Zatürre İçin Hangi Doktora Gidilir ?

Zatürre İçin Hangi Doktora Gidilir ?
15 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 100 kez okundu.

Zatürre için hangi doktora gidilir ? Zatürreye hangi poliklinik bakar ? Zatürre için hangi bölüme gidilir ?

Zatürre İçin Hangi Doktora Gitmeliyim ?

Zatürre nedir, nedenleri, belirtileri ve tedavisi ile ilgili bilgileri aynı zamanda zatürreye hangi bölüm bakar sorusunun cevabını bu konumuzda öğrenebilirsiniz.

Zatürre Nedir ?

Türkiye’de oldukça yaygın olan ve ölüm sebeplerinin 5.  sırasında yer alan bir hastalıktır. Kimi zaman önemsenmese de aslında oldukça ciddi ve dikkat edilmesi gerekilen hastalıklardan biridir. Akciğerlerimizin çeşitli bakteriler ile iltihaplanması sonucu meydana gelen hastalıktır. Diğer adı ise Pnömoni’dir.

Zatürrenin Nedenleri Nelerdir ?

Zatürre’nin nedenleri ise; yetersiz gıda alınması,oldukça yorgun düşülmesi,üst solunum yolları ile meydana gelmiş enfeksiyon gibi nedenlerdir. Kişilerin risk grupları ise;alkol kullananlar,sigara kullananlar,kronik hastalığı olanlar risk gruplarındandır.

Zatürre Belirtileri Nelerdir ?

Oldukça yüksek ateş (30-40 dereceler),öksürük,iltihaplı balgam,göğüs ağrısı,dudakta uçuk çıkması,aşırı susama hissi,idrar tonunun değişimi,şuur kaybı,halsizlik,yorgunluk gibi belirtileri vardır.

Zatürre Tedavi Yöntemleri Nelerdir ?

Tedavimizin nasıl olacağına bakacak olursak; ilk önce bir hekime gitmemiz mutlaka gerekir. Hekim bizim hastahane veya evde tedavi olacağımız yönünde karar vermeli. Eğer yapılan tetkikler sonun ağır bir hastalık geçiriyor isek hastahanede damardan antibiyotik tedavisi görürüz. Fakat hastahanede yatacak kadar ciddi bir durum yok ise;evde antibiyotik haplar,bol bol sıvı tüketimi,ateş düşürücü gibi tedavi yönetimi kullanılıyor.

Sağlığımızın kıymetini bilmeli ve gelecek olan bütün hastalıkları tükettiğimiz yiyecek ve içecekler ile kapılarımızı kapatmalıyız. Unutmamalıyız ki sağlığımız herşeyden önce bir adım öndedir.

Zatürre için hangi doktora gitmeyelim ? Zatürre hangi bölüme girer diye soruyorsanız dahiliye bölümüne gitmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git