Kahve Falında Meyve ve Sebze Görmek

18.03.2018
Kahve Falında Meyve ve Sebze Görmek

Kahve falında meyve ve sebze görmek, birliktelik ve evlilik demektir. Hayatınızdaki insan ile aranızda kıskançlık olabileceğine delalettir. Zenginlik ve başarı anlamına da gelir. Kötü karakterli bir insanı simgeler. Hayatınızda kötü kalpli bir insan olabileceğine delalet eder. Bu insandan gelecek bir kötülüğün sizi üzmesi veya işlerinize engel olması söz konusu olabilir. Kıskanç, kin besleyen ve öç alma duygusu ile hareket eden bir kişinin hayatınıza müdahale edişine dikkat çeker. Geçmişte bu kişiye kötülük yapmış olma ihtimaliniz olduğuna işarettir. Öç almak isteyen bu kişi sizi etkilemek için çeşitli planlar yapmaktadır. Haram para kazanmak anlamına da gelir. Karşınıza çıkacak fırsatlar kolay para kazanmanızı sağlayabilir. Bu paraların hayırlı para olmadığına işaret eder. Kazandığınız paranın helal olmasına dikkat etmeniz konusunda uyarıcıdır. Bu konuda ortaklık yaptığınız insanları kontrol etmenizi salık verir. Sizi kıskanan birinin sizi küçük düşürmek isteyebileceğine de yorumlanır. Size sinsice yaklaşan ve samimi olmayan insanlara karşı dikkatli olmanız konusunda bir uyarıcıdır. Evliyseniz eşinizde gözü olan birine tabir olur. Eşiniz o kişi ile ilgilenmediği için amacına ulaşamayacaktır.

Sevdiğiniz bir kişinin sizi kendine bağlayıp terk etmesi manasına da gelir. Bu nedenle ilişkilerinizde temkinli davranmanız konusunda bir uyarıdır. Bu kişi sizin kendinizi değersiz hissetmenizi sağlamak amacında oluğundan bu fırsatı vermemelisiniz. Kıskançlık yapan, fesat ve içten pazarlıklı insana tabir olur. Çevrenizde böyle insanlar varsa uzak durmanız gerektiğine delalet eder. Kendinizi kötülüklerden korumanız konusunda uyarıcıdır. Yaptığınız işleri, sahip olduğunuz değerleri kıskanan bu kişinin sizin yerinizde olmak istediği anlamına gelir. Dost görünümlü kıskanç kişilerden uzak durmak gerektiğine delalettir. Dikkatli davranarak sizi gerçekten önemseyen insanla bir yuva kuracağınız anlamına gelir. Mutluluk ve huzur içinde sıkıntılardan arınmış bir hayatınız olacağına delalet eder.

Aşk Hayatı

Hayat ile ilgili kalıcı değişiklikleri simgeler. Bu değişiklikler evlilik veya iş hakkında olabilir. Sorumlulukların artışına delalettir. Sorumluluklar bazen ağır gelse de sorunlarla başa çıkabileceğinizi gösterir. İş ve özel hayattaki sorumlulukları ertelememek konusunda uyarır. Evlenmeyi düşünüyorsanız kısmetli bir kişi bile evleneceğinizi işaret eder. Bu kişi ile mutlu olacağınıza delalettir. Eşiniz ile uzun ve mutlu bir yaşamın sizi beklediği anlamına gelir. Harika bir beraberlik yaşayacağınıza tabir edilir. Duygularınızın ağır geldiği, paylaşıma dayalı bir evlilik yaşamanız mümkün. Sizin karşınızdaki kişiye kendinizden daha fazla değer verdiğinizin göstergesidir. Aşk konusunda hislerinizin güçlü olduğunu düşündüğünüz anlamına gelir. İlişkinizde hislerinizin sizi yanıltmayacağına delalet eder. Kısmetli bir insan olduğunuza ve aradığınız aşkı bulduğunuza işaret eder. Şansınızın açılacağı ve ilerleme kaydedeceğiniz güzel bir dönemin sizi beklediğine delalettir. Hedeflerinize odaklanmanız ve başarmanız mümkündür.

İlişkilerinizde kriterlerinize özen verdiğinizi gösterir. İlgi görmek ve her şeyi paylaşmak konusunda kaygılarınız olabilir. Kıskanç bir yapı sergilediğiniz konusunda dikkat çeker. Sevgiliniz veya eşinizin ilgisi sizi mutlu edecek düzeyde olacak demektir. Aşkınızla yaşamınızda daima sürprizler olacağının habercisidir. Her iki tarafın da özel hayatta kıskanç olduğunu gösterir. Birbirini kısıtlayan aşıklara dikkat çeker. Bu kıskançlıklar bazen hoşunuza gitse de kimi zaman da can sıkıcı olabilmektedir. Sarsıntılı bir dönem yaşamanız söz konusu olsa da aşkınızdan vazgeçme hatası yapmamanız gerektiğine delalet eder. Eşiniz mutlaka hatasını anlayacak ve kıskançlık davranışını törpüleyecektir. Birbirinize anlayışla yaklaştığınızda sorunlarınız ortadan kalkacak ve uzun yıllar mutlu olacaksınız anlamına gelir.

Para

Finansal konulara odaklanmanız anlamına gelir. Çevrenizden maddi anlamda destek görmeniz söz konusu olabilir. Maddi açıdan ilerlemek için çeşitli önlemler aldığınıza delalettir. Bir işe başlamak, ortaklık ya da tek başına iş girişiminde bulunmak söz konusu olabilir. Bu süreçte yaşayacağınız zorluklara dikkat çeker. Atacağınız adımlarda dikkatli olmanız ve kazandığınız paranın kaynağından emin olmanız önemlidir. Para hırsı ile haram paraya el sürmemek konusunda uyarır. İşinizi kurmanız sonucunda çektiğiniz zorluklar sonucunda gelirinizin artacağının habercisidir. Bu süreçte işlerinizin açılacağına ve bir anda gelirinizin artacağına yorulur. Hayatınızda adaletli olmayı tercih ettiğinizin işaretidir. Para kazanırken haksızlık yapmaktan uzak durmayı simgeler. Güçlü bir şekilde çaba göstererek kendi ayaklarınızın üzerinde durabileceğinizi delalet eder. Çalışmanız sonucunda maddi konularda istediğiniz aşamaya geleceğiniz anlamına gelir. Mantığınızı kullanarak başarı elde edeceğinize ve kazancınızın artışına yorumlanır. Bu başarı aile içinde de mutluluğa delalettir.

