Kahve Falında Meyve ve Sebze Görmek

Kahve Falında Meyve ve Sebze Görmek
18 Mart 2018 tarihinde eklendi, 348 kez okundu.

Kahve Falında Patlıcan Görmek

Saygının, itibarın ve başarının işaretidir. Ancak bazı durumlarda üzüntü, zorluk ve sıkıntı olarak da yorumlanabilir. Son zamanlarda sosyal hayatınızda sizin dedikodunuzu yapan, arkanızdan konuşan birilerinin olduğunu gösterir. Sizin bu durumu öğrenmeniz halinde bazı olumsuzluklar yaşanabilir ve bu kişilerin gerçek yüzlerini görmeye başlayabilirsiniz. Bu durum sizi her ne kadar memnun etmese de bu kişileri kendinizden uzaklaştırmanız sizin için son derece doğru olacaktır.

Maddi kazanç olarak da yorumlanabilir. Genelde olumsuz yorumlanır. Ancak buna rağmen ferahlığı, nimet sahibi olmayı işaret eder. İyi huylu, güzel ahlaklı, temiz karaktere sahip biri ile tanışacağınız anlamına da gelir. Bu kişiye karşı derin bir sevgi hissedebilirsiniz. Aynı zamanda bu kişi hayatınıza olumlu etkiler yapacak ve sizi ferahlığa kavuşturacaktır. Sevgiliniz  ya da eşiniz varsa güzel, küçük sürprizler görebilirsiniz. İş ve eğitim hayatınızda rakipleriniz varsa eğer bu dönemde onlara karşı büyük bir avantaj sağlayabilir ve bir adım öne geçebilirsiniz. Ancak bu başarıyı sağlamadan önce bir zorluk ya da sıkıntı yaşama ihtimaliniz de oldukça yüksek. için hem olumlu hem olumsuz yorumlar yapılabilir. Bu yorumlardan hangisinin size ait olduğunu belirlemek konusunda fincandaki diğer kavramları da doğru yorumlamak son derece önemlidir.

Kahve Falında Nar Görmek

Fala inanma falsız kalma lafını hepimiz biliriz. Özellikle bayanların en favori eğlencelerinden biridir fal baktırmak. Nar gerçek hayatta bile bereket ve bolluk olarak tanımlanıyor. Hatta narın bu anlamı gelenek göreneklere bile yansımış durumdadır. Gelinlerin eve girerken yere nar atması istenen ve bu şekilde bereket olarak yorumlanan gelenekler bugün hala uygulanmaktadır. Oldukça güzel anlamlara gelir.

Bolluk ve bereketin sembolüdür. Fal sahibi için bereketli bir dönemin geldiğinin habercisidir. Uzun zamandır beklediğiniz bir malın elinize gelmesi demektir. Yüksek kazanca işarettir. Ticaretle uğraşanlar için Yeni girişimlerin olumlu sonuçlanacağı bir dönemin habercisidir. Ayrıca akrabalarınızı ve sevdiğiniz insanları ziyaret etme zamanının geldiği şeklinde yorumlanabilir. Bazı durumlarda narın olumsuz anlamları da vardır. Buna göre üzüntü ve kedere de işaret olabilir. Hastalık anlamına da gelebilir. Dikkatli olunması gereken bir dönemdir. Gerekli dikkat gösterildiğinde yine olumlu sonuçlar alınacağı anlamına da gelebilir. Zor süreçlerden geçip sonunda mutlu olmak olarak yorumlanabilir. Ancak unutmamak gerekir ki bu olumlu ya da olumsuz anlamlar, kavramlar fincan bir bütün olarak yorumlandığı zaman ortaya çıkar. Her ne kadar güzel haberlerin işaretçisi olsa da fincandaki diğer kavramlar nedeniyle bu anlam değişebilir. Bu nedenle tek bir kavramın anlamına takılıp kalmamak gerekir.

