Kova ve Koç Burç Uyumu

Kova ve Koç Burç Uyumu
9 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 22 kez okundu.

Kova burcu ve koç burcu uyumu nasıldır ? Kova ve koç uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kova Burcu ile Koç Burcu Uyumu

Kova – koç uyumu, burçlar arasında en sık karşılaşılan beraberliklerin başında yer almaktadır. Fakat bilindiği üzere çoğunlukla kısa süreli olmaktadır. Bunun nedeni ise iki tarafın birbirini tanımaktan kaçınmasıdır. Birini tanıyabilmek için ön bilgiye sahip olmak gerekir. İşte bu ön bilgilerin bilinen en iyi kaynağı ise burçlardır. Her iki burcun birbiri ile uyum gösterip anlaşabilmesi, her iki burcun ayrı ayrı değerlendirilmesi ile mümkün. Yapmanız gereken hem kendi burcunuzun, hem de partnerinizin burcunu karakteristik özelliklerini baz alarak değerlendirmek.
Öncelikle koç burcunu ele alacak olursak eğer, kadını ve erkeğini ayrı değerlendirmek gerekir. Bazı noktalarda apayrı özellikler sergilediğinden, bu ilk aşama olacaktır.

Koç Burcu Özellikleri

Koç burcu etkisi altında doğan kadınlar, çılgın, ele avuca sığmaz, hayat dolu , inatçı ve mükemmelliyetçi bir yapıya sahiptir. Kendine olan güvenleri oldukça yüksek olup, iş kadınlarının çoğu bu burçtan kimseler olmuştur. Organizasyon, insan kaynakları, halkla ilişkiler, hukuk, psikolog, gazeteci vb gibi aktif meslekler bu tip kadınlar için biçilmiş kaftandır. Masa başı işe asla gelemeyen, çabuk sıkılan bir yapıları olduğundan onları sürekli olarak meşgul edecek bir meslek edinmeleri gerekir.

Çocukluğunda oldukça hiperaktivite ve bunu yetişkinlik döneminde de devam ettiren nadir burçlardandır. Ve normal yaşantısının aksine, aşk hayatında sadelik ve netlikten yanadır. Süslü ve şişirilmiş sürprizlerle değil, sıradan bir papatya ile daha çok mutlu olurlar. İlişkide gereksiz detaylardan nefret edip sadece anı yaşamaya odaklıdır. İlişkide kötü oldukları noktalar ise, ilişkinin kendi istediği şekilde ilerlemesini istemek, karşı tarafa kendini daima ispat etmeye çalışmak, sohbet içeriği ben odaklı olmak ve söze başlarken benim kurallarım, benim istediğim gibi emir kipi olan cümleler kurmak. Ki bunlar erkekler için iticilik yaratan durumlardır.

Koç erkekleri ise , kadını gibi mükemmelliyetçi, inatçı, ben odaklı, cümleleri keskin, kendi kuralları olan bireylerdir. Ayrıca, merhametli, duygusal, fakat bunu asla belli etmeyen, annesine düşkün, gerçekçi, tutkulu, aşk hayatında şehvetli, cazibesi yüksek olan bireylerdir. Daha sayamadığım birçok özelliği kendisinde barındıran koç erkeğini tanımak için, onunla zaman geçirmeniz ve onu yaşamanız gerekir. Koç erkeği, dediklerinin aksine düşündükleri ile yaşar. Sizi sevmediğini söyler ama bu doğru değilse yüzüne bakarak anlayabilirsiniz.

Yalan söylemeyi beceremeyen fakat en sık yalan söyleyen ilk beş burç arasında da yerini almaktadır. Aşk hayatı aksiyonlu geçse de daima huzuru düşlerler. Ve genellikle üç dönemi bulunur. Çocukluk dönemi vurdumduymaz ve yaramazdır aşktan bir haber yaşar, ergenlik döneminde çılgın ve ateşlidir en güzel sevgilinin peşinde koşarlar, olgunluk döneminde ise güzelliğin önemli olmadığını anlarlar fakat güzelin peşinden koşup onun aradıkları özellikleri barındırmasını isterler. Kısaca hem güzel hem akıllı bir kadını ararlar daima.