Yakınlarınızdan fikir alacağınız anlamına gelir. Özellikle para konularında sevdiklerinize danışacak ve yolunuza öyle devam edeceksiniz demektir. Böylece ekonomik konularda hataya yer vermeden sağlam adımlarla ilerleyecek ve başarılı olacaksınız. Yakın bir yere yapılan kısa süreli bir yolculuk söz konusu olabilir. Bu yolculuğun sizin için güzel bir fırsata dönüşmesi de mümkün. Yolculuk sonucunda işlerinize bu doğrultuda yön vereceğinize ve başarılı olacağınıza delalet eder. Bol kazançlı bir döneme girmeniz söz konusudur. Gelirinizin giderek daha artmasına ve mutluluğun gelmesine işaret eder. Çalışkanlığınızı ve mantıklı yönlerinizi bırakmadan devam etmeniz gerektiği anlamına gelir.

Aile ve Yaşam Alanı

Bir ilişkiye adım atmak veya aile kurmak konusunda girişimde bulunacağınızı gösterir. İlişkinizde karşınızdaki kişi ile anlaşsanız da zaman zaman sorunlar çıkması anlamına gelir. Bu sorunları karşılıklı sabır ve anlayışla çözmenizi simgeler. Kurduğunuz aile hayatının hayallerinizdeki ilişki olduğuna dair işaret eder. Zaman zaman ufak tefek hane içi sorunlar yaşansa da kolaylıkla çözüldüğünü gösterir. Bir süre sonra sıkıcı hale gelen aile hayatınız için eğlenceli etkinlikler yapacağınızı gösterir. Geziler, dışarıda yemek yemek ve sinemaya gitmek gibi eğlenceli etkinlikler yaparak keyifli vakit geçireceğiniz anlamına gelir. Kısa süren bir tatil de söz konusu olabilir. Çok kısa olsa da ailecek mutlu olacağınız bir gerçek. Ailenizden birinin göndereceği armağan ile mutlu olacağınız anlamına gelir. Bu sizin uzun zamandır hayalini kurduğunuz bir şey de olabilir. Hediyeyi aldığınızda çok mutlu olacağınızı bildirir. Hayatınızda değer verdiğiniz kişiler ile mutlu bir hayat sürmek anlamına gelir.

Hayatınızdan değerli olmayan kişileri uzaklaştırmanız gerektiğine delalet eder. Bu kişiler öfkeli, kıskanç ve kötü niyetli kişilerdir. Bu kişileri hayatınızdan çıkarmak hayatınızdaki bazı sorunları da ortadan kaldıracaktır. Kendinize öz eleştiri yaparak yanlışlarınızı düzeltmek isteyeceğiniz anlamına da gelir. Sevdikleriniz size bu süreçte yardımcı olacaktır. Onların desteği ile kısa sürede amacınıza ulaşacağınızı gösterir. Aile bağlarının güven ve sevgi üzeri kurulduğuna delalet eder. Mutlu, huzurlu ve uyum içinde yaşayan bir aileniz olacağına işaret eder. Hayallerinizin gerçek olacağı ve güzel bir hayat yaşayacağınız anlamına gelir.

İş ve Kariyer

Gelecek planları yaptığınıza delalet eder. Bu planlar, herhangi bir iş konusunda seminerlere katılmak, eğitim almak veya yabancı dil öğrenerek kendini geliştirmek konusunda olabilir. Eğitim hayatınızı tamamlayıp iş hayatınıza atılacağınızı gösterir. İş hayatınızda başlangıçta aradığınızı bulamamış olsanız da zamanla çalışarak istediğiniz konuma geleceğinizi bildirir. Aldığınız fazladan eğitimler ve çalışkanlığınız ile mevki olarak yükseleceğiniz anlamına gelir. Zamanla patronluğa kadar yükseleceğinize delalet eder. Bu sayede sosyal çevrenizin de genişleyeceği anlamına gelir. Sosyal ortamınız iş başarınızın artmasında da etken oluyor demektir. Kendinize öz güven duymanızın yanı sıra insanların güvenini kazandığınız da bir gerçektir. Bir ortaklık söz konusu olabilir. Bu ortaklık sizi bir müddet zorlayabilir ve bir süre sonra ayrılmayı da düşünebilirsiniz. Bu konuda düşünüp acele hareket etmemeniz gerektiği anlamı da taşır. Bu ortaklık bozulsa da edindiğiniz tecrübeler iş dünyasında işinize yarayacaktır.

Hırslı yapınız sebebiyle sürekli yükselmeye çalıştığınıza işaret eder. Bu hırsınız bazen ilişkilerinizde kopukluk veya sorunlar yaratabilir. Bir iş gezisi söz konusu olabilir ve bu gezi dolayısı ile hayatınızdaki insandan tepki görmeniz de mümkündür. Kavga ve kıskançlık durumu olsa da sonrasında geçeceğine delalet eder. Bu seyahatte çok çalışıp yorulmanız da mümkün. Fakat sonuçta başarılı bir süreç yaşayacağınız anlamına gelir. Artan azminiz ile her konuda başarınızın artacağına delalettir. Kariyerinizde yükselecek ve hatta yeni iş teklifleri ile karşılaşacaksınız demektir. Teklifleri mantıklı değerlendirip acele karar vermemeniz gerektiğine işaret eder. İş hayatınızın yanı sıra özel hayatınızı da dengede tutmanız konusunda uyarıcıdır.