Kahve Falında Fıstık Görmek

Fal sahibine defalarca denediği halde bir türlü iletişime geçemediği biri ile nihayet iletişim kurabileceğini müjdeler. Fal sahibi için gerçekten değerli olan bu kişi anlatacakları ile karşısındakini fena halde şaşkına çevirebileceği için hazırlıklı olunmalıdır. Kısa süreli bu şaşkınlık yerini anlayışa ve sevecenliğe bırakacaktır fakat fal sahibi bu kez enine boyuna düşünerek doğru kararlar vermelidir.

Bir diğer anlamı ile tehlikeli sularda yüzdüğünü bile bile yeni bir işe adım atmaktır fakat fal sahibinin korkusu yersizdir. Biraz daha cesaret ve hız kazanmak için motiveye ihtiyacı olan fal sahibi bu desteği her zamanki gibi ailesinden alacaktır. Eğer fal fincanın dip kısmında büyük bir fıstık sembolü belirmiş ise uzun süre önce fal sahibinin canını yakan bir insandan en mükemmel şekilde alınacak olan intikamın belirtisidir. Bu durum her ne kadar fal sahibini çok mutlu etmese bile, adaletin yerini bulduğunu görmek biraz da olsa içini rahatlatacaktır. Bir diğer anlamı ile şansın açılan fal sahibinin alacağı umutlu haberler demektir. Bu haberler fal sahibine biraz cesaret vereceği için yeniden eski hayatına dönmek isteyecek ve harcamalarını maksimum düzeye çıkartmak isteyecektir. Fakat fal sahibine önünü tamamen görmeden eyleme geçmemesi tembih edilmelidir. Fal fincanında görülen fıstık sembolü kulp kısmına doğru belirmiş ise yeni arkadaşlıklara işarettir ve fıstıkların sayısı bu arkadaşların çokluğuna işarettir. Fal tabağında belirmiş ise etrafında dertleşecek hiçbir insan bulamayan fal sahibinin aslında kimseye açılmayı kendisinin istememesi ile yorumlanır.

Kahve Falında Limon Görmek

Fal sahibinin üzerine üzerine gelen olumsuz tepkilerden ve eleştirilerden çok sıkıldığını ve kendisini uzak diyarlara atmak istediğini ifade eder. Eğer yarım görülüyorsa bu moral bozuklukları ve hayal kırıklıkları yakın zamanda geçecek ve fal sahibi eski keyifli günlerine geri dönecek demektir.Hayatının kontrolünü diğer insanların eline vermekten hoşlanmayan fal sahibi ufak tefek çatlak seslere kulaklarını tıkamayı öğrenmelidir. Diğer bir yoruma göre fal sahibi ile en yakın arkadaşı arasında çıkabilecek minik bir fikir ayrılığını simgeler fakat bu ayrılık arkadaşlıklarına zarar vermek yerine birbirlerine saygı duymayı öğretecektir.

Etrafındaki şekillere ve fincandaki konumuna göre de değişik yorumlara sebebiyet verebilir. Eğer fincanın dibinde büyük bir şekilde belirmiş ise, fal sahibinin hayatının merkezine gelip oturan bir karşı cins ile tasvir edilir. İlişkiye çok tedirgin başlayan fal sahibi zamanla kendi kişiliğinin tam tersi olan bu insana aşırı şekilde bağlanacaktır. Hane içerisinde geçen iletişimsiz ve kopuk günlerin haberini vermektedir. Belli sorumlulukları olan fakat bu aralar herkesi ihmal eden fal sahibi etrafındakilerin ona ihtiyacı olduğunu aklından çıkarmamalıdır. Fal fincanında bir suya batmış gibi yarım vaziyette belirmiş ise kafası çok karışık birisini işaret etmektedir. Fal sahibinin yakın çevresinde bulunan ve yardımına ihtiyacı olan bu kişi, aynı zamanda fal sahibinin bir yanlış anlamayı düzeltebilmesi için mutlaka iletişime geçmesi gereken bir kişiliktir.

