En İyi Diş Macunu Hangisi? Beyazlatan & Çürüklere Karşı

En İyi Diş Macunu Hangisi? Beyazlatan & Çürüklere Karşı

İnsan vücudunda bulunan bütün organların, çok büyük önem taşıyan farklı işlevleri bulunmaktadır. Bu organların bir tanesinin bile zarar görmesi durumunda elbette ki insan kendini eksik hisseder ve bu insanın mutsuz olmasına neden olur.

Ağız ve dişler oldukça hayati bir önem taşımaktadır. Çünkü vücudumuzun besin ihtiyacını ağız ve dişler sayesinde karşılarız. Bu nedenle ağız ve diş sağlığına çok dikkat edilmesi gerekir. Sağlıklı bir diş ve diş etine sahip olabilmek için, en iyi doğal tedavilerden biride diş fırçalamaktır. Günde en az iki defa dişlerin fırçalanması gerekir. Aksi takdirde dişlerin fırçalanmaması durumunda günden güne sararan ve daha sonra çürüyüp yok olan dişlerle karşılaşmak zorunda kalınabilir. Böyle bir durumda, sert olan besin ürünlerini tüketmek oldukça zor olur ve vücudun gerekli besin ve protein ihtiyacını karşılanamaması durumunda, her geçen gün vücut direnci düşebilir. Vücut direncinin düşmesi demek, çeşitli hastalıkların meydana gelmesi ve sonu gelmeyen birçok sorun demektir. Bu sorunlar ile karşılaşmamak için ağız ve diş sağlığına çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

Piyasada birbirinden farklı yüzlerce diş macunu bulunmaktadır. Bunların birçoğunun ticari menfaatler için üretilip piyasaya sürüldüğü ve diş sağlığı konusunda bir işe yaramadığı görülmektedir. Bu nedenle diş macunu alırken çok dikkatli davranılması gerekir. Ağız ve diş sağlığı için satın aldığınız diş macunları konusunda çok detaylı bir araştırma yapmanız gerekiyor. Peki hangi en iyi diş macunu hangisi? Uzmanlar ve kullananlar tarafından önerilerek tavsiye edilen dünyanın en iyilerini sizler için araştırdık.

Sensodyne Pronamel Diş Macunu

Hassas dişler için bire bir olan Sensodyne diş macunu, ‘’artık hassas dişlere son’’ dediriyor. Dünyanın her yerinde diş hekimleri tarafından önerilmektedir. Diş ve diş etlerini rahatlatır ve gün boyu aktif koruma altına alır. Gün boyu rahatlık ve ferahlık hissi vererek kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur. Dişlerdeki soğuk ve sıcak hassasiyetini de en aza indirmeye yardımcı olur. Diğer diş macunlarına göre daha az aşındırarak dişlerin hassaslaşmasını önler. Diş etlerini de güçlendirerek, taş oluşumunu da önlemektedir.

Düzenli kullanım süresince dişleri beyazlatır, ağız kokusunu önler. Dişlerin bakterilere karşı çürümesini önleyen en iyi diş macunlarından biridir. İçeriğinde bulunduran en önemli temel maddelerden biri de florürdür. Sağlıklı dişlere kavuşmak isteyenlerin diş macunu seçerken genelde florürlü olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu konuda en önde gelen diş macunlarından biridir. Florür, diş yüzeyinde bulunan mikroskobik dermasyonları en baştan mineralize etmektedir. Ayrıca asit ve bakterilere karşı, diş minelerine güç kazandırarak dişleri eski sağlığına kavuşturmaktadır.

Sensodyne, birden fazla çeşit üreterek kendini geliştirmeyi başaran bir marka haline geldi.

Bunlar;

 • Onarım koruma
 • Fluoride
 • Beyazlatıcı Diş
 • Pronamel
 • Hassas dişler için
 • Naneli

gibi birden fazla diş sorunları için üretilen  çeşitleri mevcuttur.

Splat Blackwood Siyah Diş Macunu

Gerçek bir diş dostu olarak bilinen, diş beyazlatma konusunda yeni geliştirilen en iyi diş macunlarından biridir. Diş beyazlatmada birebir olan Splat Blacwood, huş ağacı kömüründen üretilerek geliştirilmiştir. Ayrıca nefes açıp, gün boyu ferahlık hissi vererek, ağız kokusu sorununu ortadan kaldırabilen bir diş macunudur. Doğal ve florürsüz olan bu diş macunu, diş minesini güçlendirerek, diş eti sağlığının korumasına yardımcı olan en iyi diş macunlarından biridir.