Sağlık

Hareketli, enerjik bir insan olduğunuzu simgeler. Bu nedenle yorucu bir dönem geçirmeniz de mümkün. Bu yorgunluk enerjinizin düşmesine sebep olarak güçsüz düşmesine yol açacak. Eski halinize dönmek için sağlığınıza özen göstermeye dikkat çeker. Destek alarak vücudunuzu güçlendirmeniz gerektiğine yorulur. Aksi takdirde hasta olabileceğinize delalet eder. Beslenme konusunda aşırıya kaçmamaya özen göstermeniz gerektiğine işaret eder. Yoksa fazla kilo sorunlarıyla uğraşacağınız bir dönem yaşayabilirsiniz. Yoksa tansiyon ve kolesterol gibi sorunlarla uğraşmanız gerekebilir.

Stresli bir dönem yaşamanız söz konusu olabilir. Bu sorunlu dönemde psikolojik problemleriniz de olabilir demektir. Sakin ve huzur dolu bir ortamda bir süre kendinize gelmeniz gerektiğini salık verir. Çocukluğunuzda yaşadığınız bir hastalığın tekrar ortaya çıkması sorununu yaşamanız anlamına gelir. Kısa bir süre sonra bu durumu atlatacağınıza delalet eder. Sağlığınız konusunda hassas davranmanız ve kendinize iyi bakmanız gerektiğini bildirir. Yorgunluk ve stresli durumlardan uzak kalarak, keyif verici etkinliklere yönelmenizi salık verir. Böylece sağlığınız olumsuz etkilerden arınacak ve eski enerjik halinize döneceksiniz demektir.


 

Kahve Falında Patlıcan Görmek

Saygının, itibarın ve başarının işaretidir. Ancak bazı durumlarda üzüntü, zorluk ve sıkıntı olarak da yorumlanabilir. Son zamanlarda sosyal hayatınızda sizin dedikodunuzu yapan, arkanızdan konuşan birilerinin olduğunu gösterir. Sizin bu durumu öğrenmeniz halinde bazı olumsuzluklar yaşanabilir ve bu kişilerin gerçek yüzlerini görmeye başlayabilirsiniz. Bu durum sizi her ne kadar memnun etmese de bu kişileri kendinizden uzaklaştırmanız sizin için son derece doğru olacaktır.

Maddi kazanç olarak da yorumlanabilir. Genelde olumsuz yorumlanır. Ancak buna rağmen ferahlığı, nimet sahibi olmayı işaret eder. İyi huylu, güzel ahlaklı, temiz karaktere sahip biri ile tanışacağınız anlamına da gelir. Bu kişiye karşı derin bir sevgi hissedebilirsiniz. Aynı zamanda bu kişi hayatınıza olumlu etkiler yapacak ve sizi ferahlığa kavuşturacaktır. Sevgiliniz  ya da eşiniz varsa güzel, küçük sürprizler görebilirsiniz. İş ve eğitim hayatınızda rakipleriniz varsa eğer bu dönemde onlara karşı büyük bir avantaj sağlayabilir ve bir adım öne geçebilirsiniz. Ancak bu başarıyı sağlamadan önce bir zorluk ya da sıkıntı yaşama ihtimaliniz de oldukça yüksek. için hem olumlu hem olumsuz yorumlar yapılabilir. Bu yorumlardan hangisinin size ait olduğunu belirlemek konusunda fincandaki diğer kavramları da doğru yorumlamak son derece önemlidir.


 

Kahve Falında Nar Görmek

Fala inanma falsız kalma lafını hepimiz biliriz. Özellikle bayanların en favori eğlencelerinden biridir fal baktırmak. Nar gerçek hayatta bile bereket ve bolluk olarak tanımlanıyor. Hatta narın bu anlamı gelenek göreneklere bile yansımış durumdadır. Gelinlerin eve girerken yere nar atması istenen ve bu şekilde bereket olarak yorumlanan gelenekler bugün hala uygulanmaktadır. Oldukça güzel anlamlara gelir.

Bolluk ve bereketin sembolüdür. Fal sahibi için bereketli bir dönemin geldiğinin habercisidir. Uzun zamandır beklediğiniz bir malın elinize gelmesi demektir. Yüksek kazanca işarettir. Ticaretle uğraşanlar için Yeni girişimlerin olumlu sonuçlanacağı bir dönemin habercisidir. Ayrıca akrabalarınızı ve sevdiğiniz insanları ziyaret etme zamanının geldiği şeklinde yorumlanabilir. Bazı durumlarda narın olumsuz anlamları da vardır. Buna göre üzüntü ve kedere de işaret olabilir. Hastalık anlamına da gelebilir. Dikkatli olunması gereken bir dönemdir. Gerekli dikkat gösterildiğinde yine olumlu sonuçlar alınacağı anlamına da gelebilir. Zor süreçlerden geçip sonunda mutlu olmak olarak yorumlanabilir. Ancak unutmamak gerekir ki bu olumlu ya da olumsuz anlamlar, kavramlar fincan bir bütün olarak yorumlandığı zaman ortaya çıkar. Her ne kadar güzel haberlerin işaretçisi olsa da fincandaki diğer kavramlar nedeniyle bu anlam değişebilir. Bu nedenle tek bir kavramın anlamına takılıp kalmamak gerekir.


 

Kahve Falında Fıstık Görmek

Fal sahibine defalarca denediği halde bir türlü iletişime geçemediği biri ile nihayet iletişim kurabileceğini müjdeler. Fal sahibi için gerçekten değerli olan bu kişi anlatacakları ile karşısındakini fena halde şaşkına çevirebileceği için hazırlıklı olunmalıdır. Kısa süreli bu şaşkınlık yerini anlayışa ve sevecenliğe bırakacaktır fakat fal sahibi bu kez enine boyuna düşünerek doğru kararlar vermelidir.