Kahve Falında Muz Görmek

Kişisel hayatınızda gerçekleşecek olan birçok değişime dalalet edilir. Genel itibari ile gönül işlerinde bir takım hareketlenmelerin olacağının işaretidir. Özellikle falına baktıran kişi bekar ise, bir kaç kişiyle gönül işlerine girebilir. Tabi ki bu durumdan korkulmamalıdır. Çünkü falına baktıran kişi, kendi hayatı için en doğru kişiyi bulmaya çalışıyordur. Bu nedenle de yakın bir zamanda maceralı bir aşk hayatı yaşayabilir. Ama ileri ki zamanlarda en doğru kararı verip en hayırlı kısmetiyle evleneceğinin habercisidir. Falına baktıran kişi evli ise, eşiyle daha çok yakınlaşacak ve aşklarına yeni bir heyecan katacaktır. Romantizmin en üst seviyelerde olacağı bir dönem sizleri bekliyor. Bu dönemde bir bebek haberiyle de aşkınıza aşk katılabilir.

Yaşayacağınız duygusal gelişmelerden sonra üzüleceğinizin de bir habercisi olabilir. Aşk acısı yaşayabilir yada platonik olarak bir kişiye tutulabilirsiniz. Bu olumsuz durumlar sizin hayatınızın gidişatını bozabilir. Bu nedenle bu dönemde ailenizden ve arkadaşlarınızdan destek isteyebilirsiniz. Aynı zamanda sevdiğiniz kişiyle aranızı açmaya çalışan kişilerde olabilir. Özellikle çevrenizde ki kişilere çok dikkat etmelisiniz.

Kahve Falında Soğan Görmek

Hayra yorumlanmayan bir şeydir. Üzücü olaylar gerçekleşeceğini ve çok acı haber olacağını işaret eder. Hatta bu durumu ölüm olarak bile nitelendirebiliriz. Belki başınıza gelmiştir fal baktırırken git yıka fincanı derler görür görmez. Ardından açıklama yapıldığında cenaze gördüklerini söylerler. İşte o kişiler genelde sizin falınızda soğan görmüş olurlar. Bir yıl kadar üzerinizde bir sıkıntı olacağını ve bu sıkıntının üzün süre etkisinde kalacağınıza da yorumlanabilir. Oldukça kötü şeylere yorumlanır. Mesela hayatınızın alt üst olacağına yorumlanabilir. Bunların yanı sıra çevrenizdeki insanların, yakınlarınızın ağır hastalıklar geçireceğine ya da kaza yapacağına da yorumlanır.

Düşünecek olursak genelde doğrarken gözlerimizden yaş gelir. Aslında bu açıdan düşünecek olursak kahve falımızda da bizi ağlattığını söyleyebiliriz ya da ağlatmak üzere olduğunu. Başlı başına kötü ve üzücü haberleri temsil eder. Bunun yanında oluşan şekillere de dikkat edilmesi gerekmektedir. Mesela etrafı aydınlıksa iyiye yorumlanabilir. Bu durum yukarıda belirmiş olduğum yorumların tam tersi bir şekilde gerçekleşir. Yani üzüntüleriniz gider yerine sevinç ve neşe gelir ya da trafik kazası geçirmezsiniz. Ama eğer etrafı karanlık ise işte o zaman ne yazık ki kahve falınızın harika olduğunu söyleyemeyeceğim. Maalesef hayatınızda iyi şeylerin çoğunu bir bir yok edecek denebilir ve bir şey daha var o da boyutu. Şöyle ki, Eğer boyutu büyük ise gelecek olan acı haberin kısa zaman sonra geleceğine yorumlanır. Etrafında dallar var ise, yine hızlı ya da kısa zaman içinde gerçekleşecek olan ve hanedeki birçok kişiyi üzecek bir haberi ve bu üzüntünün kısa süreli olmayacağına işaret eder. Etrafı karanlıksa asla pes etmeyin. Unutmayın! “Üzüntüleri anlatmak sizin elinizde.”

Kahve Falında Bamya Görmek

Yorumcular tarafından kolaylıkla fal sahibinin hayatına uyarlanabilir. Kahvenizi yudumlarken bunun sizin hayatınızla ilgili ipuçları vereceği size biraz saçma gelebilir ama bu böyle. Bizim eskiden beridir geleneklerimizde bulunmaktadır yani kahve aslında sadece içecek bir meşrubat değil aynı zamanda bir kültür nişanesidir. Siz de evinize gelen misafirlere kahve dağıtanlardan mısınız o halde kadriniz de kahvenizin kadri de kırk yıl bilinir tabi eskisi kadar değer bilinir mi bilinmez ben bunu hep şuna bağlarım eskiden kahve çok ama çok kıymetliydi herkesin evinde bulunmazdı bu yüzden bir yere misafirliğe gidildiği zaman eğer önünüze kahve getirilmişse mutlaka o kişi size ne kadar değer verdiğini göstermiş olurdu bu yüzden de kahvenin kırk yıllık hatırı buradan gelmektedir.