Günde en az iki defa kullanılması gerekmektedir. Her kullanımda en az iki dakika boyunca kullanılmalıdır. Diş hekimlerinin de özellikle tavsiye ettiği diş macunlarından biridir.

Signal İntegral 8 Diş Macunu

Dünyanın en iyi listesine girmeyi başarmıştır. Diş plağını 18 saat koruma altına alma özelliğine sahip en iyi diş macunudur. Adından da anlaşıldığı gibi 8 mucizevi özelliği vardır. Bunlar;

 • Diş beyazlatma
 • Ağız kokusunu önleme
 • Diş plağını 18 saat koruma
 • Tartar oluşumunu önleme
 • Bakteri oluşumunu önleme
 • Diş etini güçlendirme
 • Mine tabakasını güçlendirme
 • Dişleri çürüğe karşı koruya bilme

gibi 8 ayrı özelliği içerisinde bulundurmaktadır. Bu macun 75 miligramlık paketlerde satılmaktadır. Doktor tavsiyesine göre günde en az 2 defa fırçalanmalıdır. Her fırçalama süresi 2 dakika ve üzeri olmalıdır.

Parodontax Diş Macunu

Parodontax diğer diş macunları gibi, çok beğenilen ve kullanılan en iyi diş macunları arasında yerini almaktadır. Klinik çalışmalarda kalitesini ve güvenirliğini ispat etmiş en iyi diş macunlarından biridir. Çürük dişlere karşı birebir olan Parodontax içeriğinde papatya, ada çayı, ratanya ve ekinezya gibi doğal bitkiler bulundurarak diş ve diş etlerine birebirdir.

Ağız kokusu, diş ağrısı ve diş çürümesi gibi birçok sorunu ortadan kaldırarak, alanında uzman olan diş hekimlerinin özellikle tavsiye edildiği en iyi diş macunları listesine girmeyi başarmıştır. 75 miligramlık paketlerde satışa sunulmaktadır. Diş beyazlatma konusunda en iyi ve en çok satan diş macunları arasında yer almaktadır.

Aquafresh Exstra Fresh Whitening Diş Macunu

Günlük yaşamımızda hepimizin kabusu olan ağız kokusu sorununa artık son dedirten bir ürün olan Aquafresh  Exstra  Fresh Whitening, içerisinde bulunan nane aroması sayesinde bu sorunu ortadan kaldırmıştır. Özellikle diş hekimleri ve ürünü kullanan pek çok kişi tarafından özel olarak tavsiye edilen bir diş macunu olarak, bizimde tavsiye listemizde yer almaktadır.

Düzenli kullanımda, diş ve diş etlerinde göz ile görülebilen belirgin bir etki göstermektedir.  Fiyat olarak piyasanın üzerinde maliyeti olmasına rağmen,  kesin sonuca ulaşmak isteyenlerin vazgeçmediği bir diş macunudur. Düzenli kullanım durumunda,  diş plaklarında sararma ve çürümeyi yok ederek diş etlerini de koruma altına alır. Bu durumda tedavi zahmeti ve ücretlerinden muaf tutmaktadır.

Listerine Essential Care Fluoride Anticavıty

Dünyanın en iyi diş macunları arasında yer alarak adından çokça bahsettiren, ağız ve diş eti konusunda alanında uzman bir diş macunudur. Listerin tarafından üretilip geliştirilen Essential Care Fluoride Anticavıty, diş ve diş eti için özel üretilen;  diş beyazlatma, çürüğe karşı koruma ve ağız kokusuna karşın etkin çözüm sağlayan, jelden oluşan bir üründür.

Günlük kullanımlar için özel olarak geliştirilen bu ürün, düzenli kullanıldığı takdirde ikinci haftasında etkin çözüm sağlanıldığı gözle görülebilmektedir. Diş etini güçlendirip, çürüklerin yok olmasını sağlayan bu ürün, diş hekimlerinin özellikle en çok tavsiye ettikleri ürünler arasında yer almaktadır. İçeriğinde bulunan Gliserol ve sorbitol sayesinde diş macununun kurumasını engelleyerek nemlendirir. Sodyum lauyl sayesinde kullanım sırasında diş macununu daha iyi köpürterek diş aralarının daha iyi temizlenmesini sağlamaktadır.

