Sevgilim Neden Benimle İlgilenmiyor ?

Sevgilim Neden Benimle İlgilenmiyor ?
15 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.240 kez okundu.

Aşk, sevmek ve sevilmek dünyanın en güzel duygusudur kuşkusuz. Karşınızdaki insanı tam benlik diye nitelendirebiliyorsanız muhtemelen dünyanın en mutlu insanı da siz olabilirsiniz. Ancak ufak bir ayrıntıyı atlamamak gerekiyor. Artık aşk, sevmek ve sevilmek “Ferhat ve Şirin” aşkı gibi değil. Ya da “Kerem ile Aslı” gibi değildir. İnsanların menfaatleri, çıkar beklentileri arttıkça davranışları da bu doğrultuda değişebilmektedir. Tabi aradaki istisnalar da kaideyi bozmaz diyebiliriz. Gerçekten seven yok mudur hiç ?Elbette vardır bilmediğimiz duymadığımız aşk hikayeleri. Burada önemli olan karşılıklı iki tarafın da birbirine duyduğu sevgi sadakat ve güvendir. Peki sevgilim neden benimle ilgilenmiyor ?

Günümüzdeki sevgilere bakacak olursak bunların çeyreğini bile görmekte zorlanabiliriz. Çünkü flört dönemleri çıkar ilişkileri üzerine kurulu. Bu durumda bireyler birbirine güvenmemekte ve şüpheci davranışlar sergilemekte. Bir de bundan farklı olarak birbirlerini sevdiklerini iddia eden çiftlerin genelde gözlerinin ve arayışlarının dışarıda olması oldukça şaşırtıcı. Tarafsız gözle bakılırsa genellikle kadınlar bu durumdan çok müzdarip. Öncelikle bir erkek ne ister ? Bu soruya henüz cevap verilebilmiş değil. Erkek yatağında sürekli kalacak bir hatun mu ister yoksa daha mütevazi bir eş, daha güzel bir ilişki mi ister henüz çözülebilmiş değil ne yazık ki. Bazı durumlarda da kadınlar tam tersi olarak davranırlar.

sevgilim-neden-benimle

Bu davranışların ana nedenleri yukarıda bahsettiğimiz gibi birbirlerine olan güvensizliktir. Düşünün elinde telefon sürekli erkek arkadaşını arayan sorgulayan bir bayanı. Bayan sadakat istedikçe erkek ondan uzaklaşabilir. Erkeklerin fıtratında ne yazık ki sıkıntıya gelememek gibi bir durum söz konusu. Gönül ister ki dizimizin dibinde otursunlar ama ne yaparsak yapalım değişmeyecek olan tek durumdur. Hatta fazla sıkarsak kaçar gider. Sevgilinizin sizinle ilgilenememesi anlık bir durumsa bunu dert edip savaş çıkarmak pek yersiz bir davranış olabilir. Bu durumda erkek arkadaşınız sizin onu sevmediğinizi ve kavga çıkarmak için bahane ürettiğinizi düşünerek sizden uzaklaşabilir. Sevgiliniz sizinle sürekli olarak ilgilenemiyor ve bu konu ile ilgili size saçma bahaneler üretip sizden kaçıyorsa altında yatan nedenleri çabucak araştırmanız gerekir.

Erkekler doyumsuzdur. Bir kıza iki kıza üç kıza kanmaz hepsini isterler. Sadık olanı bulmak dünyanın en zor işidir belki de. Çok kafaya takmamak gerekir. Kaçan kovalanır sözü tam da bu konuyla ilgili. Eğer sevgiliniz sizinle ilgilenmiyorsa sizde ona gerektiği gibi davranın umursamayın hayatınızı yaşayın. Gezin dolaşın eğlenin hatta eğlendiğinizi kanıtlayın gerek resimlerle gerek videolarla. Gerçekten seviyor ise size her ne olursa olsun geri dönüş yapacaktır. Çünkü gerçekten seven bir erkek sevdiğine ihanet edip yarı yolda bırakmaz. Sevgiliniz sizinle ilgilenmediğinde illaki başka kızlar olabilir diye de düşünmeyin. Oturun güzelce konuşun eğer başka sorunlardan dolayı sizinle ilgilenemiyor ise anlayışla karşılayın. Onunla olabildiğince zaman geçirmeye onu anlamaya çalışın. Eğer sizinle ilgilenmiyor ve başka kızlarla takılıyorsa ki erkeklerin çoğu bu şekilde davranır. İlişkinizi bir anda kopararak ona ne kadar güçlü olabildiğinizi ayakta durabileceğinizi gösterin. Şunu da unutmayın sorunu olmayan bir erkek kolay kolay sevdiği insandan uzaklaşmaz hatalar bazen tek taraflı bazen karşılıklı olabilir bu yüzden sevgilinizin sizinle ilgilenememe nedenini iyice araştırdıktan sonra harekete geçin. Herkese aşklı, huzurlu saatler.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git