Aile yaşantınız hakkında bir takım sırlar vermektedir. Sizin çok küçük sorunları büyüttüğünüze ve bu sorunlar yüzünden ailenizin huzurunu bozduğunuza kanıt olarak gösterilir. Bamya yemeği olarak da düşünebilirsiniz bamya nasıldır yeşil bir bitkidir yani hayatınızda yeşillenen yeni durumlar olabilir mesela bu yeni bir canın ailenizle katılacağı fikrini doğurabilir bu bebekle aile yeniden yeşillenecek ve hep özlem duyduğunuz o kocaman ve mutlu aileye sahip olabileceksiniz. Bazen çok fazla kişisel bilgiler de içerebilir. Yakın zamanda hayatınıza biri girebilir ama bu kişi ile birlikte hayatınızda olacak olan değişimler sizin biraz gözünüzü korkutuyor gibi bunu o kadar büyütmenize hiç gerek yok hem ne var ki biraz hayat tat tuz da lazım değil mi ?

Kahve Falında Bezelye Görmek

Senin istediğin her şeyin son zamanlar içerisinde peş peşe olacak halde teker teker gelmek üzere olduğuna da işaret etmektedir. Sen hayatın boyunca her ne olur ise olsun daha çok sabır etmeyi ve gerçekten senin için hayırlı olan vaktinde olmasını istiyor ve bunu tercih ediyor olmandan dolayı artık sonunda senin de mutlu olacağın günlerin gelmek üzere olduğuna da işaret etmektedir. Eski sevgilin her ne kadar seni bir hayli üzerek gitmiş olsa bile en son o kadar pişman olmuş bir şekilde geri gelecek ki sen onun bu halini görünce haline dayanamayıp ve anında kabul etmek isteyeceksin. Fakat onu hala deliler gibi seviyor olsan bile onun bu halini görerek her ne kadar oldukça pişman olduğunu görmüş olsan bile ona kızgınlığın ve gururun daha ağır basacak ve en son olarak da asla onu kabul de edemeyeceksin.

İnsanlar arasında en büyük ve en gösterişli olarak direk gözler önüne gelecek birisi olduğuna işaret etmektedir. Aslında o kadar gözde ve beğenilen birisin ki sen de artık bu durumun ne kadar güzel bir şey olduğunu fark ederek seni seven insanlar ile daha çok vakit geçirmeyi tercih edeceksin. Unutma ki her son gelir iken beraberinde yeni olan başlangıçları da getirir olduğunu asla unutma.

Kahve Falında Fındık Görmek

Çok yakında hayatınıza sizi çok mutlu edecek birinin gireceğini gösterir.  Bu kişi sizi asla yalnız bırakmayacak ve ihtiyacınızın olduğu her an kapılarını size sonuna kadar açacak. Gerektiğinde bütün imkanlarını sizin için seferber edecek ve sizi asla yarı yolda bırakmayacak. Maddi olarak gücünün yetmediği anlardaysa manevi desteğiyle sizi her zaman daha mutlu hissettirecek. Yeni bir işe başlıyorsanız ilerleyen zamanlarda çok samimi olacağınız bir iş arkadaşı edinebilirsiniz. Eğer yeni bir okula başlayacaksınız ya da okulunuzu değiştireceksiniz burada sahip olacağınız bir arkadaşınız size aileniz kadar yakın olacak. Sevgilinizin yoksa yeni başlayacağınız bu okul ya da iş ortamında, ciddi boyutlara taşınacak bir ilişkiye de başlayabilirsiniz.