Bir diğer anlamı ile tehlikeli sularda yüzdüğünü bile bile yeni bir işe adım atmaktır fakat fal sahibinin korkusu yersizdir. Biraz daha cesaret ve hız kazanmak için motiveye ihtiyacı olan fal sahibi bu desteği her zamanki gibi ailesinden alacaktır. Eğer fal fincanın dip kısmında büyük bir fıstık sembolü belirmiş ise uzun süre önce fal sahibinin canını yakan bir insandan en mükemmel şekilde alınacak olan intikamın belirtisidir. Bu durum her ne kadar fal sahibini çok mutlu etmese bile, adaletin yerini bulduğunu görmek biraz da olsa içini rahatlatacaktır. Bir diğer anlamı ile şansın açılan fal sahibinin alacağı umutlu haberler demektir. Bu haberler fal sahibine biraz cesaret vereceği için yeniden eski hayatına dönmek isteyecek ve harcamalarını maksimum düzeye çıkartmak isteyecektir. Fakat fal sahibine önünü tamamen görmeden eyleme geçmemesi tembih edilmelidir. Fal fincanında görülen fıstık sembolü kulp kısmına doğru belirmiş ise yeni arkadaşlıklara işarettir ve fıstıkların sayısı bu arkadaşların çokluğuna işarettir. Fal tabağında belirmiş ise etrafında dertleşecek hiçbir insan bulamayan fal sahibinin aslında kimseye açılmayı kendisinin istememesi ile yorumlanır.


 

Kahve Falında Limon Görmek

Fal sahibinin üzerine üzerine gelen olumsuz tepkilerden ve eleştirilerden çok sıkıldığını ve kendisini uzak diyarlara atmak istediğini ifade eder. Eğer yarım görülüyorsa bu moral bozuklukları ve hayal kırıklıkları yakın zamanda geçecek ve fal sahibi eski keyifli günlerine geri dönecek demektir.Hayatının kontrolünü diğer insanların eline vermekten hoşlanmayan fal sahibi ufak tefek çatlak seslere kulaklarını tıkamayı öğrenmelidir. Diğer bir yoruma göre fal sahibi ile en yakın arkadaşı arasında çıkabilecek minik bir fikir ayrılığını simgeler fakat bu ayrılık arkadaşlıklarına zarar vermek yerine birbirlerine saygı duymayı öğretecektir.

Etrafındaki şekillere ve fincandaki konumuna göre de değişik yorumlara sebebiyet verebilir. Eğer fincanın dibinde büyük bir şekilde belirmiş ise, fal sahibinin hayatının merkezine gelip oturan bir karşı cins ile tasvir edilir. İlişkiye çok tedirgin başlayan fal sahibi zamanla kendi kişiliğinin tam tersi olan bu insana aşırı şekilde bağlanacaktır. Hane içerisinde geçen iletişimsiz ve kopuk günlerin haberini vermektedir. Belli sorumlulukları olan fakat bu aralar herkesi ihmal eden fal sahibi etrafındakilerin ona ihtiyacı olduğunu aklından çıkarmamalıdır. Fal fincanında bir suya batmış gibi yarım vaziyette belirmiş ise kafası çok karışık birisini işaret etmektedir. Fal sahibinin yakın çevresinde bulunan ve yardımına ihtiyacı olan bu kişi, aynı zamanda fal sahibinin bir yanlış anlamayı düzeltebilmesi için mutlaka iletişime geçmesi gereken bir kişiliktir.


 

Kahve Falında Muz Görmek

Kişisel hayatınızda gerçekleşecek olan birçok değişime dalalet edilir. Genel itibari ile gönül işlerinde bir takım hareketlenmelerin olacağının işaretidir. Özellikle falına baktıran kişi bekar ise, bir kaç kişiyle gönül işlerine girebilir. Tabi ki bu durumdan korkulmamalıdır. Çünkü falına baktıran kişi, kendi hayatı için en doğru kişiyi bulmaya çalışıyordur. Bu nedenle de yakın bir zamanda maceralı bir aşk hayatı yaşayabilir. Ama ileri ki zamanlarda en doğru kararı verip en hayırlı kısmetiyle evleneceğinin habercisidir. Falına baktıran kişi evli ise, eşiyle daha çok yakınlaşacak ve aşklarına yeni bir heyecan katacaktır. Romantizmin en üst seviyelerde olacağı bir dönem sizleri bekliyor. Bu dönemde bir bebek haberiyle de aşkınıza aşk katılabilir.

Yaşayacağınız duygusal gelişmelerden sonra üzüleceğinizin de bir habercisi olabilir. Aşk acısı yaşayabilir yada platonik olarak bir kişiye tutulabilirsiniz. Bu olumsuz durumlar sizin hayatınızın gidişatını bozabilir. Bu nedenle bu dönemde ailenizden ve arkadaşlarınızdan destek isteyebilirsiniz. Aynı zamanda sevdiğiniz kişiyle aranızı açmaya çalışan kişilerde olabilir. Özellikle çevrenizde ki kişilere çok dikkat etmelisiniz.


 

Kahve Falında Soğan Görmek

Hayra yorumlanmayan bir şeydir. Üzücü olaylar gerçekleşeceğini ve çok acı haber olacağını işaret eder. Hatta bu durumu ölüm olarak bile nitelendirebiliriz. Belki başınıza gelmiştir fal baktırırken git yıka fincanı derler görür görmez. Ardından açıklama yapıldığında cenaze gördüklerini söylerler. İşte o kişiler genelde sizin falınızda soğan görmüş olurlar. Bir yıl kadar üzerinizde bir sıkıntı olacağını ve bu sıkıntının üzün süre etkisinde kalacağınıza da yorumlanabilir. Oldukça kötü şeylere yorumlanır. Mesela hayatınızın alt üst olacağına yorumlanabilir. Bunların yanı sıra çevrenizdeki insanların, yakınlarınızın ağır hastalıklar geçireceğine ya da kaza yapacağına da yorumlanır.

