Kova ve Boğa Burç Uyumu

Kova ve Boğa Burç Uyumu
11 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 386 kez okundu.

Kova burcu ve boğa burcu uyumu nasıldır ? Kova ve boğa uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kova Burcu ile Boğa Burcu Uyumu

Sevgili okurum, bugün sizlere toprak grubu burcu olan boğa ile hava grubu burcu olan kovanın genel olarak uyumlarından söz edeceğim.

Zodyak’ın masum yüzlü, Venüs’ün etkisiyle son derece çekici ve bir o kadar da inatçı olan boğa insanı ile hava gibi değişken, plansız, gününü bırakın saatini bile planlamayan, değişkenliğin ansiklopedisini yazan kova burcunun uyumunun ne kadar eksantrik bir görünüme sahip olacağını düşünebiliyor olmalısınız. Biraz hayal edin hadi, bir tarafta kendi doğrularının, sınırlarının dışına kendisi istemeyeceği sürece çıkmayacak bir boğa, diğer tarafta ise değişim olmadan tek bir gün geçiremeyen kova! Eh, kulağa çok uyumlu gelmese de çekici yanları elbette ki olabilir. Dilerseniz detaylara geçelim…

Kova ve Boğa Aşk Uyumu

Peki, kova boğa aşk uyumu nasıl ?

Boğa burcu insanı kadın-erkek fark etmeksizin oldukça çekici bir görünüşe sahiptir ve kendi görsel gücünün farkındadır. Kalın bir boyun, şekilli, güzel bir burun ve dudaklar, sabit fakat soğuğuyla bile yakacak kadar keskin bakışlar…Boğa burcu insanının karşı cinsi davet eden genel özellikleridir. Evet, ilk bakışta dikkat çeken bu insanı kova burcunun görmemesi imkansızdır. Zira kendisinin radarları her daim açıktır. Aşırı denebilecek kadar sosyal olabilen kova burcu insanı ikizlerin biraz daha ılımlı halidir diyebilirim. Kova insanı da dışarıdan oldukça güler yüzlü ve sevecendir ve bu yönü insanları kendisine çekmesi için yeterlidir.

Boğa burcu insanı da oldukça sosyaldir fakat dışarıdan mesafeli bir insan olduğu imajı yaratabilir. Ağır yürüyüşü, hareket ve mimikleri kova burcunu ilk görüşte etkileyecektir. Boğa burcu insanı kova burcuyla arkadaş olarak anlaşmayı başarsa da sevgili olma konusunda oldukça sıkıntı yaşayacaklardır. Şöyle ki, boğa burcu insanı sabittir, kova burcu ise sürekli olarak değişimden yanadır. Boğa insanı geleneklere daha bağlıdır ve alışkanlıklarını bırakmak istemez. Kova burcu insanını ise sosyal ortamlardan, arkadaş çevresinden uzaklaştırmaya çalışmak onu bir fanusa kapatmayla eş değerdir. Bu açıdan düşünüldüğünde kova burcu boğa burcuna hitap etmeyecektir. Ayrıca boğa burcu garanticidir ve zor güvenir.

Kova burcu ise tam tersi olarak sadece anı yaşar ve ilişkide yüzeyde kalmayı tercih edecektir. Boğa burcu, duygusal anlamda tatmin olamadığı zaman işler inada binecek ve ilişki çıkmaza sürünecektir. Eğer kova burcuysanız ve bir boğadan hoşlanıyorsanız, ona sürekli değişen gelecek planlarınızdan, gel-gitli duygularınızdan bahsetmeyin. Sadece samimiyetinizi gösterin ve size güven duymasını sağlayın. Bunu başarırsanız göreceksiniz ki boğa burcu hem çok iyi bir dost hem de muhteşem bir sevgilidir. Eğer boğa burcuysanız ve kova burcundan hoşlanıyorsanız, öncelikle kabul etmeniz gereken bir şey var.