LR MicroSilver Plus Diş Macunu

Nano teknolojiden yararlanılarak geliştirilmiş ve piyasadakilerin en iyisi ve en pahalı diş macunlarından biridir. İçeriğindeki elementler sayesinde antibakteriyel özellikleri taşıyarak, ağız ve diş içerisindeki bakterilerin temizlenmesinde etkin çözüm göstermektedir. Diş beyazlatma başta olmak üzere birçok özelliği içerisinde bulunduran LR Micro, ağız kokusu ve ağız ve diş içerisinde bulunan zararlı bakterileri de ortadan kaldırmaktadır.

Diş eti çekilmesinin önlenmesinde, diğer diş macunlarına göre en etkin özelliğe sahiptir. Kanal tedavisi, diş çekimi gibi tedavilerden sonra hassaslaşan diş ve diş etleri için, özellikle kullanılması gereken en iyi diş macunlarından biridir. Bu ürünün günde en az iki defa kullanılması ve iki dakika boyunca uygulanması uzman diş hekimlerince önerilmektedir. Klinik çalışmalar sonucu; gerek diş beyazlatma olsun, gerek diş çürümelerine karşı birebir olduğu, uzmanlarca kanıtlanarak tescillenmiştir.

Colgate Total Diş Macunu

Adını sıkça duyduğumuz, her market ve eczanelerde yerini alan, en çok satan ve aynı zamanda oldukça hesaplı olan en iyi diş macunlarından biridir. Daha sağlıklı diş ve diş eti için, daha güzel gülüşler için en çok tercih edilen diş macunlarından biridir. Düzenli kullanım durumunda diş ve diş etini her türlü çürümelere karşı korur ve dişlerin beyazlamasında önemli rol oynar. Diş ve diş etleri arasında oluşan bakterileri yok ederek bakteri plağı oluşumunu da önler. Bakteri plağı oluşumu durumunda ağız kokusu oluşmaktadır.

Bakteri plağı ve ağız kokusunu önlemenin en iyi yollarından biri de, Colgate diş macununun düzenli kullanılmasıdır. Günde en az iki defa ve her kullanım için en az iki dakika süre ile kullanılarak bakteri plağı ve ağız kokusunu ortadan kaldırır. Dişlerinizi her gün fırçalamadığınız sürece yemekten sonra ağızda kalan besin artıklarının, dişlerin ve diş etlerinin arasında kalarak, gün geçtikçe sarararak çürümesine yol açmaktadır. Yıllardan beri insanların ve alanında uzman diş hekimlerinin tavsiye ettiği diş macunlarından biridir. Klinik çalışmalar ile diş beyazlatma, ağız kokusu önleme ve diş çürümelerine karşı koruma gibi birçok konuda önemli rol oynayarak kendini kanıtlamıştır.

İpana 3D White Luxe Perfection Diş Macunu

Düzenli kullanımlarda ilk üç haftaya kadar diş plağındaki lekeleri yok ederek dişlerin beyazlamasını sağlar ve gülüşünüzü daha da güçlendirir. Diş eti hassasiyeti konusunda da önemli rol oynayan İpana 3D White, diş ve diş etlerinin sıcak ve soğuk teması durumunda oluşan rahatsız edici ağrıları da yok eder.

Evde, arkadaş ortamında ve iş yerinde olmak üzere birçok yerde topluluk içerisinde konuşmak veya muhabbet etmek zorunda kalındığı zaman, konuşma sırasında ağızdan çıkan kötü ağız kokusu, karşıdaki insanın rahatsız olmasına neden olabiliyor. Bu gibi sorunlara çözüm olarak uzman diş hekimleri tarafından İpana 3D önerilmektedir. Ağızdaki bakterileri yok ederek ağız kokusunu önler ve nefes açarak gün boyu ferahlık sağlar. Günlük kullanımlar için özel olarak üretilen bu ürün, 75 miligramlık fiş içerisinde eczane ve market raflarından çok kolay bir şekilde bulunabilmektedir.

White Glo Pure Saf & Doğal Diş Macunu

İçerisinde bulunan doğal elementler sayesinde, adından da anlaşılabileceği gibi son derece doğal ve kaliteli bir diş macunudur. Düzenli kullanımlarda etkili bir beyazlık vadeden bu diş macunu, içerisinde florür ve zararlı kimyasal maddeleri kesinlikle bulundurmaz. Ayrıca içerisinde beyazlatıcı özelliği de mevcut olan bu diş macununun, adeta bir diş dostu olduğu bilinmektedir. Oldukça doğal ve zengin özellikleri ile dikkatleri üzerine toplaması ile, dünyanın en iyi diş macunları arasında yerini alarak adından sıkça bahsettirmektedir.

