Koç ve Kova Burç Uyumu

Koç ve Kova Burç Uyumu
11 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 244 kez okundu.

Koç burcu ve kova burcu uyumu nasıldır ? Koç ve kova uyumu ile ilgili merak ettiklerinizi konumuzu inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşmayı unutmayın.

Koç Burcu ile Kova Burcu Uyumu

Kova burcu fedakar, ağırbaşlı, sevmeyi seven, dost canlısı, yetenekli, sağ duyulu, aileye düşkün, vefalı, inatçı, daima olanlara olumlu yönleri ile bakan, hayalperest, ciddi, yüksekleri hedefleyen, kariyerinde basamak atlamayı isteyen, çalışkan, çılgın, kendine has tuhaflıkları olan narin bir yapıya sahiptir. Ve bu yapıların çoğunu kova kadını kendinde barındırır. Kova kadını, düşünceli, hassas, derin duygular yaşayan, hayatı kendine göre anlamlandıran, sevecen, yetenekli, fikrine değer verilen, gücü seven, idealleri olan, evcimen ve pratik zekalı bireyler iken, kova erkeği, akıllı ve kişiliği olan kadınlardan hoşlanan, tutkulu, zeki, yetenekli, azla yetinmek yerine rahatın içinde yaşamayı seçen, hayatını her zaman planlarına göre düzenleyen, çok yönlü kişilikleri ile tanınan, zor anlaşılan, merhametli ve duygusal bireylerdir.

Kova kadını aşkını, sevgisini, öfkesini şiddetli yaşamaz. Genel mizacı bakımından sakindir. Yalandan nefret ederler. Eğer güvenleri kırılır, aldatılır veya yalan söylenirse, hemen o kişiden uzaklaşır ve kendi içine kapanır. İntikam almak ister fakat hemen vazgeçecek kadar yufka yüreklidir. Sürekli değişim içinde olurlar, kültürlü, bakımlı ve seksi birer kadına dönüşürler. Bu evreden sonra erkeğin pişman olduğu evre başlar. Özetle farkında dahi olmadan intikamını bu şekilde almış olur. Tırtıl kelimesi, kova kadını için söylenmiş olmalı. Nasıl görünümler içinde olursa olsun, değişim geçirmekten bıkmazlar. Kendine has bir kelebeğe, dönüşünceye kadar. Kova erkeği ise kadınına göre daha ağır başlıdır. Ortam içindeki iyimser ve sevecen tavrı ile dikkatleri üzerine çekerken, erkeksi ve güçlü duruşu ile kadınları etkisi altına alabilir.

Diğer burcumuz olan koç burcu ise, özgür ruhlu, cömert, otoriter, kıskanç, ben merkezli, ailesi düşkün, duygusal fakat bunu gizleyen, sevecen, esprili, muzip, tutkulu, yalandan nefret eden, sempatik, sıcakkanlı, başkasından emir almayı sevmeyen , cazibeli bireylerdir. Koç insanını daha iyi tanımak için, koç kadınının, çok çabuk arkadaşlık kurduğunu, sevecen, sıcakkanlı, cazibeli, kadınsı hatlara sahip, hırslı ve kibirli olduğunu, koç erkeğinin de yardımsever, insani duygulara önem veren, sevecen, otoriter, kariyerinde zirveye odaklı, mükemmelliyetçi, detaycı, esprili ve özgüveni yüksek olduğunu bilmeniz gerekir. Koç kadını her şeyin en gösterişli ve havalısını isterken, koç erkeği her şeyin en iyisini ister. Üstelik öncelik kendisidir her daim. Daha sonra sevdikleri sırada yer alabilir. Bu konuda bencil olsalar da annelerine fazlasıyla düşkün ve sevgi doludur.

Koç ve Kova Aşk Uyumu

Peki, koç kova aşk uyumu nasıl ?

