Astım İçin Hangi Bölüme Gidilir?

17.08.2016
Astım İçin Hangi Bölüme Gidilir?

Astımın tedavisi için hastanenin dahiliye, çocuk hekimlerine, göğüs hastalıkları bölümüne, pratisyen hekime gidebilirsiniz. Gittiğiniz hastanede alerji testi yapılmasını isteyebilirler. Bu testin sonucuyla beraber doktorunuza gittiğinizde astımın hangi kategoride olduğuna bakılıp buna göre tedavi edilir.

Alerji ve astım tedavisi şu şekilde yapılmaktadır: Hava kanallarının akciğerde ne kadar derecede daraldığına testlerle bakılır astımın türüne göre farklı yöntemler ile tedavi süreci başlatılır. Doktor hangi tedavi türüne başlanması gerektiğine karar verdiğinde belirli kontrol altında tutar. Bazı sprey ve ilaçların kullanımıyla rahatlamanız sağlanır.

Astım hastalığına neden olan durumlar: Çocuklarda daha fazla görülmekle birlikte yetişkinlerde de görülen astım genetik olma riski fazladır. Ev içinde bulunan tozlardan, kedi köpek gibi hayvanlardan, bazı çiçeklerden de alerjik faktörler arasındadır. Bunların yanında soğuk havaların etkisi, rutubet alan yerler, parfüm, sigara ve hava kirliği tehlikeli olan ögeler arasındadır.

İnsanların hayatlarını ikame etmeleri için nefes alış verişlerini rahat bir şekilde alıp vermesi gerekir. Astım hastalığı oksijenin akciğere dolmasını engellediği için tehlike arz eder.

Çevreden duyduğunuz yöntemleri uygulamaktan kaçının çünkü bazı durumlarda durumunuzu daha da kötüye götürebilmektedir. Tedaviniz başlamasına rağmen belirtiler devam ediyorsa mutlaka doktora yeniden gidip muayene olmalısınız.

Gece sıklıkla tıkanıp uyanıyorsanız, günlük aktivitelerin engellenme derecesine geldiğinde, hırıltı çıkmasında doktora gitmeyi kesinlikle ihmal etmeyin. Sağlığınız her şeyden önemli ve astım hastalığı gerçekten zamanında tedavi edilmezse hayatınızı ikame etmenizi güçleştirir. Astım ilerlemeden doğru bir tedaviyle sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.