Gökçeada Plaj Tavsiyeleri – Muhteşem 7 Plaj

Gökçeada Plaj Tavsiyeleri – Muhteşem 7 Plaj
4 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 585 kez okundu.

Tatillerde en çok tercih edilen yerlerden biri de Gökçeada’dır. Denizinin temizliğiyle, plajlarının güzelliğiyle ve çeşitliliğiyle sevilmeye değer bir tatil mekanı. Sizler için buranın en favori 7 plajını listeledik, araştırdık, bilgiler topladık. Yazının devamında bu plajlarla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Aydıncık Plajı

Merkeze 10 km olan bu plaj en sevilen plajlardandır. Yaz sezonunda bu bölgeye merkezden minibüs seferleri yapılmaktadır. Daha çok sörf plajı olarak kullanılan bu plajın sahilinin uzunluğu 1200 metredir. Kumlarının altın rengi ile denizin görüntüsüne kapılacağınıza eminiz. Plajdaki konaklama mekanları günün her öğününde yemek servisi yapmaktadır. Çok kalabalık bir plaj değildir, kafa dinleyebilmeniz için birebirdir.

Gizli Liman

Uğurlu Köyü’ne oldukça yakın olan bu plaj adanın en batısı. Adının hakkını veren bu plaj güzelliğini adanın bir köşesinde saklıyor. İnce kumları, çam ağaçları ile kendinizi farklı bir diyarda hissedebilirsiniz. Plajda köylüler tarafından yönetilen bir büfe, tuvalet ve duş bulunmaktadır.

Marmaros Plajı

Dereköy’ü biraz geçtikten sonra sağdan bir yoldan devam edin. Çam ormanlarının içinden 7 km kadar gittikten sonra karşınıza cennet gibi bir manzarayla bu plaj çıkacaktır. Doğal ve tertemiz bir plajdır. Mis gibi suyu ve taşlığıyla bu plajı sevmemeniz mümkün değil. Etrafta yerleşim alanı bulunmamaktadır.

Kuzuliman Plajı

Diğer plajlara göre daha merkezde ve imkanı bol bir plajdır. Feribotla Kuzuliman’a geldiğinizde hemen sizi karşılayacak olan bu plajda pek çok tesis bulunmaktadır ve bu tesisler tatilcilerin gün içinde yeme, içme, şezlong, tuvalet, duş, otopark ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Oldukça geniş büyük bir plajdır.

Yıldızkoy

Yıldızkoy, Gökçeada Sualtı Milli Parkı’nın karadan tek girişidir ve adanın kuzeyindedir. Adanın kuzeyinde bulunduğu için oldukça rüzgarlıdır. Burada suya dalanları seyredebilirsiniz. Ulaşımı kolaydır ancak yoğun dönemlerde de servis seferleri yapılmaktadır.

Yuvalı Plajı

Adanın güneyinde bulunan bu plaj iki koydan oluşmaktadır. Adalet, Sağlık ve Milli Eğitim bakanlıkları için olan bu plajın Adalet kısmı hariç diğer kısımları halka açıktır. Ayrıca burada şemsiye ve şezlong mevcuttur.

Laz Koyu

Kuzey rüzgarından etkilenmeyen bu koy oldukça sakin, rüzgarsızdır. Adanın güney kıyısındadır ve güzelliğiyle herkesi etkilemektedir. Aynı zamanda koyda ihtiyaçlarınızı karşılamanız için hizmet veren bir tesis de bulunmaktadır.

Benzer Yazılara Göz Attınız Mı ?
Sayfa başına git