Kova ve Koç Burç Uyumu

Kova ve Koç Burç Uyumu
9 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 95 kez okundu.

Kova burcu ve koç burcu uyumu nasıldır ? Kova ve koç uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kova Burcu ile Koç Burcu Uyumu

Kova – koç uyumu, burçlar arasında en sık karşılaşılan beraberliklerin başında yer almaktadır. Fakat bilindiği üzere çoğunlukla kısa süreli olmaktadır. Bunun nedeni ise iki tarafın birbirini tanımaktan kaçınmasıdır. Birini tanıyabilmek için ön bilgiye sahip olmak gerekir. İşte bu ön bilgilerin bilinen en iyi kaynağı ise burçlardır. Her iki burcun birbiri ile uyum gösterip anlaşabilmesi, her iki burcun ayrı ayrı değerlendirilmesi ile mümkün. Yapmanız gereken hem kendi burcunuzun, hem de partnerinizin burcunu karakteristik özelliklerini baz alarak değerlendirmek.
Öncelikle koç burcunu ele alacak olursak eğer, kadını ve erkeğini ayrı değerlendirmek gerekir. Bazı noktalarda apayrı özellikler sergilediğinden, bu ilk aşama olacaktır.

Koç Burcu Özellikleri

Koç burcu etkisi altında doğan kadınlar, çılgın, ele avuca sığmaz, hayat dolu , inatçı ve mükemmelliyetçi bir yapıya sahiptir. Kendine olan güvenleri oldukça yüksek olup, iş kadınlarının çoğu bu burçtan kimseler olmuştur. Organizasyon, insan kaynakları, halkla ilişkiler, hukuk, psikolog, gazeteci vb gibi aktif meslekler bu tip kadınlar için biçilmiş kaftandır. Masa başı işe asla gelemeyen, çabuk sıkılan bir yapıları olduğundan onları sürekli olarak meşgul edecek bir meslek edinmeleri gerekir.

Çocukluğunda oldukça hiperaktivite ve bunu yetişkinlik döneminde de devam ettiren nadir burçlardandır. Ve normal yaşantısının aksine, aşk hayatında sadelik ve netlikten yanadır. Süslü ve şişirilmiş sürprizlerle değil, sıradan bir papatya ile daha çok mutlu olurlar. İlişkide gereksiz detaylardan nefret edip sadece anı yaşamaya odaklıdır. İlişkide kötü oldukları noktalar ise, ilişkinin kendi istediği şekilde ilerlemesini istemek, karşı tarafa kendini daima ispat etmeye çalışmak, sohbet içeriği ben odaklı olmak ve söze başlarken benim kurallarım, benim istediğim gibi emir kipi olan cümleler kurmak. Ki bunlar erkekler için iticilik yaratan durumlardır.

Koç erkekleri ise , kadını gibi mükemmelliyetçi, inatçı, ben odaklı, cümleleri keskin, kendi kuralları olan bireylerdir. Ayrıca, merhametli, duygusal, fakat bunu asla belli etmeyen, annesine düşkün, gerçekçi, tutkulu, aşk hayatında şehvetli, cazibesi yüksek olan bireylerdir. Daha sayamadığım birçok özelliği kendisinde barındıran koç erkeğini tanımak için, onunla zaman geçirmeniz ve onu yaşamanız gerekir. Koç erkeği, dediklerinin aksine düşündükleri ile yaşar. Sizi sevmediğini söyler ama bu doğru değilse yüzüne bakarak anlayabilirsiniz.

Yalan söylemeyi beceremeyen fakat en sık yalan söyleyen ilk beş burç arasında da yerini almaktadır. Aşk hayatı aksiyonlu geçse de daima huzuru düşlerler. Ve genellikle üç dönemi bulunur. Çocukluk dönemi vurdumduymaz ve yaramazdır aşktan bir haber yaşar, ergenlik döneminde çılgın ve ateşlidir en güzel sevgilinin peşinde koşarlar, olgunluk döneminde ise güzelliğin önemli olmadığını anlarlar fakat güzelin peşinden koşup onun aradıkları özellikleri barındırmasını isterler. Kısaca hem güzel hem akıllı bir kadını ararlar daima.

Dış görünüşü dikkate alırlar fakat onlar için önemli olan sevimli ve sempatik kadın görünümü. Seksi kadın olayı onlar için geçici ilişkiler. Fakat sevimli ve içten bir kadın onlar için evlenilecek kadın profilidir. Tüm bunlara ek olarak, eğer koç erkeği sizi sevdiğini söylerse bu doğrudur. Bu konuda çok dikkat ederler. Sevgi konusunda yalan söyleyemezler. Sevmiyorsa, emin olun kaçamak cevaplar alırsınız. Net bir cümle öbeği duymanız mümkün değil.

