikten uzaklaşmasına yol açabilir. Bu noktada balık kadınının daha özenli davranması gerekmektedir. Eşine istediği ilgiyi verir, duygularıyla onu bunaltmaz veya alınganlığıyla onu yormazsan uzun soluklu bir evlilik hayatı yaşama ihtimalleri yüksektir.

Akrep erkeği balık kadınına onun ihtiyaç duyduğu korunma hissiyatını verirken balık kadını da ona sonsuz güven verir. Birbirlerinin ihtiyaçlarını bu iki noktada karşılama konusunda büyük bir uyum gösterdiklerinden aralarındaki sıkıntıları göz ardı etmeyi başarabilmeleri durumunda ikilinin evliliğinin yürümemesi için hiçbir sebep yoktur.

Yengeç

Yengeç kadınları duygusallıklarını hiçbir zaman eşlerinden gizlemezken bu durum partnerleri için aynı şekilde seyretmez. Bir akrebin evlenmesi için aşık olması ve güvenmesi, buna bağlı olarak da duygularını belli bir oranda da açmış olması gerekmektedir. Ancak evliliklerinde genellikle yengeçlerin duyguları daha ön plana çıkacağından akrepler sevgilerini belli etme konusunda yetersiz kalabilirler. Eğer kadın onu bu şekilde kabul eder ve süslü cümlelerle aşkını haykırması için onu zorlamazsa kurulacak evlilik bağı sorunsuz bir şekilde ilerler.

Bir çift olarak güven ve sadakat konularında hiçbir zaman sorun yaşamasalar da aralarında yaşanabilecek kıskançlık krizleri kaçınılmazdır. Her ikisi de kıskanç bir yapıya sahip olduklarından birbirlerine ne kadar güvenirse güvensinler kıskançlık her zaman gündemlerinde olacaktır. İlişkilerinde yaşanabilecek en büyük sorunlar da bu noktadan çıkar, kıskançlıklarıyla çoğunlukla birbirlerini yorarlar.

Bir taraf aşkını dile getirme konusunda her ne kadar yetersiz kalsa da ikisi de duygusal ve aşka değer veren kimseler olduklarından evlilik içerisinde sevgilerinin yoğunluğuyla problemlerinin üstesinden kolayca gelirler. Birbirlerinden farklı ebeveynlik anlayışları bulunsa da çoğunlukla bir orta yol bularak çocuklarını en iyi şekilde eğitirler.

Başak

Bu ikilinin evliliğini asistan patron iletişimine benzeterek daha da netleştirebiliriz. Bu durum ise başak kadınının akıllı, mantıklı ve düzenli haliyle psikolojisi dağılan partnerinin hayatını planlamasında ve düzene sokmasında oldukça usta hali ile adeta bir asistan titizliğinde kendisini yönlendirebilmektedir. Başak kadını erkeğini her anlamda düzene sokacak ve ona hem fiziksel olarak hem de  ruhen yardımda bulunacaktır.

Başak kadını iyi bir dinleyici olduğundan akrep erkeğinin evlilikte beklediği dinlenilme ihtiyacını karşılamaya son derece yatkındır. Akrep eşinin onu dinlemesini, anlamasını ve gerektiğinde çözüm sunmasını bekler. Eşi bu konuda oldukça başarılı olduğundan çoğunlukla ona danışmaktan ve dertlerini ona açmaktan çekinmez.

Akrep erkeği başak kadınının özellikle öğretme iç güdüsünden etkilenir. Hem bir eş hem de bir anne olarak öğretme aşkıyla yanması, bilgiye açık olması onun oldukça hoşuna gider. O da sürekli yeni şeyler öğrenmek istediğinden başak kadınının bilgili olması onun bir eşte aradığı en önemli beklentiyi karşılar.

İkilinin yaşayabileceği sıkıntılar çoğunlukla ailede kimin kararlarının baskın olacağı noktasında ortaya çıkar. İkisi de baskın olma arzusuna sahip oldukları ve yönetmeyi sevdikleri için çoğunlukla bu konuda tartışmalar yaşama ihtimalleri oldukça yüksektir. Ancak bir orta yol bulabildikleri takdirde evliliklerinde huzuru yakalayabilir aksi durumda çatışmalarla dolu bir evlilik hayatına mahkum olabilirler.

Sıkıntı yaşayabilecekleri bir diğer nokta ise başak kadınının her şeyi kontrol etme arzusundan kaynaklanmaktadır. Akrep erkekleri çoğunlukla kendi başlarına buyruk hareket etmeyi tercih ettiklerinden bu kadınların planlayıcı ve müdahaleci tavırları onları çoğunlukla rahatsız etmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.