Dış görünüşü dikkate alırlar fakat onlar için önemli olan sevimli ve sempatik kadın görünümü. Seksi kadın olayı onlar için geçici ilişkiler. Fakat sevimli ve içten bir kadın onlar için evlenilecek kadın profilidir. Tüm bunlara ek olarak, eğer koç erkeği sizi sevdiğini söylerse bu doğrudur. Bu konuda çok dikkat ederler. Sevgi konusunda yalan söyleyemezler. Sevmiyorsa, emin olun kaçamak cevaplar alırsınız. Net bir cümle öbeği duymanız mümkün değil.

Kova Burcu Özellikleri

Bu burcun dışında diğer burcumuz olan kovanın tesiri altında doğanlar fedakar, zeki, akılcı yöntemler bulan, sevecen, temkinli, araştırmacı, şüpheci, aileye düşkün, zirveyi hedefleyen güçlü bir profili olan kimselerdir. Bu nedenle çoğu kişi tarafından gıcık ve kendini beğenen kimseler olarak tanınırlar. Fakat onları tanıdıktan sonra insanların ön yargıları kırılır ve çoğu dostlarından daha fazla sever, güvenir ve saygı duyarlar. Bu burcun en çok dikkat çeken özelliği de budur. Oysa bu özelliklerin dağılımı kadın ve erkeğine göre farklılık göstermektedir.

Bazen kadın daha çok bu profili sergiler iken, bazen de erkek bu profili birebir sergilemektedir. Bu da yükselenin etkisi ile açıklanmaktadır. Ama genel olarak kova burcu kadını, sevecen, şen şakrak, etrafına karşı samimi ve içten, dışarıya karşı soğuk ve nettir. Bu özelliği isteksizce ortaya çıkıp, tamamen kendini savunma amaçlı ortaya çıkmakta. Kırılgan ve duygusallığını asla belli etmeyen güçlü bir duruşa sahiptir. Bunu da bu tavrı ile korumaktadır. Aynı şekilde kova erkeği de benzer bir tavır sergilemektedir fakat kadınına göre çok daha net çizgileri olup kuralcılığı ile bilinmektedir. Daha ketum bir duruşu olsa da , çok narin bir yapıya sahiptir. Gizli gizli ağlayan erkeklerin çoğu bu burca mensup bireylerdir.

Kova ve Koç Aşk Uyumu

Peki, kova koç aşk uyumu nasıl ?

Farklı özelliklere sahip bu iki burcun bir araya gelmesi çoğu noktada uyum göstermemektedir. Özellikle kova kadını ve koç erkeği bir araya geldiği zaman. Çok tutkulu , mantıklı bulunan ilişki sonradan abuk bir noktaya ulaşmakta. Her iki taraf da bu seviyeye nasıl geldiğini anlamaz. Oysaki beraber olmaları birbirlerini dinledikçe mümkün. Lakin, kova kadını dediğim dedik, koç erkeği ondan inat olunca bu pek mümkün değildir. Ayrılıkları da kavuşmaları gibi şiddetli olmaktadır. Ama beraberlikleri büyük bir samimiyet içinde ilerler. Hiç olmadıkları kadar rahat olurlar birbirlerine. Çok hızlı başladıkları için uyum göstermekte zorlanırlar.

Beraber vakit geçirirken sıkılmalar, takışmalar ve bunun sürekli olması ile zamanla birikerek tartışmalara dönüşmesi durumu iyice güçleştirmektedir. Ve ayrılıklar genellikle kova kadınının tavırları gerekçe gösterilerek, koçun terk etmesi ile meydana gelir. Fakat, daima kova kadınına saygı duyar. Bu gibi ilişkiler daima birkaç kez denenen ilişkiler olmaktadır. Ama aynı durum koç kadını ile kova erkeği için geçerli değildir. Aksi gibi çok uyumlu bir çift olurlar.

Kova erkeğinin baskın ve yönetici tavrı, koç kadınını etkiler ve ilişkinin uzun soluklu olmasını sağlar. Ve bu ilişkide kova erkeği kendinden beklenmeyen sürprizler yaparak koç kadınını tesiri altında bırakır. Birbiri ile uyumu kadın ve erkekte farklılık gösteren bu burçlar karşılıklı olarak dikkat edilmesi halinde istenen sonuç alınabilir. Fakat doğanın kanunu mudur bilinmez koç burcu erkeği ve kova burcu kadını nadiren bir araya gelmektedir. Ve ayrılıktan sonra daima bir taraf diğerini unutmakla geçirir ömrünü. Bu nedenle koça karşı adım atarken bu uyarıları dikkate alınız.

Kova burcu ve koç burcu uyumu nasıldır ? Peki, kova koç uyumu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git