Yakın bir zamanda hayatınıza yeni girecek biri için dünyanın en değerli insanı haline geleceğinizi gösterir. Bu kişi uzun zamandır görmediğiniz, hatta neredeyse hiç tanışmadığınız uzak bir akrabanız da olabilir. Çok uzun yıllar devam edecek eşsiz bir dostluk ya da aşk dolu bir ilişki yaşayacak ve bu ilişkinin her anında mutlu hissedeceksiniz. Sizi karşılıksız sevecek insanlarla tanışacak ve onları asla kaybetmeyeceksiniz. Hayatınıza yeni katılacak olan bu kişileri aileniz ve yakın çevreniz de onaylayacak ve ilişkinize destek verecekler. Yaşadığınız her sıkıntıda size destek olacak bir dost ya da bir sevgiliye sahip olacaksınız. Oldukça güzel ve uzun ilişkilerin habercisidir. Kısa bir zaman içerisinde daha önce yaşadığınız olumsuz aşk ilişkilerini unutabilir ve yepyeni bir sayfa açarak mutlu bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

Kahve Falında Mısır Görmek

Kişisel olarak ve hanenize sıkıntı veren, çeşitli dertlerden muzdarip olmanıza sebep olan birini işaret etmektedir. Ancak bu kişiden yakın zamanda kurtulacak, bununla beraber tüm sıkıntı ve dertlerinizi sonlandırmış olacaksınız. Gerek maddi gerekse de manevi yaşamda endişe ve kaygılardan kurtulmaya, dertlerin son bulmasına işaret etmektedir. Özellikle maddi anlamda çektiğinizin sıkıntılardan elinize ulaşacak olan para aracılığı ile rahatlıkla kurtulacaksınız. Ancak bu para beklediğiniz gibi yüklü bir miktar olmak yerine parça parça elinize ulaşabilir. Fakat endişe etmeyin zira az miktarda olarak düşündüğünüz bu para da sıkıntılarınızdan kurtulmanıza yetecektir.

Müjdeli bir haber almak ve bu haber neticesinde yaşanacak olan mutluluk olarak ifade edilmektedir. Bu haber çok sevdiğiniz bir yakının evlilik haber olabileceği gibi, iş yaşamı ile ilgili alacağınız bir mertebe değişikliği de olabilir. Genel itibari ile olumlu ve hayırlı gelişmeler olarak yorumlansa da fincanda bulunduğu konuma, belirdiği şekle ve tanelerinin büyüklüğüne göre de farklı şekillerde yorumlanmaktadır.

Kahve Falında Ayva Görmek

Başarılarla dolu, aydınlık ve parlak bir geleceğin sizi beklediğini gösterir. Şu anda geleceğe dair yaptığınız ne kadar yatırım varsa size fazlasıyla geri dönecek; boşa gittiğini düşündüğünüz çabalarınız bile kat kat fazla bir şekilde karşılığını bulacaktır. Hayatınıza girecek özel insanların desteği sayesinde hayal dahi edemeyeceğiniz kadar güzel pozisyonlara gelecek; ardından siz de bugün sizin yaptığınız gibi geleceğine yatırım yapan ve bunun için emek veren onlarca insana yardım edeceksiniz. Bu yolda karşılaşacağınız büyük zorlukların üstesinden gelebilmeniz için aileniz, arkadaşlarınız ve kalbinizin merkezinde bulunan herkes size ellerinden gelen en iyi şekilde destek olacaklar.

Geçmişinizdeki eşsiz başarıları geleceğinize de taşıyacağınıza işaret eder. Bunun için istikrarlı ve azimli bir şekilde üzerinde bulunduğunuz yoldan gitmeli; asla pes etmemelisiniz. Yakın bir zamanda güzel bir iş teklifi alabilir ya da eğitim konusunda büyük bir fırsat elde edebilirsiniz. Her iki durumda da karar vermeden önce sizin için değerli olan insanlara danışıp uzun bir muhakeme sürecinden geçtikten sonra adımlar atmanız daha doğru olacaktır. Çünkü yakın bir zamanda karşınıza çıkmaya başlayacak olan bu gibi fırsatlar geleceğinizin şekillenmesinde hayati öneme sahip olacak. Ayva sembolü azimli ve ne istediğini bilen insanların olduğu kadar eşsiz ve herkesin hayatında yalnızca bir defa karşılaşabileceği fırsatların da göstergesidir. Oldukça kısa bir süre içerisinde karşılaşma ihtimalinizin yüksek olduğu bu tarz insanlar ya da fırsatlara karşı vereceğinizi tepkileri şimdiden düşünmeye başlayarak akılcı kararlar üretebilirsiniz.