Diş hekimlerinin özel olarak tavsiye ettikleri diş macunlarından biridir. Kanal tedavisi ve diş çekimi gibi tedavilerden sonra özellikle kullanılması gereken diş macunlarından biridir. Diş çürümesine karşın etkin çözüm sağlayarak, diş etlerini de güçlendirir. Dişlerde oluşan sarama ve leke gibi sorunlarda düzenli kullanım ile yok ederek bu tür sorunlardan uzak tutar. Diğer diş macunları gibi günde en az iki defa kullanılması gerekir ve her seferinde en iki dakika süre ile kullanılmalıdır.

Opalescence Beyazlatıcı Diş Macunu

Hassas diş ve diş etleri için özel olarak üretilip geliştirilen bir diş macunu olan Opalescence Whitening, diş ile alakalı tüm sorunların üstesinden gelerek, adını tüm dünyaya duyurmayı başarmıştır. Çoğu insan diş hassasiyet sorunu nedeni ile soğuk, sıcak, tatlı ve tuzlu gibi yiyecek veya içecek tüketirken, diş ağrısına maruz kalmaktadır. Artık rahat bir şekilde istediğiniz türden besin tüketebilir ve diş hassasiyeti sorununa son diyebilirsiniz. Bu diş macunu, yeni hassasiyet giderici formülü ile hassasiyet sorununu ortadan kaldırarak sizi daha sağlıklı dişlere kavuşturur. Diğer diş macunlarına göre daha fazla florid emilimi sağlar ve aşındırma durumu çok daha az olur.

Düzenli kullanımlarda diş plaklarında bulunan lekeleri yok ederek, yaklaşık bir ay kadar süre ile dişleri beyazlatır.  İçeriğinde potasyum nitrat bulundurur. Ayrıca içerisinde diş beyazlatma özelliği de bulunan bu macun, dişleri beyazlatarak göz kamaştırıcı ve ışıltılı bir gülümseme elde etmenizi sağlayacaktır. Triklosan içermez, ağız kokusunu yok eder, dişlerde biriken tartarı temizler ve içerisinde bulunan nane aroması ile gün boyu aktif ferahlık hissi vermektedir.

Curaprox Black İs White Beyazlatıcı Diş Macunu

İçerisinde bulunan yoğun karbon nedeni ile dişlerde oluşan sararma ve kötü lekelerin önüne geçerek yok olmasını sağlamaktadır. Ağızda oluşan bakterilerin tamamını yok etmeyi başaran Curaprox White Is Black, içerisinde bir miktar florür ve stronsiyum chloride bulundurmaktadır. Düzenli kullanımlarda;  dişlerin çürümesini önler, diş etlerini güçlendirir, bakteri oluşumunu yok eder ve ağızda oluşan kötü kokuları yok eder.

Aynı zamanda içerisinde bulunan zengin elementler sayesinde diş beyazlatma özelliğine de sahip olan bir diş macunudur. Hassas dişler için birebir olan bu diş macunu, uzman diş hekimleri tarafından tavsiye edilmektedir. Kullanım ile alakalı olarak; günde en az iki defa olmak üzere, her kullanımda en az iki dakika süre ile kullanılması önerilmektedir.

Crest 3D White Diş Macunu

Diş beyazlatmayı hedefleyen ve dişlerdeki tüm lekeleri %80 oranında temizleyebilen kaliteli bir üründür. İçerisindeki özel içerikler sayesinde, dişleri lekelerden ve çürüklerden koruyarak sağlığına kavuşturur. Florürlü diş macunudur ve hassasiyet problemi yaşayanlar için birçok uzman diş hekimleri tarafından önerilmektedir.

Bu nedenle diş  boşluklarında oluşan bakterileri yok ederek emayeyi güçlendirmektedir. Dişleri gün boyu bakterilerden koruduğu gibi, diş etlerini de güçlendirmektedir. Günlük kullanımlarda ideal olan bu diş macunu, ağza sinen kötü kokuları yok ederek gün boyu aktif ferahlık hissi vermektedir. 5 günlük düzenli kullanımda dişlerde oluşan leke ve çürük gibi birçok sorunu yok ederek dişlere beyaz ve ışıltılı bir parlaklık kazandırmaktadır.