Düşünecek olursak genelde doğrarken gözlerimizden yaş gelir. Aslında bu açıdan düşünecek olursak kahve falımızda da bizi ağlattığını söyleyebiliriz ya da ağlatmak üzere olduğunu. Başlı başına kötü ve üzücü haberleri temsil eder. Bunun yanında oluşan şekillere de dikkat edilmesi gerekmektedir. Mesela etrafı aydınlıksa iyiye yorumlanabilir. Bu durum yukarıda belirmiş olduğum yorumların tam tersi bir şekilde gerçekleşir. Yani üzüntüleriniz gider yerine sevinç ve neşe gelir ya da trafik kazası geçirmezsiniz. Ama eğer etrafı karanlık ise işte o zaman ne yazık ki kahve falınızın harika olduğunu söyleyemeyeceğim. Maalesef hayatınızda iyi şeylerin çoğunu bir bir yok edecek denebilir ve bir şey daha var o da boyutu. Şöyle ki, Eğer boyutu büyük ise gelecek olan acı haberin kısa zaman sonra geleceğine yorumlanır. Etrafında dallar var ise, yine hızlı ya da kısa zaman içinde gerçekleşecek olan ve hanedeki birçok kişiyi üzecek bir haberi ve bu üzüntünün kısa süreli olmayacağına işaret eder. Etrafı karanlıksa asla pes etmeyin. Unutmayın! “Üzüntüleri anlatmak sizin elinizde.”


 

Kahve Falında Bamya Görmek

Yorumcular tarafından kolaylıkla fal sahibinin hayatına uyarlanabilir. Kahvenizi yudumlarken bunun sizin hayatınızla ilgili ipuçları vereceği size biraz saçma gelebilir ama bu böyle. Bizim eskiden beridir geleneklerimizde bulunmaktadır yani kahve aslında sadece içecek bir meşrubat değil aynı zamanda bir kültür nişanesidir. Siz de evinize gelen misafirlere kahve dağıtanlardan mısınız o halde kadriniz de kahvenizin kadri de kırk yıl bilinir tabi eskisi kadar değer bilinir mi bilinmez ben bunu hep şuna bağlarım eskiden kahve çok ama çok kıymetliydi herkesin evinde bulunmazdı bu yüzden bir yere misafirliğe gidildiği zaman eğer önünüze kahve getirilmişse mutlaka o kişi size ne kadar değer verdiğini göstermiş olurdu bu yüzden de kahvenin kırk yıllık hatırı buradan gelmektedir.

Aile yaşantınız hakkında bir takım sırlar vermektedir. Sizin çok küçük sorunları büyüttüğünüze ve bu sorunlar yüzünden ailenizin huzurunu bozduğunuza kanıt olarak gösterilir. Bamya yemeği olarak da düşünebilirsiniz bamya nasıldır yeşil bir bitkidir yani hayatınızda yeşillenen yeni durumlar olabilir mesela bu yeni bir canın ailenizle katılacağı fikrini doğurabilir bu bebekle aile yeniden yeşillenecek ve hep özlem duyduğunuz o kocaman ve mutlu aileye sahip olabileceksiniz. Bazen çok fazla kişisel bilgiler de içerebilir. Yakın zamanda hayatınıza biri girebilir ama bu kişi ile birlikte hayatınızda olacak olan değişimler sizin biraz gözünüzü korkutuyor gibi bunu o kadar büyütmenize hiç gerek yok hem ne var ki biraz hayat tat tuz da lazım değil mi ?


 

Kahve Falında Bezelye Görmek

Senin istediğin her şeyin son zamanlar içerisinde peş peşe olacak halde teker teker gelmek üzere olduğuna da işaret etmektedir. Sen hayatın boyunca her ne olur ise olsun daha çok sabır etmeyi ve gerçekten senin için hayırlı olan vaktinde olmasını istiyor ve bunu tercih ediyor olmandan dolayı artık sonunda senin de mutlu olacağın günlerin gelmek üzere olduğuna da işaret etmektedir. Eski sevgilin her ne kadar seni bir hayli üzerek gitmiş olsa bile en son o kadar pişman olmuş bir şekilde geri gelecek ki sen onun bu halini görünce haline dayanamayıp ve anında kabul etmek isteyeceksin. Fakat onu hala deliler gibi seviyor olsan bile onun bu halini görerek her ne kadar oldukça pişman olduğunu görmüş olsan bile ona kızgınlığın ve gururun daha ağır basacak ve en son olarak da asla onu kabul de edemeyeceksin.

İnsanlar arasında en büyük ve en gösterişli olarak direk gözler önüne gelecek birisi olduğuna işaret etmektedir. Aslında o kadar gözde ve beğenilen birisin ki sen de artık bu durumun ne kadar güzel bir şey olduğunu fark ederek seni seven insanlar ile daha çok vakit geçirmeyi tercih edeceksin. Unutma ki her son gelir iken beraberinde yeni olan başlangıçları da getirir olduğunu asla unutma.


 

Kahve Falında Fındık Görmek

Çok yakında hayatınıza sizi çok mutlu edecek birinin gireceğini gösterir.  Bu kişi sizi asla yalnız bırakmayacak ve ihtiyacınızın olduğu her an kapılarını size sonuna kadar açacak. Gerektiğinde bütün imkanlarını sizin için seferber edecek ve sizi asla yarı yolda bırakmayacak. Maddi olarak gücünün yetmediği anlardaysa manevi desteğiyle sizi her zaman daha mutlu hissettirecek. Yeni bir işe başlıyorsanız ilerleyen zamanlarda çok samimi olacağınız bir iş arkadaşı edinebilirsiniz. Eğer yeni bir okula başlayacaksınız ya da okulunuzu değiştireceksiniz burada sahip olacağınız bir arkadaşınız size aileniz kadar yakın olacak. Sevgilinizin yoksa yeni başlayacağınız bu okul ya da iş ortamında, ciddi boyutlara taşınacak bir ilişkiye de başlayabilirsiniz.