Kova Burcu Özellikleri

Bu burcun dışında diğer burcumuz olan kovanın tesiri altında doğanlar fedakar, zeki, akılcı yöntemler bulan, sevecen, temkinli, araştırmacı, şüpheci, aileye düşkün, zirveyi hedefleyen güçlü bir profili olan kimselerdir. Bu nedenle çoğu kişi tarafından gıcık ve kendini beğenen kimseler olarak tanınırlar. Fakat onları tanıdıktan sonra insanların ön yargıları kırılır ve çoğu dostlarından daha fazla sever, güvenir ve saygı duyarlar. Bu burcun en çok dikkat çeken özelliği de budur. Oysa bu özelliklerin dağılımı kadın ve erkeğine göre farklılık göstermektedir.

Bazen kadın daha çok bu profili sergiler iken, bazen de erkek bu profili birebir sergilemektedir. Bu da yükselenin etkisi ile açıklanmaktadır. Ama genel olarak kova burcu kadını, sevecen, şen şakrak, etrafına karşı samimi ve içten, dışarıya karşı soğuk ve nettir. Bu özelliği isteksizce ortaya çıkıp, tamamen kendini savunma amaçlı ortaya çıkmakta. Kırılgan ve duygusallığını asla belli etmeyen güçlü bir duruşa sahiptir. Bunu da bu tavrı ile korumaktadır. Aynı şekilde kova erkeği de benzer bir tavır sergilemektedir fakat kadınına göre çok daha net çizgileri olup kuralcılığı ile bilinmektedir. Daha ketum bir duruşu olsa da , çok narin bir yapıya sahiptir. Gizli gizli ağlayan erkeklerin çoğu bu burca mensup bireylerdir.

Kova ve Koç Aşk Uyumu

Peki, kova koç aşk uyumu nasıl ?

Farklı özelliklere sahip bu iki burcun bir araya gelmesi çoğu noktada uyum göstermemektedir. Özellikle kova kadını ve koç erkeği bir araya geldiği zaman. Çok tutkulu , mantıklı bulunan ilişki sonradan abuk bir noktaya ulaşmakta. Her iki taraf da bu seviyeye nasıl geldiğini anlamaz. Oysaki beraber olmaları birbirlerini dinledikçe mümkün. Lakin, kova kadını dediğim dedik, koç erkeği ondan inat olunca bu pek mümkün değildir. Ayrılıkları da kavuşmaları gibi şiddetli olmaktadır. Ama beraberlikleri büyük bir samimiyet içinde ilerler. Hiç olmadıkları kadar rahat olurlar birbirlerine. Çok hızlı başladıkları için uyum göstermekte zorlanırlar.

 

Beraber vakit geçirirken sıkılmalar, takışmalar ve bunun sürekli olması ile zamanla birikerek tartışmalara dönüşmesi durumu iyice güçleştirmektedir. Ve ayrılıklar genellikle kova kadınının tavırları gerekçe gösterilerek, koçun terk etmesi ile meydana gelir. Fakat, daima kova kadınına saygı duyar. Bu gibi ilişkiler daima birkaç kez denenen ilişkiler olmaktadır. Ama aynı durum koç kadını ile kova erkeği için geçerli değildir. Aksi gibi çok uyumlu bir çift olurlar.

Kova erkeğinin baskın ve yönetici tavrı, koç kadınını etkiler ve ilişkinin uzun soluklu olmasını sağlar. Ve bu ilişkide kova erkeği kendinden beklenmeyen sürprizler yaparak koç kadınını tesiri altında bırakır. Birbiri ile uyumu kadın ve erkekte farklılık gösteren bu burçlar karşılıklı olarak dikkat edilmesi halinde istenen sonuç alınabilir. Fakat doğanın kanunu mudur bilinmez koç burcu erkeği ve kova burcu kadını nadiren bir araya gelmektedir. Ve ayrılıktan sonra daima bir taraf diğerini unutmakla geçirir ömrünü. Bu nedenle koça karşı adım atarken bu uyarıları dikkate alınız.

Kova ve Koç Evlilik Uyumu

Peki, kova koç evlilik uyumu nasıl ?

Kova kadını sevecen, fedakar, dost canlısı, güler yüzlü, inatçı, kendi değerlerine düşkün, ailesine bağlı, gelecek planları olan, tasarruflu, anlayışlı bir yapıya sahiptirler. Bu yapıdaki bir kadın, koç erkeği ile evlenir ise, evlilikleri koçun sorumsuz tavırları, anı çıkışları, patavatsız sözleri nedeniyle sorunlar ile karşılaşabilir. Aynı zamanda kovanın yıkamadığı tabuları, kıskançlığı, otoriter tavrı ve ani parlamaları da bu sorunlara yol açabilir. Her iki tarafın da birbirinde haz etmediği tavırlardır bunlar. Koç erkeği, mükemmelliyetçi, detaycı, sevecen, esprili, iletişim yetenekleri kuvvetli, annesine düşkün, duygusal, tutkulu ve şehvetli bir yapıya sahiptir. Kova kadını ile yaşadığı evliliğinde bahsi geçen sorunların yaşanmaması için, tarafların karşılıklı olarak bunları dile getirip zamanla törpülemesi gerekmektedir. Bu denge sağlanır ise, eğlenceli, mutfakta kovanın hakim olduğu, koçun muziplikler yaptığı, kahkahaların eksik olmadığı bir ev olur. Özetle mutlu bir evlilik yaşamış olurlar.