Procsin Aktif Karbon Siyah Diş Macunu

Etkili bileşenlerden oluşan, diş beyazlatmak için kullanılabilen en iyi diş macunlarından biridir. Diş minesini herhangi bir hasara uğratmadan temizleyebilen, kömürden oluşan bir macundur. İçeriği tamamen doğal bitki bazlı formüllerden oluşan bir diş macunu olduğu için, dişlerinizi kolayca beyazlatmaya yardımcı olur. İçerisinde florür bulundurmaz ve diğer zararlı kimyasal maddelerden arındırarak üretilmiştir. İçeriğinde bulunan;

 • Kalsiyum karbonat
 • Silika
 • Gliserin
 • Sodyum lauril sülfat
 • Aroma
 • Kömür tozu
 • Sodyum sakarin
 • Sodyum benzoat
 • Mentol

gibi önemli elementlerden oluşarak, dişleri temizler ve nefes alışverişini daha da rahatlatır. İyon ve yüzey etkili madde sayesinde çay, kahve veya sigara gibi tüketilen içeceklerden kaynaklanan lekeleri hızla söküp atar. Ağızda bulunan bakteri ve kötü kokuları temizler ve nefesi tazelenmiş bir şekilde bırakarak, gün boyu aktif ferahlık hissi verir.

Rembrandt Intense Stain Beyazlatıcı Diş Macunu

Piyasadaki diğer diş macunlarına nazaran en etkili olarak görülen bu diş macunu, özel yapım olarak üretilmiştir. Görevi diğer diş macunlarının alamadığı en sert lekeleri bile söküp atmaktır. Mikro cilalama ve diğer leke çıkarıcı elementler ile doğal karışımı sayesinde emayeyi güçlendirir ve onarır. Bolca tüketilen çay, kahve, şarap ve tütün gibi birçok içeceğin sebebiyet verdiği lekeleri temizler ve dişleri kısa sürede parlatır.

Bu işlem yapılırken diş eti, diş minesi ve diş plakası asla zarar görmemektedir.  Günlük yaşamda sık derecede diş hassasiyeti, tahriş sorunu, diş çürümesi ve erken sararma gibi sorun yaşayan herkesin gönül rahatlığıyla kullanabileceği bir diş macunudur. Diş beyazlatmak için pahalı tedavi sorunların da önüne geçerek, hem paradan hem de zamandan tasarruf etmeyi sağlamaktadır.

Tom’s Of Maine Antiplaque & Whitening Diş Macunu

Florür içermeyen bu diş macunu, birinci sınıf doğal malzemelerden ve silikalardan üretilerek, dişleri temizler ve ışıltılı beyazlık sağlamaktadır. Zararlı kimyasal maddelerden arındırılarak, dişleri hızlı bir şekilde sağlığına kavuşturmayı amaç edinmektedir. Florürsüz diş macunu, diş ve diş eti hassasiyetini çok kısa sürede ortadan kaldırmaktadır.

En iyi formüllerle üretilip geliştirilmiştir. Boya, tatlandırıcı madde ve ilave tat içermemektedir. Bu formül sayesinde, ağızda oluşan bakterilerin sebebiyet verdiği ağız kokusunu da ortadan kaldırarak nefesin tazelenmesini sağlar ve gün boyu aktif ferahlık hissi verir. Düzenli kullanım sonucu yaklaşık bir ay kadar kullanım sonucunda hissedilebilir ve gözle görülür etki sağlayabilmektedir. Alanında uzman diş hekimleri tarafından tavsiye edilmektedir. Günde en iki defa kullanılmalı ve her kullanımda en az iki dakika süre ile fırçalanmalıdır.

En İyi Florürsüz Diş Macunu Hangisi?

Diş macunu seçimi yaparken, florürsüz diş macunlarının kullanılması sağlık açısından büyük önem arz etmektedir. Çünkü günde iki defa kullanılan florürlü diş macunlarının, ortalama %25’i tükürük yolu ile yutulmaktadır. Diş minesinin mineral yapısını güçlendirdiği ve dayaklılığını arttırdığı düşünülerek, diş macunlarına ilave edilen kimyasal bir madde olan florürün olumsuz etkileri de çok fazla çıkmaya başlamıştır.