Karşınızda sizi neşesiyle büyüleyen bu insanı asla belirli bir kalıbın içine oturtmaya çalışmayın. Kendisinin sizden sıkılmasını istemiyorsanız, değişime ve değişik fikirlere açık olun. Sürekli olarak gelecekten söz etmek yerine anı yaşayın ve ona “biz şimdi neyiz?” türü sorular sormayın. O siz onda ne görürseniz görün, aslında samimidir ve bir çocuk kadar iyi niyetlidir. Aşkı sizi şımartacak, ayaklarınızı yerden kesecektir fakat sorgulayıcı olmak yerine sadece onunla geçirdiğiniz zamanın tadını çıkarın.

Kova ve Boğa Evlilik Uyumu

Peki, kova boğa evlilik uyumu nasıl ?

Boğa burcunun kendi değerleriyle yaşamayı seven bir burç olduğuna değinmiştim. Bu yüzden çoğu boğa insanı erken evlenmeye sıcak bakmaz en azından geleceğini garanti altına alacak maddi imkanlara kavuşmadan evliliği düşünmez. Kova burcu insanı ise aslında sevdiği kişinin karşısında son derece hassastır ve evlilik için kendisini hazır hissetmese bile sevdiği insana bağlı ise onunla bir ömür geçirmek için can atacaktır. İşin maddi boyutundan ziyade duygu boyutuyla ilgilenir ve her zaman olduğu gibi ani kararlar alabilir. Kova burcu insanı ilişkinin ilk evrelerinde sadece flört amaçlı takılır fakat bu durum ironi olarak boğa burcunu rahatsız edebilir. Kendisi her ne kadar evliliğe sıcak bakmasa da boğa burcu ciddiyetin insanıdır.

Boğa burcuyla gönül eğlendirildiği imajı yaratmak yapılacak en büyük hatadır. Eğer boğa burcu maddi imkanlara sahipse ve kova burcunun çılgın ve çocuksu hallerine alışmışsa, kova burcu da boğa burcunun sabit hallerine şikayet etmemeyi öğrenmişse her ikisi de evlenmek için adım atacaktır. Bu evlilik çok eğlenceli olabilir çünkü aslında her ikisi zıtlıklarıyla birbirini tamamlayacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken her iki burcun da keskin yönlerini bir parça törpüleyerek karşı tarafa ılımlı bir mesaj göndermesi gerektiğidir. Evlilikleri tek eşli ve uzun ömürlü olacaktır.

Kova ve Boğa Cinsel Uyumu

Peki, kova boğa cinsel uyumu nasıl ?

Kova burcu insanı her şeyden çabuk sıkılabilen bir insan olduğundan cinsellikte tek düzelik kova burcunun uzaklaşmasına neden olacaktır. Boğa burcu ise her ne kadar sakin gözükse de renkli bir cinsel hayatı vardır ve değişik şeyler denemeyi sever. Bu açıdan bakıldığında kova burcu eğer hayal dünyasını konuşturabilirse boğa burcunun gönlünü fethetmesi çok kolay olacaktır. Tek eşli kalmayı tercih eden boğa insanı sadakatten yanadır ve ufak flörtler bile onun kova burcuna olan güvenini sarsar. Kova burcu bunu bilerek çevresinde karşı cinsten insanları azaltmalı, araya mesafe koymalıdır. Kova burcunun boğa burcu için yapacağı romantik sürprizler, boğa burcunu ateşli bir aşığa dönüştürecektir.

Cinsel anlamda uyumları takdire şayan olabilir. Önemli olan her iki burcun da birbirinin isteklerini olumlu karşılamaya özen göstermeleri ve anlayışlı olmalarıdır. Kova burcu insanı eğer boğa burcu insanından çeki alabilirse oldukça çılgın bir partner olacaktır. Cinsel yaşamları oldukça hareketli geçecektir. Boğa burcu insanı cinsellik söz konusu olduğunda fazlasıyla istekli olabilir ve kova burcunu bu konuda korkutmamalıdır. Her şeyi eğlenceli hale getirmelidir. Kova burcu her ne kadar çocuksu bir ruha sahip olsa da son derece ateşli olabilir. Boğa burcunun fantezi isteklerine olumlu yanıt verecektir. Yeter ki ona bunun bir zorunluluk olmadığını inandırın ve onun da bunu istediği mesajını verin. Gerisini kovaya bırakın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git