Kabızlık İçin Hangi Doktora Gidilir ?

Kabızlık İçin Hangi Doktora Gidilir ?
15 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 190 kez okundu.

Kabızlık için hangi doktora gidilir ? Kabızlığa hangi poliklinik bakar ? Kabızlık için hangi bölüme gidilir ?

Kabızlık İçin Hangi Doktora Gitmeliyim ?

Kabızlık nedir, nedenleri, belirtileri ve tedavisi ile ilgili bilgileri aynı zamanda kabızlığa hangi bölüm bakar sorusunun cevabını bu konumuzda öğrenebilirsiniz.

Kabızlık Nedir ?

Yediden yetmişe görülen oldukça yaygın sağlık problemlerinden biri de kabızlıktır. Kabızlık nedir diye soracak olursak;bağırsak hareketlerimizin yavaşlaması ve boşaltım yaparken güçlük çekmemize neden olan bir hastalık çeşitidir.

Kabızlığın Nedenleri Nelerdir ?

Kabızlık sorunu çok ciddi bir sağlık sorunu değildir. Kabız olmamızı birçok sebeple çeşitlendirebiliriz. Bunlardan bazıları;yeterince su tüketmemek,hareketsiz halde olmamız,lifli besinleri az tüketiyor olmamız,kullandığımız ilaçlar,depresyona girmemiz,hamilelik,stres gibi birçok nedene bağlayabiliriz.

Kabızlığın Belirtileri Nelerdir ?

Her lavabo ihtiyacımızı gidermede sıkıntı çektiğimiz zaman kabızlık aklınıza gelmesin. Kabızlığın aklınıza gelmesi için belirtileri;karın ağrıları,karında şişkinlik,dışkıyı yaparken oldukça zorlanmak,bağırsak hareketlerinin azalması gibi belirtileri olur.

Kabızlık Tedavi Yöntemleri Nelerdir ?

Peki kabızlığımızı nasıl gidereceğiz ? İlk önce hedefimiz bağırsaklarımızı rahatlatmak olmalı bunun içinde bol bol sıvı tüketmemiz gerekir. Bol su içmek,bol çorba içmek gibi. Katı yiyeceklerden bir müddet uzak durmamız faydamıza olacaktır. Ayrıca lifli gıda tüketimini arttırmamız gerekir, pırasa,lahana gibi hafif yiyecekler tercih etmeli; kayısı, incir ve üzüm gibi meyveler kabızlığımızı giderebilmek için yardımcı olacaktır.

Kabızlığı yenmek aslında elimizde. Yiyeceklerimize,içeceklerimize dikkat ettiğimiz sürece kabızlık ve diğer hastalıkların oluşmasına engel olmuş oluruz. Sağlığımızın her şeyden önce önemli geldiğini unutmamanız dileğiyle.

Kabızlık için hangi doktora gitmeyelim ? Kabızlık hangi bölüme girer diye soruyorsanız dahiliye bölümüne gitmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git