Kova ve Balık Burç Uyumu

Kova ve Balık Burç Uyumu
11 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 567 kez okundu.

Kova burcu ve balık burcu uyumu nasıldır ? Kova ve balık uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kova Burcu ile Balık Burcu Uyumu

Kova burcu, insana ve insandan gelen değerlere, geleneklere bağlı, etiğe önem veren, dürüstlüğe inanan, yalana tahammülü olmayan, kendine ait düşüncelere sahip olan, aykırı, zeki, pratik zihinli, daima bir B planı olan, yetenekli, düşünceli, iyi bir dinleyici, öfkesi gelip geçici, kin tutmayan, inatçı, kararsız, zor beğenen, zor güvenen, eğlenceli ve konuşkan bir yapıya sahiptirler. Fakat kova kadını, maddi konularda iyi olmayıp savurganlığı ile dikkat çeken, çalışkan, çalışmayı seven, değişken kararları olan, çekici, zeki, en ufak bir hobiyi paraya çevirebilen, ticari zekası oldukça yüksek, eğlenceli, hırslı ve duygusal bir karaktere sahip iken, kova erkeği daha ağırbaşlı , sözünün dinlenmesini isteyen, baskın, uyumlu, hareketli, neşeli, kendi işinde başarılı, yeni fikirler üreten, çılgın, sevecen ve adil bir karaktere sahiptir. Aynı burca sahip olsalar da birbirinden yapı olarak farklılık göstermektedir. Bu nedenle burçların birbirlerine olan uyumlarına bakmak için her iki burcu da kadın ve erkeğine göre ayrı ayrı değerlendirmek gerekir.

Diğer burcumuz olan balık burcu ise, duygusal tavırları ile dikkat çeken, namı diğer sulu göz olarak bilinir. Çok iyi birer dost olabilirler ama partnerlik kısmı biraz sıkıcı olabilir. Onun dışında, birçok fobisi olan, zaafları olup genellikle bunlara yenik düşen, ince ruhlu, sanatçı kişiliği olan, aşırı derecede merhametli, sempatik, olaylara müdahale etmeyen, etkiye sütlüye karışmayan tiplerden, rahatlarına düşkün, ailesine bağımlı, zayıf arzuları olan bireylerdir. Fakat bu özellikler kadın ve erkeğine göre apayrı bir seyir göstermektedir.

Balık kadını, partnerine aşırı derecede bağımlı ve sadık, olabildiğince kıskanç, güzel olan her şeyi kendisi için isteyen, rahatına düşkün, merhametli, toplum içinde neşeli tavırlarıyla dikkat çeken , hırslı, kafasına koyduğunu mutlaka yapan, iyi bir dinleyici olmayıp, dinlenmekten hoşlanan, arzuları yüksek, hedefleri olan, evini ve ev rahatlığını seven, narin bir yapıya sahip iken, balık erkeği kadınına göre daha ağır yapıdadır. Balık erkeği, sanatçı kişiliği olan, sorumluluk almaktan nefret eden, ortam içinde insanlarla uyumu olan, merhametli, başına buyruk yaşamaktan büyük keyif alan, duygusal, hayranlık duyduğu kadına aşık olan, fakat aşkları uzun sürmeyen, aşk sözleri ve aşk oyunlarını hiç düşünmeden partnerini etkilemek için sergileyebilirler. Çok aşık olduğunu söyleyip, aniden ilişkiyi bitirebilen, aynı zamanda başka birine de aşık olabilen kişiler olup kadınına göre daha uçarı kaçarı bir karaktere sahiptirler.

Kova ve Balık Aşk Uyumu

Peki, kova balık aşk uyumu nasıl ?

Her iki burcun aşk uyumları, tarafların kimler olduğuna göre değişmektedir. Örneğin, kova erkeği ile balık kadını bir araya gelirse eğer aşk uyumları mümkün fakat, balık kadını kova için fazla duygusal bir yapıya sahiptir. Bu duruma fazla gelemez kova. Ayrıca kova erkeği özgürlüğüne düşkün, yükselme hedefleri olan, inatçı, kendine bakmayı seven, disiplinli ve sevecen bireylerdir. Balık kadını da zafiyetleri olan, sevdiğini aşırı sahiplenme güdüleri olan, duygusal, hırslı ve dediğim dedik özelliklerini törpülemez ise baya zor durumlarda kalabilirler. Kova sıkılabilir, ilişkiyi balığın istediği şekilde yaşamaktan bunalabilir ve ondan uzaklaşabilir. Ve kovanın ilgisi biterse aşkı da biter. Arkasına dahi bakmaz.

