Kova ve Oğlak Burç Uyumu

Kova ve Oğlak Burç Uyumu
11 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 92 kez okundu.

Kova burcu ve oğlak burcu uyumu nasıldır ? Kova ve oğlak uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kova Burcu ile Oğlak Burcu Uyumu

İlişki denildiği zaman birçok şey akla gelebilir. Arkadaşlık ilişkisi, aşk ilişkisi, iş ilişkisi, ebeveyn çocuk ilişkisi… Doğduğumuz andan itibaren sosyal varlıklar olmamızın neticesinde bu ilişki tarzlarının içinde çok sık yer alırız. Kimilerinden acı deneyimlerle ayrılır kimileriyle ise beraberliğimizi koruruz. İşte bu ilişkileri etkileyen en önemli etken bizlerin karakteristik yapısıdır. Karakteristik yapımızda genel anlamda burçlarımızla alakadarlık. Bu yazımızda sizlerle; kova burcu ve oğlak burcunun bu farklı ilişki temaları içerisinde birbirlerinden nasıl etkilendiklerini inceleyeceğiz.

Oğlak burcu ve kova burcu Zodyak’ta arka arkaya gelen ancak birbirlerinin tam zıttı olan iki burçtur. Yine de arka arkaya gelmelerinden dolayı mıdır bilinmez; birbirlerini çekerler. Kova burcunun genelde herkesi etkileyen bir dış aurası vardır. Soğuk ve asi gözükebilen kova burcu insanları diğer insanlar üzerinde bir çekim alanı oluşturup, çevreleri tarafından havalı gözükebilirler. İyi olan ve iyi gözüken şeylere merakı olan oğlak burcu ilk başta bundan etkilenecektir. Oğlak burcunun kendinden emin, düşünceli ve idealist yaklaşımları da kova burcunu oğlak burcuna yakınlaştıracaktır. Bu ikilinin ilişkilerinin başlama aşaması işte bu kadar kolaydır.

Kova burcu ile ilgili pek bilinmeyen şeylerden biri de, kova burcunun iki tane yönetici gezegene sahip olduğudur. Bu iki yönetici gezegen birbirlerin tam zıttı olmakla beraber ikisi de kova burcunu etkiler. Satürn ve Uranüs bahsi geçen iki gezegendir. Astrolojiye biraz ilgisi olanların fark edeceği üzere; Satürn aynı zamanda Oğlak burcunun da yönetici gezegenidir.

Bu iki gezegenin ne ifade ettiğine bakmak gerekir ise: Satürn sabretmeyi, kurallara uymayı, bütüne ait olmayı temsil eder. Nitekim Satürn zaman tanrısı olarak mitolojilerde geçer ve o; bir saatin işleyişi gibi toplumla bir arada işlememizi öğütler. İşte Oğlak burcu bu saatin ana ve yönetici mekanizması olma isteği üzere programlanmıştır. Bu lider olma etkisi Kova burcunda da kendini gösterir. Ancak bütüne uyma konusunda Uranüs devreye girer. Uranüs mitolojideki en eski Tanrı olarak geçen cennet ve gökyüzü tanrısıdır. O değişimi sembolize eder. Bütüne uymaz ve asidir. Kova burcu üzerindeki en büyük etkisi ise özgürlük isteğidir. Oğlak burcunun aksine bir yere ait olmayı sevmez.

Kova özgürlüğüne düşkün, marjinal, ileri görüşlü, maceraperest; oğlak gelenekçi, mükemmeliyetçi, fedakar, azimlidir. Her ikisinin de ortak noktası; lider olmalarıdır. Ama bu durumda oğlak kesinlikle kovayı kendine rakip olarak görmemelidir. Çünkü Oğlak bir CEO iken, kova bir devrimin, ya da kadın hakları komitesinin lideri olarak ön plana çıkacaktır. Oğlak burcu ve kova burcu bir ilişki içerisinde bulundukları takdirde; Oğlak burcu kendisi gibi lider olan Kova burcuyla gurur duyacak, Kova burcu da Oğlak burcunu her daim destekleyecektir.

