Yengeç ve Kova Burç Uyumu

Yengeç ve Kova Burç Uyumu
12 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 149 kez okundu.

Yengeç burcu ve kova burcu uyumu nasıldır ? Yengeç ve kova uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yengeç Burcu ile Kova Burcu Uyumu

Yengeç ve kova birbirine yer yer benzetilen fakat çoğu konuda birbirinden ayrılan karakterlere sahiptirler. Her iki burçtan bireylerin bir araya gelmesi ile , tarafların uyumlarının nasıl olacağı bir tartışma konusu olduğundan bunu anlamak için birçok yol açılır önümüzde. Bunlardan biri de astrolojik karakter analizidir. Bu sayede burçları kendi karakteristik özellikleri ile ayrıca değerlendirip kıyaslama yaparak anlamak mümkün olacaktır. Bunun için her iki burcu ayrı ayrı değerlendirmek gerekecektir.

Öncelik olarak yengeç burcu, duygusal, merhametli, kendine acımaya meyilli, yaşadığı olumsuzluklarda kendini sorumlu tutabilen, en ufak bir şeyi aylarca kafasına takabilen, hassas, zayıf karakterli, narin, kibar , vatan sevgisini yüksek bir şekilde yaşayan, evine ve ailesine düşkün, düşünceli, saf yapılı, üst üste soru sormaya bayılan, soruları ile bunaltan, dostlarına bağımlı, çok çabuk incinebilen, çok çabuk kandırılan, Ukala, kendine farklı bir şekilde güvenen, ortam içinde hemen fark edilen, değişken yapılı bir karaktere sahiptirler. Yengeç kadını, kıskanç, partnerine aşırı derecede sahip çıkan, herkesi kendisi gibi sanan, deli dolu, evine ve ailesine fazlasıyla düşkün, geleneklerine derinden bağlı, kuralları olan, tutumlu, birikim yapmaktan hoşlanan, sabırlı, narin ve kırılgan yapılı bireyler iken , yengeç erkeği, sezgileri oldukça kuvvetli, değişken yapılı, ortam içinde saygınlığı olan, efendi, sessiz sakin, kendi halinde takılan, dürüstlüğe, saygıya fazlasıyla önem veren, üsluba dikkat Eden, konuşmadan önce düşünen, saf bir görüntüye sahip, içine kapanık, eğlenceli, hoş sohbet, kıskançlıkları yüzünden aşırı sahiplenme iç güdülerine sahip, sinirlenince gözü dönen fakat çok nadiren kızgınlık nöbetleri geçiren farklı bir karaktere sahiptirler.

Diğer burcumuz olan kova burcu ise, yetenekli, yoktan var etmeyi bilen, pratik zekalı, ortam içine hemen adapte olabilen, kararlı, kendini beğenmiş, özgüveni yüksek, çalışmaktan hoşlanan, kazanç elde etmekten zevk alan, daima bir B planı olan, samimi, içten, kıskançlıkları olmayan, sadece sevdiği insanı kıskanan, deli dolu, insancıl, etik değerlere önem veren, lider ruhlu, organizasyon yeteneği olan girişken bireylerdir. Kova erkeği, azla yetinmek yerine daima en iyisini hedefleyen ve bunun için çalışan, hırslı, sevecen, sempatik, yeni dostlar edinmeyi seven , her alanda öncelikle saygıya inanan, insani değerlere önem veren, geleneklerine bağlı, ailesine düşkün, kendine güvenen zeki kadınlardan hoşlanan, çalışmayı kendine hobi edinen, insanlarla fikir alışverişinde bulunmayı seven, yeni bilgiler edinmekten zevk alan, hassas fakat bunu gizleyen zarif bir yapıya sahiptirler.

Kova kadını ise , erkeğinden aşağı kalır yanı olmadan çalışmaya aşık, yeni bir şeyler bulmaktan haz eden, çok yönlü, anlaşılması zor, hayranlık uyandıran, sevecen, esprili, çılgın, kendine ait kuralları olan, inatçı, değerlerine bağlı, mantığı ile hareket eden, zamanla değişen ve olgunlaşan, her anlamda eski hâlinden farklı olan, ve kendisini eleştiren, daima kendine rakip olan, farklı düşünceleri ile kendisini anlayan insanlar ile bir arada olan, asla yapmacık tavırlara ve yalana tahammülü olmayan ketum bir karaktere sahiptir. Onlar için önce dürüstlük, sonra saygı, sonra ikili diyalog gelir.

Yengeç ve Kova Aşk Uyumu

Peki, yengeç kova aşk uyumu nasıl ?