Yakın bir zamanda hayatınıza yeni girecek biri için dünyanın en değerli insanı haline geleceğinizi gösterir. Bu kişi uzun zamandır görmediğiniz, hatta neredeyse hiç tanışmadığınız uzak bir akrabanız da olabilir. Çok uzun yıllar devam edecek eşsiz bir dostluk ya da aşk dolu bir ilişki yaşayacak ve bu ilişkinin her anında mutlu hissedeceksiniz. Sizi karşılıksız sevecek insanlarla tanışacak ve onları asla kaybetmeyeceksiniz. Hayatınıza yeni katılacak olan bu kişileri aileniz ve yakın çevreniz de onaylayacak ve ilişkinize destek verecekler. Yaşadığınız her sıkıntıda size destek olacak bir dost ya da bir sevgiliye sahip olacaksınız. Oldukça güzel ve uzun ilişkilerin habercisidir. Kısa bir zaman içerisinde daha önce yaşadığınız olumsuz aşk ilişkilerini unutabilir ve yepyeni bir sayfa açarak mutlu bir ilişkiye başlayabilirsiniz.


 

Kahve Falında Mısır Görmek

Kişisel olarak ve hanenize sıkıntı veren, çeşitli dertlerden muzdarip olmanıza sebep olan birini işaret etmektedir. Ancak bu kişiden yakın zamanda kurtulacak, bununla beraber tüm sıkıntı ve dertlerinizi sonlandırmış olacaksınız. Gerek maddi gerekse de manevi yaşamda endişe ve kaygılardan kurtulmaya, dertlerin son bulmasına işaret etmektedir. Özellikle maddi anlamda çektiğinizin sıkıntılardan elinize ulaşacak olan para aracılığı ile rahatlıkla kurtulacaksınız. Ancak bu para beklediğiniz gibi yüklü bir miktar olmak yerine parça parça elinize ulaşabilir. Fakat endişe etmeyin zira az miktarda olarak düşündüğünüz bu para da sıkıntılarınızdan kurtulmanıza yetecektir.

Müjdeli bir haber almak ve bu haber neticesinde yaşanacak olan mutluluk olarak ifade edilmektedir. Bu haber çok sevdiğiniz bir yakının evlilik haber olabileceği gibi, iş yaşamı ile ilgili alacağınız bir mertebe değişikliği de olabilir. Genel itibari ile olumlu ve hayırlı gelişmeler olarak yorumlansa da fincanda bulunduğu konuma, belirdiği şekle ve tanelerinin büyüklüğüne göre de farklı şekillerde yorumlanmaktadır.


 

Kahve Falında Ayva Görmek

Başarılarla dolu, aydınlık ve parlak bir geleceğin sizi beklediğini gösterir. Şu anda geleceğe dair yaptığınız ne kadar yatırım varsa size fazlasıyla geri dönecek; boşa gittiğini düşündüğünüz çabalarınız bile kat kat fazla bir şekilde karşılığını bulacaktır. Hayatınıza girecek özel insanların desteği sayesinde hayal dahi edemeyeceğiniz kadar güzel pozisyonlara gelecek; ardından siz de bugün sizin yaptığınız gibi geleceğine yatırım yapan ve bunun için emek veren onlarca insana yardım edeceksiniz. Bu yolda karşılaşacağınız büyük zorlukların üstesinden gelebilmeniz için aileniz, arkadaşlarınız ve kalbinizin merkezinde bulunan herkes size ellerinden gelen en iyi şekilde destek olacaklar.

Geçmişinizdeki eşsiz başarıları geleceğinize de taşıyacağınıza işaret eder. Bunun için istikrarlı ve azimli bir şekilde üzerinde bulunduğunuz yoldan gitmeli; asla pes etmemelisiniz. Yakın bir zamanda güzel bir iş teklifi alabilir ya da eğitim konusunda büyük bir fırsat elde edebilirsiniz. Her iki durumda da karar vermeden önce sizin için değerli olan insanlara danışıp uzun bir muhakeme sürecinden geçtikten sonra adımlar atmanız daha doğru olacaktır. Çünkü yakın bir zamanda karşınıza çıkmaya başlayacak olan bu gibi fırsatlar geleceğinizin şekillenmesinde hayati öneme sahip olacak. Ayva sembolü azimli ve ne istediğini bilen insanların olduğu kadar eşsiz ve herkesin hayatında yalnızca bir defa karşılaşabileceği fırsatların da göstergesidir. Oldukça kısa bir süre içerisinde karşılaşma ihtimalinizin yüksek olduğu bu tarz insanlar ya da fırsatlara karşı vereceğinizi tepkileri şimdiden düşünmeye başlayarak akılcı kararlar üretebilirsiniz.


 

Kahve Falında Fasulye Görmek

Yeni umutlara işaret eder. Monoton bir şekilde devam eden hayatınızda bir takım büyük değişiklikler yaşanabilir. Çok sevdiğiniz birinden sizi de ilgilendirecek harika haberler alabilirsiniz. Çok yakın bir arkadaşınız kısa zaman içinde evlenebilir ya da hamile kalabilir. Ayrıca eğer uzun süreli bir ilişkiniz varsa yakın bir zamanda bu ilişkinizin evliliğe doğru yol almaya başladığını göreceksiniz. Çok sevdiğiniz bir arkadaşınız, ailenizden biri ya da sevgiliniz veya eşiniz yeni bir iş teklifi alabilir ve vereceği cevap konusunda sizin fikrinizi almak isteyebilir. Ona vereceğiniz fikir konusunda oldukça dikkatli düşünmelisiniz.