Bu araştırmaların sonucunda, çürüklere karşı dişleri korumayı başaran, florür içermeyen diş macunları üretilmiştir. Bu diş macunların içerisinde; magnezyum, yoğun kalsiyum, doğal özlerden elde edilen bromelin enzimi, fosfat mineral içeriği ve kalsiyum hidroksiapetit gibi elementler yer almaktadır. Diş minesinin asit direncini %75 oranda yükselten diş macunları, en fazla 90 günlük kullanım sonrası diş minesinin remineralizasyonunu 2 kat arttırarak dişlerin sağlığına kavuşmasını sağlamaktadır. En iyi florürsüz diş macunlarını şu şekilde sıralanabilir;

Opalescence Whitening Toothpaste

Diş sağlığı açısından en çok tercih edilen florürsüz diş macunları arasında yerini almayı başarmıştır. Dişleri en etkin bir biçimde beyazlatabilme özelliğine sahip olan Opalescence Whitening, karbamid peroksit içermektedir. İçeriğinde hızlı temizleme özelliği bulunduğu gibi, daha yüksek konsantrasyonda sonuçlanması mümkündür. Diş hassasiyeti problemi yaşayanların, özellikle kullanması gereken diş macunlarından biridir.

Dişlerin temizlenmesi, sararmaların ve lekelerin giderilmesi için etkin özelliklere sahip olan diş beyazlatan bakım ürünlerinden biridir. Günde iki defa kullanılması durumunda, ilerleyen zaman içerisinde dişlerde sararma, çürüme, hassasiyet problemi ve ağrı gibi problemleri geride bıraktığı görülmektedir.

İpana 3 Boyutlu Beyazlık

Diş sağlığına yardımcı olduğu bilinen İpana’nın, aynı zamanda ağız sağlığı için de birebir olduğu bilinmektedir. Dişlerde sararma, çürüme ve ağrıya yol açan bakterilerin temizlenmesinde etkin rol alan güçlü bir diş macunudur. Ayrıca 3 boyutlu beyazlatma özelliği ile güzel gülüşler elde etmeyi sağlamaktadır. İpana 3 boyutlu beyazlatma diş macunu, üreticisinin piyasaya sunmuş olduğu diğer diş macunlarından daha kaliteli olduğu bilinmektedir.

Diş minesi için güvenli ve hızlı beyazlatma teknolojisine sahiptir. Ayrıca diş hassasiyeti bulunanların özellikle kullanması gereken diş macunlarından biridir. Yaklaşık bir aylık sürede, günde iki defa kullanılması durumunda, dişleri sağlığına kavuşturarak diş hassasiyetini de gidermeye yardımcı olmaktadır.

Colgate Optik White Diş Macunu

İçerdiği mikro kristaller ile dişlerde oluşan çürüme, sararma ve lekeleri güvenli bir şekilde gidererek, tartar oluşumunu da önleyemeye yarayan bir diş bakım ürünüdür. Düzenli kullanımlarda, yaklaşık bir haftalık bir sürede bir ton daha beyazlık sağlamaktadır. Colgate Optik white, diş minesine zarar vermez, dişlerde oluşan lekeleri gidererek daha sağlıklı dişlere kavuşmayı sağlar. Dişlerde olduğu gibi ağız sağlığı için de tercih edilen önemli diş macunlarından biridir.

Kısa bir süre içinde ağızda oluşan kötü kokuların yok edilmesinde büyük etki göstererek, daha ferah nefese kavuşmayı sağlamaktadır. Ağız ve diş problemleri yaşayanlar için birebirdir, dalında uzman olan diş hekimleri tarafından tavsiye edilmektedir.

Doğal Propolis Diş Macunu

Kullanım sırasında diş minesine zarar vermeden, dişlerin temizlenmesine yardımcı olur, güçlendirir ve dişlerin doğal beyazlığını korur. İçeriğinde propolis özü ile, diş ve diş etlerinin güçlenmesine ve doğal beyazlığına kavuşmasına sağlar. Doğal propolis diş macunu, thymol kekik bitkisinden elde edilmektedir.

Ağızdaki bakterilerin yok olmasını sağlayarak, ağız kokusunu önler ve nefesi açar. İçeriğindeki nane yağı ve mentol ile gün boyu aktif ferahlık hissi verir. Asla şeker içermeyen bu diş macununda %100 bitkisel stevıa kullanılmıştır. Ağız ve diş sağlığı problemlerinde, tüm diş hekimlerinin önerebileceği diş bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Düzenli kullanımlarda kesin sonuca varması mümkündür.

