Tampon Kullanmanın Faydaları

Tampon Kullanmanın Faydaları
10 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 294 kez okundu.

Tampon, bir çok kadın için hala tabu bir konu. Bakire kadınlarda kullanılamıyor olması, evlilikten sonra da uzun seneler boyunca ped kullanmaya alışmış olan kadınların alışkanlıklarını değiştirmeyi istememesi nedeniyle tampon kullanımı oldukça az yer buluyor. Mikrop kapma riski de bir çok kadını tampon kullanımından uzak tutuyor. Öte yandan doğru kullanıldığı zaman tampon kullanımı oldukça rahat ve güvenilir. Peki, tampon kullanmanın faydaları nelerdir ?

Tamponun en büyük faydası, kullanımının oldukça kolay oluşu. Ped ile kıyaslandığı zaman hem koku olmayışı hem de kıyafetlerin altından belli olmayışı büyük bir avantaj oluyor. Öte yandan, giysilere kan çıkması olarak bilinen ve kadınlar için çok büyük bir problem olan durum da ped ile kıyaslandığı zaman tampon kullanımında neredeyse hiç görülmüyor.

Vajinal Tampon Kullanmanın Yararları Nelerdir ?

tampon-kullanmanin-faydalari-nelerdir

Hareket edebilme özgürlüğü de tamponda oldukça fazla. Ayrıca, tampon kullandığınızda ped kullanırken olan sıcak havalarda özel bölgelerinizde pişik yapma durumu da görülmüyor. Kadınların en büyük korkusu olan, tamponun mikropların üremesine zemin hazırlayacağı ve enfeksiyona yol açacağı durumu için ise, tampon doğru kullanıldığı zaman bu durumun olması olasılığının çok düşük olduğu görülüyor. Tamponun en fazla dört saatte bir değiştirilmesi gerekiyor. Tampon kullanımının öncesi ve sonrasında, genital bölge temizliğinin güzel bir şekilde yapılması da gerekiyor. Aslında bu durum, sadece tampon kullanırken değil bir kadının normal günlerinde de olması gereken bir temizlik örneği. Eğer bu şekilde tampon kullanılırsa, tamponun faydaları çok fazla oluyor ve pede göre çok avantajlı bir adet dönemi ürünü oluyor.

Tampon kullanmanın faydaları nelerdir ? Peki, bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git