Sevgili olmayı hep isteyen, birbirine karşı ilk görüşte hoşlanan, fakat beraber kalmayı başaramayan ve ayrıldıkları zaman çok iyi anlaşan taraflar, daima kova burcu kadını ile koç burcu erkeği olmuştur. Koçun kararsızlıkları, kovanın istediği ilgiyi görememesi, koçun ilişkide sorumsuz davranması, ben buyum demesi, en ufak bir tartışmada kendisiyle tehdit etmesi (ayrılık gibi), kova kadınını yetersiz ve eksik bulması, kovanın aşırı gururlu tavırları, burnundan kıl aldırmaması, sürekli haklı çıkmaya çalışması vb. daha birçok neden ile SEVEREK ayrılırlar. İki tarafta anlaşamayacağını bilir ve bir tarafın bunu dile getirmesi ile sonlanır. Aşklarında uyumun olabilmesi için Koç’un, kovanın üzerine titremesi, sevgisini göstermesi, geleceğe dair plan yapması, kovanın da inatçılığından, gururundan, sinirlenince susma huyundan vazgeçmesi gerekir. Ancak bu şekilde bir uyum söz konusu olabilir.

Eğer taraflar koç kadını ile kova erkeği ise aşk uyumları daha normaldir. Eğer Koç kadını günlük yaşamında kova erkeğinin geleneksel ve yapılmasını istemediği şeyleri yapmaz ise, kova erkeğinin de koç kadınını kıskançlıklardan dolayı kısıtlamaktan vazgeçip güvenmesi, sorunun çözümü olabilir. Ve buda uyumu beraberinde getirir.

Koç ve Kova Cinsel Uyumu

Peki, koç kova cinsel uyumu nasıl ?

Koç kadını ile kova erkeği cinsel birliktelik için bir araya gelmiş ise, mutlaka koç kadınının cilvelerine kayıtsız kalamayan kova erkeği vardır. Tutku ve arzuları yoğun olan kova erkeği, cilveli ve kadınsı tavırları ile onu tahrik eden koç kadını büyük bir şehvetle bir araya gelirler. Minik dokunuşların tende yarattığı tahrik edici etkiyi, tüm hakları ile kullanan kova erkeği, Koç’un başlattığı işi büyük bir zevkle devam ettirir. Bu ilişkinin sonunda morlukları saklamakla meşgul olan koç ve onu arsızca izleyen kova görülür. Eğer bir araya gelenler koç erkeği ile kova kadını ise aynı durum meydana gelir fakat daha şehvetli olur. İşin içine ihtiras da katılarak tüm leveller zorlanır. İlk görüşte kova kadınını arzulayan koç erkeği, eline geçen bu fırsatı iyi değerlendirir. Her alanda olduğu gibi cinsellikte de otoriter ve hakim olmak ister. Bu nedenle tüm ipleri eline alarak kovayla tek bir vücut olur.

Koç ve Kova Evlilik Uyumu

Peki, koç kova evlilik uyumu nasıl ?

Koç kadını nadiren kova erkeği ile evlilik için bir araya gelir. Eğer bu beraberlik meydana gelmiş ise, yükselenlerin etkisi yüksektir. Veyahut iki tarafın da bazı yönlerini törpülediği söylenebilir. Koç’un, sosyal yaşamını, giyim tarzını, yaşam şeklini kovanın istediği gibi yapması, kovanın da Koç’a ilgi gösterip, sevgi ve saygı sunup ona güvenini gösterdiği anlamına gelir. Kova nadiren değişir fakat çoğunlukla değiştiren taraf olur. Karşılıklı fedakarlık ve değişim ile evlilik uyumları mümkündür. Eğer bu taraflar koç erkeği ile kova kadını ise, evlilik için birbirine en iyi gelebilecek fakat bir türlü olmayan bir beraberliktir.

Koç erkeğinin hayallerinde yer alan kadın tipidir kova, sert duruşu, gururlu, yapısı, evcimen hâlleri, fedakar, merhametli ve dürüst olması onları koç için evlenilecek insan yapar. Fakat kova kadını istediği kadar sevip aşık olsun, eğer karşısındaki adam, düşüncelerine, hayallerine ve ailesinin yapısına uymuyorsa asla evlenmez. İki defa düşünür. Değişme potansiyeli var ise, koç erkeğinin gerçekten sevgisine inanırsa, onun için her şeyi yapabileceğine güvenirse bu evlilik gerçekleşebilir. Ve gerçekleşirse çok mutlu olurlar. Gerçekleşmez ise, birbirini severek ayrılan, her zaman saygı duyan iki ayrı birey olurlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git