Yengeç kadını ile kova erkeğinin aşk hayatı olumlu da olabilir olumsuz da. Kova erkeği zeki, kendine güvenen, tartışabildiği, fikir alışverişinde bulabileceği, bakımlı ve duygusal kadınlardan hoşlanır. Eğer yengeç kadını çok pasif kalır, her dediğine evet derse, kova erkeği için sıradanlaşan bir ilişki olur. Ve bu onu sıkacağı için ayrılık tez gelir. Daima tutkunun ve hareketin olduğu,her iki tarafın da yaşamına uygun mantıklı bir ilişki onlar için daha makul bir seçenektir. Aşık olmadan önce bunları dahi düşünebilen, duygularını kontrol edebilen, oldukça zeki bir yapıdadırlar. Yengeç kadınının aşırı duygusal ve bağımlı tavrı, yersiz sahiplenme ve kıskanma gösterileri onun için basit bir şeydir. Eğer taraflar mutlu olmak istiyor ise mutlaka birbiriyle diyalog kurup beklentilerini dile getirmelidir. Yengeç kadınının en nefret ettiği şey imalardır. Ne isteniyor veya neyden şikayetçi olunuyor ise bunun kendisine söylenmesini ister. Yengeç kadını aktif ve hoş görünüyor ise kova ondan başkasını görmez. Sevdiği zaman tutkulu ve sadık bir aşığa dönüşürler.

Eğer taraflar yengeç burcu erkeği ile kova burcu kadını ise aşk uyumları mümkün değildir. Kova kadını koruyucu ve merhametli bir yapıdadır. Fakat ilişkisinde erkeğin her anlamda aktif ve güçlü olmasını isterler. Bir nevi maço tabiri.! Duygusal erkek tipleri, onlar için korku seansı demektir. Asla katlanamazlar buna. Duygularını dile getiren, sürekli sürprizler yapan bir partnerden ise, duygularını dokunuşları ile, bakışları ile tavırları ile hissettiren ağır başlı erkek tiplerini daha çok severler. Takım elbiseli, resmi giyinen, resmi fakat kadınına karşı zafiyet gösteren bir dili olan, güçlü, koruyucu, sevgisi tavırlarından anlaşılan sert mizacı olan erkeklerden hoşlanırlar. Yengeç burcu erkeği ile çok iyi birer dost olabilirler. Nadiren oluşan ikili ilişkilerde, kovanın bu şikayetleri sürekli dile getirilir. Ve zamanla kovanın terk etmesi ile sonlanır.

Yengeç ve Kova Evlilik Uyumu

Peki, yengeç kova evlilik uyumu nasıl ?

Yengeç kadını ile kova erkeğinin evliliği gerçekleştiği takdirde, her iki taraf içinde uyumlu olur. Yengeç kadını evcimen ve ailesine düşkün uyumlu bir yapıya sahiptir. Kova erkeği de geleneklerine ve ailesine bağlı sevecen bir adamdır. Her iki tarafın evliliği çocuklarına düşkün, onlara hayatını adayan , iyi bir aile evliliği olur. Eğer taraflar kova kadını ile yengeç erkeği ise biraz atışmalar ile ilerleyen, kova kadınının baskın olmaktan şikayeti, bu konuda söylenmeleri devam eder. Fakat eşine karşı daima saygılı ve sevecen olan kova kadını, evlilik kavramının anlamını, tüm sorumluluğunu bilen bir kadın olduğundan tartışmayı uzatma ve aile düzenine devam eder.

Yengeç ve Kova Cinsel Uyumu

Peki, yengeç kova cinsel uyumu nasıl ?

Yengeç erkeği ile kova kadınının cinsel birliktelik açısından yakaladığı uyum, aşk ve evlilik te yakaladığı uyumdan daha yüksektir. Sessiz, bir yapıya sahip olan yengeç erkeği,cinsel ilişki esnasında tam bir aslan kesilir. Tutkulu ve baskın olduğu bu alanda kova kadınını tatmin eder. Tabi kova kadını tutkuları ve arzuları ile yaşayan bir kadın olduğu için, zevk aldıkça eşini tatmin eder. Karşılıklı aktifliğin yaşandığı güzel bir beraberlik olur. Üstelik kur yapan taraf tamamen kova kadını olur.

Eğer yengeç kadını ile kova erkeği bir araya geliyor ise, kova erkeğinin söz sahibi olduğu , yüksek kahkaha seslerinin duyulduğu, kendilerine göre ayıp kavramlarını çöpe attıkları bir beraberlik olur. Kova tüm şehveti ve tutkusu ile yengeç kadını ile beraber olur. Ve bu beraberlik, 15 dakikalık bir ihtiyaçtan birkaç saatlik bir zevke dönüşür.

Yengeç burcu ve kova burcu uyumu nasıldır ? Peki, yengeç kova uyumu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git