Kahve Falında Fasulye Görmek

Yeni umutlara işaret eder. Monoton bir şekilde devam eden hayatınızda bir takım büyük değişiklikler yaşanabilir. Çok sevdiğiniz birinden sizi de ilgilendirecek harika haberler alabilirsiniz. Çok yakın bir arkadaşınız kısa zaman içinde evlenebilir ya da hamile kalabilir. Ayrıca eğer uzun süreli bir ilişkiniz varsa yakın bir zamanda bu ilişkinizin evliliğe doğru yol almaya başladığını göreceksiniz. Çok sevdiğiniz bir arkadaşınız, ailenizden biri ya da sevgiliniz veya eşiniz yeni bir iş teklifi alabilir ve vereceği cevap konusunda sizin fikrinizi almak isteyebilir. Ona vereceğiniz fikir konusunda oldukça dikkatli düşünmelisiniz.

Hayatınızda açılacak yeni sayfalara işaret eder. Yakın bir zamanda hamile olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Çocuğunuzun sağlığıyla ilgili yaşadığı sıkıntıların çok yakında biteceğine ve bir daha aynı sorunları yaşamamak üzere sağlığına kavuşacağına işaret eder. Eğer sizin de kronik olarak yaşadığınız bir sağlık sorunu varsa son sağlık kontrolleriniz temiz çıkacak ve uzun zamandır mustarip olduğunuz rahatsızlığınızdan çok uzun yıllar boyunca kurtulacaksınız. Ailenizde sevdiğiniz biri de sağlık problemleri yaşıyorsa ağır bir tedavi sürecinin ardından kendisini daha iyi hissedecek ve uzun zamandır hiç olmadığı kadar sağlıklı görünecek. Uzun zamandır hayalini kurduğunuz işe çok yakında kavuşacağınıza, sevgilinizle ya da eşinizle aranızın düzeleceğine ve birbirinizi bir daha asla mutsuz etmeyeceğinize dalalet eder. Kafanızı meşgul eden problemler giderek azalacak ve uzun zamandır hiç hissetmediğiniz kadar iyi hissedeceksiniz.

Kahve Falında Lahana Görmek

Sorunlarınızı sırayla çözmeniz gerektiği anlamına gelmektedir. Peyderpey eleyeceğiniz sıkıntılar sayesinde geçmişe bakmanıza gerek kalmayacak, sürekli ileri düşüncelerinize odaklanabileceksiniz. Düşüncesizce tüm sorunların ortasına daldığınız taktirde çoğunu çözememekle kalmayıp, zaman zaman onlarla tekrar yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden sabırlı olmanızda fayda görülmektedir. Zamanla bu duruma dışarıdan bakmayı öğrenecek ve doğru bir karar aldığınızı göreceksiniz.

İçinde bir yavru varsa, uzun soluklu bir yolculuğa işaret olur. Bu yolculuk muhtemelen aileniz ile gerçekleştireceğiniz uzak bir akraba ziyareti olacaktır. Bu ziyaret sırasında sizin de karakterinize yansıyacak deneyimler yaşayacak, yeni insanlarla uzun vadeli dostluklar oluşturacaksınız. Büyüklerinizle şu sıralar daha fazla vakit geçirmelisiniz. Aksi taktirde keşkeleriniz olabilir. Kırgınlıkları bir kenara atıp , insanların hayatınızda oldukları için ne denli şanslı olduğunuzu unutmamalısınız. Zaman sizi ve öfkenizi beklemeyecektir. Affedici olmak en çok size iyi gelir. Yolculuk öncesi alacak verecek işlerinizi halletmenizde fayda var. O zamana dek sorunlarınızı çözümlemelisiniz. Gideceğiniz ortam size nefes aldıracaktır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git