Bu iki lider burç arasındaki iletişimi ilişkinin türü de çok etkileyecektir. İlişkinin iş arkadaşlığı olduğunu varsayalım. Masa başı işte çalışmaktan pek memnun olmayan Kova burcu, Oğlak burcunun hayret dolu bakışlarına maruz kalabilir. Zira Kova burcu Oğlak burcu gibi işinde yükselmeyi hedeflemeyecek; aksine işten ayrılıp dünyayı gezme gibi planlar kuracaktır. Kova burcunun öğle molalarında yaptığı sistem eleştirileri de, Oğlak burcunun “Ama İnsanların yaşamaları için kuralara ihtiyaçları var” eleştirisine maruz kalabilir. Yine de birbirleri için vazgeçilmez öğle arası dostları olacaklardır. Zira ikisi de birbirlerine saygı duymayı bilecek olgunlukta olacaklar ve saygılı bir şekilde fikir tartışmalarında bulunacaklardır.

Bu iki burcun ilişkisi ebeveyn – çocuk ilişkisi olarak değerlendirilirse, evde birçok kez kuşak çatışması yaşanılacağı söylenebilir. Kova burcu bir genç Oğlak burcu bir ebeveynin beklentilerini karşılamak için çaba sarf etmeyebilir. İyi sınav notları Kova burcu için pek önem arz ermemektedir. Kova burcu bir ebeveyn ve Oğlak burcu bir genç arasında da bazı sorunlar olabilir. Geçmişe pek değer vermeyen Kova burcu ebeveyn, evladının geçmişe olan hassasiyetini yeterince kavrayamaz ise kalbini kırabilir.

Kova ve Oğlak Aşk Uyumu

Peki, kova oğlak aşk uyumu nasıl ?

Eğer Kova burcu ve Oğlak burcu arasında bir aşk ilişkisi mevzu bahis ise kıskançlık konusunun bir sorun olması muhtemeldir. Özgürlüğünün kısıtlandığını hisseden Kova hemen gidebilir. Kova burcu kısıtlanmaktan hoşlanmaz. Bir ilişki içerisinde olması onun arkadaşlarıyla eski günlerdeki gibi eğlenmesine engel olmamalıdır. Bu gibi durumlarda Oğlak burcu kendini ilgisiz ve yalnız hissedebilir. Ancak burada Oğlak burcunun bilmesi gereken; Kova burcunun içten içe ona gereken hassasiyeti göstereceğidir. Bunun en basit örneği bu tarz bir geziden dönen Kova burcu hemen Oğlak burcu partnerini arayacak ve ona büyük bir iştahla gününü anlatacaktır. Hatta Kova burcu yolda Oğlak burcu partneri ile döndüğü yerde geçireceği bir günün planını kurmuştur bile.

Zamanla Kova burcu Oğlak burcuna daha da bağlanabilir. Bu bağlanma Oğlak burcunun hoşuna gidecektir. Ayrıca Kova burcu çalışırken rahatsız edilmek istenmeyen Oğlak burcunu en iyi anlayabilecek ve ona saygı duyabilecek en iyi burçlardan biridir. Oğlak burcu sevdiği zaman tam sever. Ciddi düşünür ve en önemlisi ciddi fedakârlıklar yapabilir. Partneri için de kendisi için de en iyisini ister. Ve bunu karşı taraftan da bekler. Kova burcu bu konuda hassas olmalı ve özellikle Oğlak burcu hasta olduğunda ona özel ihtimam göstermelidir. Ona özel olduğunu hissettirmelidir.

Kova ve Oğlak Evlilik Uyumu

Peki, kova oğlak evlilik uyumu nasıl ?

Oğlak burcu ve kova burcu ikilisinin yaşayacağı bir diğer sorun ise zevklerinin uyuşmaması olacaktır. Evlerini düzerken, düğün alışverişinde beğendikleri ürünler hep farklı olacaktır. Ancak bu iki farklı zevkin mahsulü olan ev harika bir dekorasyona sahip olacaktır. Evlilik hayatı içerisinde liderlik inatlarını bırakıp eşit olmaları gerekmektedir.

Kova ve Oğlak Cinsel Uyumu

Peki, kova oğlak cinsel uyumu nasıl ?

Kova cinselliği bir oyun olarak görür ve her şeyde yenilik aradığı gibi cinsellik hususunda da yeni şeyler denemeye meraklıdır. Ancak yeni şeyler deneme merakı Oğlak burcunu korkutmasın. Zira Kova eşine sadıktır. Oğlak ise bu konuda ne kadar gelenekçi olursa olsun zamanda açılacaktır.

Ne kadar anlaşamasalar ve farklı şeyleri sevseler de bu ikili birbirlerinin içinde aç kalmış yanları uyandıracak ve doyuracaktır. Asi olan Kova burcunun biraz dinginliğe, fazla dingin olan Oğlak burcunun da biraz maceraya ihtiyacı vardır. Kısaca bu iki burç renkleri farklı ama şekilleri aynı iki yarımdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git