Hayatınızda açılacak yeni sayfalara işaret eder. Yakın bir zamanda hamile olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Çocuğunuzun sağlığıyla ilgili yaşadığı sıkıntıların çok yakında biteceğine ve bir daha aynı sorunları yaşamamak üzere sağlığına kavuşacağına işaret eder. Eğer sizin de kronik olarak yaşadığınız bir sağlık sorunu varsa son sağlık kontrolleriniz temiz çıkacak ve uzun zamandır mustarip olduğunuz rahatsızlığınızdan çok uzun yıllar boyunca kurtulacaksınız. Ailenizde sevdiğiniz biri de sağlık problemleri yaşıyorsa ağır bir tedavi sürecinin ardından kendisini daha iyi hissedecek ve uzun zamandır hiç olmadığı kadar sağlıklı görünecek. Uzun zamandır hayalini kurduğunuz işe çok yakında kavuşacağınıza, sevgilinizle ya da eşinizle aranızın düzeleceğine ve birbirinizi bir daha asla mutsuz etmeyeceğinize dalalet eder. Kafanızı meşgul eden problemler giderek azalacak ve uzun zamandır hiç hissetmediğiniz kadar iyi hissedeceksiniz.


 

Kahve Falında Lahana Görmek

Sorunlarınızı sırayla çözmeniz gerektiği anlamına gelmektedir. Peyderpey eleyeceğiniz sıkıntılar sayesinde geçmişe bakmanıza gerek kalmayacak, sürekli ileri düşüncelerinize odaklanabileceksiniz. Düşüncesizce tüm sorunların ortasına daldığınız taktirde çoğunu çözememekle kalmayıp, zaman zaman onlarla tekrar yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden sabırlı olmanızda fayda görülmektedir. Zamanla bu duruma dışarıdan bakmayı öğrenecek ve doğru bir karar aldığınızı göreceksiniz.

İçinde bir yavru varsa, uzun soluklu bir yolculuğa işaret olur. Bu yolculuk muhtemelen aileniz ile gerçekleştireceğiniz uzak bir akraba ziyareti olacaktır. Bu ziyaret sırasında sizin de karakterinize yansıyacak deneyimler yaşayacak, yeni insanlarla uzun vadeli dostluklar oluşturacaksınız. Büyüklerinizle şu sıralar daha fazla vakit geçirmelisiniz. Aksi taktirde keşkeleriniz olabilir. Kırgınlıkları bir kenara atıp , insanların hayatınızda oldukları için ne denli şanslı olduğunuzu unutmamalısınız. Zaman sizi ve öfkenizi beklemeyecektir. Affedici olmak en çok size iyi gelir. Yolculuk öncesi alacak verecek işlerinizi halletmenizde fayda var. O zamana dek sorunlarınızı çözümlemelisiniz. Gideceğiniz ortam size nefes aldıracaktır.


 

Kahve Falında Üzüm Görmek

Fal sahibine bol kazanç sağlayacak bir işe atılan imzanın müjdecisidir. Tereddüt içerisinde atılan bu imza ilerleyen zamanlarda ne kadar doğru bir karar olduğunu bire bin vererek kanıtlayacaktır. Fal sahibini maddi ve manevi yönden rahatlatan bu işin aynı zamanda aile hayatına da etki ederek fal sahibini çok mutlu edeceğini belirtir. Aynı zamanda haneye katılacak yeni bir aile bireyine işaret eder. Fal sahibinin kendi hanesinden veya çok yakın akrabalarından birisinin yakında bir bebek haberi alacağına işarettir.

Her zamana hayırlı ve mutlu haberler ile yorumlanan bereketli bir semboldür. Bazı fal yorumcularına göre çok sevilen ve değer verilen birinden alınacak anlamlı bir hediyeyi simgelemektedir. Diğer bir anlamı ise hiç umulmadık bir anda ev değiştiren fal sahibine işaret etmesidir. Bu yeni evde daha huzurlu bir şekilde oturacağını ve hatta fal sahibi bekar ise yeni evinde temiz bir sayfa açarak evliliğe adım atacağını vurgular. İçi boş üzümlerden oluşan bir salkım, fal sahibinin dilediği hayata kavuşması için çok yaklaştığını fakat biraz daha sabretmesi gerektiğini vurgulamaktadır. Eğer içi dolu ise yakın zamanda fal sahibi ile iletişime geçecek bir yabancının çok müjdeli haberler getireceğini belirtir. Fal sahibini hayatı boyunca mutlu edecek karşı cins olarak da yorumlanabilmektedir. Eğer yaprakları ile birlikte çıkmış ise çok yakında fal sahibini bekleyen bir düğün söz konusu olacaktır.


 

Kahve Falında Havuç Görmek

İleride karşılaşacağınız bir hastalığın olacağına delalet eder. Ancak endişe duymamanız gerekir. Çünkü falında havuç çıkan kişiler her zaman dinç, dinamik ve kendine bakmayı bilen kişilerdir. Şuan bir hastalığınız mevcut ise en kısa sürede sağlığınıza kavuşacağının belirtisidir. Eğer halen sağlıklı ise gelecekte yaşayabileceği hastalık durumundan endişe etmemesi gerekmektedir. Nedeni ise belirttiğimiz gibi sağlığına bakmayı bilmesidir. Bu tarz kişilerde insanlara bu tip şeyleri öğretmek bir iş gibi değil bir gereklilik gibi gelir. İnsanların da kendileri gibi olmasını, yani sağlığına dikkat etmesini, dinç kalmak için gereken her şeyi yapmalarını isterler.