Eğer taraflar koç kadını ile kova erkeği ise, evlilik uyumları koç erkeği ile kova kadınına nazaran daha mümkündür. Koç kadını, cazibe katsayısı yüksek, havalı, gösterişi seven, bulunduğu ortamda ilgi odağı olan, bakımlı, üslubu düzgün, ses tonu çekici, anı yaşamayı seven, gelecek planları yapmaktan hoşlanmayan, rahata düşkün, yetenekli ve gezmeyi seven bireylerdir. Kova erkeği ise, güçlü, otoriter, ses tonu kalın, ağır başlı, giyimine kuşamına özen gösteren, alımlı, sert yüz hatları olan, yapılı, çok konuşmayı sevmeyen, akılcı, ileri görüşlü, zeki, esprili fakat sadece sevdiği yakın kişilere, kendini anlatmayı sevmeyen, çevresi kısıtlı , güvenilir ve duygusal bireylerdir. Eğer bu ikili evlilik için bir araya gelir ise gayet uyumlu, tartışmaların çok nadir yaşandığı, anlayış düzeyinin yüksek olduğu, kaliteli ebeveynlerin olduğu bir evlilik olur. Nadiren de olsa yaşanacak olan sorunların başında, koçun giyim tarzı, özgürlükçü ruhu, gezme tozma merakı, evini ihmal etme, temizliğe dikkat etmeme, sorumsuz davranması ve sadece kendini düşünmesi, kovanın da aşırı kıskançlıkları, kuşkucu tavırları, koçu kısıtlayıcı hareketleri, soğuk davranışları, dünü bugünü uymayan tavırlar sergilemesi ve karmaşık ruh hali yer almaktadır. Eğer bunlara dikkat ederlerse kusursuzluğu yakalayabilir ve iyi birer anne baba olmakla kalmayıp örnek bir çift olabilirler.

Kova ve Koç Cinsel Uyumu

Peki, kova koç cinsel uyumu nasıl ?

Kova koç burçlarının cinsellikteki uyumları tarafların kim olduğuna göre değişmektedir. Cinsellik için kova erkeği ile koç kadını bir araya geliyor ise, ilk adım koç kadınından gelir fakat tüm işi, kova erkeğine yükleyerek geri çekilir. Bu da koç kadınını, kova için ayrıca çekici kılar. Kendinden emin tavırları olan, sevecen, iletişim yetenekleri kuvvetli, geniş bakış açısına sahip, cazibeli, ses tonu etkileyici, ikna kabiliyeti yüksek, tahrik etmekten hoşlanan,ilgi görmekten zevk alan, bulunduğu ortamda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran koç kadını, kendi halinde, otoriter, daima bir B planı olan, ileri görüşlü, gelecek planları yapan, mülkiyetçi, utangaç, zeki, yetenekleri olan kova erkeğinin dikkatini üzerine çekerek onu etkilemeyi isterse, başarır. Bu nedenle koç kadını ile kova erkeğinin cinsel birliktelik uyumu gayet mümkündür. Küçük oyunlarla devam eden, tutku dolu, ihtiyaçtan öte bir zevke dönüşen , güzel vakit geçirilen bir beraberlik olur.

Eğer cinsel birliktelik için kova kadını ile koç erkeği bir araya geliyor ise, baskın olan taraf şüphesiz koç erkeği olacaktır. Tutkuları ile var olan, esprili, sevecen, konuşmasını bilen, iletişim yetenekleri kuvvetli, tahrik etmekten hoşlanan, otoriter, planlı, ihtirası yüksek olan koç erkeği, tutkularını gizleyen, içinde yaşayan, fedakar, sevecen, geleneklerine bağlı, itaatkar, cazibeli ve eğlenceli kova kadını ile uzun süreli bir cinsellik yaşarlar. Her iki tarafın da tatmin olduğu, zevk için yapılan, fantezilerin denendiği bir cinsel birliktelik yaşanır. Aslında kova kadını çoğu şeyi kendi içinde ayıplar ve dile getirmez. Daha çok baskılanmış bir cinsel içgüdüye sahiptirler. Seksten çok sevişmek isterler. Ön sevişme anları onlar için daha kıymetlidir. Bunu çok iyi bilen koç erkeği, kova kadınını tahrik ederek baskılanmış güdüleri ortaya çıkarır. Evliliğin ilk zamanlarında koç erkeği aktif iken, sonrasında kova kadını tüm ipleri eline alır. Yatak odası mahremiyetine inanan bir yapıya sahip olduklarından, orada yaşanan her an, o dört duvar arasında kalır. Bunun dile getirilmesi ilişkinin bitmesine dahi neden olabilir. Koç erkeği yatak odasının eğlenceli olmasını ister. Çünkü aynı şey koç erkeği için de geçerli olduğundan bu konuda müthiş bir uyum yakalarlar. Dikkat etmeleri gereken en önemli şey, mahremiyet, samimiyet, dürüstlük ve sadakat.

Kova burcu ve koç burcu uyumu nasıldır ? Peki, kova koç uyumu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git