Signal White Now Gold Diş Macunu

En iyi diş macunları arasından ilk beşe girmeyi başaran olağanüstü bir diş macunudur. 75 Ml’lik fişte satışa sunulan Signal White Now Gold, ağız ve diş sağlığı için mükemmel çözüm sağlamaktadır. Diş minesine zarar vermeden leke, çürük, diş eti hassasiyeti ve ağrı gibi sorunları yok etmeye yardımcı olur. Bunun yanı sıra profesyonel anlamda diş beyazlatma özelliğine de sahiptir. Düzenli kullanım sonucu iki haftalık bir süre zarfında, dişleri beyazlatarak kesin çözüm sağlar. Ayrıca kötü bakterilerden kaynaklanan ağız kokusunu da yok ederek, gün boyu aktif ferahlık hissi verir.

Paradontox Ultra Clean Diş Macunu

Ağız ve diş sağlığı problemi yaşayanlar için, gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğimiz bir diş macunudur. Özellikle diş eti hassasiyeti problemi yaşayanlar için üretilmiş, kullanım sonucunda kesin çözüm garantisi veren bir diş macunudur. Dalında uzman olan diş hekimlerinin de tavsiyeleri arasında yer almaktadır.

Dişlerde bulunan sarı leke, çürüme ve ağrı gibi sorunlara birebir gelecek bir diş macunudur. Gün içerisinde tüketilen gıdalardan kaynaklanan sararma sorunundan koruyabilen etkiye sahiptir. Temizlik açısından en iyi etkiyi gösterebilecek güce sahip olduğu gibi, beyazlatma özelliği ile kısa sürede dişlerin beyazlamasını sağlamaktadır.

 Splat Special Blackwood Diş Macunu

Adından da anlaşılacağı gibi gayet güvenilir derecede beyazlatma özelliğine sahip olan bir diş macunudur. Ağız ve diş bakımı konusunda oldukça usta olduğu gibi, diş eti ve diş minesine zarar vermeden kesin sonuç sağlayabilmektedir. Sararma oluşan dişlerde kesin çözüm etkisini gösterir. İçeriğinde bulunan özel beyazlatma formülü sayesinde, kısa sürede dişleri eskisinden daha beyaz bir görüme kavuşturur. Ağız ve diş sağlığı konusunda oldukça iyi olan Splat Special, klinik çalışmalar sonucu uzmanlar tarafından kendini kanıtlamayı başaran bir diş macunudur.

Farmasi Eurofresh Whitening Aloe Vera Misvaklı Diş Macunu

En hızlı gelişen doğrudan satış şirketlerinden biri olan Farmasi, ağız ve diş sağlığı için son ürünü olan Farmasi Eurofresh Whitening Aloe Vera’yı, adından çokça bahsettirmeyi başarmıştır. Doğal bitki özlü olmasından kaynaklı, sağlıklı gülüşler elde etmeyi sağlamaktadır. Triclosan, florür, paraben ve boya gibi ağız ve diş sağlığını tehdit edecek maddeleri içeriğinde bulundurmamaktadır. Özel olarak geliştirilen bu diş macunu, içeriğinde bulunan misvak ve çay ağacı yağı sayesinde kahve ve çay tüketimi sonrasında dişlerde oluşan sararmaları kolaylıkla yok eder.

Dişlerde oluşabilecek herhangi bir hassasiyet veya plak oluşumuna karşı kesin çözüm sağlamaktadır. İslam kültüründe diş ve diş eti bakımı için kullanılan misvak, Farmasi sayesinde bu mucizevi diş macunu ile buluşturulmuştur. İçerdiği aktif güçler sayesinde, diş ve diş eti problemlerine artık son dedirtmektedir.

Organicadent Organik&Helal Sertifikalı Florürsüz Diş Macunu

Tüm gerekliliğini yerine getirmeyi amaçlayan organik bir üründür. Ağız ve diş sağlığı bakımı için kullanıldığı takdirde, diş eti ve diş minesine zarar vermez. Alanında uzman olan diş doktorlarının başlıca tavsiyeleri arasında yer almaktadır. Klinik çalışmalar sonucu kendini kanıtlamayı başaran bir diş macunudur. Dişlerde meydana gelen sararma, çürüme, ağrı ve diş eti hassasiyeti gibi birçok problemi en kısa sürede ortadan kaldırmaya yarar. Sentetik hammaddeler, renklendirici ve yapay tatlandırıcı içermez. İçerisinde bulunan tüm bileşenler doğal yollar ile elde edilmiştir. Ayrıca bakterilerden oluşan ağız kokusu sorununu da gidererek, gün boyu aktif ferahlık hissi vermektedir.