İçin yapılabilecek bir diğer yorum ise sağlığın sadece kişide yaratacağı etki değildir. Aynı zamanda evli olan çiftler için bekledikleri bebeğinde sağlıklı olacağının habercisidir. Gelecek olan bu bebek neşesiyle, kısmetiyle gelecek ve hane içinde varsa hastaları bile ayaklandıracaktır. Aynı zamanda yapılacak bir başka yorum ise başka kişiler tarafından iş veya ev hayatıyla ilgili üstüne yüklenen bir hadiseden kısa zaman içinde kurtulacağının habercisidir. Bu hadiseler kötü emeller doğrultusunda yapılmıştır ancak kişinin dinamikliği işin üstesinden gelmesine yardımcı olmuştur. Sağlığa, iyi olaylara ve gelecekte yaşanacak mutluluklara delalet eder. Bu mutluluk iş hayatında başarı kazanacağının, aşk hayatında ise gelecek olan bebekle beraber mutlu bir geleceği simgeler.

Ruh eşinizi bulacağınızı ve kısa süre içinde mutlu bir yuva kuracağınızı gösterir. Hayatınızdaki canınızı sıkan ve sizi durmadan üzmeye çalışan insanların farkına varıp bu kişileri hayatınızdan çıkarmak için harekete geçeceğinizi gösterir. Tüm sorumluluklarınızı ve işlerinizi yerine getirmek için büyük bir titizlikle çalışmışsınız ve bundan sonra hayata geçirdiğiniz ve başarılarınız ile övündüğünüz işlerinizin meyvelerini toplamaya başlayacaksınız demektir. Sevdiğiniz kişinin aklında sizinle ve ilişkiniz ile ilgili bazı soru işaretleri olabilir. Bu soruların cevabını bulabilmesi için sizin de yardımınız gerekiyor.

Güzel ve parlak bir geleceğin habercisidir. Büyük bir maddi kazancın ya da mirasın sahibi olabilir. Sevdiğiniz kişilerin sizin için çaba göstermesi çok hoşunuza gidiyor. Fakat siz çoğu zaman sevdiklerinize karşı bencil davranıyor ve onların duygularını önemsemiyorsunuz. Bu davranış ve tutumunuzu değiştirerek sevdiklerinizin gönlünü alabilirsiniz. Hayatınızdaki tüm sıkıntı ve sorunların kısa sürede atlatacağınızı gösterir.

Hayalindeki hedefe yavaş ama bir o kadar emin adımlarla yaklaşıyorsun. Yorulup pes etmek yerine aklını negatif düşüncelerden arındırırsan hedefine ulaşacaksın. Bu kadar gergin olman aile hayatını olumsuz etkiliyor. Sinirlerini kontrol edemezsen haneden biri sana sırt dönecek.Çevrendeki insanların verdikleri tavsiyeleri kulak ardı etmek yerine, dinlemeyi tercih edersen karlı çıkan sen olacaksın.


 

Kahve Falında Üzüm Salkımı Görmek

Sarpa saran bir takım işlerin olduğuna yorumlanır. Bu işler kişiyi buhrana sürüklemektedir. Bu buhrandan çıkması için yakınlarının çabaları tesir etmemekte, bilakis kişi, onları da kendinden uzak tutmaya çalışmaktadır. Bereket ile sıkıntılar aşılacak, sorunlar hiç olmamışcasına ortadan kalkacaklardır. Verilebilecek tavsiye, güzel günlerin yakın olduğunu unutmaması ve o güzel günleri beraber kutlayacak dostlarını kaybetmemeye çalışmasıdır. Yere kadar uzanıyor ise sapları uzun demektir ki bu da kırılan kalplerin çokluğuna işaret olur. Bu kişilerin sizden soğumasını önlemek için , zaman kaybetmeden tüm samimiyetiniz ile bir geri dönüş yapmanız gerekiyor.

Özlem duyulan memlekete de işaret olunabilir. Uzun bir yola çıkan kişi bıraktığı toprakları arayacak ve yeni ortamına alışma süreci zorlu geçecektir. Bu yüzden gittiği ortamdaki fırsatları seçmekte de zorlanabilir. Yine de gönül işlerinde bir sıkıntı yaşamayacak olan fal sahibi, yakın tarihte sevgisini resmiyete dökme ihtiyacı arayacak ve karşısındakinden de olumlu bir yanıt alacaktır.

Sürekli senin hakkında konuşan bir kadın görmekteyim. Sana kazanç sağlayacak iş teklifi alacaksın. Önemli yerlere imza atacağını görüyorum. Seni bütün kötülüklerden koruyan birinin gözetimi altındasın. Uzun süredir küs olduğun arkadaşından telefon gelecek. Yapacağın konuşma aranızdaki buzları eritecek. Uzun süredir biriken borçlarından kurtulacaksın. Rahatlayacaksın.


 

Kahve Falında Zeytin Görmek

Barış anlamına gelmektedir. Çevrenizde kırgın olduğunuz bir kişi ile barışacağınıza ve bu barış sonrasında o kişi ile aranızdaki bağın daha kuvvetli olacağına yorumlanır. Kıymetinizi bilen bir kişi ile güzel bir ilişki yaşayacağınıza, hak ettiğiniz değeri göreceğinize işaret eder. Eğer evli bir kişiyseniz çocuk sahibi olmak istediğinize ve yakın zamanda da bu isteğinize kavuşacağınıza tabir edilir. Çocuk müjdesi ile eşinizin size daha çok düşkün olacağını gösterir. Yapmak istediğiniz bir işi maddi sebeplerden dolayı yapamadığınıza fakat kısa süre içerisinde elinize geçecek yüklü miktarda para sayesinde bu işi yapacağınıza dalalet eder.

Uzun zamandır anneniz ile aranızda olan anlamsız tartışmaların biteceğine ve karşılıklı olarak birbirinizi anlayacağınıza işaret eder. Anneniz ile aranızdaki sorunları çözdükten sonra hanede daha huzurlu olacağınıza tabir edilir. Yakın bir arkadaşınızın sizden yardım isteyeceğine ve sizin de ona elinizden geldiğince yardımcı olacağınıza yorulur. Bolca hayır duası almaya ve hayır duaları sayesinde tüm işlerinizin rast gideceğine delalet eder.

Daha Fazla Kaynak:

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.