Eğer taraflar kova kadını ile balık erkeği ise durum biraz daha zorlaşır. Kova kadını yapı olarak üstün, kendisine yön veren, tutkuları olan, sahiplenen, sağlam bir duruşu olan, fikirlerine önem veren, sorumluluk sahibi, ileri görüşlü ve planları olan bir adamla olmak ister. Balık erkeği ise bu özelliklerden nadir bir kısmını taşır. Duygusal erkek tipini seven, fakat karşısında ağlayan zayıf erkeklerden hoşlanmayan kova kadını, balık erkeği ile yapamaz. Genellikle arkadaş olarak kalırlar ve akıl veren taraf kova kadını olur. Balık erkeği ise kova kadınına hayranlık duyar, onu arzular, ister, her türlü kuru yapar fakat kovanın kararı değişmez. Nadiren oluşan beraberliklerde yükselenlerin etkisi oldukça yüksek. Ve eğer böyle bir ilişki oluşursa, oluşan ilişkide baskın taraf kova kadını olur.

Kova ve Balık Evlilik Uyumu

Peki, kova balık evlilik uyumu nasıl ?

Kova burcu erkeği ile balık burcu kadının evliliği, balık kadını aşırı sahiplenici, hırslı ve her şeyin en iyisini isteme tavırlarından vazgeçer, aynı şekilde kova erkeği de kıskanç, değişken ve disiplinli tavırlarından sıyrılır ise tam anlamıyla bir uyum yakalanabilir. Çünkü her iki taraf da evine ve eşine düşkün, aileye ve aile değerlerine önem veren bireylerdir. Bu nedenle iyi birer ebeveyn olurlar. Eğer taraflar kova kadını ile balık erkeği ise, sık sık tartışmalar yaşanır. Çünkü balığın sorumsuzluğu ve rahatlığı kovanın sinirini bozar.

Kovanın da otoriter ve yön verme tavrı balık erkeği tarafından hoş karşılanmaz. Özgür olmak, rahat kalmak ister ve evliliğin bilincine zor varır. Genellikle ileri yaşlarda bunu gören balık erkeği için, kova ile aynı evde yaşamak lüks değil sorun haline dönüşür. Fakat balık erkeği, kovaya her zaman hayranlık duyan, içten içe seven, sorumsuzluğun farkında olup rahatlığa alışmasından dolayı nadiren bu huylarını bırakabilmektedir. Eğer bu noktalar dikkate alınır ise evlilikleri çatırdama göstermeden ilerleyebilir.

Kova ve Balık Cinsel Uyumu

Peki, kova balık cinsel uyumu nasıl ?

Kova kadını ile balık erkeği cinsellikte tutkunun esiri olurlar. Kendisine hayranlıkla bağlı olan balık erkeği ile tek bir vücut olurlar. Aşk uyumları zor olsa da cinsellikte sorun yaşamazlar. Uzun süren, balığın tam anlamıyla aktif olduğu, ön sevişmeler ile başlayan, balığın kovaya dokunuşları ile devam eden, karşılıklı olarak cinsel aktiflik yaşanan bir cinsel uyum söz konusu olur.

Eğer taraflar kova erkeği ile balık kadını ise, balık kadının aykırı ve tahrik edici kurları ile başlayan, kadının erkeği yönlendirdiği bir beraberlik olur. Cinsellikte aktif olan taraf, balık kadını olur. Ve sevişme odaklı yaşanan karşılıklı memnuniyetin olduğu bir cinsellik olur. Her iki taraf için, fantezilere ayak uydurmak zor değildir. Çünkü her iki taraf için de cinselliğin oluşması için tutku gerekmektedir. Ve bu yüzden balık kadını da kova erkeği de cinselliğin olabildiğince uzun olmasını isterler.

Kova burcu ve balık burcu uyumu nasıldır ? Peki, kova balık uyumu hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi konu altında yer alan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git