Sensodyne Onarım ve Koruma Beyazlatıcı

Sektörün en iyilerinden biri olan Sensodyne, florürsüz olan son ürünü ile adeta ağız ve diş problemlerini geride bırakmıştır. Hassas bölgelerin onarılmasına yardımcı olarak, keskin ve ani sızıya sebep olabilecek bölgelerin iyileştirilmesini sağlamaktadır. Diş minesinde oluşabilecek tabakaların yok olmasını sağlar. Diş minesine zarar vermeden, diş yüzeyinde bulunan sararma, leke, çürük ve ağrı problemlerinin ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Günde en 2, en fazla 3 defa olmak üzere düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Yaklaşık 3 hafta sürecek düzenli kullanım sonucunda, ağrısız ve bembeyaz dişlere kavuşmanızı sağlar.

Dermokil DK Dent Kil ve Aktif Karbonlu Diş Macunu

İçerdiği beyaz kil ve aktif karbon sayesinde olağan üstü beyazlık sağlamaktadır. Çay, kahve ve sigaradan oluşan leke ve sararmaları giderir. Nefes alışverişinde nane kokusu ile aktif ferahlık hissi verir. Diş minesine zarar vermeden, diş yüzeyinde bakterilerden oluşan tabakaları kolayca söküp atar. Dişlerde oluşan sararma, çürüme ve leke gibi problemleri yok ederek daha sağlıklı dişlere kavuşmayı sağlamaktadır. Her ne kadar diş macunlarını yutmamaya özen göstersek bile, arada istemeden yuttuğumuz durumlar olur. Dermokil diş macunu, florürsüz olması nedeni ile herhangi bir zehirlenme durumu ile karşı karşıya bırakmamaktadır.

Tadını doğal stevia bitkisinden alan bu diş macunu, kullanım sırasında asla köpürmez. İçeriğinde gluten, florür, paraben ve boya içermemektedir. Ayrıca diş beyazlatma özelliği sayesinde, mükemmel gülüşlere sahip olmanızı sağlayacaktır. Diş ve diş eti problemlerinde, ilk olarak kullanılması gereken en iyi diş bakım ürünlerinden biridir. Klinik çalışmalar sonucu üstünlüğünü ve güvenilirliğini kanıtlamayı başarmıştır.

Clinomyn Diş Macunu

Sigara içenler için üretilmiş, içeriğindeki özel formülü sayesinde ağız ve dişlerde kalıcı olan sorunların yok olmasını sağlamaktadır. Klasik diş macunu görünümde olmasına nazaran, işlevi diğerlerinden farklı olan bir diş macunudur. Özellikle sigara içenlerde görülen hızlı diş sararmalarına çözüm olarak üretilmiştir. Bunun yanı sıra; leke, çürük ve ağrı gibi diş problemlerini geride bırakmayı sağlamaktadır.

İçeriğindeki diş beyazlatma formülü sayesinde, kısa bir süre içerisinde dişlerin kendi beyazlığına kavuşmasını sağlayarak güzel gülüşler elde etmenizi mümkün kılar. Diş ve diş eti hassasiyeti problemi olanların kullanması durumunda, içeriğindeki polynam sayesinde bu hassasiyet problemini çok kısa bir sürede giderdiğini fark etmeleri mümkündür.

Himalaya Diş Macunu

İçeriğinde bulunan misvak, nane, rezene ve karanfil bileşenleri sayesinde diş problemlerini yok etmeyi sağlamaktadır. Kullanım sırasında, diş minesinde aşınma ve yıpranma gibi sorunlar oluşturmamaktadır. İçeriğindeki bileşenler sayesinde gün boyu aktif ferahlık hissi verir. Ayrıca diş eti kanaması ve iltihaplanma gibi problemleri yok etmeyi sağlamaktadır. Diş yüzeylerinde oluşan bakteri plağı, leke, sararma ve çürüme gibi problemleri en kısa sürede yok eder. İçeriği misvak özlü olmasından kaynaklı olarak, doğal diş beyazlatma özelliğine de sahiptir. Klinik araştırmalar sonucu en iyi florürsüz diş macunlarından biri olduğu, uzman diş hekimlerince kanıtlanmıştır. En iyi diş hekimlerinin tavsiyeleri arasında yer almayı başarmış bir diş macunudur.

YAZAR BİLGİSİ
Modanium Özel
Modanium özel yayınıdır - Doğada seçimi kadın yapar !
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.